Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
szétlövés vége (0:1)
Svájc
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Ausztria
szombat 02.05.2015, 12:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Hihetetlen bravúr! Dan Ratushny szövetségi kapitány bátor húzásainak, az egész pályás letámadásnak, és a kapus nélküli játéknak köszönhetően hiába tűnt úgy a rendes játékidő végén, hogy Svájc, ha szenvedve is, de behúzza a találkozót, az osztrákok egy fantasztikus bombagóllal egyenlítettek, majd lehozták gól nélkül a hosszabbítást, végül a büntetőpárbajt is megnyerték! Ezzel két pontot szereztek, ami hatalmas jelentőséggel bírhat számukra a csoportküzdelmek végén, a kiesés elleni harcban! Svájcnak pedig nagyon össze kell magát szednie, mert ez a játék kevés lesz a negyeddöntőbe jutáshoz! Remek találkozó volt, soha rosszabb jégkorongmeccset! Folytatás késő délután, amikor is újabb csapatok mutatkoznak be a világbajnokságon! Tartsanak akkor is velünk! (14:58:27)

KOMAREK - 3:4

65:00
    Ausztria csapata nyerte a szétlövést.

3. serie
    0:1
    Josi a harmadik svájci büntetőző, de Starkbaum eszén ő sem tud túljárni! Vége, Ausztria megnyeri a meccset!

2. serie
    0:1
    Konstantin Komarek, elhúzza balra Berra mellett, és fonákkal a kapuba emel! Osztrák előny!

2. serie
    0:0
    Brunner, pocsék büntető, közel kerül Starkbaumhoz, aki kinyúl a bárddal, és elpöcköli a korongot!

1. serie
    0:0
    Michael Raffl, lendületből, magabiztosan vágná be a hosszúba, de mellé!

1. serie
    0:0
    Suri vezeti rá, de túl közel kerül az elvetődő Starkbaumhoz, és nem tudja elhúzni mellette! Kimarad, szép védés!

Svájc kezdi a büntetőket, Suri révén!

Szétlövés kezdete.

Mindkét fél óvatos volt a ráadásban, voltak helyzetek itt is, ott is, de igazi ziccer nem adódott a felek előtt, így következhet a szétlövés!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:50
    Heinrich törne kapura, felborítják, nincs kiállítás.

64:40
    Svájci akció, de Starkbaum a végállomás Ambuhl lövését követően.

64:20
    Lebler száguld el a jobb oldalon, és középre teszi, de az érkező Rotter elől Berra behúzza a korongot.

63:40
    Kiperdül a korong a palánkon túlra, buli a semleges harmadban.

63:20
    Streit húzza be a korongot az osztrák kapu elé, de megszerzik a védők és felszabadítanak.

62:45
    Lebler tüzel távolról, Berra a végállomás.

62:00
    Fiala szólózik, de már nem tudja kapura húzni.

61:28
    Starkbaum tenyerel rá a korongra, buli az osztrák harmadban.

61:00
    Eddig Svájc aktívabb a hosszabbításban, de egyelőre mindkét fél óvatosnak tűnik.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Hihetetlen meccs! Ausztria remekül játszott a harmadik játékrészben, bátran támadta le ellenfelét, de a svájciak pont ezért tudtak egy villámgyors kontrából győztesnek tűnő gólt szerezni. Azonban érkezett 50 másodperccel a vége előtt a kpaus nélkül játszó osztrákok egyenlítése, a parádés bombagólt ütő Michael Raffl révén. Így az egyik pont már biztosan Ausztriáé. Meglesz a másik is? kiderül hamarosan! Folytatás 4 a 4 ellen, 5 percig, hirtelen halállal!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:58
    Itt lehetett volna a csattanó! Svájc 3 a 2 ellen visz végig egy akciót, majd Suri középről, lendületből tisztán lőhetne, de Herburger hősiesen bevetődve blokkol!
    Raffl M. - 3:3

59:10
    Ausztria gólt szerzett!

