Werder Bremen – Norimberk 3:3 (vége) | Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – VfB Stuttgart 0:4 (vége)
Werder Brémy
3:3 (2:1)
1. FC Norimberk
vasárnap 29.09.2013, 15:30 • Weserstadion, Bréma • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 – kor kezdődik.

Az egyaránt három győzelemmel és vereséggel a középmezőnyben tanyázó Werder Bremen, a hat forduló után még nyeretlen Nürnberget fogadja a Weser stadionban, a Bundesliga vasárnap délutáni mérkőzésén. A találkozó egyértelmű esélyese a Robin Dutt által irányított hazai csapat, meglepetés lenne, ha Michael Wiesinger Nürnbergje a Hansa-városban szerezné meg idei első győzelmét! Egyébként egyik csapat sem játszik mostanság gólgazdag meccseket; a Bréma gólkülönbsége 5-8, a nürnbergieké 6-9 az eddigi hat fordulóban. Múlt héten a Werder Hamburgban tudott nyerni a Hansa városok rangadóján, 2-0-ra, míg a Nürnberg otthon játszott 1-1-es döntetlent a BL finalista Dortmunddal. Hogy ezúttal melyik csapat védelme lesz stabilabb, illetve ki tud javítani támadójátékán, az vasárnap délután kiderül. Egy esetleges késői vasárnapi ebéd után remek kikapcsolódást nyújthat ez a német baknoki, melynek minden rezdüléséről azonnal értesülhetnek kedves olvasóink élő, online, szöveges közvetítésünk segítségével! Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Várható kezdőcsapatok:
    Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Lukimya, Caldirola, Garcia – Makiadi, F.Kroos – Elia, Hunt, Ekici – Petersen. Vezetőedző: Robin Dutt.
    1.FC Nürnberg: Schäfer – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Stark – Kiyotake, Hasebe, Frantz, Hloušek – Pekhart. Vezetőedző: Michael Wiesinger.

Megvannak a kezdőcsapatok, melyek csak alig térnek el az előzetesen vártakhoz képest. A Brámában végül nem Felix Kroos, hanem az osztrák Zlatko Junuzovic lesz a bal oldali szűrő, míg a Nürnbergnél a svéd hátvéd Per Nilsson sérülése miatt még a kispadra sem ülhet le, Berkay Dabanli helyettesíti és Mike Frantz pedig most csak csereként léphet esetleg pályára, a támadó középpályások között Alexander Esswein kap lehetőséget. Mindjárt kezdődik a meccs, szeretettel várjuk Önöket!

Már a Weser stadion gyepén a csapatok, zöld fehérben a Bréma, piros feketében a Nürnberg.

1

2
    Egy nagyobb arányú sikerrel a Werder akár a negyedik helyre is előléphet! Nagy a tét tehát a hazaiak számára!

3
    Hunt leshelyzete miatt akadt meg a hazai támadás.

4
    Hunt lefordulása után védett magabiztosan Schäfer.

5
    Nürnbergi szabadrúgás jöhet, de még messze a brémai kaputól.

6
    Ez a labda nem okozott gondot Mielitznek.

6
    Garcia lapos labdája után kellett megint mentenie Schäfernek!

7
    Próbálja birtokolni a labdát a hazai csapat.

8
    A Werder gólt szerzett!
    Gólszerző DABANLI. Öngóllal szerzett vezetést a Bréma! Petersen adta a labdát Garciának, aki a jobbösszekötő helyéről adott le egy lövésszerű beadást és a labda a menteni igyekvő BERKAY DABANLI lábáról vágódott a nürnbergi kapuba! Öngóllal tehát 1-0!

10
    Ez a peches gól vajon hogyan hat majd a vendégekre?

11
    Elia elől mentett Stark.

12
    Schäfer húzott le szépen egy bal oldali szögletet.

14
    Most egy kicsit szorongat a Nürnberg, de helyzete egyelőre nincs.

15
    Fritz révén most gyors egymásutánban kétszer is dobhat a Bremen.

17
    Hasebe és Garcia fejelt össze, mindkettőjüket ápolni kell.

18
    Gyönyörű szép napos időben zajlik a mérkőzés, de egyelőre nincs sok helyzet, csak egy öngól eddig!

19
    Elia visszatett labdája után Hunt 13 méteres lövése ment mellé!

21
    Szokatlan ez a viszonylagos unalom egy Bundesliga meccsen, negyvenezer néző előtt!

22
    Garcia bal oldali erős beadása elsuhant mindenki lába előtt.

23
    Elia bírkózott a vendégvédelemmel – végül szerelték.

24
    Túl a félidő felén elmondhatjuk; eddig egy öngól és más semmi!

25
    Garcia remekül ugratta ki a bal oldalon Huntot, aki 14 méterről, nehéz szögből lőtt, Schäfer szépen védett, majd Petersen elől a védelem felszabadított!

