SC Paderborn 07 – 1. FSV Mainz 05 2:2 (vége) | Borussia M'gladbach – VfB Stuttgart 1:1 (vége)
SC Paderborn 07
2:2 (1:1)
1. FSV Mohuč 05
vasárnap 24.08.2014, 15:30 • Benteler-Arena, Paderborn • Bundesliga

Négy gólt is láthattunk a mérkőzésen, mégsem mondhatjuk hogy különösebben eseménydús volt a találkozó. 1:1-es állásnál kezdődhetett a második félidő, a második játékrészben többnyire kiegyenlített volt a játék, majd a 87. percben Hünemeier fejjel vezetést szerzett a hazaiaknak. Mikor már mindenki elkönyvelte a Paderborn győzelmét, akkor a 93. percben a Mainz büntetőből egyenlített. A döntetlen igazságosnak mondható.
    Köszönöm a figyelmüket! (17:27:09)

90+3
    Ja-Cheol KOO (bünt.) - 2 : 2

90+3
    A Mainz gólt szerzett!
    JA-CHEOL KOO vállalja el a vendégek büntetőjét, nem remegett meg a lába.
    Büntetőt!

90+3
    Büntetőt harcolnak ki a vendégek!

90+2
    A Mainz megnyomja a végét, mindent megtesz az egyenlítésért.

90+1
    A ráadásban a Paderborn már az idővel is játszik, ők már a végső sípszót várják.

90
    Három perc lest a ráadás.

89
    Okazaki nem sok híján azonnal egyenlített, fejesét azonban megúszták a hazaiak.
    Uwe HÜNEMEIER - 2 : 1

87
    A Padernborn gólt szerzett!
    Jobb oldalon vezettek támadást a hazaiak, Bakalorz jól adja középre, UWE HÜNEMEIER hét méterről fejelt kapura, Karius csak beleérni tudott.

86
    Vrancić végezte el a hazaiak szabadrúgását, hamar elveszítette a Paderborn a labdát.

85
    Csendesen csordogál a találkozó, a csapatok felváltva támadnak.

83
    Djuricic helyére Malli érkezett.

82
    A mérkőzés vége felé valamivel a Mainz aktívabb, de igazából ők sem tudnak helyzeteket kidolgozni.

81
    Kutschke helyére Rupp érkezett érkezett.

81
    Vucinovic jött be a lecserélt Koc helyére.

79
    Szabálytalanság után balról a vendégek rúghattak szabadrúgást, Geis a beadás helyett a lövést választotta, lövése az oldalhálóba ment.

78
    Jobbról érkezett középre a vendégek sarokrúgása, Bungert hat méterről fejelt, labdája nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.

77
    Koo nézte ki magának a bal felsőt, lövésére azonban az egyik védő odaért, így szöglettel jöhet a Mainz.

76
    Kachunga helyére Ducksch érkezett.

75
    A Mainz feljebb tolta játékát, próbálják már a középpályán megszűrni a hazai támadásokat.

74
    Okozaki kapott labdát a hazaiak tizenhatosán belül, majd feldobta magát. Természetesen ez nem ért büntetőt, a vendégek se reklamáltak.

73
    Kruse kirúgása után Kachunga csapott le a labdára, beadását a vendégek kapusa könnyedén összeszedte.

72
    Sok a szabálytalanság a pályán, a játékosok nem kímélik egymást.
    Moritz

71
    Moritz kapott kitűnő labdát a bal oldalon, laposan pontosan centerezett, Okozaki nem tudta kapura tenni. Komoly lehetőség volt!

70
    A Mainz most ügyesen tartja a labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, türelmesen keresik a rést a védelmen.

69
    Vrancić jobbról beívelt sarokrúgás középen okozott némi zavart a védelemben, végül a bolyból sikerült felszabadítani.