GÓL! Hihetetlen! Ausztria kiegyenlít! Már-már elkönyvelhettük, hogy emberelőnyben sem tudnak felállni, amikor Michael Raffl kapott meg egy valahogy, nagy nehezen összekotort korongot a kék vonal előtt, középen, és kapásból, könyörtelenül a svájci kapuba zúdította azt! Óriási gól!

58:42
    Így is van, Starkbaum a padon, emberelőnyben Ausztria, de üres a kapujuk.

58:41
    Osztrák időkérés, Ratushny a kapus nélküli emberelőnyös figurát ázolja minden bizonnyal játékosainak.

58:40
    Berra tenyerel rá a korongra, buli a svájci kapu előtt.

58:10
    Belül az utolsó két percen, Starkbaum kérdezi a kispadot, hogy lemenjen-e.

57:55
    Herburger nem éri el az átadást, így viszont tilos felszabadítás osztrák oldalon.

56:40
    Osztrák les.

56:34
    Nem tud élni az eséllyel Ausztria, Svájc kiegészül.

56:30
    Streit lő a semleges harmadból, Starkbaum a helyén.

55:22
    Kikotorják a svájciak a harmadukból a korongot.

54:51
    Távoli lövés, Berra a végállomás. Buli a svájci harmadban.

54:34
    Emberelőnyhöz jutnak az osztrákok, Brunnert szórják ki két percre bottal akasztásért.

53:20
    Fordult a játék képe, ezúttal Ausztria nem tud nagyon mit kezdeni azzal, hogy támadnia kellene, a svájciak pedig eddig remekül tartják egygólos előnyüket.
    BIEBER - 3:2

51:01
    Svájc gólt szerzett!

A játék képét elnézve némileg váratlanul szerzi meg újra a vezetést Svájc! Almond indítja fantasztikus passzal, a saját harmadából a kilépő Biebert, aki lendületből átveszi a korongot, majd jobbról, egy védővel a nyakában gyönyörűen kilövi a hosszú sarkot! Szép góllal játsszák át az osztrák letámadást!

50:45
    Svájci les, majd Michael Raffl és Ambuhl keverednek kisebb szóváltásba, de a játékvezetők hamar szétválasztják őket.

50:25
    Lebler tűzi kapura rögtön a buli után, Berra fogja.

50:17
    Svájci tilos felszabadítás.

49:32
    Veszélyesen perdül fel a korong Starkbaum kapuja előtt egy svájci akció végén, de a védők végül ki tudják vágni.

48:25
    Starkbaum tenyerel rá a korongra, majd rálökik Iberert, emiatt kialakul némi lökdösődés az osztrák kapu előtt. Bulival folytatódik a játék.

48:15
    Bodemann szólózik szépen, de nem tudja elhúzni Starkbaum mellett a korongot.

48:00
    Berra fog meg egy indítást, buli a svájci harmadban.

47:35
    Lebler húz el a jobb oldalon, és lő kapura, Berra a helyén.

46:30
    Svájcot érezhetően megfogta az egyenlítő gól, nem nagyon tudnak mit kezdeni ellenfelük agresszív letámadásával a jégen.

45:22
    Latusa nem éri el a korongot, osztrák tilos felszabadítás.

45:00
    Du Bois bombázza kapura a kék vonalról, Starkbaum magabiztosan öleli magához a korongot.
    LEBLER - 2:2

43:32

Egyenlít Ausztria!!! Herburger húz el a jobb szélen egy villámgyors osztrák kontrával, majd finoman középre teszi a korongot, Lebler pedig fonákkal elteszi Berra mellett, egyenesen a hálóba! Gyönyörű akció és elegáns befejezés!

43:22
    Starkbaum nyúl ki a kapujából, és ütközik az egyik kapu elé berobbanó svájcival. Néhány másodpercig lenn marad a jégen, de tudja folytatni a játékot.

43:11

42:45
    Nagy osztrák helyzet, Schumnig kap korongot a svájci kapu elé berobbanva, de már nem tudja elhúzni Berra mellett.

