Oroszország – Szlovénia 5:3 (vége) | Ausztria – Svédország 1:6 (vége) | Fehéroroszország – Szlovákia 1:2 (hosszabbítás vége)
Kanada – Németország 10:0 (vége) | Dánia – Finnország 0:3 (vége) | Franciaország – Svájc 1:3 (vége)
Franciaország
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Svájc
vasárnap 03.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Le a kalappal Franciaország válogatottja előtt, kétgólos hátrányban sem adták fel, küzdöttek, támadtak, és a szépítés is összejött. A svájciak azonban nagyon odafigyeltek arra, hogy még egyszer ne essen meg velük az a betli, mint Ausztria ellen, és tudatos, magabiztos játékkal ölték az órát, végül pedig egy lesgyanús, de megadott üres kapus góllal eldöntőtték a találkozót. Ezzel negyedikek a tabellák, tehát mondhatni, hogy helyreállt a rend az A csoportban. Folytatás kedden, Németország ellen. A franciák ezzel szemben nulla ponttal sereghajtók, és minden bizonnyal ez a holnapi, svédek elleni meccsük után sem fog változni. Nagy harcban lesznek Lettországgal a kiesés ellen. Folytatás holnap, tartsanak velünk akkor is! (22:41:39)

60:00
    Reto SURI - 1:3

59:06
    Svájc gólt szerzett!

Eldőlt! Brunner emeli ki a korongot a saját harmadából, az elöl meginduló Suri kézzel leveszi, maga elé teszi, majd az üres kapuba helyez. A franciák lest reklamálnak, valóban nehezen dönthető el, hogy a levegőben szálló korong, vagy a játékos ért-e előbb a harmadba. Ennek ellenére nincs videózás, megadják a gólt.

58:54
    Svájci tilos felszabadítás, itt a remek alkalom a franciáknak a kapus nélküli emberelőnyre. Dave Henderson int is, Huet a padon, üres a francia kapu, de emberelőny!

58:20
    Belül az utolsó két percen, Huet lassan gondolkodhat azon, hogy elinduljon lefele.

57:40
    Suri kap korongot a kapu közvetlen közelében, de egy bekk az utolsó pillanatban bevetődik elé.

57:00
    Ambuhl húzhatná be a mattot balról Bieber átadása után, de Huet megfogja.

56:50
    Huet fog egy előrelőtt korongot, buli a francia harmadban.

56:25
    Hecquefeuille kap remek korongot a svájci harmadban a bal oldalon, lő, de jócskán mellé.

55:55
    Három perce nem volt játékmegszakítás, az idő Svájcnak dolgozik.

54:40
    Svájc érzi, hogy növelni kell a tempót, mert nem akarnak úgy járni, mint Ausztria ellen. Percek óta alig került ki a korong a francia harmadból.

52:55
    Fleury gyönyörű szólója, majd lövése végén Genoninak kell ismét védenie.

52:33
    Janil tüzel a kék vonalról, Genoni fogja.

51:47
    Francia tilos felszabadítás.

51:35
    Francia lövés, Genoninak kell beleütnie bárddal.

50:39
    Huet kerülhetett volna könnyen bajba, méterekkel a kapujától vett le bárddal egy előrelőtt korongot, de megtámadták, így gyorsan rá kellett vetődnie.

50:05
    Suri viszi be a francia harmadba, majd centerezne Romynak, de Huet rátenyerel a korongra.

49:08
    Genoni nyel le egy lövést, majd felborítják, kisebb kakaskodás alakul ki a svájci kapu előtt.
    Damien RAUX - 1:2

48:30
    Franciaország gólt szerzet!

Szépítenek a franciák! Egy gyors kontra végén Genoniról jön ki egy lövés, két francia is a kapu előtt kapar, a nagy kavarodásból végül Raux lövi be a kapuba a korongot. Megérdemelt gól, a franciák jóval aktívabbak a záró harmadban!

47:50
    Meunier húz balról középre, majd tüzel, Genoniról kijön, de a kapu előtt ólálkodó Treille nem tudja behúzni.

46:01
    Bieber ütőjéről kerül ki a korong a kispadoknál, buli a semleges harmadban.

