UD Almería – RCD Espanyol 1:1 (vége) | SD Eibar – Real Sociedad 1:0 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Getafe CF 3:1 (vége)
Barcelona – Elche CF 3:0 (vége) | Levante – Villarreal 0:2 (vége)
FC Barcelona
3:0 (1:0)
Elche CF
vasárnap 24.08.2014, 21:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

A spanyol élvonal nyitó fordulójában járunk, a Barcelona az Elche csapatát látja vendégül ma este.

A katalánok az utolsó fordulóban bukták el a bajnoki címet az Atletico Madrid ellen, ez egyben azt is jelentette, hogy hosszú idő után egy trófeát sem tudtak begyűjteni a szezonban.

Ezen kellene változtatnia Luis Enriquének, a nemrégiben kinevezett vezetőedzőnek, itt az első alkalom, hogy bizonyítsák, idén másként lesz.

Az Elche éppen csak bennmaradt az első osztályban, újonc létükre ez végül is sikernek könyvelhető el, de idén szeretnének előbbre lépni, ám gyaníthatóan ezt a szándékot nem most fogják bizonyítani.

Idén januárban a Barca 4:0-ra nyert a Camp Nouban, de májusban csak egy döntetlenre futotta nekik az Elche otthonában, némiképp ezen is múlott a bajnoki cím sorsa.

Van miért törleszteni hát a katalánoknak, lássuk, mire mennek!

1

1
    Mosquera vezeti ki a labdát az oldalvonalon, dobás jön.

2
    Közben egy fekete macskát kergetnek a pályán a játékosok... Vajon kinek hoz szerencsét?

3
    Most sikerült elkapni a cicát, folytatódik a játék.

4
    A Barca fel is áll az ellenfél térfelén, megszokott kép a mérkőzéseiken.

4
    Rakitic lerántása után szabadrúgás az Elchének.

4
    Rodrigues lő jobbal 25 méterről, de gyenge a kísérlet, kirúgás jön.

5
    Messi kitűnő labdáját átveszi Rafinha a kaputól 10 méterre, de az első csel után elveszíti a labdát.

6
    Mascheránót lökik fel a szögletzászlónál a Barca térfelén.

7
    Egyelőre nem láttunk helyzetet, tapogatózó a játék.

8
    Mathieu ad haza Jonathas elől.

9
    Iniesta keresztlabdája akad el a védőkben a 16-os vonalánál.

10
    Messi két szép csel után emel a kapu elé, felszabadítanak a védők.

11
    Rafinhát szerelik a jobb szélen, az Elche dobhat ráadásul.

12
    Messi ugratja ki Dani Alvest, nagy helyzetbe kerülne a brazil, de lesről indult.

13
    Mascherano szereli gyönyörű becsúszással a bal szélen meginduló D. Suarezt.

14
    Messi indítja Jordia Albát a bal szélen, a beemelését tisztázzák a védők.

15
    Szöglet balról a Barcának, utána balról lőhet éles szögből Rakitic, a kifelé kanyarodó labda elkerüli a bal sarkot.

