Debreceni VSC – MTK Budapest FC 1:0 (vége) | Újpest FC – Pécsi MFC 1:1 (vége)
MTK Budapest FC
vasárnap 29.09.2013, 16:30 • Oláh Gábor utcai stadion, Debrecen • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Köszöntöm a kedves nézőket!
    A mai Debrecen – MTK meccsen joggal merülhetnek fel bennünk kérdések. Vajon melyik arcát mutatja be nekünk a Debrecen? Az idegenbeli ötlettelen, kreativitástól mentes játékot,vagy a hazai pályán esélyt sem adó, elsöprő játékkal játszót?Magára talál e végre az MTK,vagy múltkori győzelme ellenére folytatódik a pechszériájuk?Ilyen és efféle kérdésekre is választ kaphatunk, ha velünk tartanak, s online követik közvetítésünket! Jó szurkolást!

Debreceni VSC: Verpecz – Lázár, Mészáros, Trninic, Korhut – Szakály, Zsidai, Vadnai, Ferenczi – Volas, Sidibe

Cserék: Poleksic, Dombi, Bernáth, Brkovic, Spitzmüller, Kulcsár, Seydi

Vezetőedző: Kondás Elemér

MTK Budapest FC: Hegedűs – Poór, Vukmir, Kálnoki Kis, Fejes – Pölöskei, Batik, Kanta, Vass – Eppel, Bese

Cserék: Groppioni, Nagy T., El Harrak, Hajdú, Kelemen, Varga

Vezetőedző: Garami József

Játékvezetők: Erdős József – Erős Gábor, Ring György.

1

1
    A mérkőzést a fehér felszerelésben pályára lépő debreceniek kezdték.

2
    Az MTK játékosai pedig kék-narancssárga felszerelésben léptek pályára.

3
    Az MTK-nál a héten többen is lázban szenvedtek, Frank, Horváth, Ladányi ezért sincsen még a kispadra sem nevezve.

4
    Az első kapuralövés Bese Barnabás nevéhez űződik, aki a 16-oson belül, egy csel után az oldalhálóba durrantott.

5
    Lázár Sidibe felé menő passzát fülelte le Fejes, de rosszul kezelte le a labdát, így az marad a Lokinál..

6
    Sidibe centerezte be az egykori MTK-játékos Zsidainak, aki 8 méterről kapásból vállalta el, ám lövése csúnyán a kapu fölött landolt.

7
    Szakály passza pontatlan volt Sidibének, Kálnoki Kis szerezte meg a játékszert.

8
    Ferenczit szerelte Fejes, a labda az MTK-nál.

9
    Eppel kapott egy labdát a tizenhatoson belül, ám rosszul vette le, így kirúgással jöhet Verpecz.

10
    A mérkőzés 1. percében szögletet végezhet el az MTK.

10
    A szögletet Eppel próbálta volna sarokkal kapu felé irányítani, ám próbálkozása gyenge volt, kirúgás.

11
    Szöglet a túloldalon is, Ferenczi beadását csak kibokszolni tudta Hegedűs.

12
    Ferenczi ívelt be a jobb szélről, labdáját Sidibe fejelte 5 méterről kapura, ám Hegedűs hárítani tudott.

13
    Vasst ugratták ki hosszan, még bele tudott pöckölni a labdába, mikor odaért volna Verpecz, aki nagyszerűen védte Vass próbálkozását.

15
    Alig telt negyedóra, amikor Trninicet állítja ki a játékvezető Kanta lerántásáért!!

16
    A szabadrúgás után Pölöskei laposan lőtt középre, Verpecz már verve volt, mikor Ferenczi hatalmasat mentett!

17
    Óriási felelőtlenség a mérkőzés ilyen korai szakaszában ilyen buta kiállítást begyűjteni, kíváncsiak lehetünk, mire megy a Loki emberhátrányban,

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ferenczi (Debreceni VSC).

19
    Fejes beadását Verpecz húzza le.

20
    Besének centerezték be a labdát az ötösnél, estében lőtt, a labda már csak az oldalhálót találta el.

A kiállítás után többet támad az MTK, egyértelműen dominálni akarja a játékot.