26
    Fritzet szerelték viszonylag könnyedén a Nürnberg védői a jobb oldalon.

28
    Nem nagyon tud most labdát szerezni a Nürnberg.

29
    Makiadit rúgta meg elég csúnyán Chandler – sárga ezért nincs ezúttal.

30
    Garcia volt megint nagyon ügyes, az argentín fiú visszatett labdáját Hunt a védőkbe vágta!

31
    Chandler most már megkapta a lapot miután a 16-os vonala előtt felvágta a lendületes Ekicit!

32
    A brémai, kecsegtető pozícióból elvégzett szabadrúgásból nem lett ezúttal veszély!

33
    Hunt akciója után Schäfer kapus kapta a meccs második sárga lapját, reklamálásért.

34
    Gólszerző ELIA. Már kettő a Bréma előnye! Hunt adott nagyszerűen középre és a sokáig gólképtelen, holland ELJERO ELIA 16 méterről bebombázta! 2-0 a Werder Bremen javára!

36
    Ha így folytatják a hazaiak, tényleg odaérhetnek a fordulót követően az előkelő negyedik helyre!

37
    Próbál labdát birtokolni, támadni, szépíteni a Nürnberg – egyelőre esélytelenül!

39
    Esswein ügyetlenkedett a bal szélen.

39
    Pekhart távoli próbálkozása nem okozott különösebb gondot Mielitz kapusnak!

40
    Makiadit kell ápolni.

41
    Már rendbe jött a fejét fogó kongói fiú!

42
    Junuzovic kapott sárga lapot, mert felvágta a megiramodó Essweint.

43
    Most az előbbi "tettes" Junuzovic került földre.

44
    A Nürnberg gólt szerzett!
    Gólszerző KIYOTAKE. A semmiből szépített a vendégcsapat! Egy bedobást követően Hlousek bekanalazta a labdát, Garcia nem helyezkedett jól és HIROSHI KIYOTAKE 14 méterről a léc alá vágta a labdát! 2-1.

45
    Stark kapott sárga lapot mert beleszállt Makiadiba!

Változatos első félidőn vagyunk túl, a Bréma kétgólos előnye tudatában már nyeregben érezhette magát, de a 45.percben jött a szépítő gól, így továbbra is nyílt a meccs! Tartsanak velünk a szünet után is!

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal folytatódik a mérkőzés!

46
    Csere a szünetben az 1. FC Nürnberg-nél: nem jött ki a folytatásra Esswein, helyette Drmic játszik tovább.

46

47
    Pekhart labdája után Hlousek fejesét mentették a hazaiak.

48
    Megint próbál támadni, megy előre a Nürnberg!

49
    Kiyotake szólója után a friss ember, Drmic lőtt kevéssel mellé 18 méterről!

51
    Chandler cselezte ki magát a jó lövőhelyzetből.

52
    Most Kiyotake passza volt pontatlan.

53
    Elia volt szabálytalan kifelé jöhet a Nürnberg.

53
    Gólszerző DRMIC. Megérdemelten egyenlítettek a vendégek! Chandler jobb oldalról beadott labdáját JOSIP DRMIC estében lőtte a hosszú sarokba 5 méterről! 2-2.

55
    Ekici közeli fejesénél kellett védenie Schäfernek!

56
    Makiadit kellett ápolni egy összecsapás után, de már jobban van Ő is!

57
    A svájci állampolgárságú Josip Drmic eddig remek cserének bizonyult, az Ő beállítása nagyot lendített a Nürnberg játékán!

58
    Egy brémai sarokrúgást követően Lukimya fejesét a gólvonalról tisztázta Plattenhardt.

60
    Szenzációs hangulatban fociznak a csapatok és most tényleg nagyon jó is a meccs!

61
    Pekhart szabálytalansága után Mielitz rúghat előre egy szabadrúgást.

62
    Hunt labdája suhant el keresztben a kapu előtt, de időközben már az alapvonalon túlra jutott a játékszer.

63
    Hlousek beadott szabadrúgása után Pekhart csúsztatott kapura, Mielitz biztosan védett.

64
    A jelek szerint vérszemet kapott az eddig még nyeretlen Nürnberg, a vendégek nem elégszenek meg a döntetlennel!

66
    Gólszerző ELIA. És ahogyan az lenni szokott, a nürnbergi támadások közepette újra vezetést szerzett a Bréma! Egy szöglet után Pogatetz és Schäfer egymásra várt, a labda ELJERO ELIA elé került és a holland légiós 20 méterről hatalmas gólt lőtt a bal alsó sarokba! 3-2.

