MTK Budapest FC – Ferencvárosi Torna Club 2:1 (vége) | Győr – Dunaújváros 4:3 (vége) | Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 1:1 (vége)
MTK Budapest FC
2:1 (1:1)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 31.08.2014, 16:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Az első félidő 1-1-es állása után, a Fradi kezdte aktívabban a második játékrészt, de Hegedüs kapuját nem tudták bevenni. A 80. percben pedig érkezett dr. Horváth Zsolt és eldöntötte a mérkőzést, amit a tavalyi szezonhoz hasonlóan "hazai" pályán az MTK nyert meg.
    Köszönöm a figyelmet! (18:23:32)

90+4

90+3
    Gera letett labdáját Poór bikázta ki.

90+3
    Gera tarolta le Vukmirt a tizenhatoson belül.

90+2
    Megint cserél az MTK, az utolsó gólt szerző Horváth Zsolt helyén Iyane.

90+2
    Az MTK tartja a labdát a Fradi felívelésekkel próbálkozik.

90+1
    Cukicot szerelik a tizenhatos előtt.

90+1
    3 perc lesz a ráadás.

90
    Tamayo harcolt ki újabb szögletet.

89
    Pölöskei beadását fejeli ki Horváth elől Dilaver.

88
    Az MTK megint a kapuba talált, de a "gólpasszt" adó Frank lesen volt.

87
    Pölöskei játszott Tamayo elé, de a visszafutó Nagy Dominik menteni tudott.

86
    Első csere a hazaiaknál, Vass Patrik helyén Frank Richárd.

86
    Cukic akarta megjátszani Kukorozovicot, de elakadt a védőkben.

85
    Cukic beadását fejelik ki a tizenhatos területéről.

85
    Pölöskei lőtt jó 30 méterről kapura, de ez veszélytelen volt Dibusz ketrecére.

83
    A Fradi adogat a betömörülő MTK kapuja előtt, de nem tudnak kapura lőni.

82
    Pölöskei ugrott volna ki, de nem tudott leszakadni védőjétől.
    Horváth ZS. - 2:1

80
    Az MTK gólt szerzett!
    Remek labdával ugratták ki Vass Patrikot, aki beadta az üresen érkező HORVÁTH ZSOLTNAK, ezt a ziccert már ő sem hibázta el és Dibusz mellett a rövid kapufa mellé helyezett.

76
    Kanta beadása megy el centikkel Horváth feje fölött.

76
    Tamayo elől veszi el a labdát Dilaver.

75
    Böde ugrott ki, de megint menteni tudtak a védők.

73
    Túl meredek beadás, így a labda Hegedüsnél.

72
    Utolsó csere a Fradinál, Lauth helyén Nagy Dominik.

71
    Vass Patrik felé egy hosszú indítás.

70
    Gera beadását fejelték ki megint a védők.

70
    Kukorozovic lövése pattan le a védőkről.

67
    Böde elől ment becsúszva Nagy Tibor.

66
    Cukic próbálta megjátszani Bödét, de a védők megint tisztáztak.

65
    Tamayo ugrott ki egy kontra keretében, majd passzolt Horváth Zsolt elé aki a kimozduló Dibusz fölött és a kapu előtt is elrúgta a labdát.

64
    Böde magas beadását fejelik ki a védők.

62
    Hegedüs szedte fel a labdát Gyömbér elől.

61
    Dilaver rúgott oda csúnyán Vass Patriknak egy sárga lapért.

60
    Kukorozovic adta le a labdát Bönignek, aki középre akarta adni a labdát, de Böde elől megint tisztáznak.

59
    Tamayo ugrott ki egy labdával, de lesen volt.

59
    Böde fejelt vissza egy labdát Lauth fejére, de a védők tisztáztak.

58
    Cukic passzába blokkolnak bele a védők.

57
    Nagy Tibor rúgja el a labdát a kaputól öt méterre Böde elől, a szöglet veszélytelen volt.

55
    A kiugrani készülő Tamayo elől fejeli el a labdát Pavlovic.

54
    Bödét rúgják fel a tizenhatos előtt. A szabadrúgást Gera végezte el, de a kirobbanó Hegedüs elbokszolta a labdát. Az eset után Hegedüs és Mateos marad lent, de mindketten jobban vannak már.