45:26
    Fiala tör kapura szép szóló után, lövését Huet kiüti.

45:00
    Teddy Da Costa kap centerben remek korongot, de melléhúzza.

43:50
    Kettő az egyben iramodik meg Svájc, Schappi várja a passzt, de Walker ehelyett inkább lő, egyenesen Huet lepkésébe.

43:32
    Svájc kiegészül.

43:04
    Svájc remekül védekezik, kiütik a korongot ismét a harmadukból.

42:30
    Az egyik vonalbíró arcát találja telibe Streit felszabadító korongja. Áll a játék, jegelni kell.

41:32
    Francia emberelőny, Schappi borítja fel Fleuryt, gáncsolásért jár a büntetés.

41:00
    Schappi kap parádés korongot a saját harmadából, egyedül törhet kapura, kissé balról lő is, Huet lepkéssel óriási bravúrral mellé üti.

40:01

Nehezen lehet hová tenni a francia válogatott játékát. Becsülettel küzdenek, kétgólos hátrányban sem adták fel, és belemennek a párharcokba is (néha talán túlzottan kemények is, sokszor feleslegesen keresik a balhét), viszont az végig érződik, hogy azért szintkülönbség van a két csapat között. Svájc pedig mintha nem játszana teljes gőzzel, de ez is elég volt ahhoz, hogy növeljék az előnyüket, és uralják a mezőnyt, több remek akciót is láthattunk tőlük. Kérdés, ha nem tudnak felpörögni, mi lesz a nehezebb meccseken velük. Egyelőre azonban még itt kell még egy harmadot sikerrel lehozniuk.

40:00

39:59
    Besch még kapura tűzi a kékről, Genoni kiüti.

39:44
    Huet tenyerel rá a korongra egy középre játszást követően, majd Bodenmannak van megbeszélnivalója a francia játékosokkal.

39:30
    Bieber üti ki a korongot, kikerül a buli a semleges harmadba.

39:22
    Kiegészülnek a franciák.

39:05
    Almond egyedül lép ki középen egy koronggal, ziccerből lőhetne, Besch az utolsó pillanatban hátulról bevetődve parádésan üti el a korongot.

38:03
    Ezúttal Du Bois teszi kapura, ismét Huet fogja. Van dolga bőven.

37:43
    A közönség szerint nem túl izgalmas a derbi, ők hullámozni kezdenek.

37:38
    Centerezni próbálnak a svájciak, ismét Huet a végállomás Grossmann korongja után.

37:33
    Ambuhl lő távolról, Huet szépen fogja.

37:22
    Ezúttal a franciák cserélik el magukat, túl sok játékos a jégen, két perces büntetés.

37:05
    Besch jut lövéshez a bal oldalon a svájci harmadban, de nem talál kaput.

36:32
    Francia korongszerzés a svájci harmadban egy bődületes védelmi hiba után, Claireaux kapja ziccerben a korongot, de csak Genonit tudja eltalálni.

36:00
    Bertrandnak próbálnak centerezni, de újra Genoni a végállomás. A francia ezután megpróbál bunyót kezdeményezni, eredménytelenül.

35:42
    Hecquefeuille egyből ellövi távolról a megszerzett korongot, ismét Genoni fogja magabiztosan.

35:39
    Genoni fog meg egy hosszú indítást a túloldalon, buli a svájci harmadban.

35:30
    Ezúttal Streit tüzel a kékről, jobbról, a blokkról mellé száll a bomba.

35:00
    Wieser lő a kékről, mellé.

34:00
    Teddy Da Costa egyből tüzel, Genoni fogja. Újabb buli következik.

33:55
    Svájci tilos felszabadítás.

33:10
    Újabb remek svájci akció, Ambuhl szólózik végig a pályán, majd lő, Huet mammuttal véd, a kipattanót Bieber húzná kapura, de újra Huet a végállomás.

32:55
    Raux próbál meg centerben kapura húzni egy lövést, de fonákkal mellé teszi.

32:40
    Manavian egyből a buli után lő, a blokkról a korongfogó hálóba száll a pakk. Újabb buli.

32:36

31:38
    A franciák is kiegészülnek.

