Tottenham Hotspur – West Ham United 2:2 (vége) | Everton FC – Leicester City 2:2 (vége) | Southampton FC – Liverpool F.C. 0:2 (vége)
Everton FC
2:2 (0:0)
Leicester City
vasárnap 22.02.2015, 15:05 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

2:2 lett, ahogyan ősszel is. Az első félidőben 0:0 volt, inkább a Leicester előtt adódott a nagyobb gólhelyzet, de nem sikerült betalálniuk a csapatoknak.

A második félidőben négy gól is esett. Naishmith szerzett vezetést, amire Nugent válaszolt. A 70. percben Cambiasso érkezett remek ütemben, a góljával már vezetett is a Leicester. Nem sikerült kibekkelniük a végééig, a 88. percben Lukaku fejelte rá a labdát, ami megpattant Upson-on, róla pedig a hosszú alsóba pattant a játékszer. Igazságos, 2:2-es döntetlen született! Köszönjük megtisztelő figyelmüket! Viszontlátásra! (16:59:03)

90+5

90+4
    James sarokrúgását Howard piszkálta ki.

90+4
    Újabb Leicester sarokrúgás, amit Huth fejelt kapura, de a védő lábáról ismét elhagyta az alapvonalat a labda. Újabb szöglet.

90+2
    Mirallas sarokrúgását Lukaku fejelte kapura, de elakadt Upsonban a labda.

90+1
    Atsu próbálkozását Schwarzer ütötte ki a jobb alsóból. Szöglet következhet.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Kramaric lövőhelyzetben, húsz méteres lövése sokkal a kapu fölé.
    Matthew UPSON - 2:2

88
    Az Everton gólt szerzett!

Atsu bal oldali beadására érkezett Lukaku, akinek a fejesébe beleért MATTHEW UPSON, a kapusnak esélye sem volt. A labda a hosszú alsóba kötött ki. 2:2, ahogy ősszel is.

88
    Nem siet a kirúgással Schwarzer, ami érthető.

87
    Cambiasso helyére érkezett King. A cserék elfogytak.

86
    Baines tizennyolc méteres lövésébe ért bele Lukaku, a labda centikkel suhant el a bal sarok mellett!

85
    Mirallas érkezett Naishmith helyére.

84
    A második félidő derekán negyed óra alatt esett három találat. Cambiasso gólja után nem tud gól helyzetbe kerülni az Everton.

83
    Szabadot kapott a Leicester, melyet James már el is végzett.

81
    Baines sarokrúgása elszállt a fejek felett, kirúgással jöhet a Leicester.

81
    Coleman beadását blokkolták, hazai szöglet.

80
    Gibson átadását Schwarzer boxolta ki.

79
    1985 decemberében nyert itt utoljára a Leicester. Nem ma volt.

78
    Fogy az idő, néhány perce a mezőnyben folyik a játék.

76
    Baines középre tett labdáját Schwazer húzta le a levegőből.

75
    Coleman harcolt ki sarokrúgást.

75
    A Leicester egy esetleges győzelemmel is maradna a sereghajtó, de két pontra megközelitené a Burnelyt, az Aston Villat, és a már nem kieső QPR-t.

75
    Negyed órája van az Evertonnak, hogy legalább egy pontot mentsen.

74
    James sarokrúgását kifejelték a védők.

73
    James középre ivelt labdáját Naishmith-nek sikerült kibólintani, Leicester sarokrúgás.

72
    Naishmith követett el taktikai faltot.

71
    Lukaku válaszolhatott volna rögtön, de próbálkozása kapu fölé szállt!
    Esteban CAMBIASSO - 1:2

70
    A Leicester gólt szerzett!

A jobb oldali beadást Howard ujjheggyel még arrébb tessékelte, a labda éppen Vardy elé szállt, aki tökéletesen tálalt a második hullámban érkezik ESTEBAN CAMBIASSO elé, aki bebombázta az Everton kapujába a játékszert.1:2, forditott a Leicester!