68
    A hazaiak a középpályáról rúgták előre a szabadrúgást, a Mainz védői szögletre mentettek.

67
    Park kapott sárga lapot belépőért.

67
    Karius kirúgása után a Mainz hamar elveszíti a labdát, a hazaiak építkezhetnek.

66
    Jobbról küldték középre a labdát a hazaiak, Karius az ötösön könnyedén megfogta.

65
    Nagy bedobás a Mainz tizenhatosára, a védők könnyedén kivágták a labdát.

64
    A hazaiak jobban akarják a győzelmet, valamivel többet tesznek érte.

63
    A Paderborn ívelhetett be szabadrúgást balról a vendégek kapujához, Karius magabiztosan lehúzta.

62
    Brosinski helyett Moritz érkezett.

61
    Vrancić lépett oda ellenfelének, érkezett is a sárga lap.

60
    A közönség jól éri magát, bár a pályán nem sok izgalom van.

59
    A hazai szabad elvégzése után nem sikerült a Mainz tizenhatosára bejátszani a labdát.

58
    Szabálytalanság után a hazaiak végezhetnek el a középpályáról.

57
    Kiegyenlített továbbra is a küzdelem, egyik csapat sem tudja irányítani a találkozót.

55
    Kachunga cselezgetett a vendégek tizenhatosán belül, végül nem jutott lövésig, elválasztották a labdától.

54
    Mindkét csapat fegyelmezetten védekezik, ezért is ritkán sikerül a védelmek mögé bejátszani a labdát.

53
    Most Joo-Ho szorul ápolásra, gyógyulása után tudja folytatni a játékot.

52
    Jara jött be a lecserélt Noveski helyett.

51
    Szabálytalanság miatt a vendégek egyik játékosát ápolni kell, áll a játék.

49
    A mérkőzés ott folytatódik, ahol az első félidőben abbamaradt, mezőnyben harcolnak a csapatok.

48
    Geis fejezte be lövéssel a vendégek támadását, kísérlete veszélytelen, nagyon fölé ment.

47
    Koc próbálkozott meg egy lövéssel, a védők könnyedén tisztáztak, kivágták a labdát.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Az első félidőben többé-kevésbé kiegyenlített volt a játék, mezőnyben nagyot harcolt mindkét csapat, de helyzetekig nem igazán jutottak el. A 34. percben egy szabadrúgás után a kipattanóra lecsapó Okazaki góljával a vendégek szereztek vezetést, amit Kachunga három perc múlva egy szép lövésből egalizált.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+1

45+1
    A ráadásban már semmi érdemleges nem történt, a középpályán csatáztak a felek.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

44
    A Mainz ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, középen kivágták a labdát a védők.

44
    Brückner vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

42
    Az irammal nincs probléma, mindkét csapat sokat fut, sokat harcol.

41
    Jobb oldalról tekerték középre a labdát a vendégek, középen magabiztosan szabadítottak fel a védők.

40
    Kachunga felé ment egy indítás, nagyot harcolt a hazaiak támadója, de végül nem fért a labdához.

39
    A góloknak köszönhetően megélénkült a mérkőzés, mezőnyben továbbra is kiegyenlített a küzdelem.
    Elias KACHUNGA - 1 : 1

37
    Hamar sikerült az egyenlítés a hazaiaknak! ELIAS KACHUNGA kapott labdát a vendégek tizenhatosa előtt, majd fordulásból mintegy 18 méterről szépen kilőtte a kapu jobb sarkát.

36
    Ziegler volt szabálytalan, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.
    Shinji OKAZAKI - 0:1

34
    A vendégek jutottak szabadrúgáshoz, mintegy 24 méterről szépen lőtték el a sorfal fölött, a labda a jobb kapufáról kijött, a kipattanót SHINJI OKAZAKI hat méterről a kapuba terelte.

32
    Szabálytalanság után mintegy 24 méterről végezhet el szabadrúgást a Mainz.

31
    Ku cselezgetett a bal oldalon, majd a tizenhatos sarktól tette kapura, Kruse-nek ez csemege.

30
    Bedobás után a Mainz játékosai adogatnak hátul, nehezen fejlődik fel támadásuk.

28
    Kruse kirúgása után a középpályán folyik a játék. Sok a technikai hiba mindkét oldalon.

27
    Bal oldalon építkeztek a vendégek, beadásig már nem jutottak. Kirúgással jöhet a Paderborn.

26
    Karius kirúgása után a középpályán szabálytalankodtak a hazaiak. A szabad elvégzése után passzolgat a Mainz.

25
    Stoppelkamp ívelte be a hazaik szögletét balról, semmilyen veszélyt nem jelentett a Mainz kapujára.

24
    Karius rúgja hosszan előre a labdát, de már ismét a hazaiak támadhatnak.

23
    Enyhe fölényben játszik ugyan a hazai csapat, de helyzetekig továbbra sem jut el.

22
    Kachunga felé ment egy indítás a jobb oldalon, védője előnyösebb helyzete lévén megoldotta a feladatát.

21
    A hazaik birtokolják ezekben a percekben a labdát, de a Mainz védelme mögé nem tudják bejátszani.

20
    Wemmer maradt lent a gyepen, gyógyulása után folytatódhat a mérkőzés.

19
    A vendégek térfelén adogat most a Paderborn, veszélyes területre egyelőre nem tudják bejátszani a labdát.

17
    A Paderborn íveléhetett be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára, magabiztosan tisztáztak a védők.

