Dinamo Moszkva – RSC Anderlecht 3:1 (vége) | Zenit – PSV Eindhoven 3:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Sevilla 2:3 (vége)
Legia – Ajax Amsterdam 0:3 (vége) | Dynamo Kijev – En Avant Guingamp 3:1 (vége) | Salzburg – Villarreal 1:3 (vége)
Besiktas JK – Liverpool F.C. 1:0 (5:4 bűnt. vége) | ACF Fiorentina – Tottenham Hotspur 2:0 (vége) | Internazionale – Celtic Glasgow 1:0 (vége)
Everton FC – BSC Young Boys 3:1 (vége) | Club Brugge KV – Aalborg 3:0 (vége) | Athletic Bilbao – Torino FC 2:3 (vége)
Sporting CP – VfL Wolfsburg 0:0 (vége) | Olympiacos FC – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:2 (vége) | SSC Napoli – Trabzonspor 1:0 (vége)
Feyenoord Rotterdam – AS Roma 1:2 (vége)
Zenit Szentpétervár
3:0 (1:0)
PSV Eindhoven
csütörtök 26.02.2015, 18:00 • Petrovszkij Stadion, Szentpétervár • Európa liga

Ez a párharc váratlanul egyértelmű lett. A Zenit a mérkőzés elejétől magához ragadta a kezdeményezést és a szünetig meg is szerezte a vezetést. Ez lelkileg igen jól jött a hazaiaknak, de a fordulás után Hulk gyors gólja alighanem végképp megtörte a hollandokat.

A Zenit szebbnél szebb támadásokat vezetett az utolsó 30 percben is, még egy harmadik gólt is berámoltak, de akár öt is lehetett volna, a mai napon a PSV-nek egyáltalán nem ment, De Jong még tizenegyest is hibázott, amivel visszajöhettek volna a remények 2:1-nél. De végül 3:0 lett, összesítésben 4:0, nagyon egyértelmű különbséggel jutott tovább az Európa Ligában a Zenit, kiesett a PSV. A lövésarány 20-7 lett, ebből 11-5 kapura.

Zenit Szentpétervár – PSV Eindhoven: 3-0!
    ---- (19:52:05)

90+2

90+1
    Smolnikov már hátul jeleskedik, egy veszélyesen felpattanó labdát fejel ki szögletre a tizenhatoson belülről.

90+1
    Egyetlen perc a ráadás, nem is kell több, mert a fontos kérdések már eldőltek régen.

90
    Smolnikov iramodott meg a jobb oldalon, de nem fért a labdához, mert Tamata jól védekezett vele szemben. Kifelé szabadrúgás.

89
    Shatov indítja a bal oldalon Mogilevets-t, szögletet harcol ki.

88
    Ryazantsev nem megy a jobb oldali kiugratásért, mert ő is érezte, hogy lesen volt.

87
    Shatov már a sarokrúgást végzi el jobbról, nem is rossz, középen Neto fejelt kevéssel a jobb kapufa mellé!

86
    Mogilevets érkezik utolsó hazai csereként, éppen Hulk helyére.

86
    Hulk laposan lőtt be éles szögből jobbról egy szabadrúgást, kipattan szögletre.

86
    Hulk ugratta volna ki Timoshchukot a jobb oldalon, de elakadt a labdája.

85
    Anyukov védekezik kiválóan, nem engedi a labdához férni Wijnaldumot a jobb oldalon, így kirúgás következik.

84
    A Zenitnek még maradt egy cserelehetősége, a vendégeknek már nem. Azt kell mondanom, hogy nem oszt, nem szoroz.

83
    Ígéretes vendég beívelés, de Neto ismét remekül védekezik és felszabadít.

82
    Danny hagyja el a pályát, a helyére Ryazantsev érkezik. A második hazai csere. Közben Guardado helyett Hendrix is érkezett.