Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
Norvégia
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
USA
szombat 02.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Megszerzi a kötelező három pontot az Amerikai Egyesült Államok ezen a mérkőzésen, de korántsem úgy, mint ahogy ezt sejteni lehetett korábban. Sem sima, sem könnyű mérkőzés nem volt, a norvégok rászolgáltak volna legalább egy pontra a mutatott játék alapján.

Nyoma sem volt a tegnapi magabiztos játéknak az USA részéről, a norvégok pedig kiválóan felszívták magukat, ugyanígy fordítva is lehetett volna a végeredmény. Le a kalappal az északiak előtt, akik egyáltalán nem ijedtek meg, hanem nagyon megnehezítették. az egyik nagy esélyes, amerikai csapat dolgát.

Norvégia – USA: 1-2!
    ---- (22:34:45)

60:00

59:57
    Holos tette vissza lövésre a korongot, Olimb még bele tudott kapni a kapu előtt, de nem ment kapu felé, mellé, ezzel vége is lesz!

59:35
    Holos lövése nem sokkal ment mellé, de nem szabadul még fel a kapu.

59:25
    Norvég időkérés, bő fél percük maradt még kvázi emberelőnyben, de kapus nélkül.

59:25
    Holos a jobb oldalról tüzelt nagy erővel, Hendricks blokkolta még a kapu előtt, róla pattant ki a palánkon kívülre.

59:05
    Ebben a pillanatban Haugen helyett mezőnyjátékos a pályán!

58:40
    Hamarosan számítani lehet a norvég kapus lehozatalára, rizikót kell vállalni.

58:15
    Kontrázott az USA, a jobb oldalon iramodott meg Nelson, majd lőtt, Haugen bravúrral védett, róla pattant fölé!

58:00
    Olimb lőtte be a korongot távolról, Hellebuycknak muszáj volt felszednie, buli a harmadban!

57:50
    Mindent a védekezésre helyez most az amerikai csapat, kockáztatnak a norvégok, de igazi lövőhelyzet nem adódik, mert mindig ott egy amerikai védő.

56:55
    Visszalőtt korong a semmibe az USA részéről, de ráadásul még les is.

56:15
    Larkin lövése után kipattan a harmadból a korong, majd a visszatett passz pontatlan, Haugen fogja!

55:10
    Trygg a jobb oldalról suhintotta rá, kevéssel a kapuvas mellé ment, elkezdett begyorsítani Norvégia.

54:30
    Visszatért Roymark, teljes létszámban a norvégok is.

53:45
    Bonino remek csellel tört be a bal oldalon a kapu közelébe, közelről lövéshez is jutott, Haugen nagyon szépen védett, Reilly ismétlése pedig elakadt egy védőben!

53:05
    Faulk tüzelt kissé balról a kék vonal közeléből, Haugen jól zárta a szöget.

52:27
    Amerikai emberelőny két percig, Roymark bottal ütés miatt került a büntetőpadra.

52:20
    Roest indult meg a bal oldalon, erős lövést eresztett meg, Hellebuyck hárított.

51:15
    Lewis a jobb oldalon iramodott meg majd lőtt, Haugen látszólag védeni tudta, de a korong lassacskán átcsorgott és a gólvonal felé vette az irányt, de végül még éppen időben ki tudták vágni a norvégok, maga Haugen nyúlt oda a botjával, de már Olimb is érkezett segíteni.

50:35
    Norvég kontra, Ask lőtt, Olimb ismételt balról, Hellebuyck viszont mindkét alkalommal hárított.

50:00
    A harmadik harmad feléhez érkeztünk, tartja egy gólos előnyét az Egyesült Államok, de még semmi sem dőlt el.

48:50
    Lee csúszott lesre, közben Moses el kell, hogy hagyja a pályát, az öltözőbe segítik. A feje és a jobb lába kapott hatalmasat.