52
    Gera esett le a tizenhatoson belül, de a bíró kifele ítélt szabadrúgást.

51
    Vass Patrik elől rúgja ki a labdát Bönig.

50
    Böde adott pontatlan labdát a tizenhatosra.

49
    Bönig magas beadását szépen húzta le Hegedüs Gera elől.

47
    Kukorozovic szabadrúgását könnyen vágják ki a hazai védők.

46
    A Fradi kezdte a második játékrészt.

46

46
    Félidőben kettőt cserélt a Fradi, lejött Ugrai és Busai a helyükön pedig Kukorozovic és Cukic.

Érkeznek a csapatok pályára.

Az első félidő után az első rész közepén volt egy gyors gólváltás, így a mérkőzés 1-1-re áll. Az időjárást elnézve lehetséges, hogy a második félidőre leszakad az ég. Mindkét csapatnak voltak nagy helyzetei a gólon kívül, de vagy a kapusok védtek szépen vagy a támadók hibáztak döntő szituációban.

45

44
    Hihetetlen tömegjelenet egy Gera szöglet után, az első fejest Hegedüs védi bravúrral, a másodikat egy védő fejeli ki, a harmadik pedig kapu fölé szállt.

43
    Horváth lapos beadását Pavlovic rúgja ki a mezőnybe.

41
    Kanta ugrott ki a labdával, de a bírók visszafújják, mert Pavlovictól szabálytalanul vette el a labdát.

39
    Böde lapos lövésébe vetődik bele önfeláldozóan Vukmir.

37
    Gera próbálta kiugratni két társát is, de a labda a két vendég támadó között ment el.

35
    Gera lőtt messziről kapura, de magasan kapu fölé szállt a labda.

33
    Kelemen mentett fejjel nagyot Busai elől, aki egy az egyben mehetett volna Hegedüs felé.

32
    Busai ugrott ki a védők mellől labda nélkül, a labdát viszont a háta mögé kapta.
    LAUTH - 1:1

30
    A Fradi gólt szerzett!
    Gera a szögletet a hosszú kapufához tekerte ahonnan BENJAMIN LAUTH közelről a kapuba fejelte a labdát, Hegedüs még próbált menteni, de nem sikerült neki.

29
    Veszélyesen középre tekert Fradi szabadrúgás végén a védők szögletre mentenek.

27
    Egy kontra után Vass Patrik helyezett Pölöskei Zsolt elé, aki nyolc méterről közelről a kivetődő Dibuszba lőtte a labdát. Nagy védés volt a kapustól.
    POÓR - 1:0

25
    A szöglet nehezen eljutott POÓR PATRIKIG a kaputól öt méterre, még labdát is volt ideje átvenni és a bal felsőbe helyezett közelről.

25
    Kanta szabadrúgása 20 méterre a kaputól egy védő fején pattant meg, így szöglet jön.

24
    Tamayo ugrott ki egy labdával két védővel, elkezdett cselezgetni, majd Mateos felrúgta, sárga lapot kapott érte.

23
    Ugraihoz pattan egy labda a tizenhatos előtt, de utána szerelik a fiatal támadót.

21
    Kelemen ad hosszú labdát a bal oldalon kiugrani készülő társának.

19
    Horváth küzdött meg a labdaért az oldalvonal mellett, majd a tizenhatos jobb oldaláról lőtt a rövid sarok felé, de Dibusz ott volt és könnyen fogta a labdát.

19
    Ugrai tört be a tizenhatos területére, de ott szerelték.

17
    Horváth felé hosszú indítás a a tizenhatos előtt.

15
    A kapuk még mindig nem voltak veszélyben, Horváth fejesét leszámítva. Tapogatóznak a csapatok jelenleg.

A mai mérkőzést 950 néző követte.

13
    Dilaver passzol hosszan Gera felé, így Hegedüs hozhatja a labdát játékba.

11
    Újabb hazai szöglet, Horváth ér bele lábbal a rövid kapufánál, de elmegy mindenki előtt veszélytelenül.

9
    Vass Patrik rázza le ellenfelét, majd beadja Horváth Zsolt fejére, aki elfejeli a labdát keresztbe a kapu előtt, centikkel a kapufa mellett. Dibusz beleért, így szöglet jöhetett, amit a Fradi védők könnyen kifejeltek.

8
    Rossz átadások mindkét oldalon a kapu előtt, így még nem kellett védéssel játékba avatkoznia egyik kapusnak sem.

7
    Dilaver beadása megy el Busai előtt, elhagyva a labda a pálya területét.

6
    Vukmir tolja meg hosszan a labdát, így könnyen szerelik.

5
    Poór Patrik beadása nem ért be a tizenhatosra, így támadhat a Ferencváros.

4
    Horváth adja Tomayonak a tizenhatos előtt, de a támadó belevezette a labdát két vendég védőbe.

3
    Most a Fradinál többet a labda, de Hegedüs kapujának közelébe ők sem jutnak el.

1
    Az MTK tartja a labdát, de a félpályánál előrébb nem jutnak eddig.

1

Az MTK fogja kezdeni a mérkőzést.

