RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (vége) | Villarreal – Barcelona 0:1 (vége) | Real Sociedad – Real Madrid 4:2 (vége)
La Coruňa – Rayo Vallecano 2:2 (vége) | Elche CF – Granada 1:1 (vége)
Real Sociedad
4:2 (2:2)
Real Madrid
vasárnap 31.08.2014, 21:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Hatalmas mérkőzést vívtak a csaptok.

A Madrid úgy jutott két gólos előnybe, hogy lélegzethez sem hagyta jutni a hazaiakat, akik 20 perc után találtak magukra, és ki tudtak egyenlíteni a szünetig.

Nem volt vége, többet támadott a Sociedad, szép gólokat szerezve végül megfordította a meccset, teljesen megérdemelten, a végére teljesen tanácstalanná váló Madrid ellen. (22:54:45)

90+3

90+3
    De la Bella szerzi meg a labdát, megindul vele, most fúj a sípjába a bíró...

90+3
    Feláll a Madrid a hazai 16-osnál, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

90+2
    Bale lapos beadása nem jó a támadóknak, felszabadul a hazai kapu.

90+1
    Egy leperdülő labdával fordul kapura Benzema, 7 méterről lövi telibe a jobb kapufát!

90
    3 perc a ráadás.

90
    Bale-t dolgozzák meg a felezővonalnál, szabadrúgás.

89
    Rodríguez lő 18 méterről ballal, Zubikarai véd a jobb sarok előtt vetődve!

88
    James Rodríguez ível be szabadrúgást jobbról, Zubikarai ütközik a védőjével, de így sem lesz belőle veszélyes helyzet.

87
    Vela lép ki Pepe hibája után a balösszekötő helyén, de szerelik a védők.

86
    Marcelo szöglete után Khedira fejel 6 méterről, kevéssel fölé!

85
    Marcelo lövi be a labdát balról, beleér egy védő, így elmegy Bale előtt.

84
    Nagy erővel támad a Madrid, nem kerülnek a kapu közelébe.

83
    Xabi Prieto nagyot játszott, mehet pihenni, M. Gonzélez a helyén, vagyis a védelmet erősítik a hazaiak.

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Isco (Real Madrid Club de Fútbol).

82
    Isco buktatja a hazai térfélen a meginduló Velát.

81
    Kroos íveli be a szabadrúgást, az egyszemélyes sorfalról pattan le a labda.

Gólok: 35. I. Martínez, 41. Zurutuza, 65. Zurutuza, 75. Vela – 5. Ramos, 11. Bale

Lapok:   18. Granero (RSC) – 82. Isco (RMA)

Real Sociedad: Zubikarai – Zaldua, Elustondo, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Granero – Prieto (83' M. González), Zurutuza, Castro (60' Canales) – Agirretxe (60' Vela)

Cserék: Bardaji – C. Martínez, M. González, Yuri, Pardo, Canales, Vela.

Real Madrid: Casillas – Carvajal (77' Arbeola), Pepe, Ramos, Marcelo – Modric (75' Khedira), Kroos, Isco – Bale, Benzema, Rodríguez

Cserék: Navas – Varane, Arbeloa, Nacho, Khedira, Illarramendi, De Tomas

Játékvezetők: Juan Martínez – Jacobo Martínez, Alvaro Canales