48:25
    Tollefsen a semleges harmadban nagyon brutálisan ütötte el Mosest vállal, neki a palánknak. Számomra nagy meglepetés, hogy a játék ugyan áll, de nincs semmilyen kiállítás.

47:20
    Az már látszik, hogy az amerikaiak nem tudják porrá verni a norvégokat ezen a meccsen, egyáltalán a győzelem sincs még bebiztosítva.

47:01
    Les a norvégoknál a bal oldalon, jöhet a kereskedelmi szünet.

46:50
    Egy időre kiszabadultak a norvégok saját kapujuk elől, most is Holos szerez hátul korongot.

46:00
    Sexton éles szögből, balról lőtt középre, Haugen nyúlt ki a botjával jó ütemben.

45:15
    Egy kis lökdösődés, Lee és Bonsaksen a buliban, de végül nem fajult verekedéssé. Az amerikai játékosok előszeretettel löknek irdatlan nagyot bármelyik kapu előtt az ellenfeleken, akik ezt nyilván próbálják megtorolni.

45:15
    Bonino közelről tüzelt a bal oldalról a rövid sarok irányába, Haugen hárított szépen.

44:35
    Moses passzát is lefüleli Forsberg, a korong máris nincs a harmadban.

44:05
    Holos lövi ki a korongot, eddig elszórakozza ezt az emberelőnyt az amerikai csapat lövés nélkül.

43:30
    Kétszer annyi amerikai kiállítás eddig, mint norvég még mindig.

43:16
    Trygg száll ki két percre feltartás miatt, USA emberelőny.

43:15
    Sexton passzolt jobbra Reillynak, aki rá is suhintotta, de megakadt egy védőben a korong.

42:40
    Bonsaksennek igen nagy szerencséje van, Morin távoli lövése telibe trafálta a sisakját, éppen a szeme előtti plexin csattant. Még így is hanyatt esett a norvég játékos, de a plexi megvédte a szemét és az arcát!

41:50
    Jones indította a bal oldalon megiramodó Leet, rá is lőtte nagy erővel, ám Haugen bravúrral fogja a lövést!

41:00
    Igen veszélyesen a saját kapuja előtt vitte el a korongot egy norvég védő, Eichel kis híján oda tudott szúrni.

40:10
    Eichel kiállítása le is járt ezzel a néhány másodperccel, teljes létszámban a felek.

40:01

Valamiért késik még a kezdés.

A vártnál sokkal jobban tartja magát Norvégia, hasonlóan jól játszanak, mint az amerikaiak. Ebben a harmadban azért már kirajzolódott némi amerikai fölény, nem csak azért, mert ezt 1:0-ra nyerték a tengerentúliak, hanem a lövésarány most 7-16 lett, szemben az első harmad 13-10-es arányával.

A mérkőzés még nincs lefutva, de az USA most már előnnyel mehet a záró harmadba.

Norvégia – USA: 1-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:35
    Nelson csípte el az egyik passzt, majd hozta fel a jobb oldalon, sok másodpercet nyert ezzel az Egyesült Államok.

39:10
    Már az utolsó percben járunk. Jobbról, közelről próbálta a korongot belőni Thoresen, előtte Holos tüzelt, Hellebuyckról kijött elsőre.

38:45
    Csak most tud felállni Norvégia emberelőnyben. Hölos lövését Lewis blokkolja, de nem tudják kiütni az amerikaiak.

38:05
    Eichel ismét a kiállítás sorsára jut, gáncsolás az ok. Két perces norvég emberelőny következik.

37:25
    Thoresen komoly lövése középről, némileg takarásból, elsőre kijött Hellebuyckról, de gyorsan utánavetődött.

37:10
    Thoresen indít középen, Murphy kapcsolja le, de ismét a piros mezeseknél hamarosan a korong.

36:30
    Moses lőtt jobbról, Haugen a botjával nyomta oldalra a kísérletet, közben teljes létszámban egy ideje már a norvégok.

