Bayern München – Hertha BSC 3:2 (vége) | FC Schalke 04 – Borussia Dortmund 1:3 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Augsburg 2:1 (vége)
Hannover 96 – 1899 Hoffenheim 1:4 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:0 (vége) | VfL Wolfsburg – Werder Bremen 3:0 (vége)
VfL Wolfsburg
3:0 (1:0)
Werder Brémy
szombat 26.10.2013, 18:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Bundesliga

Teljesen megérdemelten nyert a Wolfsburg még ilyen arányban is, sőt, még nagyobb különbségű győzelem is teljesen jogos lett volna. Hogy ez nem történt meg, arról egyedül Mielitz kapus tehet, aki több bravúrt is bemutatott a mérkőzés folyamán. (20:29:49)

90+2
    Ignjovski (Werder) csúszik rá keményen ellenfelére, minimum sárgát ért a megmozdulás!

90+2
    A vendégek már nem is támadják a fehér mezeseket.

90+1
    Kutschke (Wolfsburg) van lesen.

90
    2 perc lesz a hosszabbítás.

89
    A Wolfsburg gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Már három a különbség! A frissen beállt Evseev ugratja ki IVAN PERISICET, aki ballal, 14 méterről kilövi a hosszú alsót! 3:0!

88
    Teljesen reményvesztett a brémaiak támadójátéka.

87
    Utolsó hazai csere: az első gólt szerző Arnold helyén Evseev folytatja.

86

86
    Hazai kirúgással folytatódik az összecsapás.

84
    Második hazai csere: a második gólt szerző Olic helyén Kutschke folytatja.

82
    Diego passzát Polak nem tudja rendesen lekezelni.

81
    Olic elől Caldiora pöcköli el a labdát, majdnem öngól!

79
    Próbálkoznak a támadásépítéssel a vendégek, de nem nagyon kerülnek helyzetbe.

78
    R. Rodriguez 23 méteres, lapos lövése egyenese Mielitz kezébe kerül.

78
    Diego csele nem jön be a tizenhatos előterében.

75
    Hátul passzolgatnak a fehér mezesek, a labda egészen Benaglio elé kerül.

74
    Utolsó vendég csere: a semmit nem mutató Yildirim helyén Kobylanski folytatja.

73
    Junuzovic 19 méteres lövése kerüli el a hazaiak kapuját.

72
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a farkasok! Remek támadás végén Perisic jobb oldali beadását IVICA OLIC fejeli 3 méterről a vendégek kapujába! 2:0!

71
    Hivatalos nézőszám: 29488.

70
    Bedobással jöhetnek a fekete mezesek a felező vonaltól.

68
    Sok a hiba mindkét csapat játékában, de amint az előbbi lehetőség is mutatta, még nincs lefutva ez az összecsapás.

67
    Benaglio véd nagyot, Knoche majdnem öngólt vét!

66
    Elia lövése kerüli el jócskán a hazaiak kapuját.

64
    A vendégek elképesztően gyengék támadásban, egyedül a kapusuknak köszönhetik, hogy még meccsben vannak.

63
    Knoche fejel mellé a szögletet követően.

62
    Arnold közeli ziccerét védi lábbal Mielitz!

60
    Perisic számára hosszú a jobbról jövő beadás, bedobás a Werder javára.

60
    Legurított pontrúgás, Diego egy cselt követően 22 méterről lő, a labdája azonban lelassul egy védőn, és Mielitz kezébe hullik.

59
    Szabadrúgás a hazaiak javára, az oldalvonal mellől jöhet a Wolfsburg.

58
    Makiadi ússza meg a sárgát.

58
    Perisic rossz labdakezelése véget vet az ígéretes hazai támadásnak.

56
    Makiadi szabálytalankodik Arnold ellen, jöhet a Wolfsburg.

55
    Les miatt szabadrúgás a hazaiak javára. A második félidőben sem javult sokat a játék színvonala.

53
    Diego harcol, de nem sikerül szögletet kiharcolnia.

51
    Diego esik el, szabadrúgás a hazaiak javára.

50
    Második vendég csere: Prödl lejön, a helyére Lukimya áll be.

49
    R. Rodriguez sarokrúgását Prödl csúsztatja ki.

48
    Arnold lövése lepattan a blokkról, majd Diego próbálkozását védi vetődve Mielitz!

47
    Makiadi beadását elvéti Naldo, de ez megtéveszti Huntot a hosszún, aki nem tudja normálisan lekezelni a játékszert.

46

Csere a szünetben a vendégeknél: Kroos le, Ignjovski be.

Egy nem túl magas színvonalú mérkőzésen a motiváltabban focizó Wolfsburg vezet 1:0 arányban a Werder ellen a szünetben.
    A hazaiaknak több lehetőségük is volt az előnyük növelésére, de ezekkel nem tudtak élni; meglátjuk, ez mennyire fogja megbosszulni magát a második félidőben.

45+1
    1 perc lesz a ráadás.

45
    A pontrúgás Benaglio kezébe száll.

45
    Szabadrúgás a vendégek javára, beívelés várható.

44
    Arnold bal oldali beadása a kapu mögé száll.

44
    Perisic játszik Diego elé, aki egy igazítást követően 12 méterről a blokkba rúgja a labdát!

43
    Szabadrúgással jöhetnek a fekete mezesek a saját térfelükről, nem sok minden történik az utóbbi percekben.

42
    Arnold passza hosszú Olicnak, aki egyébként is lesen tartózkodott. Kirúgás.

41
    Ígéretes vendég kontra akad meg a tizenhatos előtt.