67
    Kiyotake is duplázhatott volna, de az Ő labdáját Mielitz védeni tudta.

68
    Csere a 1. FC Nürnberg-nél: lemegy Stark, bejön Frantz.

69
    Csere a Werder Bremen-nél: lemegy Makiadi, bejön Kroos.

70
    Gólszerző HLOUSEK. Hatalmas meccs! Kiyotake fantasztikus kiugratását ADAM HLOUSEK bombázta 13 méterről Mielitz kapujába! 3-3.

72
    Kiyotake újabb nagyszerű átadásából Pekhart fejelhetett közelről, de Mielitz ezúttal védeni tudott!

74
    Még bármelyik csapat megnyerheti a mérkőzést, most egészen fanatsztikus a csata!

75
    Pekhart jobb oldali beadását fejelte ki Garcia!

76
    Most egy kicsit talán nem olyan nagy a rohanás, de hatalmas hajrá várható!

77
    Ekici nem tudta jól átvenni a labdát nagy helyzetben.

77
    Hunt 18 méteres lövése lassult le Hasebén, így Schäfer könnyen védett.

78
    Ekici kapott lapot mert megrúgta Hasebét.

79
    Gyors egymásutánban két nürnbergi helyzet maradt ki, előbb Pekhart fejesét védte szépen Mielitz, majd Drmic 20 méteres bombája csattant a kapufán!

80
    Csere a Werder Bremen-nél: lemegy Fritz, bejön Gebre Selassie.

81
    30 kapuralövés eddig a meccsen – hihetetlen adat! Nehéz mindent feljegyezni!

83
    Vajon milyen csavart tartogat még ez a mérkőzés?

84
    Csere a Werder Bremen-nél:a kétgólos Elia helyett bejön Kobylanski.

85
    Drmic keveredett be a brémai 16-oson belülre, cselezgetett, végül szerelték!

87
    Adogat a Nürnberg a brémai 16-os előtt.

88
    Chandler nem elég erős lövését fogta Mielitz!

89
    Most a Bremen jöhet előre szabadrúgással.

90
    Egy lepattanó labdát Ekici lőtt fölé 23 méterről!

90
    Két perc a hosszabbítás!

91
    Brémai nagy bedobás után Hasebe emelte ki a labdát!

92
    Még egy nürnbergi szöglet a végére!

92
    Plattenhardt beadását kiemelték a hazai védők!

Bár az első félidőben még volt egy pár perces üresjárat, de ekkor is született három gól! A mérkőzés alakulását meghatározta, hogy a Nürnberg még a szünet előtt szépíteni tudott. A második 45 percben nagyon jó volt a meccs, sok gólváltással, tényleg szép találatokkal! Egyik csapat sem tudott összességében a másik fölé kerekedni, így a döntetlen igazságosnak mondható! Az 1.FC Nürnberg mindent elkövetett, hogy megszerezze első sikerét a bajnokságban, de nem sikerült, ugyanakkor a Werder Bremen sem elégedett az egy ponttal, mivel így nem sikerült feljebb lépnie a tabellán!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét és tartsanak továbbra is velünk! (17:26:35)

Juhász Attila

Gólok: 8. Dabanli (öngól), 34. Elia, 66. Elia – 44. Kiyotake, 53. Drmic, 70. Hlousek

Lapok:   42. Junuzovic (BRM), 78. Ekici (BRM) – 31. Chandler (NUR), 33. Schäfer (NUR), 45. Stark (NUR)

Werder Brémy: Mielitz – Fritz(Gebre Selassie 80.), Lukimya, Caldirola, Garcia – Makiadi(F.Kroos 69.), Junuzovic – Elia(Kobylanski 84.), Hunt, Ekici – Petersen. Vezetőedző: Robin Dutt.
    1. FC Norimberk: Schäfer – Chandler, Dabanli, Pogatetz, Plattenhardt – Stark(Frantz 68.) – Kiyotake, Hasebe, Hloušek, Esswein(Drmic 46.) – Pekhart. Vezetőedző: Michael Wiesinger.

Játékvezetők: Tobias Stieler

Nézőszám: 40000