Granada – SD Eibar 0:0 (vége) | La Coruňa – RCD Espanyol 0:0 (vége) | Villarreal – Sevilla 0:2 (vége)
Real Sociedad – Cordoba 3:1 (vége) | Barcelona – Real Madrid 2:1 (vége)
FC Barcelona
2:1 (1:1)
Real Madrid
vasárnap 22.03.2015, 21:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

Remek mérkőzésen vagyunk túl, aminek sajnos vége lett.
    A két nagy találkozását a Barcelona nyerte. Ha a Real picit jobb százalékban használja ki a helyzeteit az első félidőben, akkor teljesen más mérkőzés lett volna, de hát a futballban nincs ha. Ronaldo kapufája kifelé pattant, majd a sok-sok Real helyzet megbosszulta magát.

A második félidőben a Barca vette magához a kezdeményezést, ők voltak a jobbak a második félidőben, és végül az 56. percben Suarez találata döntött a három pont sorsáról. Ezt követően is inkább a katalánok álltak közelebb a gólhoz, ebben a játékrészben a Real nem játszott jól, komolyabb helyzet a 47. percben adódott Benzema előtt, ezt követően nem igazán. Végül 17:13 a lövések száma, etekintetben is ellenfele fölé nőtt a Barca, és mondhatni megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Ezzel a két csapat között négy pontra nőtt a közönség a Barca javára, a katalánok egy újabb lépést tettek a bajnokság megnyerése érdekében, de még azért lesz lehetősége a madridiaknak is. Egy komolyabb hajrával még belehet fogni a katalánokat talán.

A végeredmény tehát Barcelona – Real Madrid 2:1, köszönjük megtisztelő figyelmüket! (22:55:58)

90+3

90+3
    Tartja a labdát a hazai csapat, feladták a vendégek, néhány másodperc még.

90+3
    Madridi bedobás a Barca térfelén, nem tudnak közelebb kerülni a kapuhoz.

90+2
    Marcelo passza rossz lett, Alves fülelte le, újabb perc telt el.

90+1
    Nem sikerült helyzetbe kerülniük a madridiaknak, egy perc eltelt a háromból.

90
    Kroos passza elakadt Busquetsben, három perc a ráadás közben.

89
    Benzema nyeste középre a labdát a jobb szélről ezúttal, Ronaldonak magas lett, aki nem sok mindent tudott hozzátenni csapata teljesitményéhez.

88
    Kroos sarokrúgása élesen jött befelé, de sikerült kifejelniük a katalánoknak. Nyom a Madrid.

88
    Silva érkezett Modric helyére.

88
    Jese elől Pique lőtte ki az alapvonalon a labdát, szöglet jöhet, de előbb csere.

87
    Alba bal oldali beadására Messi érkezett a második hullámban, bal lábas lövését Casillas védeni tudta. Bizony befért volna a jobb alsóba!

86
    Xavi kicsiben végezte el Messivel a szögletet, majd Suarez távoli lövése fölé szállt. A második félidőben árnyéka önmagának a Real, pedig az elsőben akár több gólt is szerezhetett volna.

86
    Pazar labdát kapott Alba, majd betört a tizenhatoson belülre, és lőtt. Lövését a kivetődő kapus bravúrral védeni tudta, szöglet!

85
    Öt perc a rendes játékidőből, őrzi egy gólos előnyét a hazai csapat.

85
    Neymar óriási taps közepette hagyta el a pályát, helyére Rafinha érkezett.

84
    Suarez lapos lövése elsuhant a kapu előtt, majd elhagyta a labda az alapvonalat.