Hajdúböszörményi TE – Cigánd 3:0 (vége) | Létavértes SC – Kazincbarcikai SC 0:1 (vége) | Tiszaújváros – Jászapáti VSE 2:1 (vége)
Termálfürdő FC Tiszaújváros
2:1 (1:1)
Jászapáti VSE
szombat 31.08.2013, 17:30 • Városi Stadion, Tiszaújváros • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Köszöntöm a kedves nézőket!
    A mai nap egy igazi rangadónak lehetünk szemtanúi. Az eddig hibátlan Tiszaújváros fogadja a még veretlen Jászapátit. Az Újvárosiak a nyitó fordulóban hazai pályán verték meg a DVSC-DEAC-ot, majd a következő fordulóban a Veresegyház fölött diadalmaskodtak idegenben. A Jászapáti az szintén a Veresegyházt ütötte ki 4-0-ra, majd a fordulóban ikszeltek a Hajdúböszörménnyel. Izgalmas mérkőzés előtt állunk, tartsanak velünk!

A játékosok már a pályán melegítenek.

Termálfürdő FC Tiszaújváros: Hamar – Subert, Nagy Cs., Fodor, Polényi – Bussy, Lippai, Kerekes, Molnár – Kovács P., Dávid

Vezetőedző: Koleszár György

Jászapáti VSE: Balogh – Benkó, Horváth M., Kelemen, Karácsony – Somodi, Pallagi, Csőke, Vén – Kőbányai, Kotula

Vezetőedző: Herédi Attila
    Játékvezetők: Dolnegó – Horváth, Berecz.

1

1
    A kékben játszó Jászapáti kezdte a mérkőzést.

2
    Molnárt buktatta Somodi, meg is kapja a mérkőzés első sárga lapját

3
    Molnárcselezgetett a tizenhatos vonalánál, visszapasszát nehezen összekaparta Lippai, aki kapura is lőtte a labdát, azonban alacsony,lapos lövését begyűjtötte Balogh.

4
    Vén Gábor indította volna egy magas labdával Kőbányait, viszont a hazaiak védője, Nagy Csaba résen volt, s kifejelte a labdát.

5
    Megnyomta a mérkőzés elejét a Tiszaújváros, beszorítja a vendégeket

7
    Kotula lőtte el kapásból, lövése azonban gyenge és pontatlan

7
    Kerekes ugratta ki volna ki Kovácsot, a partjelző viszont beintette a lesállást.

9
    Nagy Csaba szerelte kiválóan a kapu előterébe betörni készülő Vént.

10
    Horváth rúgta fel Polényit, akciója sárgát ér.

11
    Áll a játék

12
    Horváth és Kőbányai összjátéka után szerelni tudnak a hazai védők.

14
    Molnár passzolt be az ötösön belül álló Kovácsnak, akinek a cselét nem ette meg Kelemen, könnyedén szerelte.

negyedóra után elmondhatjuk, jobban játszik a hazai gárda, kérdés viszont, ez meg fog-e tükrözni az eredményen a későbbiekben.

16
    Nincs aktív játék a pályán, leült az iram kissé

18
    Polényi középre adása az ellenfélnél landolt.

19
    Karácsony rúgta fel Bussyt,aki ápolásra szorul. Karácsonynak jár a sárga lap.

Kissé durván játszanak a Jászapáti játékosai, 20 perc alatt gyűjtöttek be 3 sárga lapot.

22
    Kovács indult el a jobb szélen, kapta a labdát, majd rávezethette a kapusra. Lövése gyenge és lapos volt, könnyedén hárította Balogh.

23
    Veszélyes szabadrúgást végezhet el a Jászapáti, a labda mögött Vén Gábor.

23
    Vén középre adását kifejelte Nagy, a kipattanót Csőke lőtte rá, lövése csúnyán a kapu fölé szállt.

25
    Kovácsot ugratták ki ismételten a jobb szélen, mikor a kaputól 10 méterre ellőtte a labdát, lövése pár centivel ment mellé.

27
    A Jászapáti gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    Megszerezte a vezetést a Jászapáti! A sok-sok kimaradt újvárosi helyzet megbosszulta magát, egy kontra után VÉN GÁBOR kapott a balösszekötőnél egy labdát, a lapos, hosszú oldalra tartó lövését nem tudta hárítani Hamar!

28
    A Tiszaújváros végzi el a meccs első szögletét.

28
    Kerekes beívelését Lippai kapta, akinek a fejese nem sokkal ment mellé.

30
    Nyomnak az újvárosiak, azonban veszélyes helyzetet nem tudnak kialakítani az elmúlt percekben.

31
    Benkó szabálytalankodott Naggyal az ellen térfelén, kifelé jár szabadrúgás.

33
    Egy pontrúgás után Dávid csúsztatta kapura a labdát, Baloghnak nyújtózkodnia kellett, felsőlécre tudta csak tolni! Szöglet.

34
    A tiszaújvárosi szöglet veszélytelen.

35
    Lippai indítása Kovács felé hosszú, Balogh gyűjtötte be a labdát.

36
    A 2. tiszaújvárosi szöglet következik.

37
    TIZENEGYES!!! A hazaiak harcolták ki a büntetőt egy lerántást követően.

Kovács áll a labda mögé

39
    A Tiszaújváros gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    KOVÁCS PÉTER könyörtelenül értékesítette a büntetőt, jobb alsóba tartó lövését nem érte el Balogh!
    Egyenlített a Tiszaújváros!

40
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bussy (Termálfürdő FC Tiszaújváros).

