Magyarország
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Hollandia
vasárnap 12.04.2015, 10:15 • Shouti, Peking • Női Div. I/B VB

Nem sikerült! A kínaiaktól elszenvedett 7-3-as vereség a jelek szerint nagyon megviselte a magyar női jégkorong válogatott tagjait, hiszen ezt követően már sem Szlovákia, sem Hollandia ellen nem sikerült a kapuba találniuk Medgyes Dorottyáéknak!
    Pedig az első két forduló parádés hat pontja után nagyon nagy reményekkel vártuk a következő mérkőzéseket!
    A tavalyi harmadik hely után tehát most a negyedik jött össze a mieinknek, akiknek természetesen jó utat kívánunk haza!
    Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét, tartsanak velünk a továbbiakban is! (12:22:02)

60:00

58:31
    Lehozták a mieink a kapust, 6 az 5 ellen próbál támadni a magyar válogatott a meccs végén!

58:31
    Időt kér a magyar szakvezetés!

56:24
    Kiegészültek a mieink, mostantól kellene bő három perc alatt lőni három gólt! Lehetetlen vállalkozás?
    Tartsanak velünk és megtudják!

54:24
    Tóth Enikő kapott még akadályozásért kettő percet, sajnos nagyon úgy tűnik, hogy idén csak a negyedik hely jön össze a magyar lányoknak!

45:00
    Hollandia továbbra is őrzi kétgólos előnyét, egyre kevesebb a remény a magyar bronzéremre, hiszen ehhez minimum három gólt kellene ütni és egyet sem kapni a hátralévő játékidőben!

41:55
    Kiegészült Hollandia is, sajnos továbbra is gólképtelen a magyar együttes!

40:56
    Kiegészült a magyar válogatott, pontosan 59 másodpercig tart innentől kezdve az emberelőnyünk!

40:01

4 a 4 elleni játékkal kezdődik hamarosan a harmadik harmad, majd ezt követően mintegy 1 percig tart egy magyar emberelőny!

25:13 két harmadot követően a kapuralövési arány a hollandok javára, így el kell ismerni, megérdemelt a kétgólos előnyük.

Ebben a harmadban is kimaradtak az emberelőnyök – a hollandoknak volt több – ám egyenlő létszám mellett növelni tudta előnyét a rivális, míg a mieink továbbra is gólképtelenek, immár az ötödik egymást követő harmad ez a vb-n, hogy nem talál be senki a kapuba a magyar válogatott tagjai közül!
    De egy harmad még hátra van, várjuk a fordulatot!

40:00

39:55
    Nem fogjuk emberhátrányban kezdeni a harmadik harmadot, mivel Zwarthoed is fegyelmezetlen volt és ez is két perc az amerikai bírónál.

38:56
    Ha még nem lenne elég bajunk; Pintér Lili is a kiállítás sorsára jutott, 2 perc ütésért!

37:50
    Hollandia gólt szerzett!
    Gólszerző DE JONG. Assziszt: Barbier. Már kettővel mennek a hollandok és megint MIENEKE DE JONG talál be a mieink kapujába, ezúttal Zoe Barbier átadásából! 2-0 Hollandia javára!

34:18
    Nem sikerült kihasználni ezt a rövid emberelőnyt, ismét teljes a csapatok létszáma a jégen!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 5. de Jong (Wielenga), 38. de Jong (Barbier)

Magyarország: Németh A. (Gegesy) – Molnár, Kiss-Simon, Trencsényi, Dabasi, Jókai-Szilágyi Zs. – Tóth E., Medgyes, Horváth T., Kiss A., Pintér L. – Németh B., Odnoga, Ungár, Jókai-Szilágyi K., Pinrér H. – Csiszer, Somogyi, Rónai, Brgles, Gottlibet. Szövetségi edző: Búzás Norbert és Dwayne Gylywoychuk
    Hollandia: Van Leeuwen (Bos) – Martens, Keijzer, Luikens, de Jong, Barbier – Hamers, Huisman, Wielenga, Zwarthoed, Tegelaar – Milders, Wortel, van Nes, Tjinaton, Even – Kooijman, Barton, van den Zande, Flink. Szövetségi edző: Joep Franke

Játékvezetők: Samantha Hiller (amerikai) – Hong Sang (kínai) és Gabriela Stastna (cseh)