Granada – SD Eibar 0:0 (vége) | La Coruňa – RCD Espanyol 0:0 (vége) | Villarreal – Sevilla 0:2 (vége)
Real Sociedad – Cordoba 3:1 (vége) | Barcelona – Real Madrid 2:1 (vége)
Villarreal CF
0:2 (0:0)
Sevilla FC
vasárnap 22.03.2015, 17:00 • Camp El Madrigal, Villarreal • Primera División

Meglépett ellenfelétől a Sevilla az ötödik helyért folyó harcban, mivel az előző másfél heti két EL találkozót követően most a bajnokságban is elporolták a Villareal együttesét. A Villareal az első félidőben sokkal közelebb állt a gólhoz, ám sikerült minden nagy helyzetüket elpuskázni a hazaiaknak.

A fordulás után gyorsan vezetést szerzett a Sevilla, nagyon jó célfutballt alkalmaztak a vendégek, a Villareal csak lőtt, nem is töltött, ám kevés kísérlet találta el a kaput. A második vendég gól megpecsételte a sárga tengeralattjáró sorsát, végül simán szenvedett vereséget annak ellenére, hogy sokkal többet támadott a mérkőzésen.

Villareal – Sevilla: 0-2!
    ---- (18:53:04)

90+2

90+2
    Szögletet harcolt ki a Sevilla a jobb oldalon, le is pereg ezzel a hátralevő idő.

90+2
    Vietto felé nagyon hosszú a jobb oldali beadás Gerardtól.

90+1
    Kettő perc a ráadás, a Sevilla szinte már megnyerte az összecsapást, bár a Villareal még becsületből jön előre.

90+1
    Pina indítja a jobb oldalon Uchét, lapos beadását Pareja jó helyezkedéssel rúgja ki a mezőnybe.

90
    Az utóbbi percekben abszolút a Villareal uralja a játékot, de képtelen betalálni, az idő pedig fogy.

89
    Ismét egy veszélyes helyzet, előreívelt labda Uche irányába, de hat méterről nagyon gyenge megoldást választott, a kapusba lőtte gyengén, ráadásul lesen is volt.

88
    Gerard Moreno 14 méterről egy kifejelt labdát suhintott rá, a jobb kapufa azonban megmenti a Sevillát!

87
    Egyáltalán nem tud, mit kezdeni ezekben a hetekben a Villareal a Sevillával, a két EL meccs után úgy tűnik, a bajnokságban is vereséget szenvednek a sárgák.

86
    Ismét a sárga mezesek támadnak, Mario Gaspar tolt egyet a labdán a jobb oldalon, 18 méterről rásuhintotta, egy védő lábáról pattant ki, nem volt veszélytelen.

85
    M'Bia kapcsol le hátul egy átadást, majd kirúgná, de éppen hátba találja Mario Gaspart, akiről kirúgásra pattan ki.

84
    Középről próbálkozott lövéssel Trigueros, jó 20 méteres kísérlete viszont nem lett túl erős, Riconak könnyű zsákmány.

83
    20:9 a lövések aránya egyébként eddig, de ebből mindössze 4, illetve 5 találta el a kaput ténylegesen, pontatlanul lövöldöz a Villareal.

83
    Uche a jobb oldalon kapott szöktetést, befelé cselezett, majd ballal a rövid alsót célozta meg, pár centivel mellé!

82
    Aspas érkezik Bacca helyére a vendég csapatba.

81
    M'Bia jobb oldali beadása Pináról pattan bedobásra.

80
    Egyre csökken a reménye a Villarealnak, a cserék sem hozták meg a várt lendületet eddig.

79
    Musacchio is besárgult, két kézzel lökte fel egyik ellenfelét, a labda éppen a közelben sem volt.

Gólok: 50. Coke, 66. Vitolo

Lapok:   68. Moi Gomez (VLR), 79. Musacchio (VLR) – 76. Navarro (SEV)

Villarreal CF: Sergio Asenjo – Mario Gaspar, Musacchio, Bailly, Rukavina – Moi Gomez, J. Dos Santos (Trigueros 61'), Pina, Campbell (Vietto 61') – G. Dos Santos (Uche 73'), Gerard Moreno
    Cserék: Juan Carlos – Jokic, Vietto, Uche, Trigueros, Chechu Dorado, Sergio Marcos

Sevilla FC: Sergio Rico – Coke, Pareja, Kolodziejczak, Trémoulinas (Navarro 51') – Daniel Carrico, M'Bia – Diogo Figueiras, Iborra (Banega 63'), Vitolo – Bacca (Aspas 82')
    Cserék: Barbosa – Fernando Navarro, José Antonio Reyes, Iago Aspas, Denis Suarez, Banega, Alejandro Arribas

Játékvezetők: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Fernández