Hull City – Crystal Palace 2:0 (vége) | Leicester City – Burnley FC 2:2 (vége) | Liverpool F.C. – West Bromwich Albion 2:1 (vége)
Sunderland AFC – Stoke City 3:1 (vége) | Swansea City – Newcastle United 2:2 (vége) | Aston Villa FC – Manchester City 0:2 (vége)
Swansea City
2:2 (1:1)
Newcastle United
szombat 04.10.2014, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Barclays Premier League

Mint a falat kenyér. Úgy kellett ez az 1 pont a Newcastle-nek. Pedig nem így indult a mérkőzés.

Az első félidőben csak egy csapat volt a pályán 40 percen keresztül. A hazaiak rövid passzos játékra rendezkedtek be, a vendégek pedig a kontrára. Sokáig úgy tűnt, hogy sima meccs lesz. Bony góljával megszerezte a vezetést a hazai csapat, amire az első valamire való támadás végén egyenlítettek a szarkák.
    A második félidő is hazai gólt hozott elsőre, aztán Ameobi beállásával lett társa Cissenek, aki ismét egalizált.
    Több gól pedig nem született – ezt leginkább Krul kapusnak köszönhetik a csapatok. A holland hálóőr több bravúrt is bemutatott. Míg a túl oldalon Fabianski úgy kapott 2 gólt, hogy védeni valója nem volt.

A Swansea csapatából Williams, Shelvey, Ki, Sigurdsson és Bony nyújtott kiemelkedőt. A vendégektől Krul, Ameobi és Cisse volt átlagon felüli.

Köszönjük a figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (17:57:32)

90+4

90+3
    Fejvesztett támadást indít a Swansea – ám Gomis nem tudta átvenni a labdát, elpattant róla, túl az alapvonalon is. Kirúgás!

90+2
    Routledge bírkózik 2 védővel, de eredménytelenül. A labda róla ment ki – kirúgás lesz.

90+1
    Mindkét csapat egy lapra feltéve támad – ketté szakítva a pályát

90+1
    Ameobi rántotta le ellenfelét. Szabadrúgás a hazaiak javára

90
    4 perc lesz a ráadás

89
    Ameobi futott lesre... Jöhet a Swansea...

88
    Dummett is besárgult – szövegelésért kapta...

86
    Janmaat akasztotta ellenfelét – sárga lapot kapott érte.

86
    Gomis kapott jó labdát. A csatár védője mellett kapura lőtt, de Krul lábbal hárított

84
    Sigurdsson keverte meg a szarkák védelmét. Az utolsó cselét azonban nem ette meg a védő, így Coloccini felszabadított

83
    Riviere adott középre, ám Fernandez keresztezett és megszerezte a labdát.

83
    Krul végezhet el kirúgást

82
    Kétségtelen, hogy Ameobi érkezése sokat lendített a Newcastle játékán. Az utóbbi percekben nagyon megzavarodtak a hazaiak – nem csoda: másodszor is kiegyenlített ellenfele!

80
    Óriási helyzet, aminek a végén les volt.
    Janmaat lőhetett tisztán. Ám eltörte a labdát, ami Cisset találta meg. A támadó pedig fölé bombázott!
    A hazaiak szerencséje, hogy a csatár lesen volt

Pungor Csaba

Gólok: 17. Bony, 50. Routledge – 42. Cisse, 75. Cisse

Lapok:   73. Shelvey (SWN) – 61. Coloccini (NEW), 86. Janmaat (NEW), 88. Dummett (NEW)

Swansea City: Fabianski – Richards, Williams, Fernandez, Taylor – Shelvey, Ki – Dyer (Gomis 85'), Sigurdsson (Emnes 85'), Routledge – Bony
    Cserék: Tremmel (kapus), Bartley, Carroll, Montero, Shephard

Newcastle United: Krul – Janmaat, Williamson, Coloccini, Dummett – Obertan, Tiote, Colback (Riviere 68'), Gouffran (Ameobi 57') – Sissoko – Cisse (Perez 85')
    Cserék: Elliot (kapus), Anita, Cabella, Haidara

Játékvezetők: Lee Mason – Asszisztensek: Jake Collin, Edward Smart – Tartalék játékvezető: Oliver Langford

Nézőszám: 20622