Borussia M'gladbach – Bayer Leverkusen 3:3 (vége) | VfB Stuttgart – Werder Bremen 1:4 (vége) | 1899 Hoffenheim – Hannover 96 0:1 (vége)
Borussia Dortmund – Hamburger SV 1:4 (vége) | Eintracht Frankfurt – Norimberk 0:0 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – VfL Wolfsburg 0:1 (vége)
Bayern München – FC Schalke 04 4:0 (vége)
Borussia Dortmund
1:4 (1:2)
Hamburger SV
szombat 09.02.2013, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

Idén remekül játszó Dortmund vereséget szenvedett. A meccs elejétöl kezdve nehezen tudtak kibontakozni. Az elsö félidöben 1 percet vezettek, mert egyböl jött az egyenlítö gól. 26. percben jött a következö és már vesztésre is állt a Borussia. Ezeket a gólokat még tetözte Lewandowski kiállítása. Második félidöben nem szerzett gólt a favorit hazai gárda, ellenkezöleg a vendégekkel , akik kihasználták Dortmund gyengéit és még 2 gólt begyötört. Jók voltak a vendégek és megérdemelten utazhatnak haza a 3 ponttal. (17:34:57)

90+2
    Különösebb események után végetvetnek a mai meccsnek.

90+
    Játékvezetö 2 percet hosszabbít.

90
    A hös távozik. Lehozzák Heung Min Sont és helyére felküldik Gojko Kačart.

88
    A Hamburg gólt szerzett!
    Hihetetlen. Janson szabadított fel a jobb oldalon. A ,,lövés ,, egyenesen HEUNG MIN SONAhoz pattan , aki megkoronázta a mai meccs végeredményét.

86
    4 perccel a meccs vége elött Borussia beszorul és Hamburg adogathat.

84
    Dortmundiak gyorsan megszerzik a labdát és futnak az eredmény után. Akiknek ilyen szurkolóik vannak mint a Borussiának nem hagyhatja ennyiben az eredményt.

82
    Szabálytalanság szabálytalanság hátán. Most Mario Götze pattant a húr és kap sárgalapot.

82
    Reus beadása után felszabadulnak a vendégek.

81
    Ismételten egy szöglet Borussia részére.

80
    Adogatnak a Hamburg kapuja elött.

79
    Jansen adta el a labdát, újra hazaiak támadhatnak.

77
    Bal oldalról Santana beadása egyáltalán nem volt jó.

75
    Borussia még minidg aktívan támad, de nagyon jó az összhang a vendég védelemben.

74
    Hamburg másodszor is cserél Per Skjelbred lejön és Torgay Arslan helyettesíti.

74
    Szép kombináció Son és Rudněv között, majd egy áttadás Hummelsnek aki lövését Adler ismételten védi.

74
    Dortmundnak két játékosa is lesen. Jöhetnek a vendégek.

72
    Hummels lövését Adler védi. A kipattanó labdát a védök kivágják.

70
    Dortmund támad, de nem tud komolyabban veszélyeztetni.

Gólok: 17. Robert Lewandovski - 18. Artjoms Rudnevs, 26. Heung Min Son, 62. Artjomse Rudnev, 88. Heung Min Son

Lapok:   82. Mario Götze (DOR) - 22. Dennis Aogo (HAM), 32. Raffael van der Vaart (HAM)   31. Robert Lewandovski (DOR) - 59. Jeffrey Bruma (HAM)

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek(65.Gündogan), Santana, Hummels, S. Bender - Sahin, Kehl(65.Schieber) - Blaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski.
    Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Bruma, Westermann, Jansen - Rincon - Skjelbred(74. Arslan), Aogo - van den Vaart - Son(90.Kačar), Rudněvs.

Játékvezetők: Gräfe - Häcker, Osmers - Bornhorst