22
    Kanta indította Besét, akit lesen állít meg a partjelző.

23
    Egy szép összjátékot követően Vass Patrik lőtte középre a labdát, ám a hazai védők kivágták a labdát.

24
    Szakállyal szemben szabálytalankodnak, jó helyről jöhet a DVSC.

25
    Szakály gurította le Volasnak, akinek a lövésébe még beleért egy vendég védő,ám így is kapura ment,de Hegedűs védett.

27
    Bese lőtt 18 méterről, a labda pár méterrel szállt kapu fölé.

28
    Korhut miatt rúgták ki az oldalvonalon túlra a vendégek, aki közben már jobban van.

29
    A kiállítás után több veszélyes helyzetet is kialakítottak a hazaiak, mostanra azért kiegyenlítettebb lett a játék.

30
    Még negyedóra van hátra az első játékrészből, fél óra után még nem esett gól a mai találkozón.

31
    A hazaiak egy kontrát követően szögletet végezhetnek el.

32
    Szakály beívelését kifejelik a védők, a kipattanót Ferenczi gyűjti be, aki kapásból lő, lövése pedig csúnyán fölé száll.

33
    Eppel vette le kézzel a labdát, majd a sípszó után rúgta el a labdát, ezért sárga lap a jutalma.

34
    Cserél a Debrecen, Ferenczi János helyére Dusan Brkovic lépett pályára.

35
    Korhut szögletét ütötte ki a vendégek hálóőre, Hegedűs Lajos.

36
    Volas beadása hosszú Szakály számára, Hegedűs gyűjti be.

37
    Pölöskei kapott a jobb szélen a labdát, majd beadása a felsőlécet érintve hagyta el a játékteret!

38
    Zsidai lőtt 22 méterről,lövése kifelé csavarodva ment kapu mellé.

38
    Korhutot buktatják, ám nincsen lap.

40
    5 perc van hátra az első félidőből, mikor is a Loki próbál támadást kialakítani.

41
    Volasnak centerezték be a labdát, aki egy az egyben állt a kapussal, ám átemelése nem jött be, bravúrosan védett Hegedűs.

42
    Vass Patrik eresztett meg egy lövést a jobbösszekötő helyén, lövését magabiztosan fogta meg Verpecz.

43
    Volas jobb oldalról érkező beadását nem érte el Korhut, kirúgással jöhet az MTK.

44
    Besének adták be a labdát, aki remekül fejelt 7 méterről, ám Brkovic a lövés útjába állt, ezzel mentve meg csapatát!

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

45+1
    Poór Patrik és Szakály Péter szorul ápolásra.

Félidő.
    Rövid összegzésképp, az első negyedórában jól játszott a Debrecen, de a 15. percben Trninic kiállítása után hatalmas nyomást gyakorolt az MTK a hazaiak kapujára. A támadásokból nem született gól, s az idő teltével egyre kiegyenlítettebbé vált a a játék képe, mindkét oldalt veszélyes akciókat létrehozva. Gól nem esett, félidőben 0-0, tartsanak velünk a következő 45 percre is!

46

46
    A szünetben cserélt az MTK, a csapatkapitány Kanta helyére El Harrak érkezett.

47
    Vass Patrik szögletét Lázár fejelte ki.

48
    Volas indította Vadnait, akinek a középre passzára nem érkezett közvetlen hazai játékos, így kivágta a labdát Vukmir.

49
    Korhut szabadrúgása után Sidibe fejelte fel a labdát, amit később Hegedűs húzott le.

50
    Vukmir előreívelése hosszú bármely csapattársa számára, a labda Verpecznél landol.

51
    Kálnoki Kis beadását követően Vass próbált volna helyzetet kialakítani, ám a labda felkerült a levegőbe, amit Verpecz húzott le.

53
    Szakály passzolt az ötösön belül helyezkedő Korhutnak, aki elesett( kérdés,hogy lökték-e), a játékvezető mindenesetre továbbot intett.

54
    Zsidai forgolódott a tizenhatos előterében, majd laposan lőtt, próbálkozása gyenge, 1 méterrel kapu mellé ment.

55
    Eppel passzára Brkovic csúszott be nagyszerűen, bedobással jöhet csupán az MTK.

56
    Volast húzza le Kálnoki Kis a Loki térfelén, jár a szabadrúgás.

58
    Kondás Elemér vezetőedző változtat a csapaton, a szlovén Dalibor Volas helyére Kulcsár Tamás érkezett.

59
    Csere az MTK-nl is, Vass Patrik helyére Varga Szabolcs lépett pályára.

60
    Szakály ívelte előre Kulcsárnak, aki két védő gyűrűjében nem tudta lekezelni a labdát.

62
    A Debrecen hazai pályán mindezidáig 5/5-ös győzelmi mutatóval rendelkezik, kérdés, megszakad-e a mai napon ez a sorozat?