Kanta József most olvassa fel az üzenetet Horváth Tamásnak.

Érkeznek a csapatok a pályára, a Fradi fekete-aranyban, még az MTK erre a mérkőzésre készített kék-fehér vízszintes csíkozású mezben lép pályára, amin szerepel az ellenfél Ferencváros címere is.

Jelenleg a csapatokat mutatják be, lassan érkeznek a csapatok a pályára.

A csapatok jelenleg a pályán melegítenek, a vendég szektor fokozatosan megtelik és az MTK szurkolói és érkeznek az egyik hosszú oldali lelátóra.

A mérkőzés előtt az MTK csapatkapitánya Kanta József a következő üzenetet fogja felolvasni:
    "Kedves Tomi!

Megdöbbentünk, amikor betegségedről hallottunk! Fellélegeztünk, amint megtudtuk, a műtét jól sikerült! MOst jól állsz, újra te vezetsz, de tudjuk, a meccsnek még nincs vége! Biztosak vagyunk benne, hogy győzni fogsz, hogy nem veszíthetsz, s Neked tudnod, érezned kell mindig, hogy nem vagy egyedül!

Ez is csapatjáték, és most nem az ellenfeleid vagyunk!

Mi, az MTK Budapest labdarúgói most jelképesen átnyújtjuk Neked csapatunk egyik mezét. Mostantól egy csapatban játszunk!

GYÓGYULJ MEG, TOMIKA SEGÍTÜNK!"

Az üzenet Horváth Tamásnak szól a Kaposvári Rákoczi FC saját nevelésű játékosának, akit pár hete súlyos betegség miatt operáltak. Az MTK egy mezt fog átadni, melyet később árverésre lehet bocsátani, így segítve Horváth Tamás gyógyulását.

MTK Budapest FC: Hegedüs – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Pölöskei, Poór, Kanta – Vass P., Tamayo, Horváth Zs.
    Cserék: Groppioni – Vass Á., Kálnoki Kis, Deutsch, Hakdú, Iyane, Frank.

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Pavlovic, Mateos, Bönig – Gyömbér, Busai, Gera, Ugrai – Böde, Lauth.
    Cserék: Jova – Batik, Nagy D., Kukurozovic, Nalepa, Cukic, Bosnjak.

Játékvezetők: Bognár Tamás – Berettyán Péter, Viszokai László..

A mai napon rendezik a bajnokságban az ökörrangadót, ahol a kék-fehér MTK és a zöld-fehér FTC csapnak össze.
    Ezt a összecsapást eddig 204-szer rendezték meg, 83 FTC, 75 MTK és 46 döntetlen született. Ebből is látszik, hogy igazán kiegyenlített mérleg.
    A bajnokságot mindkét csapat jól kezdte, de az MTK utána két vereséget is begyűjtöttek, legutóbb a Videotontól idegenben 5-0-ra kapott ki Garami József csapata, ezt próbálják elfelejtetni szurkolóikkal "hazai" körülmények előtt.
    Az FTC is jól kezdte a szezont, majd egy Pápa elleni vereség után visszatértek a helyes útra és három győzelmet arattak, legutóbb hazai pályán a Groupama Arénában verték meg a harmadik fordulóból elhalasztott Dunaújvárosi mérkőzést. A mérkőzésen Böde és Ugrai talált be, így 2-0-ra nyertek.
    A mérkőzés fontos, mert egy esetleges vereség után az MTK teljesen leszakadna az eddig hibátlan Videotontól, még egy esetleges Fradi vereség is hat pontos hátrányt jelentene a listavezetőhöz képest.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok: 25. Poór, 80. Horváth Zs. – 30. Lauth

Lapok:   24. Mateos (FTC), 61. Dilaver (FTC)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Pölöskei, Poór, Kanta – Vass P. (Frank – 86.), Tamayo, Horváth Zs (Iyane – 92.).

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Pavlovic, Mateos, Bönig – Gyömbér, Busai (Kukorozovic – a szünetben), Gera, Ugrai (Cukic – a szünetben) – Böde, Lauth (Nagy D. – 72.).

Játékvezetők: Bognár Tamás – Berettyán Péter, Viszokai László.