41
    Molnárt lökték fel a saját térfelén, kifelé jár a szabadrúgás.

Pár perc van hátra a félidőből csupán

43
    Molnár kaszálta el Benkót, aki a földön maradt. Nincs lap.

44
    Csőke Bence rúgott vissza Bussynak, kiállítás!

44
    Bussy még az őt ért visszarúgás előtt szabálytalan volt, sárga lapot kapott!Azonban ez volt a 2. sárhája, így őt is kiállították!

45
    Koleszár György rögtön lépett, lehozta Polényit, helyére Stefán Tamás érkezett be.

45+1
    Nem hosszabbított sokat a bíró, le is fújta az első félidőt!

Érdekes első játékrésznek voltunk szemtanúi. Dominált a Tiszaújváros, több helyzetet alakítottak ki ellenfelüknél, azonban a sok kimaradt helyzet megbosszulta magát, egy kontrát követően vezetést szereztek a vendégek. Ezután meg jobban támadott a hazai együttes, s egy lerántást követően büntetőt ítélt a játékvezető. A tizenegyest értékesítette Kovács. A félidő előtt egy durva szabálytalanság után Csőke utánarúgott Bussynak, mindkettejüket kiállították (Bussynak a 2.sárga lapja miatt). Érdekes 2. félidő elé nézünk, mindkét oldalon megfogyatkozva 1-1 emberrel. További jó szurkolást!

46

46
    A fehérben játszó Tiszaújváros kezdte a második játékrészt.

47
    Lippai vitte ki a szélen, beadását levette Dávid az érkező Molnárnak, aki rá is tűzte a labdát, azonban lövését blokkolták a vendég védők.

48
    Kovács hatalmas bedobását felfejelik a Jászapáti védői, a lecsorgó labdát pedig begyűjti Balogh.

50
    Nem változott a játék képe, továbbra is beszorítja a kapu elé a Jászapátit a hazai gárda.

51
    Kotula kapta a bal szélen a labdát, kisodródva bár,de az ötös távolságáról lőtte rá a labdát, hamar Zsolt lábbal tudott védeni.

52
    Kelemen szorul ápolásra.

54
    A hazai kapus kissé kinn állt kapujából, Vén Gábor ezt észrevette, 30 méterről rálőtte a labdát, lövése a kapufán csattant!!

55
    A Jászapáti végezhet el szabadrúgást az ellen kapujától 30 méterre.

56
    A szabadrúgást Vén végezte el, lövése elszállt a sorfal felett, veszélyesen tartott a jobb felső fele, azonban Hamar fogni tudta.

57
    A Jászapáti rúghat szögletet.

57
    Vén beívelését kiöklözte Hamar Zsolt.

58
    Vén meglehetősen aktívan játszik,ő kapta a szélen a labdát, viszont buktatta egy hazai, vendég szabadrúgás következik.

58
    A pontrúgás borzalmasan sikerült, Dávid fejelte ki.

60
    Csere a hazaiaknál, Dávid Zoltán helyére Sápi József érkezett.

Eltelt negyedóra a 2. félidőből, s elmondhatjuk, kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, veszélyes támadásokat kezdeményez a Jászapáti is.

62
    Kovács későn indította Sápit, a partjelző lesállást jelzett.

63
    Felhasználja utolsó cseréjét a hazai együttes, Lippai helyére Török érkezett.

65
    Sápi kapott remek labdát a bal oldalon, kelemen azonban időben tudta szerelni, még mielőtt nagyobb helyzet kialakult volna.

66
    Kerekes végzett el egy szögletet, beívelését csak nehezen tudta kiöklözni Balogh.

67
    A hazai szurkolók hangulata nem teljesen pozitív szeretett csapatuk játékát látva.

68
    Mindkét oldalt labdaelrugdosás folyik, nem alakul ki aktív játék.

69
    Subert indította Sápit, aki nem iramodott meg, így a kiugratás a kapus csemegéje lett.

70
    Kovács nagy bedobását üggyel-bajjal kivágták a másik oldalra a jászapátiak.

71
    Ha csak pillanatnyilag is, de fellélegezhetnek a vendégek, kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

72
    Sápi kapott remek labdát a jobbszélen, betört a tizenhatoson belülre, lövése pár centivel kerülte el a rövid sarkot!

74
    Egy kontrát követően szögletet rúghat a vendég együttes.

75
    A szöglet veszélytelen, kifejelték a hazai védők a labdát, viszont a Jászapáti játékosai visszajátszották az elöl maradt Pallaginak a labdát, akinek a fejese kevéssel ment mellé/fölé.

Szűk negyedóra van hátra a mérkőzésből.

78

GÓÓÓL!!! KOVÁCS PÉTER kapta a tizenhatoson belül a labdát, védőjét két testcsellel elküldte a másik irányba, s lövését már nem tudta védeni Balogh!
    Vezet a Tiszaújváros!!

78
    Még rögtön a gól után kapott sárgát Kovács mezlevételért.

79
    Kovács már a 2.gólját szerzi a mérkőzésen.

80
    A duplázó Kovács zavart az ellen védelménél, a Jászapáti védői azonban higgadtak tudtak maradni, elbikázták a labdát.

82
    Kotula kapott sárgát lerántásért.

83
    Káosz tört ki az újvárosi kapu előtt, amikor Vén ellőtte a labdát, s lövése centikkel kerülte el a hosszú alsó sarkot.

84
    Áll a játék, ápolásra szorul Molnár.

85
    A vendégek edzője, Herédi Attila reklamálásért a kiállítás sorsára jutott.

86
    Hosszabb szünet után folytatódik a játék.

87
    Szögletet végezhet el a Jászapáti.

88
    A szögletet lehúzta Hamar, s azzal a lendülettel indította is Kovácsot.

88
    A másik oldalon is egy szöglet, végrehajtója Kerekes.

89
    Kerekes szögletét még megszelidítette lábbal Kovács, a másik pillanatban viszont már tisztázott egy vendég védő.