31:35
    Villámgyorsan felállnak a svájciak, és Josinak játsszák ki lövésre, a védők blokkolnak.

31:15
    Svájc kiegészül, így még 22 másodpercig emberelőnyben van.

29:50
    Fleury-bomba balról, Genoni parádésan véd ismét.

29:39
    Emberhátrányos kontra, Ambuhl zseniális szólóval viszi be a francia harmadba, majd csinál egy parádés láb között áthúzós cselt, végül ziccerben van, de lövés előtt akasztják. Hecquefeuille a bűnös, le is ül két percre, bottal ütésért.

29:15
    Hihetetlen, alig egészültek ki a svájciak, már mehet is a következő ember a büntetőpadra: túl sok játékos a jégen, elcserélték magukat... Glen Hanlon hiába reklamál. Blum üli le a büntetést.

29:01

28:54
    Besch lövi el a kékről, jócskán mellé.

28:00
    Francia les.

27:40
    Meunier lőtte el a kijátszott figura végén, Genoni a helyén volt.

27:01
    Ezúttal francia emberelőny, Wiesert szórják ki, gáncsolásért.

26:35
    Újabb szép svájci akció, Josi indítja a francia harmadba Blumot, aki a kapu elé teszi Bodemannak, ő viszont nem tudja elhúzni Huet mellett. Ráesnek a kapusra, aki beesik a hálóba. Buli a semleges harmadban.

26:17
    Franciaország kiegészül.

25:45
    Újabb svájci lövés végén Huet fogja a korongot.

25:30
    Du Bois bombáz a kékről középről, a blokkról mellé megy.

24:17
    Fiala próbálja meg a palánkra kenni Fleuryt, aki fordulásból egy öklössel vesz elégtételt, majd keresi a bunyó lehetőségét is, a játékvezetők azonban közbelépnek. Fleury büntetése két perc, durva játékért.

24:05
    A második harmadban eddig nyomasztó svájci fölény uralkodik, a franciák nagyon nem találják a fonalat.

23:40
    Kimegy a korong a kispadoknál, buli következik a semleges harmadban.

22:45
    Wieser centerez balról Brunner elé, aki közelről centikkel mellé helyezi a korongot.

21:45
    Janil lövését blokkolják, kimegy a korong, buli a svájci harmadban.
    Roman JOSI - 0:2

21:23

Gyönyörű gólt szerez Svájc! Nagyszerű kombináció végén Roman Josi kap középen Fialától korongot, elhúzza balra az elvetődő Huet mellett, és balról, éles szögből kilövi a hosszú sarkot!

20:55
    Fiala-Almond összjáték végén utóbbi kerül ziccerbe, de jobbról közelről mellé lövi.

20:37
    Francia tilos felszabadítás, buli Huet kapuja előtt.

20:13
    Le is telt a francia kiállítás.

20:01

Kaotikus harmadot láthatott a közönség. A franciák remekül helytálltak a papíron jóval erősebb Svájc ellen, mezőnyben teljesen egyenlő partnerei voltak Josiéknak, aztán egy teljesen értelmetlen és buta szabálytalanság miatt komoly ideig emberhátrányba kerültek, amiből gólt is kaptak, a fegyelmezetlenségük azonban újabb végleges kiállításhoz vezetett. Rendezniük kell a fejeket a szünetben, ugyanis játékuk alapján van keresnivalójuk a találkozón.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:59
    Suri még rátűzi jobbról, távolról hosszas adogatás után, Huet magabiztosan fogja.

19:14
    Svájci les.

19:00
    Nem mondhatni, hogy különösebb nyomás alá helyezte hosszú emberelőnyével a svájci csapat ellenfelét. Lassan lecsorog a harmad és az előny, de nem volt igazi helyzetük az alpesieknek.

15:37
    Dave Henderson francia szövetségi kapitány időt kér, miután hosszasan tárgyalt a játékvezetőkkel, ám reklamációjával nem ért el eredményt. Nagyon feldúlt a francia csapat.

