Atlético Madrid – Villarreal 1:0 (vége) | Barcelona – Real Betis 3:1 (vége) | Real Sociedad – Real Madrid 0:4 (vége)
Rayo Vallecano – Real Club Celta de Vigo 3:0 (vége)
Real Sociedad
0:4 (0:1)
Real Madrid
szombat 05.04.2014, 20:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera Divisón) 32. fordulójában többek között Real Sociedad – Real Madrid mérkőzésre kerül sor. A bajnokság hajrájában rég nem látott izgalmak várhatók, ugyanis az Atlético Madrid, a Barcelona és a Real Madrid is harcban van még a Primera División első helyéért.

A Ral Sociedad az elmúlt hetekben felemásan teljesített, az utolsó öt fordulóban egy döntetlen mellett két-két győzelem, illetve vereség a mérlegük. A bajnoki tabellán egyébként 50 ponttal ötödikek, hat ponttal leszakadva a még BL-selejtezőt érő negyedik Athletic Bilbaótól.

A Madrid a közelmúltban két vereséget is elszenvedett a bajnokságban ( a Barcelona és a Sevilla győzte le), ennek köszönhetően a tabellán lecsúszott a harmadik helyre. Az éllovas Atlético három ponttal előzi meg a királyiakat, az ősi rivális Barcelonával szemben pedig két pont hátrányban vannak. Hét fordulóval a vége előtt ugyanakkor Ancelottiék bízhatnak a könnyű sorsolásban, legalábbis papírforma szerint jóval "emészthetőbb" ellenfelekkel találkoznak mint az Atlético vagy éppen a Barcelona. A mai fellépésük a Sociedad otthonában azonban közel nem lesz sétagalopp, ugyanis a baszkok még nem tettek le a BL-selejtezőt érő negyedik hely megszerzéséről. A szakértők szerint ha a BBC-támadósor – azaz a Bale, Benzema, Cristiano trió – olyan teljesítményt nyújt, mint a héten a Dortmund ellen, akkor a fővárosiaknak nem lehet félnivalója. Egy biztos, ha a Madrid idén bajnok akar lenni – mégpedig akar! – akkor több pontot már nem veszíthet, ehhez azonban a Sociedadnak is lesz még egy-két szava.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Real Sociedad: Bravo – C. Martínez, M. González, I. Martínez, Ángel – Bergara, Elustondo, Zurutuza – Canales, Vela, Griezmann.

Cserék: Zubikarai – Ansotegi, Pardo, Castro, Ros, Seferović, Agirretxe.

Real Madrid Club de Fútbol: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos, Nacho – Modrić, Alonso, Illarramendi – Isco, Benzema, Bale.

Cserék: Casillas – Varane, Coentrão, Casemiro, di María, Morata, José.

Játékvezetők: Hernández – Fernández, Aboy.

1

1
    A hazaiak kezdték az első félidőt.

2
    Vela ívelte be a labdát a vendégek kapujához, a madridi védők könnyedén tisztáztak.

3
    Canales ívelte be jobbról a hazaik szögletét, nem volt veszélyes a Madrid kapujára.

5
    Mezőnyben folyik a játék, veszélyes területre még egyik csapat sem tudta bejátszani a labdát.

6
    Modrićot húzták vissza a középpályán, a szabadrúgás elvégzése után a vendégek hamar elveszítették a labdát.

7
    Modrić kapott jó labdát a bal oldalon, nagy versenyfutást rendezett védőjével, végül ő szabálytalankodott.

9
    Elustondo kapott labdát a vendégek tizenhatosán belül, hat méterről azonnal megpróbálta kapura tenni, Ramos azonban szépen mentett szögletre.

10
    A balról beívelt hazai szöglet veszélytelen, támadhat a Madrid.

11
    Isco kapott jó labdát, a partjelző azonban lest jelzett. A visszajátszásból kiderült, hogy nem volt lesen.

13
    A Sociedad ívelhetett be balról egy szabadrúgást a vendégek tizenhatosára, a védők üggyel-bajjal, de tisztáztak.

15
    Balról ívelhettek be szögletet a hazaiak, az ötösről Vela tette ziccerben kapura, a játékvezető azonban már lest mutatott.

17
    Pepe próbálkozott meg egy lövéssel, kísérlete jóval kapu fölé ment.

18
    Ángel helyére Ansotegi érkezett.