36:00
    Trygg iramodott meg egy kontrával középen, de nem érte utol időben a korongot, Hellebuyck könnyed helyzetben tolta oldalra a pakkot.

35:20
    Még mindig nyomás alatt a norvég kapu, Haugen most az 5 a 4 elleni szituációt kell, hogy hárítsa. Eichel lövésével ezt is teszi.

34:45
    Eichel játszotta középre jobbról, Jones várta a kapu előtt, de Haugen jól zárta a szöget!

34:00
    Négy a három ellen támad az USA, de eddig nem sikerült ziccert kialakítani, ki is kerül a korong.

33:30
    Ismét egy kiállítás, ez most a norvégoktól. Olimb száll ki két percre bottal ütés miatt.

32:50
    Thoresen vezette rá Hellebuyckra a korongot, lőtt is, de a kapus remekül védett.

32:39
    Ask és Bonino áll ki két percre az amerikaiaktól. Előbbi fogásért, utóbbi durvaságért. Négy a négy ellen.

32:30
    Ask a jobb oldalról tüzelt, Hellebuyck védett, de közben lesz egy kiállítás.

32:03
    Lewis és Eichel ütköztek össze a semleges harmadban, egy pillanatra megszédültek, de tudják folytatni.

31:30
    Kontráztak az amerikaiak, Eichel fonákkal tette kapura középről, Haugen viszont számított rá és védett.

30:50
    Veszélyes volt a keresztpassz Olimb irányába, de Jones bele tudott piszkálni még időben.

30:05
    Olimb lövését Hellebuyck simán fogja, bedobás.

29:55
    Most tudnak csak felállni a norvégok emberelőnyben.

29:10
    Amerikai kiállítás, Hendricks igen brutálisan lökte fel ellenfelét, Askot, ráadásul a botot a fej irányába tartva. Két+tíz perc a jutalma.

28:45
    Murphy passza pontatlan, kiegészülnek közben a norvégok.

28:20
    Bonino tüzelt jobbról, Haugen bal válláról pattan fölé a korong. Bedobás.

27:50
    Reilly távoli lövését blokkolják, végül ki is kerül a harmadból a korong.

27:28
    Krug egy közeli lövéssel kísérletezett, Haugen azonban jól zárta a szöget.

27:00
    Stene bombázza ki a korongot első körben, egyelőre nem tudnak felállni a fehér mezesek.

26:30
    Haugen gáncsolás miatt áll ki két percre, amerikai emberelőny.

26:30
    Egyelőre fordítanak az amerikaiak, a 22. perctől kezdve eddig kevés momentumot engedélyeznek Norvégiának.
    Brock NELSON - 1:2

25:58
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Egy távoli lövéssel kísérletezett a kék vonalról KRUG, a korong pedig egy pillanatra még meg is pattant valakin, így került a bal felsőbe! 1-2! Így van, BROCK NELSON a gólszerző, az ő ütőjén-könyökén változtatott irányt a lövés.
    Gólpassz: Torey Krug, Trevor Lewis.

25:40
    Smith érkezett középen egy kipattanóra, Haugen bravúrral ért át a bal alsóba és korcsolyával védett!

25:30
    Gellert kapott Gardiner lövése, a jobb oldalon Smith rajtolt a kipattanóra, Haugen szépen hárított, nem is állt meg a játék.

24:50
    Nem tartott sokáig a jobb oldali norvég kontra, Larkin és Jones közös erővel szerzett Tollefsentől korongot.

24:00
    Larkin, majd Sexton került lövőhelyzetbe a jobb oldalon, mindkét esetben egy védő akadályozta meg a lövést.

23:05
    Reilly bombázta kapura középről, a Haugenről kipattanóra érkezett a jobb oldalon Nelson, szinte vetődött a korongra, de Roest így is megelőzte őt.

22:10
    Nelson tüzelt középről, a palánkról visszapattanóra startolt rá Krug, de őt már blokkolták a norvégok.