63
    Kissé leült a játék, az utóbbi percekben visszább vettek a csapatok.

65
    A Loki gólt szerzett!

GÓÓL!
    Megszerezte a vezetést a Debrecen!
    Lázár Pál kapott egy kényszerítő után labdát a jobb szélen, beadását nem tudták kivágni a hazaiak, Sidibe tette le Korhutnak, aki gyengéden lőtt vagy passzolt, labdáját levette SZAKÁLY PÉTER, s pár méterről könnyedén passzolt a kapuba.

66
    Szakály az ötödik gólját szerezte az idei szezonban, beérve ezzel Dalibor Volast, a házi góllövőlista vezetőjét.

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fejes (MTK Budapest FC).

69
    A hazaiak gólja egyébként nem született lesről, Fejes András ragadt benn.

70
    Fejes András centerezte be a labdát, ám Brkovic remekül helyezkedve fejelte ki a labdát.

72
    Vadnai lőtt a tizenhatos előteréből, lövése kifelé csavarodva szállt a jobb felső mellé.

73
    El Harrak szorul ápolásra, miatta áll a játék.

74
    Folytatódhat a játék, bő negyedóra van hátra a meccsből, az MTK hajt az egyenlítő gólért.

76
    Besét buktatja Korhut, szabadrúgás a vendégeknek, a kaputól 40 méterre.

77
    Utolsó cseréjét használja ki az MTK, Batik Bence helyére Hajdú Ádám érkezett.

78
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zsidai (Debreceni VSC).

79
    Nyom az MTK, küzd az egyenlítésért, ám a Debrecen védelme állja a sarat.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szakály (Debreceni VSC).

Szűk tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

82
    A Debrecen térfelén folyik a játék, az utolsó MTK-mezőnyjátékos is elhagyta a felezővonalat.
    A debreceniek küzdenek, csúsznak, harcolnak ,mindent megtesznek az 1-0-s előny megtartásáért.

83
    Zsidai kiugratását Kulcsár felé lefüleli Hajdú, s azonnal vágja előre a labdát.

84
    Kulcsárt lökik fel a tizenhatos jobb sarkán, veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Loki.

85
    Szakály belsővel helyezni próbálta a rövidbe, ám egy MTK-játékos leblokkolta próbálkozását.

Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

87
    Vukmir ívelte előre a bal szélen felfutó Fejesnek, aki a szélről még estébe adta be a labdát, beívelése a felsőlécen csattant!

88
    Két szögletet is elvégezhetett az MTK, mindkettőt kifejelte egy-egy DVSC játékos. Nagyon nyom az MTK.

88
    Pölöskei Zsolt próbálkozott egy távoli lövéssel, próbálkozását blokkolta Zsidai László!

89
    Kálnoki Kis kapott egy magas labdát a 16-oson belül, amit kapásból vállalt el, de lövése méterekkel hagyta el a kaput, egy pillanatnyira fellélegezhet a Debrecen.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    A meccs utolsó cseréje, Vadnai Dániel helyére a sérüléséből felépülő L'Imam Seydi érkezett!

90+2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Poór (MTK Budapest FC).

90+2
    Másodpercek vannak hátra a meccsből, veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Loki,

A szabadrúgás után Sidibe fedezi a labdát, majd a játékvezető lefújja a mérkőzést!

Behúzta 6. győzelmét is hazai pályán a Debrecen, bár nem ment minden oly könnyedén. Trninic kiállítása után több veszélyes helyzetet alakított ki az MTK,de támadásai nem eredményeztek gólt. A második félidő elején kissé lecsökkent az iram, de a kiválóan játszó csapatkapitány, Szakály Péter megszerezte a vezetést a Debrecennek. Az MTK ezek után hatalmas nyomást gyakorolt a DVSC-re, főleg a meccs utolsó 10 percében, de nem tudták belőni az egyenlítő gólt, hiába volt még kapufájuk is. Egy remek mérkőzésen vagyunk túl, köszönöm szépen a figyelmet! (18:29:54)