19
    Jobbról beívelt hazai labdát az ötösön könnyedén fodta Diego López.

20
    Húsz perc elteltével elmondhatjuk, hogy a mérkőzés kiegyenlített, talán egy hajszállal a Sociedad aktívabb.

21
    Carvajal cselezgetett a hazaik tizenhatosán belül, beadását szögletre mentette a védő.

22
    Modrić jobbról beívelt szöglete nem jelentett veszélyt, középen könnyedén tisztáztak a védők.

23
    Balról ívelték be a hazaiak a labdát a Madrid tizenhatosára Pepe nem érte el, Griezmann pedig hat méterről nem sokkal fejelt fölé.

24
    Benzema volt lesen, szabadrúgás kifelé a hazaiak javára.

25
    Isco eddig kifejezetten aktív a bal oldalon, középre adott labdáját kivágták a védők.

27
    Szabálytalanság után Bale végezhetett el szabadrúgást, lökete lejön a blokkról.

29
    A hazaiak tartják a labdát a Real térfelén, majd Griezmann szabálytalansága után már a Real jöhet kifelé szabaddal.

31
    Bravo vágta hosszan előre, Alonso ellen szabálytalankodtak, a középpályáról végezhet el szabadot a Madrid.

32
    Bale beadása balról nem jutott el középre, a hazai védők szögletre mentettek.

33
    Modrić szöglete veszélytelen, végül Bravo lehúzta a labdát.

34
    Bale felé ment egy passz, de les miatt már szabadrúgás jár kifelé.

35
    A mérkőzésen jó az iram, a küzdelemmel sincs probléma, helyzeteket viszont eddig egyik csapat sem tudott kidolgozni.

37
    Balról ívelhettek be szögletet a vendégek, középen könnyedén kivágták a labdát, majd a Sociedad próbál gyorsan megindulni.

38
    Alonso követ el taktikai szabálytalanságot, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

39
    Alonso kapott sárga lapot buktatásért.

40
    A Madrid tartja a labdát, előre nem nagyon jutnak.

41
    Griezmann kapott labdát a Madrid tizenhatosán belül, szögletet harcolt ki.

42
    A balról elvégzett hazai szöglet veszélytelen, majd szabadrúgáshoz jutnak bal oldalon.

43
    A jobbról beívelt hazai szabadrúgás középen okozott némi fejfájást a vendégeknek, végül üggyel.-bajjal, de felszabadítottak a védők.

45
    Real Madrid gólt szerzett!!
    Benzema egy csel után 14 méterről próbálta betekerni a hosszúba ezt még Bravo kapus hárította, majd a kipattanóra érkező ASIER ILLARRAMENDI közelről a kapuba pofozta a labdát.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

45+1
    A félidő utolsó támadását a hazaiak vezették, de már nem jutottak el a Madrid tizenhatosáig.

Az első félidő többé-kevésbé kiegyenlített küzdelmet hozott, kapura nagyjából azonos mértékben voltak veszélyesek a csapatok.
    Közvetlenül a rendes játékidő letelte előtt, Illarramendi közeli góljával megszerezte a Real a vezetést, kíváncsian várjuk a folytatást.

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

47
    Csere a szünetben nem volt, a középpályán harcolnak a csapatok a labdáért.

48
    González kap sárga lapot belépőért.

49
    A Madrid ívelhetett be szabadrúgást a hazai kapu elé, Ramos hat méterről fejelte kapura, de csak a felső kapufáig jutott.

50
    Illarramendi kap sárga lapot belépőért.

51
    A hazaiak beívelt labdáját Gonzalez fejelte kapura, próbálkozása fölé ment.

52
    Isco fejezte be lövéssel a Madrid támadását, védőjéről szögletre vágódott a labda.

53
    A Madrid balról bívelt sarokrúgására Bale érkezett, és mintegy nyolc méterről mellé fejelt.

55
    A vendégek aktívabbak a találkozónak ebben a szakaszában, sorra vezetik a támadásokat.

56
    Martinez kapott sárga lapot buktatásért.

58
    Alonso vállalka el a hazaiak szabadrúgását, a bal alsóba tartó löketet Bravo szépen hárítja.

60
    Bergara volt szabálytalan, közben Bale a gyepen maradt.

63
    Zurutuza helyett Agirretxe a pályán.

64
    Benzema cselezgetett a tizenhatos előtt, majd 17 méterről rúgta kapura, lökete a felső lécen csattant.

66
    Gareth Bale kapott labdát a középpályán, jól látta hogy Bravo balról még csak most sétál visszafelé a kapuba, majd mintegy 28 méterről szúrta rá, Bravo hiába vetődött nem érhette el a jobb sarokba tartó labdát.