70
    Húsz perc a meccsből, igazságos a döntetlen állás, egyik csapat sem érdemel vereséget.

69
    A sarokrúgást Baines adta be, de kivágták. A labda maradt a hazaiaknál, majd Lennon jobb oldali beadását Schwarzer gyűjti be.

69
    Naishmith elől mentettek a védők. Sarokrúgás jöhet.

68
    9:12 a lövések száma, a labdabirtoklás aránya 58:42.

67
    Felpörgött a meccs, és a gólok is megjöttek. Remek az iram.

66
    Lukaku ziccerben! Már csak a kapus volt vele szemben, majd tizenegy méterről tüzelt, milliméterekkel szállt fölé a labda, ezt alaposan elpuskázta a belga csatár!

64
    Gibson távoli lövése a kapu fölé szállt.
    David NUGENT - 1:1

63

Az egy perce beállt DAVID NUGENT találatával ismét egyenlő. A másik csere Vardy beadása lecsorgott Howard-ról, és éppen Nugent elé pattant, aki közelről bepofozta. Ebben azért benne volt a kapus is, de megérdemelt a Leicester találata! 1:1.

62
    Schlupp helyére Vardy jöhet.

62
    Mahrez helyére érkezett Nugent.

61
    Coleman középre tett labdája elakadt a védelemben, majd Atsu átadása használhatatlan. Megfogta a gól a Leicestert, hamarosan jön a csere.

60
    Baines szabadrúgásából nem adódott gól helyzet.

59
    Huth szabálytalan a pálya középső harmadában.

58
    Bánthatja a Leicester a sok kihagyott lehetőségét most igazán.
    Steven NAISMITH - 1:0

57

STEVEN NAISHMITH szerzi a találatot! Jól érkezett a beadásra a büntetőterületen belül, majd laposan tüzel a bal alsóba! 1:0 a hazaiaknak. Lukaku adta a gólpasszt. Első lövésük gólt eredményezett a második félidőben.

56
    Mahrez beadása lecsorgott Coleman-ről, és Howardnak ez könnyű zsákmány. A Leicester játékosai tüntetnek, mintha kéz lett volna.

55
    Besicet váltja Atsu az 55. percben.

55
    Barkley helyére Gibson érkezett.

54
    James sarokrúgása után nem adódott gólhelyzet.

54
    A bal szélről érkező beadás elakadt Besic-ben, aki továbbra is az Everton legjobbja.

53
    Barkley átadása elakadt a közbevetődő védőben.

52
    Az első félidőhöz hasonlóan az első öt perc a Leicesteré, és ismét ébredezik az Everton.

50
    McCarthy beadása a senki földjére érkezett, kirúgás.

49
    A sarokrúgás követően Mahrez került lövőhelyzetbe, próbálkozása körülbelül egy méterrel fölé.

48
    Schlupp harcolt ki sarokrúgást.

48
    A próbálkozások száma 6:9!

47
    Bedobás után került óriási helyzetbe James, lövése kijött Howard-ról, a kipattanót Schlupp lőtte mellé. Közel a gólhoz a vendég csapat!

47
    Csere nem történt a szünetben.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Gólt sajnos nem láthattunk, néhány helyzet azért adódott. Lukaku közeli lövése fölé szállt a 26. percben, majd a 27. percben Kramaric válaszolt, de ő is fölé lőtt, ez azért közelebb volt a gólhoz. A 36. percben Schupp vette át szépen a labdát, majd tüzelt 12 méterről, de ez is a jobb felső fölé szállt.Az utolsó percben ismét Schlupp lőhetett, de ez elakadt Stonesban, óriási mentés volt ez az Everton védőjétől! A befejezésekkel adódnak gondok mindkét oldalon. Reméljük, a második félidő meghozza a várva vált gólokat. Sportszerű a meccs, folyamatos a játék, és mindkét csapat játékában benne van a gól. Tartsanak velünk!

