FC Schalke 04 – VfB Stuttgart 3:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Hannover 96 2:2 (vége) | FC Augsburg – 1. FC Köln 0:0 (vége)
1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund 1:1 (vége) | Werder Bremen – Eintracht Frankfurt 1:0 (vége) | SC Freiburg – SC Paderborn 07 1:2 (vége)
Bayer Leverkusen – Bayern München 2:0 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
1:1 (1:1)
Borussia Dortmund
szombat 02.05.2015, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Kezdődik az idei Bundesliga szezon véghajrája. A 31. fordulóban a TSG 1899 Hoffenheim ellenfele, a Borussia Dortmund lesz.

A nemzetközi kupaindulás a tét, a hazaiak 7. helyen állnak 40 ponttal, míg a vendégek a 8-on 39-el. Mindössze kettő illetve három pont a két csapat hátránya az 5. helytől, ami még Európa Liga csoportkört ér.

A Hoffenheim legutóbbi két hazai bajokiját elbukta, azonban az eddigi tizenöt hazai mérkőzésükből nyolcat megnyert. A dortmundiak mindössze négy mérkőzést tudtak megnyerni idegenben ebben a szezonban, ennek is betudható idei gyenge szereplésük.

A két csapat legutóbb a Német Kupa negyeddöntőjében találkozott, akkor a Dortmund győzött idegenben 3-2-re.

A tét nagy, izgalmas mérkőzésre van tehát kilátás.

Tartsatok velünk!

1

3
    Hummels indít pontatlanul. Bedobás a hazaiaknak.

4
    Modeste kerül helyzetbe, de nem tudja eltenni a labdát a kivetődő Langerak mellett.

6
    Szalai próbálkozik távolról, de nem találja el a kaput.

10
    Hummels lábára tart rá Modeste. Szabadrúgás a Dortmundnak.

11
    Ezúttal Kehl szabálytalankodik, Polanskinak lépett oda.

13
    Aubameyang harcol ki szögletet Abraham mellett.

13
    Blaszczykowski végzi el a szögletet, Hummels fejel csúnyán mellé, Szalai zavarta.

15
    Schmelzer ment szögletre Modeste mellett.

16
    Szalai bólintja le a földre a szögletet, de a védőkben elakad. Nagy kedvvel játszik a magyar támadó a mai napon.

17
    Szabadrúgás a Hoffenheim térfelén a Dortmundnak.

18
    Baumann-t támadták az ötösön belül. Szabadrúgás kifelé.

19
    Szalai veszélyeztetne, de Hummels szereli a tizenhatos előtt.

20
    Schwegler kaszálja el Blaszczykowski-t. Szabadrúgás a Dortmundnak a hazaiak térfelén.

22
    A szögletből kontráznak a vendégek, de Toljan ment Kagawa elől.

26
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Roberto Firmino (TSG 1899 Hoffenheim).

27
    Kicsit leült a játék a kezdeti nagy iram után.

28
    Blaszczykowski emel az ötösn belülre Mkhitaryan-hoz, de a partjelző már emeli a zászlaját, les.

30
    Abraham szereli Mkhitaryan-t mielőtt gólhelyzetbe kerülhetne a támadó.

31
    Volland lövése találja el az oldalhálót. Már mindenki gólt ünnepelt a stadionban.

32
    Polanski szabálytalan. Blaszczykowski-nak rúgott oda.

32
    Baumann húzza le a középre tekert szabadrúgást.

33
    Szalai játssza be középre, Schmelzer ment Modeste elől.

33
    KEVIN VOLLAND góljával megszerzi a vezetést a Hoffenheim. Schwegler játssza be a labdát a tizenhatoson belülre Volland-hoz, a támadó könnyedn elviszi Schmelzer mellett, majd a kapus mellett bemeli a kapuba a labdát. Az állás 1:0.

35
    MATS HUMMELS fejjel egyenlít. Szöglethez jutott a Dortmund ami Hummels fejét kereste és három hoffenheim-i védő között fejelt gólt a dortmundiak középső védője. Véleményes gól, de a játékvezető megadta, pedig Szalait is odébb taszította Hummels. Az állás 1:1.

40
    Aubameyang passzol rosszul.

41
    A sérült Blaszczykowski helyére Kampl állt be.

42
    Hummels hibázik hatalmasat gyakorlatilag Modeste elé teszi a labdát, a francia elviszi Langerak mellett, de nem tudja már kapura húzni és csak az oldalhálót találja el.

