Borussia M'gladbach – Bayer Leverkusen 3:3 (vége) | VfB Stuttgart – Werder Bremen 1:4 (vége) | 1899 Hoffenheim – Hannover 96 0:1 (vége)
Borussia Dortmund – Hamburger SV 1:4 (vége) | Eintracht Frankfurt – Norimberk 0:0 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – VfL Wolfsburg 0:1 (vége)
Bayern München – FC Schalke 04 4:0 (vége)
Borussia Dortmund
1:4 (1:2)
Hamburger SV
szombat 09.02.2013, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

Idén remekül játszó Dortmund vereséget szenvedett. A meccs elejétöl kezdve nehezen tudtak kibontakozni. Az elsö félidöben 1 percet vezettek, mert egyböl jött az egyenlítö gól. 26. percben jött a következö és már vesztésre is állt a Borussia. Ezeket a gólokat még tetözte Lewandowski kiállítása. Második félidöben nem szerzett gólt a favorit hazai gárda, ellenkezöleg a vendégekkel , akik kihasználták Dortmund gyengéit és még 2 gólt begyötört. Jók voltak a vendégek és megérdemelten utazhatnak haza a 3 ponttal. (17:34:57)

90+2
    Különösebb események után végetvetnek a mai meccsnek.

90+
    Játékvezetö 2 percet hosszabbít.

90
    A hös távozik. Lehozzák Heung Min Sont és helyére felküldik Gojko Kačart.

88
    A Hamburg gólt szerzett!
    Hihetetlen. Janson szabadított fel a jobb oldalon. A ,,lövés ,, egyenesen HEUNG MIN SONAhoz pattan , aki megkoronázta a mai meccs végeredményét.

86
    4 perccel a meccs vége elött Borussia beszorul és Hamburg adogathat.

84
    Dortmundiak gyorsan megszerzik a labdát és futnak az eredmény után. Akiknek ilyen szurkolóik vannak mint a Borussiának nem hagyhatja ennyiben az eredményt.

82
    Szabálytalanság szabálytalanság hátán. Most Mario Götze pattant a húr és kap sárgalapot.

82
    Reus beadása után felszabadulnak a vendégek.

81
    Ismételten egy szöglet Borussia részére.

80
    Adogatnak a Hamburg kapuja elött.

79
    Jansen adta el a labdát, újra hazaiak támadhatnak.

77
    Bal oldalról Santana beadása egyáltalán nem volt jó.

75
    Borussia még minidg aktívan támad, de nagyon jó az összhang a vendég védelemben.

74
    Hamburg másodszor is cserél Per Skjelbred lejön és Torgay Arslan helyettesíti.

74
    Szép kombináció Son és Rudněv között, majd egy áttadás Hummelsnek aki lövését Adler ismételten védi.

74
    Dortmundnak két játékosa is lesen. Jöhetnek a vendégek.

72
    Hummels lövését Adler védi. A kipattanó labdát a védök kivágják.

70
    Dortmund támad, de nem tud komolyabban veszélyeztetni.

67
    Reus harcolta be magát a védök mögé, de szabálytalankodtak ellen. Körülbelül 20 méterröl jöhet a szabadrúgás.

65
    A hazaiak két ember tis lecserélnek. Sebastian Kehl elhadja a pályát és helyére Julian Schieber érkezik.
    Lukasz Piszczek is lejön és helyére Ilkay Gündogan érkezik.

63
    Reus Santana fejét találta meg , aki ceniméterekkel a kapufa mellé fejelt.

63
    Dormtund megint szögletet rúghat.

62
    ARTJOMSE RUDNĚV fejelt a kapuba der Vaart beadását követöen.

61
    Sahin szabadrúgása nem talált kaput.

59
    Jeffrey Bruma azonnal pirosat kapott , mert háturlól csúszott be ellenfelének, ráadásul ö volt az utolsó védö.

57
    Újabb szöglet ismét fölé szállt. Hambrug nagy nyomás alatt van.

