Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
Norvégia
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
USA
szombat 02.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

52:27
    Amerikai emberelőny két percig, Roymark bottal ütés miatt került a büntetőpadra.

43:16
    Trygg száll ki két percre feltartás miatt, USA emberelőny.

38:05
    Eichel ismét a kiállítás sorsára jut, gáncsolás az ok. Két perces norvég emberelőny következik.

33:30
    Ismét egy kiállítás, ez most a norvégoktól. Olimb száll ki két percre bottal ütés miatt.

32:39
    Ask és Bonino áll ki két percre az amerikaiaktól. Előbbi fogásért, utóbbi durvaságért. Négy a négy ellen.

29:10
    Amerikai kiállítás, Hendricks igen brutálisan lökte fel ellenfelét, Askot, ráadásul a botot a fej irányába tartva. Két+tíz perc a jutalma.

26:30
    Haugen gáncsolás miatt áll ki két percre, amerikai emberelőny.

18:33
    Éppen Eichel jut a kiállítás sorsára két percig, bottal akasztás az ok.

14:31
    Bonino száll ki két percre, nagyon magasan volt a botja. Norvég emberelőny. Eddig a norvégok teljesítménye kellemes meglepetés.

03:47
    Tollefsen feltartás miatt száll ki két percre, amerikai emberelőny.

Gólok és gólpasszok: 7. Ask (Tollefsen, Olimb) – 13. Lewis (Vesey), 26. Nelson (Krug, Lewis)

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K.A., Rosseli Olson – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Roymark, Forsberg – Odegaard, Stene, Lovlie, Roest, Dahlstrom
    USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Krug, Bonino, Moses, Nelson – Jones, Reilly, Morin, Arcobello, Lee – Murphy, Moore Jr., Eichel, Vesey, Lewis – Gardiner, Smith, Larkin, Hendricks, Sexton

Játékvezetők: SIDORENKO Maxim (BLR) , SINDLER Vladimir (CZE) – MILLS Bevan (CAN) , TOSENOVJAN Rudolf (CZE)