21:35
    Rosseli Olson a jobb oldalon indult volna meg, kicsit túlságosan is erőteljesen lökte őt palánkra Lee, de mehet tovább.

21:05
    Trygg bal oldali lövése kap gellert, a kapuig nem jutott el, de marad a norvégoknál.

20:40
    Jól taktikáztak az amerikaiak, nem jutott helyzetbe a piros mezes együttes, közben vissza is jöhetett Eichel.

20:10
    Még egy rövid ideig van egy áthúzódó norvég emberelőny, de nem tudnak felállni a norvégok.

20:01

A norvégok kezdték jobban a találkozót, több támadást vezettek és megérdemelten szereztek vezetést. Az amerikaiaknak csak perceik voltak eddig fölényben, ebben volt emberelőny is, de végül egy kipattanót értékesíteni tudtak.

Egyelőre egyáltalán nem dominálnak a tengerentúliak, de a norvégok a saját iramukat csoda lenne, ha 60 percen át ugyanígy bírnák. Eddig mindenesetre kellemes meglepetés az északiak játéka, az USA még nem pörgött fel igazán.

Norvégia – USA: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    Les a norvégoknál.

19:50
    Trygg balról suhintotta rá még mindig előnyben, elakadt Hellebuyckban, ráadásul nem is áll a játék, az amerikaiak kilőtték a zónából a korongot.

19:05
    Nagy helyzetben a norvégok, Martinsen azonban közelről sem tudott a kapuba lőni, átért Hellebuyck!

18:33
    Éppen Eichel jut a kiállítás sorsára két percig, bottal akasztás az ok.

18:33
    Thoresen keresztpasszát blokkolja Eichel.

18:00
    Jones lő kevéssel a bal kapuvas mellé, Vesey is érkezett, de nem tudott ismételni.

17:10
    Egy komoly norvég hiba után megindult középen Moses, mindenkinél gyorsabb volt, rávezette Haugenre, elhúzta balra, de a kapus is gyorsan reagált és védte a rövid sarkot!

16:40
    Immáron teljes létszámban az Egyesült Államok, ezt megúszták a tengerentúliak.

16:20
    Rosseli Olson tüzelt középről, kevéssel a jobb kapuvas mellé.

16:00
    A kipattanóra is érkeztek többen is, de végül szépen kilőtte a korongot Krug.

15:25
    Holos bombázta rá hosszú adogatást követően, Hellebuyck üti ki oldalra!

14:40
    Első körben kibombázzák a harmadból az amerikaiak, a piros mezesek hozhatják vissza nehézségek árán.

14:31
    Bonino száll ki két percre, nagyon magasan volt a botja. Norvég emberelőny. Eddig a norvégok teljesítménye kellemes meglepetés.

14:25
    Ismét jobb oldali norvég támadás, Trygg tüzelt ütemtelenül, Hellebuyck megint szépen védett. A buli után Olimb lőtt azonnal, ezt is fogja a kapus.

14:00
    Holos érkezett a jobb oldalon egy visszatett korongra lendületesen, rá is bombázta, de Hellebuyck szépen védett a lepkéssel!

13:15
    Norvég kísérlet, a bal oldalról lőtt Roymark, Hellebuyck magabiztosan fogta. Bedobás.
    Trevor LEWIS - 1:1

12:12
    TREVOR LEWIS érkezett középen egy kipattanó korongra, előtte Fault lőtt jobbról, az még kipattant a kapusról, Vesey ismétlése is, ekkor érkezett Lewis a bal oldalon és a félig üres kapuba lőtt közelről. Ez bizony nagyon hasonlított a norvég gólra. 1-1!
    Gólpassz: Jimmy Vesey.

12:00
    Egy ideje szép, folyamatos a játék, de többnyire a mezőnyben zajlik a semleges harmadban.

11:20
    Moses egészen éles szögből lőtt kapura jobbról, befért volna a rövid felsőbe, de Haugen jól zárta a szöget!