16
    Iniesta lő 289 méterről, elakad a védőkben a labda.

17
    Messi elől tisztáz oldalra Lombán a 16-os oldalvonalánál.

18
    Dani Alves indul egy hosszú labdára, jöhet az Elche kirúgása.

19
    Rodrigues ível be jobbról, mély a labda, jöhet a Barca.

20
    Jonathas váratlan lövése 30 méterről jobbról, elkerüli a kaput.

21
    Iniesta marad lenn miután Rodrigues odalépett neki, de folytatja a játékot.

22
    Iniesta remek labdájával El Haddadi fordul kapura, 14 méterről éles szögből telibe lövi a jobb kapufát!

23
    Messi kap vissza egy labdát a 16-os előterében, ballal lő fölé – jócskán.

24
    Rakitic passzolja el a labdát a jobb szélen a felezővonalnál.

25
    Vérszegény támadás az Elchétől, könnyedén szerelnek a haza védők a 16-os előterében.

26
    Jonathas buktatja Busquetset a kezdőkörben, megússza a sárgát a brazil.

27
    Mess kényszerítőzik Iniestával a 16-os vonalánál, közbelépnek az összezáró védők.

28
    Rakitic ível be szöglete jobbról, a rövid sarokról fejelik ki a védők.

29
    Messi taktikai szabálytalansága a felezővonalnál.

30
    Két gyanús esetet is továbbenged Teixera játékvezető, az első után Rakitic lenn is marad, ápolni kell.

31
    Rakitic talpon, folytatódik a játék.

31
    Az első fél óra a Barca fölényét hozta kisebb helyzetekkel, valamint egy kapufával.

32
    Iniesta 20 méterről lövi nagy erővel a felső lécre a labdát!

33
    Rakitic ível be jobbról, Dani Alves kapásból, 12 méterről durrant a bal alsó mellé!

34
    Mathieu szereli Damien Suarezt a 16-oson belül, kirúgás jön.

35
    Jordi Alba beadása balról az alapvonalról, mély a labda, a védők gyűjtik be.

36
    79-21 százalék a labdabirtoklás aránya...

37
    Messi kerül nagy helyzetbe, de hajszállal lesről indult.

38
    Rakitic passzol középre Messi felé, pontatlanul, felszabadítanak a védők.

38
    El Haddadi ad be az alapvonalról, üggyel-bajjal szögletre tisztáznak a védők.

39
    Rakitic bal oldali szöglete is veszélytelen.

40
    Messi ad nagy labdát El Haddai felé, aki nem lő 10 méterről, hanem önzetlenül középre ad, de pontatlanul, oda a helyzet!

41
    Busquets szabálytalansága a felezővonalnál, jöhet az Elche.

42
    A Barca gólt szerzett!
    Busquets csap le egy eladott labdára, egyből LIONEL MESSI elé tálal, aki kapura fordul a 16-os vonalánál, megtolja és 14 méterről lő a bal alsó sarokba!
    MESSI - 1:0

43
    Piros lapot kap Mascherano (FC Barcelona), Rodriguest buktatta utolsó emberként, jogos a kiállítás.

45
    Az esetért járó 25 méteres szabadrúgást magasan fölé tekeri Albacar.

45
    2 perc a ráadás.

45+1
    A vezetés megvan a Barcának, de rögtön emberhátrányba kerülnek, azért ez váratlan fordulat.

45+2
    Messit buktatják a kaputól 35 méterre.

45+2

Óriási fölényben játszanak a katalánok, de a hajráig "csak" két kapufáig jutottak, végül Messi egy jó labdaszerzés után megszerezte a vezetést. A szépséghiba, hogy rá egy percre kiállították Mascheranót, amikor utolsó emberként szabálytalankodott, így érdekes lehet még a második félidő, talán nem a gólarány lesz csak a kérdés.

46
    Rafinhát kapja le a pályáról Luis Enrique, hogy pótolja Mascheranót a védelem közepén Bartrával.

46

46
    Rakitic indít a kezdőkörből, egy védő fején megcsúszik a labda, így lesz jó MUNIR EL HADDADINAK, aki kilép vele és 14 méterről bal külsővel emel a jobb sarokba! 2:0
    El HADDADI - 2:0

47
    Még nem telt el egy perc a második félidőből, megduplázta az előnyét a katalán csapat, felébredhetnek a kiállítás okozta sokkból.

49
    A pálya közepén zajlik a játék, még mindkét csapat emészti az újabb gólt.

50
    El Haddadi ad középre laposan balról, nincs érkező rá.

51
    Albacar labdája pontatlan a bal szélen, dobhat a Barca.

52
    El Haddadit szereli Damien Suarez a 16-os előterében, szabályosan.

52
    Rakitic csúszik rá Albacar lábára az Elche térfelén.

53
    Albacar éles, bal oldali beadása Mathieu lábán perdül fel, lehúzza Bravo a jobb kapufánál.

54
    Csere a Elche CF-nél/nál: lemegy Angel, bejön Giménez.

55
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pasalic (Elche CF).

56
    Iniesta labdája után Dani Alves ad be az alapvonalról, felszabadítanak a védők.

56
    Eladott labda után Tyton véd nagyot Bartra közeli lövése után!

58
    Damien Suarez veszi át kézzel a labdát a jobb szélen, elmarad a sárga...

59
    Albacar vezeti ki a labdát a bal szélen, dobhat a Barca.

60
    Úgy tűnik a Barca tudatosan átadja a területet az Elche játékosainak, ellentámadásokra rendezkednek be a katalánok.