41:25
    Almond lép ki a koronggal teljesen egyedül, azonban Starkbaum ismét bravúrral lenyeli a korongot.

41:00
    Megint bekezdenek az osztrákok, már az ellenfél harmadában bátran letámadnak.

40:01

Teljesen kiegyenlített harmadot láthatott a közönség, ami egyben azt is jelenti, hogy Ausztria felnőtt a feladathoz, és méltó partnere Svájcnak. A gólok száma is egyenlően alakult: Ausztria Raffl remek egyéni alakításának köszönhetően kiegyenlített, viszont később nagyot hibázott emberelőnyben, így 5 a 4 ellen kapott gólt. Ez pedig azt jelenti, hogy ugyan megmaradt az egygólos svájci előny a záró harmadra, még mindig minden teljesen nyílt a mérkőzésen.

40:00

39:25
    Rotter lőne, de lecsúszik a korong az ütőjéről.

38:49
    Heinrich elé keveredik a korong a svájci kapu előtt, aki fonákkal fölé húzza a helyzetet.

38:20
    Iberer kap remek korongot középen, rá is tűzi, de blokkolják, majd a palánk felett kikerül a korong.

37:30
    Ausztria kiegészül.

37:10
    Fel tud állni Svájc, de meddő a fölény, az osztrákok remekül védekeznek emberhátrányban.

36:20
    Blokkolt lövésből iramodik meg Ausztria, de les.

35:35
    Josi lő távolról, Starkbaum fogja.

35:30
    Emberelőnyhöz jut Svájc, Petert szórják ki gáncsolásért két percre, miután felborította Wiesert saját kapuja mögött.

34:10
    Fiala iramodik meg egy megszerzett koronggal a jobb szélen, már az osztrák harmadban jár, de elhagyja a korongot.

33:55

33:20
    Heinrich tör be a svájci harmadba a jobb oldalon, centerezését azonban kivágják a bekkek.

31:59
    Fiala kerül szépen helyzetbe, lövését azonban blokkolják. A korong felperdül, buli az osztrák harmadban.

31:05
    Hundertpfund szólója a svájci harmadban, de ellövi keresztbe a korongot, veszélytelen.

30:52

30:30
    Centerezés, megint Starkbaumnak kell kinyúlnia a kapujából.

29:59
    Starkbaum tenyerel rá a korongra egy indítás után, buli az osztrák kapu előtt.

29:50
    Hatalmas a küzdelem a jégen, egyelőre egyik fél sem tudja igazán érvényesíteni az akaratát. Ami inkább ebből meglepő, hogy Svájc nincs döntő fölényben.

28:00
    Újabb svájci korongszerzés és villámgyors kontra után Du Bois teszteli Starkbaumot, aki a helyén van.

26:59
    Osztrák tilos felszabadítás.

26:49
    Svájc kiegészül.
    AMBUHL - 2:1

25:54

Emberhátrányos svájci gól! Josi szerez korongot, és indul meg 2 az 1 ellen, majd szépen teszi le Ambuhlnak, aki kapura lő, a korong pedig Starkbaum alatt a kapuba csúszik. Óriási osztrák hiba volt!

25:30
    Herburger játssza Michael Raffl elé, de pontatlanul, nincs lövés.

24:49
    Schappi volt szabálytalan még másodpercekkel korábban, leültetik két percre bottal akasztásért. Az első osztrák emberelőny.

24:21
    Svájci les. Közben Suri ül fájdalmas arccal a padon egy ütközés után.

23:45
    Az osztrákok vérszemet kaptak, két hatalmas ütközéssel jelzik Svájcnak, hogy bizony nem fognak könnyedén fejet hajtani.

23:26

23:16
    Sájc hirtelen rohamozni kezd, kétszer is közelről veszélyeztetnek, mindkétszer Starkbaum a végállomás.
    RAFFL - 1:1

22:11

Ausztria kiegyenlít! Ártalamtlannak tűnő akció végén a kapitány Thomas Raffl szedi össze a korongot a svájci kapu mögött, majd a kaput kerülve fonákkal ráhúzza, a korong pedig a Berra oldala és bárdja között lévő parányi résen át kerül a kapuba. Minden kezdődik elölről!