55
    Beadást követöen Hummels csúsztatta a kapu fölé a labdát.

54
    Marco Reus egy újabb szögletet harcolt ki.

52
    Marco Reus vezette szélen a labdát, majd egy szép passz után Hummels rúgta kapura a labdát.Kapus védett,szöglet következik.

51
    Adler hosszan rúgta ki a labdát Aogonak,de beadását Weidenfeller hárította.

49
    Hamburg nyugodtan adogadhat ,nem kell sietni hisz emberelönyben vannak.

47
    Dortmundi kapus Weidenfeller rúgta ki a labdát,majd Blasczykowski fejelte tovább a labdát.

46
    A hazaiak kezdték meg a 2.félidöt,nem változtattak a csapatok.

46

Az állás a vendégeknek kedvez, de a látottak alapján kiegyenlített a játék. A hazaiak Lewandowski góljával megszereztéka vezetést, de végül a vendégek két gólt is szereztek. A 31. perctöl a hazaiak emberhátrányban játszanak, ugyanis Robert Lewandsowskit kiállították. Véleményem szerint még jó második félidöt fogunk látni.

45+
    Hatalmas lehetöség a Dortmund elött. Piszczek jobbról adta be a labdát Kehlnek. Kehl lövése kipattan a kapusról és Reushoz pattan, Reus a kapuba talál, de lesen állt.

45
    Hamburg oldalán Reushoz került a labda , aki nagyon küzdött, de nem sikerült a befejezésre.

43
    Der Vaart remekel a mai meccsen. Kötényt adott Santanának , de a gyors hátvéd végül tisztázni tud.

41
    Van der Vaart nemtudta elvégezni elsö nekifutásból a szögletet, mert a nézök dobálnak be a pályára tárgyakat. Következö próbálkozás után a kapus tisztáz.

40
    Hamburg elött újabb lehetöség. A középpályán megszerezték a labdát és kontrával indulhattak van der Vaart vezetésével, de csak szöglet lett belöle.

39
    Hamburg elég jó helyzetben van , ugyanis nyugodtan védekezik az ideges hazaiak ellen.

38
    Dortmund tartja nyomás alatt a vendégeket. Sven Bender pattogó lövését Adler nyugodtan védi.

37
    A játék az elmúlt percekben sajnos eltünt és durvaság a föszerepben. Dortmundnak eddig nemigazán jön össze ez a mai rangadó.

35
    Sahin szabálytalankodott most és jöhet a Hamburg.

32
    Raffael van der Vaart pedig sárgalapot kapott, mert egyböl Skjelbred segítségére sietett.

31
    Robert Lewandowski mára befejezte. Az földön fekvö Skjelbredbe rúgott és pirosat kapott.

30
    Konfliktus alakult ki a pályán, van der Vaart és Lewandowski balhéztak. Áll a játék a játékvezetök tanácskoznak.

29
    Szabadrúgást követöen Lewandowski tüzelt kapura, de a nemtudta rögtön megfogni a labdát. Reus jöhetett volna a második vonalban, de Adler felvette elöle a labdát.

27
    Lewandowski juthatott szóhoz, de a lövés pontatlan.

26
    HEUNG MIN SON ügyesen cselezte be magát jobb oldalról és távolról bombázott a kapuba.

23
    A mérközés eddig nagyon jó és a favorizált Dortmundnak nem lesz könnyü dolga.

22
    Teljesen felesleges becsúszást követöen villan a sárgalap Dennis Aogo részére.

19
    Újabb Hamburg lehetöség! Son egyedül vihette a labdát kapussal szembe, de nemtudta kihasználni a lehetöséget.

18
    Gyors egyenlítés a másik oldalon. ARTJOMS RUDNEVS lötte a gólt a jobboldali beadást követöen.

17
    A Dortmund gólt szerzett!
    Nagyon hosszú passzt követöen ROBERT LEWANDOWSKI futott a labda után és Adler mellett gurított a kapuba.