44
    Modeste elől kell összeszednie a labdát Langeraknak.

45
    Schwegler ellen szabálytalankodnak a dortmundi védők a félpályánál.

45

Változó iramot hozott az első félidő. A félidő elején kemény tempóban futballoztak a csapatok, de a 20. perc környékétől lankadt az iram. A gólok egy kis színt hoztak, így teljesen nyílt még a mérkőzés.

A szünet után folytatjuk.

46

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46
    Volland vállalkozik ballal, de mellé lő méterekkel.

47
    Remek egyérintőzést követően került be a labda középre Kagawa elé, de nem találja el a kaput a támadó.

48
    Kehl rúg oda Szalainak. Sárga lap.

48
    Schwegler szabadrúgását kifejelik a védők.

48
    Hummels indítaná Mkhitaryan-t, de lesen állt a dortmundi.

50
    Mkhitaryan középre adott labdáját Polanski fejeli ki.

51
    Volland emel a kapu elé, de ez csak Langerak-nak jó.

54
    Hummels előre adott labdájára Baumann érkezik a támadók előtt.

55
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kevin Kampl (Borussia Dortmund).

56
    Szalai szabálytalankodik az ellenfél térfelén.

56
    Aubameyang harcol ki szögletet. Bicakcic-ról ment ki.

57
    A védők felszabadítják a középre ívelt labdát.

57
    Aubameyang kerül ziccerbe, de a védők visszaérnek, majd leadja Mkhitaryan-nak de ő sem tud kapura lőni.

58
    A kontrából Modeste kerül helyzetbe, de mellé lő a tizenhatoson belül

60
    Szalai lő kapura, de Langerak magabiztosan fogja.

61
    Langerak ejti ki a kezéből a labdát, Modeste lő kapura az ötösön belül, de Langerak hatalmas bravúrral emnteni tud lábbal szögletre.

62
    Szögletből, szöglet lesz.

62
    Schwegler szögletét Firmino fejeli rá a keresztlécre.

63
    Schmelzer bombázza ki Kagawa-t. Helyzetek itt is, ott is.

64
    Aubameyang kap remek labdát Bicakcic mellett, a hosszút veszi célba, de mellé lő.

66
    Modeste próbálkozik meg egy középre íveléssel, de hosszú a társaknak.

66
    Kagawa lép ki egy ütemmel hamarabb, les.

69
    Subotic ment Szalai elől taccsra.

70
    Szalai állt lesen, szabadrúgás a Dortmundnak.

71
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Eric Durm (Borussia Dortmund).

74
    Csere a Borussia Dortmund-nél/nál: lemegy Šindži Kagawa, bejön Ciro Immobile.

74
    Modeste lő fölé a tizenhatos vonaláról.

75
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Anthony Modeste, bejön Sven Schipplock.

76
    Aubameyang lépne ki a védők között, de a partjelző már emeli a zászlaját, les.

77
    Szögletet rúghat a Hoffenheim.

78
    Subotic fejeli ki a szögletet, majd újabb szöglethez jut a hazai csapat.

78
    Schwegler szögletet megint nem veszélyes, majd újabbat harcol ki egy beadást követően.

78
    Abraham elől szedi össze Langerak a szögletet.

79
    Abraham-ot kell ápolni. Begörcsölt a lába.

81
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy David Abraham, bejön Kim Džin-Su.

82
    Ezúttal Schwegler marad lent a földön. Nagyon csúnyán esett a középpályás.

84
    Aubameyang kerül helyzetbe, két védőt ráz le, de Baumann lábbal véd.

87
    Aubameyang húz el a szélen, majd középre passzol Immobile-hez, de az olasz Baumann lábába lövi. Meccslabda volt.

89
    Durm harcol ki szögletet.

89
    Volland emeli ki a labdát a mezőnybe.

90
    Gündogan cselez ki két védőt, majd mikor lőne Bicakcic csúszik be elé. Szögletet rúghat a Dortmund.

90
    Subotic szabálytalankodik a tizenhatoson belül. Szabadrúgás kifelé.

90+1
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy , bejön Sejad Salihović.

90+3
    Szalai volt ismét lesen.

90+3
    Immobile estében lő nagyon gyengén, Baumannak ez csemege.

90+3

A döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett. Jó iramú második félidőt láthattunk, de a helyzetek rendre kimaradtak mindkét oldalon. A mérkőzés akár 3:3 is lehetett volna, ehelyett a csapatoknak meg kell elégedniük az 1:1-es döntetlennel.

Ezzel távolabb kerültek az Európa Ligás helyektől a hazaiak és a vendégek is.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! (17:24:22)