10:55
    Bastiansen takarásból tüzelt középről, szépen védett Hellebuyck, nem is kell, hogy megálljon a játék.

10:10
    Roymark felé pontatlan az indítás, a túloldalon pedig Sexton kap már korongot, lövése megpattan egy védőn, kikerül végül a palánkon kívülre.

09:40
    Gardner gyűjti be hátul a korongot, jó ideje nem láthattunk nagy helyzetet.

08:20
    Vesey keresztpassza pontatlan, megszerzi Thoresen, de nem jutnak messzire a norvégok.

07:40
    Egyelőre az amerikaiak nem tudják kamatoztatni nagyobb tudásukat, a norvégok igen jól védekeznek és ráadásul több támadást is vezetnek.
    Morten ASK - 1:0

06:39
    Norvégia gólt szerzett!
    A bal oldalon futott végig egy szép norvég akció, Tollefsen nagy lövését még védte Hellebuyck, ám a kipattanóra a jobb oldalon érkezett MORTEN ASK és be is bombázta a rövidbe, a kapus nem érhetett át! 1-0!
    Gólpassz: Ole-Kristian Tollefsen, Mathis Olimb.

06:00
    Megúszták a norvégok a hátrányt.

04:55
    Moses takarásból lőtt fonákkal a kék vonal közeléből, Haugen fogja a lövést a keresztvas alól!

04:30
    Faulk a bal oldalról tüzelt, elakadt a védők erdejében, nem jutott el a kapuig.

03:47
    Tollefsen feltartás miatt száll ki két percre, amerikai emberelőny.

03:00
    Martinsen balról középre húzott, közelről próbálta kapura tenni, de Hellebuyck bravúrral védett!

01:30
    Norvég helyzet, Norstebo vezette kapu felé a labdát, de végül blokkolni tudták a bal oldali lövést közelről.

00:15
    Az első buli az amerikaiaké.

00:01

Pirosban a norvég együttes, fekete-fehérben az USA, hamarosan kezdünk!

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K.A., Rosseli Olson – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Roymark, Forsberg – Odegaard, Stene, Lovlie, Roest, Dahlstrom

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Krug, Bonino, Moses, Nelson – Jones, Reilly, Morin, Arcobello, Lee – Murphy, Moore Jr., Eichel, Vesey, Lewis – Gardiner, Smith, Larkin, Hendricks, Sexton

Játékvezetők: SIDORENKO Maxim (BLR) , SINDLER Vladimir (CZE) – MILLS Bevan (CAN) , TOSENOVJAN Rudolf (CZE).

Második napjához érkezett a jégkorong A csoportos világbajnokság. Néhány együttesnek még az első mérkőzése következik, de Norvégia és az Egyesült Államok máris a második összecsapását játssza a VB-n. Norvégia sorsolása nem sikerült túl szerencsésre, a legnehezebbnek ígérkező két meccse rögtön az első kettő.

A nyitónapon a norvégok Oroszországgal csaptak össze és kaptak ki simán 6:2 arányban, most pedig egy másik ász, az USA ellen lépnek jégre, itt sincs sokkal több esélyük a skandinávoknak. A cél a tisztes helytállás lehet, valóságos pontszerzési esélyük nincs.

Az USA is jól indította a világbajnokságot, egy eredetileg nehezebbnek hitt, de végül könnyed mérkőzésen 5:1 arányban gázolták el Finnországot és ezen a mérkőzésen is egyértelmű esélyesek arra, hogy hat ponttal rajtoljanak két mérkőzés után. A norvégok soraiban két KHL játékost találunk, az amerikaiaknál pedig szintén két KHL, ám számtalan NHL jégkorongozó található, így az esélyek már ez alapján is megítélhetők.

A találkozó szombaton 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 7. Ask (Tollefsen, Olimb) – 13. Lewis (Vesey), 26. Nelson (Krug, Lewis)