15:36
    Rousselt is végleg kiállítják, miután a gólnál hatalmasat reklamált, és csapkodott a kispadnál. Sportszerűtlen magatartás a büntetés, Roussel feldúltan vonul be az öltözőbe.
    Denis HOLLENSTEIN - 0:1

15:35

Hamar ki is használja az előnyt, és a francia sorokban keletkezett zavart Svájc! Hollenstein ugrik ki középen, remek korongot kap, kézzel teszi maga elé, igazít egyet, majd lő, a korong a kivetődő Huet hasa alatt, a lábai között csúszik be a kapuba.

15:23
    Svájc kiegészül, így emberelőnyben még majdnem öt percig.

15:14
    Treille öt perc plusz végleges büntetést kap fejre, nyakra irányuló sportszerűtlen támadás miatt, miután durván letarolta ellenfelét.

13:23
    Újabb francia előny, Hollenstein a büntetőpadon, bottal lökésért.

13:00
    Hollenstein törne kapura kettő az egyben, centerezése azonban pontatlan, Brunner nem éri el.

12:51
    Svájc is kiegészül.

12:00
    Da Costa visszajöhet, így francia emberelőny.

11:21
    Grossmann lő, Huet hárít.

10:51
    De van kiállítás, Hollenstein, bottal lökésért. Négy a négy elleni játékkal folytatják a felek.

10:50
    Josi lő jobbról, Huet-ről kijön, majd Josi ismétel, végül Romy és Hollenstein próbálja meg bekotorni, sikertelenül. Ráesnek a kapusra, némi bunyóba keverednek a svájci bekkekkel, nincs kiállítás.

10:00
    Svájci emberelőny, Da Costát szórják ki bottal ütésért.

09:44
    Fleury kap remek indítást, majd közelről kapura lő, Genoni mammutja a korong útját állja.

09:11
    Sájc kiegészül.

08:00
    Újabb távoli bomba, újabb Genoniról kipattanó, Yorick Treille ezúttal bele is kotor a kapu előtt, de Genoni visszavetődik. Nagy védés volt!

08:00
    Treille próbálja meg bekotorni a Genoniról kijövő korongot Da Costa jobb oldali bombája után, de a svájci kapus rávetődik a korongra.

07:35
    Fleury bombája távolról, balról, de jócskán mellé, sőt, a svájci harmadból is kicsúszik a korong.

07:11
    A mérkőzés első kiállítása: Streit gyalulja a jégbe a palánknál Da Costát, két percet kap érte, fogásért.

06:24

00:01

Mindkét csapat túl van a bemutatkozáson a csehországi jégkorong-világbajnokságon. A francia válogatott, amely 2005-ben még a Divízió I/B-ből jutott fel, viszont 2008 óta minden évben a legjobbak mezőnyéhez tartozott, ahogy mindig, most is egyetlen céllal vág neki a tornának, ez pedig a bennmaradás. Az ehhez szükséges pontok begyűjtéséhez már majdnem hozzákezdtek Németország ellen, azonban az utolsó pillanatban gólt kaptak, ezzel elestek a hosszabbítástól, és az egy pont megszerzésétől. Még ennél is nagyobb pofon érte azonban Svájcot tegnap: ugyan magabiztosan vezettek kétszer is Ausztria ellen, Raffl végül az utolsó másodpercekben hosszabbításra mentette a meccset, majd az osztrákok a második pontot is elvették Bieberéktől a szétlövésben. Svájc célja ennek ellenére legalább a legjobb nyolc közé jutás, ehhez azonban az olyan meccseket, mint a franciák elleni, gond nélkül be kell húzniuk. Hogy sikerül-e ez nekik, kiderül ma este! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 49. Raux – 16. Hollenstein (Brunner, Josi), 22. Josi (Fiala, Blum), 60. Suri (Brunner)

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Da Costa S., Roussel, Desrosiers – Besch, Hecquefeuille, Meunier, Treille S., Bertrand – Janil, Chakiachvili, Treille Y., Fleury, Da Costa T. – Dieude-Fauvel, Claireaux, Guttig, Lampérier
    Svájc: Genoni (Berra) – Streit, Du Bois, Hollenstein, Romy, Brunner – Blum, Josi, Fiala, Almond, Suri – Helbling, Grossmann, Bodenmann, Ambuhl, Bieber – Geering, Traschler, Schappi, Wieser