21:34
    És ismét Starkbaum. Újabb buli.

21:29
    Starkbaum tenyerel rá a korongra, majd némi kakaskodás a kapu előtt. Buli az osztrák harmadban.

21:22
    Suri ugrik ki a bal oldalon Josi parádés korongjával, betör az osztrák harmadba, és lő, de Starkbaum lehúzza.

20:44
    Lendületesen kezdenek az osztrákok, Hundertpfund kékvonalas löketét blokkolják.

20:01

A papírformának megfelelően nagy svájci fölénnyel kezdődött a találkozó, már az első percben megszerezték a vezetést. Ezután el is dönthették volna a fontosabb kérdéseket, de előbb kihagytak egy büntetőt, majd négy percig emberelőnyben játszhattak, de hiába lőtték szét Starkbaum kapuját, az osztrák hálóőr csapata eddigi legjobbjának bizonyult, és áthatolhatatlan falat húzott hálója elé. Ez a magabiztosság pedig erőt adott a társaknak is, akik a harmad második felében gólt ugyan nem tudtak szerezni, de mezőnyben felzárkóztak Svájc mellé, így még teljesen nyitott a folytatás.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:00
    Kavarodás után nagy helyzet középen a svájci kapunál Raffl előtt, de nem tudja bekotorni.

18:29
    Svájci tilos felszabadítás, buli Berra kapuja előtt.

18:00
    Geier lő, Berra véd.

17:43
    Jó lövőhelyzet lehetne az osztrákok előtt, de les.

16:51

16:35
    Újabb Du Bois-bomba, Starkbaumról ez is kijön, majd a védők takarítanak.

16:10
    Nagy kavarodás az osztrák kapu előtt, majd kikerül a korong Du Bois elé, aki a kék vonal elől lő, de Starkbaum ezt is kitolja.

14:52
    De, kiállítás van, Schumnig kapja gáncsolásért. Újabb emberelőnyben Svájc, ezúttal két percig.

14:51
    Ambuhlt borítják fel az osztrák kapu előtt, bukfencezik is egy hatalmasat, majd szemrehányóan néz a játékvezetőkre, ugyanis nincs büntető, sem kiállítás.

13:43
    Kiegészül Ausztria, megúszták a 4 percnyi emberhátrányt.

13:19
    Josi lövi el jobbról a kijátszott korongot, de Starkbaumon nem tud kifogni.

12:50
    Brunner lő ezúttal, megint Starkbaum a győztes.

12:16
    Ismét kiütik az osztrákok a harmadból a korongot. Bő egy perc van már csak az emberhátrányukból.

11:44
    Mitterdorfer blokkjáról perdül ki a korong, újabb buli az osztrák kapunál.

11:20
    Brunnerre játsszák ki a figurát, aki balról lő, Starkbaum kitérdeli.

11:10
    Streit veszélyeztet, újra Starkbaum a végállomás. Buli az osztrák harmadban.

10:35
    Du Bois húzza kapura, Starkbaum a helyén. Ismét ki tudják ütni az osztrákok.

09:50
    Felállnak a svájciak, Fischer blokkol egy passzt, majd kiütik az osztrákok a korongot a harmadból.

09:43
    Romy kap nagyot a semleges harmadban bottal, le is kell támogatni. Lebler büntetése 2+2 perc, hiába reklamál a Salzburgból jól ismert Dan Ratushny szövetségi kapitány az osztrák kispadnál.

09:36
    Raffl lő távolról a megszerzett buli után, Berra a végállomás. Újabb buli.

09:14
    Rotter szerez korongot egy svájci hiba után a semleges harmadban, és 2 az 1-ben húz kapura, a nagy helyzet azonban elmarad, miután Rotter pocsék passzt ad Geier háta mögé.

