Ajka – Békéscsaba 0:2 (vége) | Sopron – Cegléd 2:2 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – BFC Siófok 1:3 (vége)
Gyirmót – Szeged 2011 1:0 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Soroksár 1:0 (vége) | – Szigetszentmiklós 0:1 (vége)
Gyirmót FC Győr
1:0 (1:0)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
szombat 04.10.2014, 18:00Merkantil Bank Liga

Nyilas Elek nyilatkozata: "Tudtuk, hogy erős csapattal találkozunk, de a sok hiányzónk ellenére kockáztattunk, és jól is kezdtük a mérkőzést A bekapott gól megváltoztatta a játék képét, de nem adtuk fel, a második félidőben is támadtunk, de várható volt, hogy egyre többször kerülnek helyzetbe a kontrákra játszó hazaiak, de az utolsó percig izgalmassá tettük a mezőny egyik legjobb csapata ellen ezt a meccset."

Sisa Tibor véleménye: "Nagyon erős csapattal találkoztunk, a Szeged is volt NBI-es játékosokkal erősített, így is készültünk a mérkőzésre, amelyet több góllal is megnyerhettünk volna – gondolok itt a két kapufánkra – de örülök az 1:0-nak is, és az ezzel járó három pontnak, hiszen egy nagyon erős mezőnyben, ahol 6-7 csapat is bejelentkezett a feljutásra, ez sokat érhet még." (20:43:22)

Küzdelmes, ugyanakkor élvezetes meccsen szerzett értékes három pontot a Gyirmót egy jól játszó Szeged ellen. A 26. percben esett gólig a vendégek játszottak fölényben, de utána és az egész második félidőben kiegyensúlyozott játék zajlott. A hajrában egyre több veszélyes helyzet adódott a hazaiak előtt, két esetben a kapufa mentett egy fejesnél és egy szabadrúgásnál, így elmondható, hogy végül a Gyirmót megérdemelte a győzelmet.

90+3

90+3
    Germán lökését fújja le a bíró egy beívelt labdánál.

90+3
    Magasföldi helyett Balog a pályán.

90+2
    Orosst ugratja ki Kiss Máté, de a beadást szögletre mentik a védők Magasföldi elől.

90+1
    Graszl, majd Lengyel fejel ki egy-egy előreívelést.

90
    3 perc a ráadás.

90
    Máté ível előre hosszan a védők mögé, Somogyié a labda.

89
    Máté ívelhet be két szögletet is balról, Manga fejel a második után, de elakad a védőkben a labda.

88
    Magasföldi tekeri el a labdát a sorfal fölött, a felső lécen csattan a lövés!

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Máté (Szeged 2011-Grosics Akadémia), reklamálásért.

87
    Beliczkyt löki fel Mészáros a kaputól 25 méterre.

86
    Kákonyi lövi be a kapu elé a labdát, pontatlanul, Belecan fogja.

85
    Madarász ível be balról, Kákonyi fejel vissza középre, lehúzza Belecan Oross elől.

84
    Markovic helyett Manga a pályán.

83
    Magasföldi fejel le egy labdát Oross elé, a 12 méteres lövést fogja Belecan a jobb sarok előtt!

81
    A gólszerző Cseri helyén Kákonyi.

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 26. Cseri

Lapok:   12. Illés (GYFC) – 53. Oláh L. (SZEG), 63. Kéri (SZEG), 87. Máté (SZEG)

Gyirmót FC Győr: Somogyi Cs. – Nagy S. Graszl, Lengyel, Illés – Madarász, Kiss M. – Beliczky, Magasföldi (90+3' Balog) Cseri (81' Kákonyi) – Andorka (59' Oross)

Cserék: Deli – Tóth N., Présinger., Oross M., Kákonyi, Balog, Paku

Vezetőedző: Sisa Tibor

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Belecan – Kéri, Szabó, Markovic, Mészáros – Máté – Oláh G., Zelenyánszki (61' Kovács B.) – Zabari ( 70' Pászka) – Oláh L., Germán

Cserék: Zaharia – Hegedűs, Pászka, Kovács B., Manga, Gadó, Szabó P.

Vezetőedző: Nyilas Elek