40
    R. Rodriguez kerül a földre, jöhetnek a hazaiak.

39
    Első hazai csere: valószínűleg sérülés miatt lejön Medojevic, helyére Polak áll be.

38
    Kroos (Werder) rúgja fel Diegot, jogos a lap.

37
    Bedobással jöhetnek a hazaiak a saját térfelükről, akik azért annyira már nem hajtanak, mint az a mérkőzés elején jellemző volt.

35
    Rögtön két helyzete is volt a brémaiaknak az egyenlítésre, egyelőre ez nem sikerül nekik.

35
    Junuzovic közeli kísérletét ugyan csak Benaglio védi!

34
    Hunt teker kapura, Banegalio a levegőben úszva üti mellé a labdát!

34
    Újabb szabad, de ez már sokkal jobb helyzetből. A távolság 28 méter lehet.

33
    Szabadrúgással jöhet a Werder a félpályától.

32
    Letámad a Wolfsburg, így nem is tud kijönni a Werder, sőt a labdát is elveszítik a vendégek.

31
    Diego emel át a hosszúra a jobb oldalról, ott menetrendszerűen érkezik Perisic, aki kapásból lő mellé!

30
    Kissé leült a mérkőzés.

29
    Mielitz vágja a mezőnybe a labdát, a vendégeknek még nem volt helyzete a mérkőzésen!

28
    Ochs nem éri el a labdát a jobb oldalon, bedobással jöhet a Werder.

26
    Szabadrúgással jöhet a Wolfsburg a saját térfeléről, Hunt volt a tettes.

25
    Garcia remek becsúszással állítja meg Olicot a jobb oldalon.

24
    Hunt sarokrúgását Caldirola fejeli fölé a hosszún.

24
    Ochs csúszik be a hazai tizenhatoson belül, szöglet most a vendégeknek.

24
    Letámad a Wolfsburg, Mielitz lövi a mezőnybe a labdát.

23
    A sarokrúgás a hosszúra érkezik, Arrnold itt lövés helyett vissza játszik, Luis Gustavo pörget, mellé!

22
    Szöglettel jöhetnek a hazaiak.

21
    Ochs vág ki nagy sprintet, majd nagyon jó helyzetben, szinte az ötösről adhatna középre, bent négyen érkeznek, de rosszul találja el a labdát.

20
    A pontrúgást kifejelik a hazaiak.

19
    Luis Gustavo (Wolfsburg) rúgja fel ellenfelét, jogos a lap.

18
    Fritz ment bedobásra Perisic elől.

17
    Sokat köszönhetik eddig a Werder a kapusának.

16
    Mi történik a vendégek kapuja előtt! Olic ugrik ki ziccerben, gyámoltalan lövését fogja Mielitz, a kipattanót is rálövi, a kapus ezt is védi, majd Perisic cselez ki mindenkit, ő is lő, Mielitz ezt is fogja!

14
    Egy eladott labdát követően Diego vezeti rá egy védőre a labdát, majd 11 méterről nem találja el a vendégek kapuját.

13
    Diego szabálytalankodik, jöhet a Werder.

12
    Eddig jobbára a hazaiak veszélyeztetnek.

10
    Olic visszagurított labdáját Perisic kapásból rálövi 17 méterről, Mielitz véd óriási bravúrral!

9
    Hátul passzolgatnak a vendégek, még nagyon a mérkőzés elején vagyunk.

7
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Olic sarkazását követően MAXIMILIAN ARNOLD lendületből, 11 méterről hatalmas gólt rúg! 1:0!

6
    Diego szögletét kifejelik a vendégek az ötösről.

6
    Olic lő éles szögből, Mielitz vetődve hárít!

5
    Hosszan előre vágott labda, amire Mielitz vetődik ki.

4
    Újabb szabadrúgás a hazaiak javára, Elia volt az elkövető.

2
    Makiadi kezezése miatt szabadrúgással jöhetnek a hazaiak a félpályától.

1
    A hazaiak tiszta fehérben, zöld csíkkal a mezükön, míg a vendégek teljesen feketében lépnek ma pályára.

1

VfL Wolfsburg: Benaglio – Ochs, Naldo, Knoche, R. Rodriguez – Medojevic, Luiz Gustavo – Arnold, Diego, Perisic – Olic

Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Prödl, Caldirola, S. Garcia – Makiadi, Junuzovic – Elia, Kroos, Hunt – Yildirim

Játékvezetők: Deniz Aytekin – Lupp, Achmüller.

A Wolfsburg fogadja a Werder Bremen együttesét a Bundesliga 10. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
    Mindkét csapat hasonlóan kezdte a bajnokság elejét, eddig 12 pontot gyűjtöttek össze.
    A Werder Bremenre jellemző, hogy teljesen kiszámíthatatlan eredményekre és játékra képes, ami izgalmas összecsapást feltételez!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 7. Arnold, 72. Olic, 89. Perisic

Lapok:   19. Luis Gustavo (WOL) – 38. Kroos (BRM), 90+2. Ignjovski (BRM)

VfL Wolfsburg: Benaglio – Ochs, Naldo, Knoche, R. Rodriguez – Medojevic(Polak, 39.), Luiz Gustavo – Arnold(Evseev, 87.), Diego, Perisic – Olic(Kutschke, 84.)
    Werder Brémy: Mielitz – Fritz, Prödl(Lukimya, 50.), Caldirola, S. Garcia – Makiadi, Junuzovic – Elia, Kroos(Ignjovski, a szünetben), Hunt – Yildirim(Kobylanski, 74.)

Játékvezetők: Deniz Aytekin – Lupp, Achmüller

Nézőszám: 29488