Dinamo Moszkva – RSC Anderlecht 3:1 (vége) | Zenit – PSV Eindhoven 3:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Sevilla 2:3 (vége)
Legia – Ajax Amsterdam 0:3 (vége) | Dynamo Kijev – En Avant Guingamp 3:1 (vége) | Salzburg – Villarreal 1:3 (vége)
Besiktas JK – Liverpool F.C. 1:0 (5:4 bűnt. vége) | ACF Fiorentina – Tottenham Hotspur 2:0 (vége) | Internazionale – Celtic Glasgow 1:0 (vége)
Everton FC – BSC Young Boys 3:1 (vége) | Club Brugge KV – Aalborg 3:0 (vége) | Athletic Bilbao – Torino FC 2:3 (vége)
Sporting CP – VfL Wolfsburg 0:0 (vége) | Olympiacos FC – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:2 (vége) | SSC Napoli – Trabzonspor 1:0 (vége)
Feyenoord Rotterdam – AS Roma 1:2 (vége)
Dynamo Kijev
3:1 (1:0)
En Avant Guingamp
csütörtök 26.02.2015, 19:00 • NSK Olimpiyskyi, Kijev • Európa liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (21:03:16)

4:3-as összesítéssel bejutott az Európa Liga nyolcaddöntőjébe a Dinamo Kijev.

Hektikus meccsen, de kiharcolta a továbbjutást a Dinamo Kijev a Guingamp ellenében. Nagy fölényben játszottak sokáig az ukránok, egy szöglet után előnybe is kerültek, majd a második félidő legelején növelni is tudták a fórt. 0:2 után magához tért a Guingamp, szépítő góljuk hosszabbítást ért volna, de egy büntetővel végül a Dinamo lépett a következő körbe. Kár a tíz perccel a lefújás előtti kényszerszünetért, amikor hazai drukkerek rohamozták meg a pályát. Végül a meccs rendben befejeződött, de a kijeviek ezután komoly szankciókra számíthatnak.

90+3

90+3
    Yatabaré cselezgetne a jobb szélen, de Antunes nagyon könnyen szereli.

90+2
    Diallo szabálytalan támadásban Vidával szemben, szabadrúgás kifelé.

90+1
    Yatabaré jobb oldali beadását a hosszún érkező Beauvue fejeli az ötös bal sarkától a kapu fölé.

90
    A jelzett kilenc percből három van még hátra hosszabbítás gyanánt.

90
    Lévéque indulna meg a bal szélen, de lesen állítja meg a partjelző.

89
    Yatabaré veszélyes jobb oldali beadása után Shovkovskiy az utolsó pillanatban vetődik rá az ötösön belül a labdára a gólra éhes Mandanne előtt.

88
    Vida jobb oldali beadását Lössl középre ütötte ki, de Kravets 16 méterről csúnyán fölé-mellé emel.

88
    Pied szabadrúgása, majd Yatabaré jobb oldali beadása után is menteni tud a Dinamo védelme.

87
    Pied harcol ki szabadrúgást a bal szélen.

86
    Gusev helyén Kalitvintsev az utolsó hazai csere.

84
    Az órán a 84. percben járunk, a bíróknál most telt le a 90, és 9 perc hosszabbítást mutatnak...

84
    Lens jobbról középre emelt labdáját Angoua fejeli a mezőnybe.

83
    A jobb szélen harcolnak ki szabadrúgást a hazaiak.

83
    A jobbról középre ívelt szabadrúgás után fejjel mentenek középen a hazai védők.

Attila Varsányi

Gólok: 31. Teodorczyk, 46. Buyalskiy, 75. Gusev (bünt.) – 66. Mandanne

Lapok:   1. Rybalka (DKY), 47. Buyalskiy (DKY), 82. Lens (DKY) – 8. Mathis (GUG)

Dynamo Kijev: Shovkovskiy – Vida, Dragovic, Danilo Silva, Antunes – Buyalskiy (73. Chumak), Rybalka – Gusev (86. Kalitvintsev), Miguel Veloso (10. Teodorczyk), Lens – Kravets. Edző: Serhiy Rebrov
    Cserék: Rybka (k), Burda, Khacheridi, Chumak, Kalitvintsev, Mbokani, Teodorczyk

En Avant Guingamp: Lössl – Jacobsen, Sorbon, Angoua, Lévéque – Mathis (61. Diallo) – Beauvue, Giresse (78. Yatabaré), Pied, Sankharé – Mandanne. Edző: Jocelyn Gourvennec
    Cserék: Samassa (k), Baca, Kerbrat, Diallo, Dos Santos, Yatabaré, Coco

Játékvezetők: Strömbergsson – Gustavsson, Flink – Lerjeus, Pandzic – Brogevik (SWE)

Első meccs: En Avant Guingamp - Dynamo Kijev 2:1