16
    Okazaki kapott használható labdát a hazaiak tizenhatosán belül, lövésig végül nem jutott a Mainz támadója.

15
    Geis végezte el a vendégek szögletét, veszély nem lett a sarokrúgásból, de támadásban maradt a Mainz.

14
    A Mainz vezetett támadást, jó beívelés után Okozaki mintegy hat méterről fejelt fölé.

12
    Mezőnyben folyik a játék, gyűrik egymást rendesen a csapatok.

11
    A Mainz szépen építkezett, ügyesen passzolgattak, de a hazaiak tizenhatosára már nem tudta bejátszani a labdát.

10
    A vendégek szabálytalankodtak, de a szabad elvégzése után a Paderborn hamar elveszítette a labdát.

8
    Egyelőre többé-kevésbé kiegyenlített a küzdelem a pályán, komoly helyzetet még egyik oldalon sem láthattunk.

7
    Vrancić ívelte be a szabadrúgást a vendégek tizenhatosára, Karius érkezett és szépen lehúzta a labdát.

6
    Bell lépett oda ellenfelének, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

5
    Wemmer ívelte középre a hazaiak labdáját, középen azonban a védők könnyedén kivágták.

4
    Koc próbálkozott meg egy lövéssel, kísérlete jócskán kapu fölé ment.

3
    A Mainz birtokolta a labdát, de az ellenfél tizenhatosáig már nem jutott el.

2
    A Paderborn vágta előre a labdát, de a vendégek védelme könnyedén tisztázni tudott.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

SC Paderborn 07: Kruse – Brückner, Ziegler, Hünemeier, Wemmer – Vrančić, Koç, Bakalorz, Stoppelkamp – Kachunga, Sağlık.

Cserék: Lueck – Strohdiek, Heinloth, Rupp, Vucinovic, Ducksch, Kutschke.

1. FSV Mainz 05: Karius – Bell, Bungert, Noveski, Džoo-Ho – Geis, Brosinski, Baumgartlinger, Ku – Đuričić – Okazaki

Cserék: Kapino – Jara, Díaz, Zimling, Moritz, Malli, Parker.

Játékvezetők: Sippel – Leicher, Schüller.

A hétvégén elrajtolt az élvonalbeli német labdarúgó-bajnokság is (Bundesliga), az első fordulóban többek között Paderborn – Mainz mérkőzésre kerül sor.

A Paderborn az élvonal abszolút újonca, a 07-es még soha nem játszott a Bundesligában. Az elmúlt években a csapat a másodosztályban pallérozódott, a tavalyi szezont már a második helyen zárta, ez pedig feljutást ért az élvonalba.

A Mainz az elmúlt években stabil és erős középcsapatnak számított, a tavalyi szezont hetedik helyen fejezte be.
    A Paderborn tavaly ugyan vitézkedett a másodosztályban, az élvonal azért egy más kávéház, de ezzel bizonyára a csapat is tisztában van. Kíváncsian várjuk mire megy az abszolút újonc 07-es a Mainz ellenében.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

Gólok: 37. Kachunga, 87. Hünemeier – 34. Okazaki, 90+3. Koo (bünt.)

Lapok:   44. Brückner (SCPA), 61. Vrancić (SCPA), 67. Park (SCPA)

SC Paderborn 07: Kruse – Brückner, Ziegler, Hünemeier, Wemmer – Vrančić, Koç (81. Vucinovic), Bakalorz, Stoppelkamp – Kachunga (76. Ducksch), Sağlık.

1. FSV Mohuč 05: Karius – Bell, Bungert, Noveski (52. Jara), Džoo-Ho – Geis, Brosinski (62. Moritz), Baumgartlinger, Ku – Đuričić (83. Malli) – Okazaki

Játékvezetők: Sippel – Leicher, Schüller