61
    Mathieu ad haza Bravónak a jobb szélen induló Jonathas elől.

62
    Alvaro Giménez lép oda Jordi Albának a Barca térfelén, szabadrúgás kifelé.

62
    Rodrigues indul a balösszekötő helyén, hosszú a labda, kirúgás jön.

63
    Messi indul három védő között egy jó csellel, feltarja Damian Suarez, szabadrúgás a kaputól 30 méterre.

63
    LIONEL MESSI veszi át Daniel Alves labdáját a 16-os vonalánál, térül fordul, keresi a lövőhelyzetet, a védők csak nézik, majd egy jó csel után 14 méterről lő a jobb alsó sarokba! 3:0
    MESSI - 3:0

64
    Lehet, hogy 10 emberrel is csak a gólarányt teszi kérdésessé a Barcelona.

65
    Iniestát kel ápolni Giménez újabb belépője után.

66
    Coro helyett Fajr a pályán.

67
    Iniesta visszajön a pályára.

67
    El Haddadi rúgott egy kapufát és egy gólt, Pedro a helyén a folytatásra.

68
    A pálya közepén terelgeti a labdát a katalán együttes, érthetően megcsappant a játékkedve a vendégeknek.

70
    Egy kicsit leült a mérkőzés, komoly eseményről nem tudunk beszámolni ezekben a percekben.

71
    Mathieu passzolja el a labdát az Elche térfelén.

72
    Bartra indul meg a kezdőkörnél, de pontatlanul passzol, gyenge színvonalú most a játék.

73
    Giménez ível be jobbról, de a kapu mögött landol a labdája.

74
    Dani Alves éles beadásáról marad le kevéssel Pedro a kapu előtt.

75
    Pedro vezeti a védőkre a labdát, majd nem passzol, hanem lő 20 méterről, Tyton védi a középre tartó labdát.

76
    Az Elche semmi veszélyt nem tud jelenteni a hazai kapra, a támadásaik elakadnak a pálya közepén, a Barca sem erőlteti a góllövést.

77
    Albacar bal oldali beadását kivágja Bartra.

78
    Iniesta helyén Sergi Roberto a folytatásra.

79
    Dani Alvest szerelik a jobbösszekötő helyén, kihozza az Elche a labdát.

80
    Messit buktatja a pálya közepén Jonathas.

81
    Pasalic helyén Adrian Gonzalez.

82
    Most a Barca a saját térfelén tartja a labdát.

83
    Pedro emel a kapu elé a 16-os oldalvonaláról, Lombán fejeli ki a labdát.

84
    Dani Alves adna középre lövésre, közbelépnek a védők.

85
    Pedrót rúgja meg Mosquera a pálya közepén.

86
    Rakitic szabálytalankodik a vonal mellett, jöhet az Elche.

87
    Jonathast kell közben ápolni, Jordi Albával csapott össze.

88
    Jonathast letámoatják, folytatódik a játék.

89
    Messivel szabálytalankodnak a vendég térfél közepén.

89
    Rakitic indítja Dani Alvest, hosszú a labda.

90
    Szögletre blokkol egy jobb oldali beadást Jordi Alba.

90
    3 perc a ráadás.

90
    Fajr szöglete a kapu mögé száll.

90+2
    Pedro lépne ki a védők között, megállítják a tizenhatos előterében.

90+3
    Messi indítja Pedrót a jobbösszekötő helyén, Tyton védi ismét.

90+4

Az első gólig volt csak nehéz mérkőzés ez a Barcelonának,annak ellenérte, hogy után rögtön emberhátrányba is kerültek.

A második félidőt gyakorlatilag góllal kezdték a katalánok, majd Messi ismét betalált, onnan már nem maradtak kérdések a három pontot illetően, amelyekkel a Barcelona gazdagodott. (22:52:49)

Gólok: 42. Messi, 46. Haddadi, 63. Messi

Lapok:   55. Pasalic (ELC)   43. Mascherano (FCB)

FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Mascherano (Kiállítva a 44. percben), Mathieu, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta (78' Sergi Roberto) – Rafinha (46' Bartra), Messi, El Haddadi (67' Pedro)

Cserék: Masip – Montoya, Bartra, Xavi, Roberto, Pedro.

Elche CF: Tyton – Lombán, Albacar, Pelegrin, D. Suarez – Mosquera, G. Rodrigues, Pasalic (81' Adrian Gonzalez), Angel (54' Giménez) – Jonathas, Coro (66' Fajr)

Cserék: M. Herrera – Cisma, Níguez, Fajr, Giménez, Adrian Gonzalez, Samu, C. Herrera

Játékvezetők: Teixera – Diaz, Torre – Cuadla