45+1

45+1
    Hatalmas helyzetben Schlupp, elé pattant a labda, majd tüzelt 10 méterről, akinek lövését Stones blokkolta. Hatalmas mentés volt!

45+1
    Mahrez kapu elé tett labdája nem volt veszélyes, közben erősödik az eső is.

45
    Egy perc a ráadás.

44
    Az első öt percet, és az utolsó öt percet nyomja meg a Leicester, ez keretet ad a félidőnek, a több 35 percben az Everton nyomott.

43
    Morgan felé szállt a labda, de a védelem lekapcsolta az akciót.

42
    Szabadot kapott a Leicester a középpályán, James a labda mögött.

42
    Besic átadása rövid lett, James kaparintotta meg a labdát.

40
    Öt perc a szünetig.

39
    Mahrez nézett fel, de nem lőtte rá harmincról, inkább visszatette a társnak, ezt követően támadó faltot látott Phil Dowd, az Everton kapja a labdát.

37
    Az utóbbi percekben levegőhöz jutott a Leicester, és legalább annyi helyzete volt, mint az Evertonnak, igazságosnak mondható a döntetlen állás. Jobb lenne azért, ha ez mondjuk 2:2 lenne, de van idő még, hogy láthassunk pazar gólokat.

36
    Schlupp próbálkozott lövéssel egy jól szervezett akció után, 12 méterről a labdaátvétel után tüzelt, de nem sikerült kaput találnia, ebben sokkal több volt pedig!

36
    Leicester bedobás jöhet.

35
    Minden mezőnyjátékos a vendégek térfelén ezekben a pillanatokban, küzd a vezető találatért az Everton.

34
    Kramaric tartózkodott lesen ezúttal.

33
    Jagielka átadása hosszú lett a társnak, Schwarzer küldi vissza a mezőnybe a labdát.

33
    Hátul passzolgat Morgan, és Huth, nem tudnak előrefelé passzolni. Letámadnak agressziven R. Martinez fiai.

32
    Erősödik a hazai nyomás, a labdabirtoklási fölény is, már 64:36.

31
    A jobb szélen vezethette Lennon a labdát, majd tálalt Lukaku elé, akinek a lövése lecsorgott, és egyenesen Barkley elé pattant, aki tüzelt, lövése viszont jócskán fölé szállt.

30
    Kramaric lövése elakadt a védőkben, kontrázhat az Everton!

30
    Negyed óra a félidőből, 4:3 a próbálkozások száma, mindkét oldalon 1:1 komolyabb gól helyzet, amik fölé szálltak egyaránt.

29
    Lukaku-val beszélget el a spori, lökte ellenfelét, de megúszta szóbeli figyelmeztetéssel.

27
    Kramaric tolt egyet a labdán, majd tekert centikkel a bal felső fölé! Az eddigi legnagyobb helyzet volt ez.

26
    Coleman tört be a jobb szélről a tizenhatoson belülre, majd tálalt pontosan Lukaku elé, aki kapásból lőtt, és hat méterről fölé bombázott!

25
    Morgan megmozdulása sárga lapot ért Phil Dowd-nál.

24
    Barkely tekerése méterekkel szállt a kapu fölé.

23
    Hazai szabadrúgás a tizenhatos előteréből. A távolság jó 22 méter. Nem teljesen a kapuval szemből jöhet a lövés, jobb lábasnak ez tökéletes hely.

22
    A félidő derekánál járunk, 2:2 a próbálkozások száma. Az első pár percben bekezdtek a vendégek, de azóta folyamatosan az Everton támad.

21
    Lukaku lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

20
    Kevés a szabálytalanság, folyamatos a játék, panaszra nincs ok.

19
    Everton bedobás közel a Leicester alapvonalához.

19
    A volt ferencvárosi labdarúgó remekül játszik, sokat dolgozik hátul is, és sok labdát szerez, a közönség hálás neki.

