FC Augsburg – Werder Bremen 3:1 (vége) | Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 2:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – SC Freiburg 2:0 (vége)
FC Schalke 04 – VfL Wolfsburg 2:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Hamburger SV 3:0 (vége) | Hannover 96 – Borussia M'gladbach 3:1 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
3:0 (2:0)
Hamburger SV
szombat 01.02.2014, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

Kiszolgálta a 25000 kilátogató nézőt a Hoffenheim, nem hagyott esélyt a Hamburg csapatának. Már a félidőben kétgólos előnyben volt a hazai csapat, erre sikerült még egyet rátenniük a 61. percben. A vendégek ezúttal nem tudtak ma betalálni, a három pontot magabiztosan zsebelte be a Hoffenheim együttese.
    A végeredmény tehát Hoffenheim – Hamburger SV: 3-0.
    ---- (17:23:26)

90
    Újabb hazai csere. Rudy ment le, Vestergaard váltja.

87
    Herdling helyett a pályán Elyounoussi a hazaiaknál.

86
    Salihovic hagyja el a pályát, Hamad pedig érkezik. Ez az első hazai csere a meccsen.

85
    Bő öt perccel a mérkőzés vége előtt továbbra is őrzi három gólos előnyét a hazai csapat.

73
    Cserélt a Hamburg. Arslan érkezett a pályára Bouy helyett.

68
    Már csak 23 perce maradt a vendégeknek a gólszerzésre, hogy legalább szépíteni tudjanak. Továbbra is 3-0 arányban vezet a Hoffenheim a Hamburg ellen.

61
    A Hoffenheim gólt szerzett!
    Úgy tűnik BECK találatával eldől a mérkőzés, már 3-0 arányban vezet a Hoffenheim egy óra játék után.

58
    John helyett Ilicevic a pályán a Hamburgnál.

57
    56 perc elteltével továbbra is 2-0 arányban vezet a Hoffenheim gárdája a Hamburg ellen.

46

A félidő elején és végén szerzett gólokkal 2-0 arányban vezet a Hoffenheim a Hamburg ellen. A helyzeteket tekintve 17-18 az arány, de a focit gólra játsszák.
    A Hamburgnak megvannak a helyzetei akár a fordításhoz is, tartsanak velünk a második félidőre is!
    ----

45

44
    Salihovic átadását követően SÜLE már kettőre növeli a hazai előnyt. 2-0!

42
    Badelj kapott sárga lapot a Hamburg csapatából.

37
    Fej fej mellett a helyzetekben, 12-13 az arány.

28
    Már a vendégek állnak jobban támadás terén. 10-12 a veszélyes támadások aránya az első 27 percben.

Gólok: 4. Firmino, 44. Süle, 61. Beck

Lapok:   42. Badelj (HAM)

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Süle, Abraham, Strobl – Polanski, Rudy – Salihovic, Herdling, Volland – Roberto Firmino
    Cserék: Grahl – Schipplock, Hamad, Elyounoussi, Johnson, Modeste, Vestergaard

Hamburger SV: Drobny – Diekmeier, Tah, Westermann, Lam – Badelj, Bouy – John, van der Vaart, Calhanoglu – Zoua
    Cserék: Neuhaus – Rincon, Ilicevic, Sobiech, Arsian, Jiracek, Rajkovic

Játékvezetők: Perl, Schalk

Nézőszám: 25000