08:30
    Du Bois szólózik, összezárnak előtte az osztrák védők.

Újabb veszélyes svájci akció, Fiala húz kapura, majd leteszi a balon érkező Geeringnek, akinek veszélyes lövését blokkolják. A korong kirepül a palánk felett, buli Starkbaum kapuja előtt.

07:40
    Többet birtokolja a korongot Svájc, de egyelőre felvették az osztrákok a meccs ritmusát.

07:14
    Svájci les, buli a semleges harmadban.

06:50
    Romy kotorja kapu felé a túloldalon, Starkbaum kitolja oldalra.

06:30
    Ébredeznek az osztrákok, Lebler keverget a svájci kapu előtt, de elhal az akció.

06:04
    Ausztria első helyzete rögtön óriási egyenlítési esély: kavarodás a svájci kapu előtt, a kapu mögül érkezik vissza a korong, Iberer viszont telibe lövi Berrát. Buli a svájci harmadban.

05:30
    Ausztriának eddig nem volt valamirevaló helyzete, kapusuk, Starkbaum viszont folyamatos munkában van. Egyelőre nyomasztó fölényben a svájciak.

05:05
    Bieber lő kapura, Starkbaum a végállomás. Buli az osztrák kapu előtt.

04:55
    Fiala húz kapura, és lő, Starkbaum a helyén.

Starkbaum megfogja Romy büntetőjét, marad az 1-0!

03:14
    Svájc büntetőhöz jut! Peter akasztotta hátulról bottal a kapura törő svájci centert, a játékvezetők pedig büntetőt ítélnek!
    Du BOIS - 1:0

01:14

Nem kellett sokat várni az első gólra, Svájc az első lendületes akcióból megszerzi a vezetést! Fiala száguldott be egy indítással az osztrák harmadba a jobb oldalon, centerezését pedig Du Bois szépen lőtte Starkbaum kapujába. Villámgól!

00:01

Újabb csapatok mutatkoznak be a mai napon a csehországi jégkorong-világbajnokságon. Svájc régi, hagyományos szereplője az A csoport küzdelmeinek, már az első hivatalos tornán is ott volt 1920-ban. A hőskorban, 1928 és 1953 között pedig egy ezüst- és nyolc bronzérmet is szereztek. Aztán tettek egy néhány évtizedes kitérőt a B csoportban, de 1997 óta stabil tagjai a legjobbak mezőnyének. 2013-ban pedig elképesztő meglepetésre ezüstérmet szereztek a finnországi és svédországi tornán, így a léc igencsak magasan van a csapattal kapcsolatban. A keretben négy NHL-játékos szerepel, a mag pedig az utóbbi években igen erős svájci élvonalra épül.

Ausztria játékosait jól ismerhetik a magyar hokiszimpatizánsok az EBEL-ből, a végleges keret három tagják kivéve mindenki a Fehérvár részvételével zajló ligából érkezett. A kivételek egyike a csapat egyetlen NHL-légiósa, a philadelphiai Michael Raffl. A két keretet elnézve Ausztria némileg alacsonyabb játékerőt képvisel mostani ellenfelénél (igaz, az tartalékos csapat volt, de A csoportos szemmel nézve nem túl erős játékukról a magyar szurkolók is megbizonyosodhattak a nem egészen egy hónapja lejátszott két edzőmeccsen, ahol a mieink Bécsben és a Tüskecsarnokban is legyőzték a Sógorokat). Ráadásul az osztrákok 2006 óta "lifteznek", vagyis minden évben felváltva feljutnak, majd kiesnek az A-csoportból, és ez elképzelhető, hogy idén sem lesz másképp. Szükségük van tehát a bravúrra, ennek elérésére pedig itt az első lehetőség. Kezdés 12:15-kor, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:15 - kor kezdődik.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 2. Bois (Fiala, Almond), 26. Ambuhl, 52. Bieber (Almond, Grossmann) – 23. Raffl, 44. Lebler (Herburger), 60. Raffl M. (Raffl T., Schumnig), utolsó bünt. Komarek