18
    Besic lapos lövése középre tartott, Schwarzernek ez csemege.

17
    A labdabirtoklás aránya 59:41.

17
    Kezdi átvenni a kezdeményezést az Everton.

16
    Lukaku sarkazása éppen hogy Naishmith mögé érkezett, egy ütemet tévedett a csatár.

15
    Everton bedobással folytatódhat a játék a középpályán.

14
    Az első negyed órához közeledve kiegyenlitett a játék, egy leheletnyivel jobban játszanak a vendégek az Evertonnál, de nem meddő fölényük. Az irammal sincs gond, reméljük lesz sok találat!

13
    Lukaku fejese elkerülte a kaput jócskán. A tapsot megkapja a hazai közönségtől.

11
    Simspon lövését blokkolták, kontrázhat az Everton.

11
    Éhesebbnek tűnik a Leicester továbbra is, ők kezdeményeznek.

10
    Kramaric átadását lefülelték, majd Baines hátra tette Howard-nak, aki kirúgta a mezőnybe.

9
    A pálya középső harmadában folyik a játék túlnyomó részt, egyenlőre Schlupp lövése volt az egyetlen próbálkozás ezidáig.

8
    Lennon kapu elé csavart labdáját kivágták.

6
    Picit álmosan kezd a hazai csapat, lehet benne van a lábakban még a csütörtöki Európa Liga meccs.

5
    Mahrez beadása lecsorgott, és könnyű zsákmány lett igy Howard-nak.

5
    Leicester bedobás az Everton térfelén.

4
    Besic próbált tálalni Lukaku elé, de pontatlan volt, kirúgással jöhet Schwarzer.

3
    James sarokrúgását Howard magabiztosan gyűjtötte be.

3
    Schlupp lövését Howard védte, sarokrúgás!

2
    Jamest szerelte két Everton védő.

1
    A hazaiak kezdtek.

1
    Kékben az Everton, pirosban a Leicester.

1

A Premier League 26. fordulójában az Everton fogadja a Leicestert.

Az Everton a 12. helyen található 27 ponttal, nem megnyugtató a helyzetük, hisz öt pontra vannak a kieső zónától. Tizenkét hazai meccsükből csupán hármat nyertek, hat x, és három vereség mellett. Otthon a gólarányuk 17:16. Hétközben az Európa Ligában szerepeltek, ahol a kieséses küzdelmek kezdetét vette. Magabiztos 4:1-es győzelmet arattak a Young Boys otthonában.

A Leicester a kieső és egyben utolsó, huszadik helyen található 17 ponttal. Idegenben tizenhárom meccsből kettőt nyertek, egy x, és tiz vereség a mérlegük. 9:23-as gólarány párosul hozzá, ami nem túl acélos. Legutóbb a FA Kupában játszottak az Aston Villa ellen, ahol 2:1-re kaptak ki.

A két csapat őszi meccsén 2:2-es döntetlen született, reméljük ezúttal is lesz sok gól. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:05 - kor kezdődik..

Gólok: 57. Naismith, 88. Upson (öngól) – 63. Nugent, 70. Cambiasso

Lapok:   25. Morgan (LEC)

Everton FC: Howard – Baines, Jagielka, Stones, Coleman – McCarthy, Besic ( 55' Atsu ) – Naismith ( 85' Mirallas ), Barkley ( 55' Gibson ), Lennon – Lukaku
    Cserék: Robles – Alcaraz, Atsu, Garbutt, Gibson, Kone, Mirallas

Edző: R. Martinez

Leicester City: Schwarzer – Morgan, Huth, Upson – Simpson, James, Cambiasso ( 87' King ), Konchesky – Schlupp ( 62' Vardy ), Mahrez ( 62' Nugent ) – Kramaric
    Cserék: Hamer – Drinkwater, King, Nugent, Ulloa, Vardy, Wasilewski