16
    Mérközés elsö nagy helyzetje, amit Götze mulasztott el. Szépen vette átt a labdát és jobb oldalról kapásból a kapu mellé lött.

15
    Okosan adogatnak a haziak a középpályán.

13
    Az áttadás Lewandowskihoz került , de szabálytalankodott a védövel szembe. Jöhet kifele a szabadrúgás.

12
    A szép Borussia támadás Reus lövéssel végzödött, ami egynesen a védöbe szállt.

11
    Diekmeier próbálkozott az 50 méteres áttadással, de a hazai kapus futot ki a labdáért.

9
    Az aktív Hamburg csapat második szögletét Piszczek fejelte ki a tizenhatosból.

8
    Götze beadását a védök kifejelték, újra Hambrugnál a labda.

7
    A beadás nem veszélyeztette Weidenfeller kapuját.

6
    Jöhet a meccs elsö szögletje a vendégek javára.

4
    Aktívan kezdenek a kékek és újabb szabadrúgást harcoltak ki, amit végül Hummels szabadított fel.

3
    Dortmund Weidenfellertöl hozza fel a labdát a bedobást követöen.

2
    Rögtön a második percben szabadrúgással jöhettek a vendégek 30 méterröl, de a beadást követöen a játékvezetö lest fújt.

1
    A hazaiak a tipikus citromsárga mezben játszanak a vendégek pedig világoskékben.

1
    A vendégek kezdhették meg a mérközést.

1

Máris kezdetét veszi a mérközés, már vonulnak ki a játéktérre.

Borussia Dortmund:

(4 - 2 - 3 - 1) Weidenfeller - Piszczek, Santana, Hummels, S. Bender - Sahin, Kehl - Blaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski.
    Edzö: Jürgen Klopp.

Hamburger SV: (4 - 1 - 2 - 1 - 2) Adler - Diekmeier, Bruma, Westermann, Jansen - Rincon - Skjelbred, Aogo - van den Vaart - Son, Rudněvs.
    Edzö: Thorsten Fink.

Dortmund csapata nagyon jól szerepel eddig és az elmúlt 6 mérközésen csak egyszer kapott ki az FC Köln otthonában.

Vendégek nem mondhatják el ugyanezt magukról, mivel ingadozó játékukkal csupán kétszer nyertek , kétszer döntetleneztek és kétszer szenvedtek vereséget.

Egymás elleni mérleg:
    Húsz alkalommal találkoztak egymás ellen a csapatok és ebböl 11 Dortmund nyereség, 7 Hamburger gyözelem és csak 2 döntetlen született.

Hazai csapata a fovorizált ugyanis a nagyon elökelö 2. helyen tanyázik 39 ponttal , de jócskán lemaradva a bajnokesélyes Bayerntöl.

A vendég Hamburger csapata 9. helyen áll 28 ponttal, 1 ponttal lemaradva Schalke és M´gladbach csapatától.

Jó napot kívánok. Nemsokára a Bundesliga 21. fordulóját tekinthetjük meg, ahol a Borussia Dortmund csapata fogadja a Hamburger SV csapatát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 17. Robert Lewandovski - 18. Artjoms Rudnevs, 26. Heung Min Son, 62. Artjomse Rudnev, 88. Heung Min Son

Lapok:   82. Mario Götze (DOR) - 22. Dennis Aogo (HAM), 32. Raffael van der Vaart (HAM)   31. Robert Lewandovski (DOR) - 59. Jeffrey Bruma (HAM)

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek(65.Gündogan), Santana, Hummels, S. Bender - Sahin, Kehl(65.Schieber) - Blaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski.
    Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Bruma, Westermann, Jansen - Rincon - Skjelbred(74. Arslan), Aogo - van den Vaart - Son(90.Kačar), Rudněvs.

Játékvezetők: Gräfe - Häcker, Osmers - Bornhorst