Oroszország – Szlovénia 5:3 (vége) | Ausztria – Svédország 1:6 (vége) | Fehéroroszország – Szlovákia 1:2 (hosszabbítás vége)
Kanada – Németország 10:0 (vége) | Dánia – Finnország 0:3 (vége) | Franciaország – Svájc 1:3 (vége)
Franciaország
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Svájc
vasárnap 03.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Le a kalappal Franciaország válogatottja előtt, kétgólos hátrányban sem adták fel, küzdöttek, támadtak, és a szépítés is összejött. A svájciak azonban nagyon odafigyeltek arra, hogy még egyszer ne essen meg velük az a betli, mint Ausztria ellen, és tudatos, magabiztos játékkal ölték az órát, végül pedig egy lesgyanús, de megadott üres kapus góllal eldöntőtték a találkozót. Ezzel negyedikek a tabellák, tehát mondhatni, hogy helyreállt a rend az A csoportban. Folytatás kedden, Németország ellen. A franciák ezzel szemben nulla ponttal sereghajtók, és minden bizonnyal ez a holnapi, svédek elleni meccsük után sem fog változni. Nagy harcban lesznek Lettországgal a kiesés ellen. Folytatás holnap, tartsanak velünk akkor is! (22:41:39)

60:00
    Reto SURI - 1:3

59:06
    Svájc gólt szerzett!

Eldőlt! Brunner emeli ki a korongot a saját harmadából, az elöl meginduló Suri kézzel leveszi, maga elé teszi, majd az üres kapuba helyez. A franciák lest reklamálnak, valóban nehezen dönthető el, hogy a levegőben szálló korong, vagy a játékos ért-e előbb a harmadba. Ennek ellenére nincs videózás, megadják a gólt.

58:54
    Svájci tilos felszabadítás, itt a remek alkalom a franciáknak a kapus nélküli emberelőnyre. Dave Henderson int is, Huet a padon, üres a francia kapu, de emberelőny!

58:20
    Belül az utolsó két percen, Huet lassan gondolkodhat azon, hogy elinduljon lefele.

57:40
    Suri kap korongot a kapu közvetlen közelében, de egy bekk az utolsó pillanatban bevetődik elé.

57:00
    Ambuhl húzhatná be a mattot balról Bieber átadása után, de Huet megfogja.

56:50
    Huet fog egy előrelőtt korongot, buli a francia harmadban.

56:25
    Hecquefeuille kap remek korongot a svájci harmadban a bal oldalon, lő, de jócskán mellé.

55:55
    Három perce nem volt játékmegszakítás, az idő Svájcnak dolgozik.

54:40
    Svájc érzi, hogy növelni kell a tempót, mert nem akarnak úgy járni, mint Ausztria ellen. Percek óta alig került ki a korong a francia harmadból.

52:55
    Fleury gyönyörű szólója, majd lövése végén Genoninak kell ismét védenie.

52:33
    Janil tüzel a kék vonalról, Genoni fogja.

51:47
    Francia tilos felszabadítás.

51:35
    Francia lövés, Genoninak kell beleütnie bárddal.

50:39
    Huet kerülhetett volna könnyen bajba, méterekkel a kapujától vett le bárddal egy előrelőtt korongot, de megtámadták, így gyorsan rá kellett vetődnie.

50:05
    Suri viszi be a francia harmadba, majd centerezne Romynak, de Huet rátenyerel a korongra.

49:08
    Genoni nyel le egy lövést, majd felborítják, kisebb kakaskodás alakul ki a svájci kapu előtt.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 49. Raux – 16. Hollenstein (Brunner, Josi), 22. Josi (Fiala, Blum), 60. Suri (Brunner)

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Da Costa S., Roussel, Desrosiers – Besch, Hecquefeuille, Meunier, Treille S., Bertrand – Janil, Chakiachvili, Treille Y., Fleury, Da Costa T. – Dieude-Fauvel, Claireaux, Guttig, Lampérier
    Svájc: Genoni (Berra) – Streit, Du Bois, Hollenstein, Romy, Brunner – Blum, Josi, Fiala, Almond, Suri – Helbling, Grossmann, Bodenmann, Ambuhl, Bieber – Geering, Traschler, Schappi, Wieser