68
    Ezzel az előnnyel mos már talán megnyugodhatnak a madridiak, és az Atlético, illetve a Barcelona után ők is begyűjtik a három pontot.

69
    Benzema vállalkozik bátran lövésre, próbálkozása ezúttal nem sokkal ment mellé.

70
    Bergara kapott sárga lapot belépőért.

72
    Isco kapott labdát a hazaiak tizenhatosán belül, lövése a blokkban elakadt.

73
    Carvajal harcolt ki szögletet. A vendégek beívelt sarokrúgása veszélytelen, könnyedén felszabadítottak a védők.

74
    González helyett Pardo érkezett.

75
    Isconak próbálták bejátszani a labdát a hazai védők mögé, a labda pontatlan, elhagyja a játékteret.

76
    Jobb oldalon vezettek támadást a hazaiak, a beadást középen Ramos szögletre mentette.

77
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgás veszélytelen, középen könnyedén tisztáztak a védők.

78
    Alonso lábát húzták el, szabadrúgással jöhet a Madrid saját térfeléről.

79
    Bale tartotta meg ügyesen a labdát bal oldalon, majd inkább a biztonságos hátra játékot választotta.

81
    Isco helyett di María érkezett.

82
    Jobbról ívelték be a labdát a hazaiak, Griezmann tíz méterről próbálta kapura rúgni, labdája elakadt a védőkben,.

83
    Pardo ívelte be a hazaiak sarokrúgását, nem jelentett veszélyt a Madrid kapujára.

85
    Benzema találta meg labdával PEPÉT a hazaiak tizenhatosán belüll, a portugál hét méterről könnyedén bebelsőzte a labdát.

86
    Bale helyére Morata érkezett.

87
    Modrić próbálkozott meg egy lövéssel 17 méterről, kísérlete mellé ment.

88
    Di Maria remek labdával ugratta ki ALVARO MORATÁT, aki védőjével a nyakán bevitte a hazaiak tizenhatosára, majd mintegy nyolc méterről higgadtan elrúgta Bravo kapus mellett.

89
    Casemiro jött be a lecserélt Alonso helyett.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Carvajal kap sárga lapot belépőért.

90+2
    Canales kezezése után a Madrid végezhetett el szabadrúgást. Itt már mindkét csapat a végső sípszót várja.

Az Atlético és a Barcelona után a Real Madrid is győzni tudott, így a tabella élén nem történt semmilyen változás.
    Az első félidőben még kiegyenlített volt a játék, de szünetre Illarramendi találatával már madridi vezetéssel mehettek a csapatok.
    A fordulást követően egyértelműen a Madrid akarata érvényesült a pályán, a 66. percben Bale góljával már kettővel mentek a vendégek. Ekkor érezni lehetett, hogy Madridnak ez a mérkőzés már zsebben van, a vége előtt néhány perccel pedig két újabb góllal tették biztossá a sikert.
    A királyiak győzelme teljesen megérdemelt, a Sociedad ezzel a vereséggel egyre távolabb kerül a BL-selejtezőt érő negyedik helyhez.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (22:00:46)

Gólok: 45. Illarramendi, 66. Bale, 85. Pepe, 88. Morata

Lapok:   48. González (RSC), 56. Martinez (RSC), 70. Bergara (RSC) – 39. Alonso (RMA), 50. Illarramendi (RMA), 90+1. Carvajal (RMA)

Real Sociedad: Bravo – C. Martínez, M. González (74. Pardo), I. Martínez, Ángel (18. Ansotegi) – Bergara, Elustondo, Zurutuza (63. Agirretxe) – Canales, Vela, Griezmann.

Real Madrid: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos, Nacho – Modrić, Alonso (89. Casemiro), Illarramendi – Isco (81. di María), Benzema, Bale (86. Morata).

Játékvezetők: Hernández – Fernández, Aboy