Bayern München – Hertha BSC 3:2 (vége) | FC Schalke 04 – Borussia Dortmund 1:3 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Augsburg 2:1 (vége)
Hannover 96 – 1899 Hoffenheim 1:4 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:0 (vége) | VfL Wolfsburg – Werder Bremen 3:0 (vége)
VfL Wolfsburg
3:0 (1:0)
Werder Brémy
szombat 26.10.2013, 18:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

A Wolfsburg fogadja a Werder Bremen együttesét a Bundesliga 10. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
    Mindkét csapat hasonlóan kezdte a bajnokság elejét, eddig 12 pontot gyűjtöttek össze.
    A Werder Bremenre jellemző, hogy teljesen kiszámíthatatlan eredményekre és játékra képes, ami izgalmas összecsapást feltételez!

VfL Wolfsburg: Benaglio – Ochs, Naldo, Knoche, R. Rodriguez – Medojevic, Luiz Gustavo – Arnold, Diego, Perisic – Olic

Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Prödl, Caldirola, S. Garcia – Makiadi, Junuzovic – Elia, Kroos, Hunt – Yildirim

Játékvezetők: Deniz Aytekin – Lupp, Achmüller.

1

1
    A hazaiak tiszta fehérben, zöld csíkkal a mezükön, míg a vendégek teljesen feketében lépnek ma pályára.

2
    Makiadi kezezése miatt szabadrúgással jöhetnek a hazaiak a félpályától.

4
    Újabb szabadrúgás a hazaiak javára, Elia volt az elkövető.

5
    Hosszan előre vágott labda, amire Mielitz vetődik ki.

6
    Olic lő éles szögből, Mielitz vetődve hárít!

6
    Diego szögletét kifejelik a vendégek az ötösről.

7
    A Wolfsburg gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Olic sarkazását követően MAXIMILIAN ARNOLD lendületből, 11 méterről hatalmas gólt rúg! 1:0!

9
    Hátul passzolgatnak a vendégek, még nagyon a mérkőzés elején vagyunk.

10
    Olic visszagurított labdáját Perisic kapásból rálövi 17 méterről, Mielitz véd óriási bravúrral!

12
    Eddig jobbára a hazaiak veszélyeztetnek.

13
    Diego szabálytalankodik, jöhet a Werder.

14
    Egy eladott labdát követően Diego vezeti rá egy védőre a labdát, majd 11 méterről nem találja el a vendégek kapuját.

16
    Mi történik a vendégek kapuja előtt! Olic ugrik ki ziccerben, gyámoltalan lövését fogja Mielitz, a kipattanót is rálövi, a kapus ezt is védi, majd Perisic cselez ki mindenkit, ő is lő, Mielitz ezt is fogja!

17
    Sokat köszönhetik eddig a Werder a kapusának.

18
    Fritz ment bedobásra Perisic elől.

19
    Luis Gustavo (Wolfsburg) rúgja fel ellenfelét, jogos a lap.

20
    A pontrúgást kifejelik a hazaiak.

21
    Ochs vág ki nagy sprintet, majd nagyon jó helyzetben, szinte az ötösről adhatna középre, bent négyen érkeznek, de rosszul találja el a labdát.

22
    Szöglettel jöhetnek a hazaiak.

23
    A sarokrúgás a hosszúra érkezik, Arrnold itt lövés helyett vissza játszik, Luis Gustavo pörget, mellé!

24
    Letámad a Wolfsburg, Mielitz lövi a mezőnybe a labdát.

24
    Ochs csúszik be a hazai tizenhatoson belül, szöglet most a vendégeknek.

24
    Hunt sarokrúgását Caldirola fejeli fölé a hosszún.

25
    Garcia remek becsúszással állítja meg Olicot a jobb oldalon.

26
    Szabadrúgással jöhet a Wolfsburg a saját térfeléről, Hunt volt a tettes.

28
    Ochs nem éri el a labdát a jobb oldalon, bedobással jöhet a Werder.

29
    Mielitz vágja a mezőnybe a labdát, a vendégeknek még nem volt helyzete a mérkőzésen!

30
    Kissé leült a mérkőzés.

31
    Diego emel át a hosszúra a jobb oldalról, ott menetrendszerűen érkezik Perisic, aki kapásból lő mellé!

32
    Letámad a Wolfsburg, így nem is tud kijönni a Werder, sőt a labdát is elveszítik a vendégek.

33
    Szabadrúgással jöhet a Werder a félpályától.

34
    Újabb szabad, de ez már sokkal jobb helyzetből. A távolság 28 méter lehet.

34
    Hunt teker kapura, Banegalio a levegőben úszva üti mellé a labdát!

35
    Junuzovic közeli kísérletét ugyan csak Benaglio védi!

35
    Rögtön két helyzete is volt a brémaiaknak az egyenlítésre, egyelőre ez nem sikerül nekik.

37
    Bedobással jöhetnek a hazaiak a saját térfelükről, akik azért annyira már nem hajtanak, mint az a mérkőzés elején jellemző volt.

38
    Kroos (Werder) rúgja fel Diegot, jogos a lap.

39
    Első hazai csere: valószínűleg sérülés miatt lejön Medojevic, helyére Polak áll be.

40
    R. Rodriguez kerül a földre, jöhetnek a hazaiak.

41
    Ígéretes vendég kontra akad meg a tizenhatos előtt.

42
    Arnold passza hosszú Olicnak, aki egyébként is lesen tartózkodott. Kirúgás.

43
    Szabadrúgással jöhetnek a fekete mezesek a saját térfelükről, nem sok minden történik az utóbbi percekben.

44
    Perisic játszik Diego elé, aki egy igazítást követően 12 méterről a blokkba rúgja a labdát!

44
    Arnold bal oldali beadása a kapu mögé száll.

45
    Szabadrúgás a vendégek javára, beívelés várható.

45
    A pontrúgás Benaglio kezébe száll.

45+1
    1 perc lesz a ráadás.

Egy nem túl magas színvonalú mérkőzésen a motiváltabban focizó Wolfsburg vezet 1:0 arányban a Werder ellen a szünetben.
    A hazaiaknak több lehetőségük is volt az előnyük növelésére, de ezekkel nem tudtak élni; meglátjuk, ez mennyire fogja megbosszulni magát a második félidőben.

Csere a szünetben a vendégeknél: Kroos le, Ignjovski be.

46

47
    Makiadi beadását elvéti Naldo, de ez megtéveszti Huntot a hosszún, aki nem tudja normálisan lekezelni a játékszert.

48
    Arnold lövése lepattan a blokkról, majd Diego próbálkozását védi vetődve Mielitz!

49
    R. Rodriguez sarokrúgását Prödl csúsztatja ki.

50
    Második vendég csere: Prödl lejön, a helyére Lukimya áll be.

51
    Diego esik el, szabadrúgás a hazaiak javára.

53
    Diego harcol, de nem sikerül szögletet kiharcolnia.

55
    Les miatt szabadrúgás a hazaiak javára. A második félidőben sem javult sokat a játék színvonala.

56
    Makiadi szabálytalankodik Arnold ellen, jöhet a Wolfsburg.

58
    Perisic rossz labdakezelése véget vet az ígéretes hazai támadásnak.

58
    Makiadi ússza meg a sárgát.

59
    Szabadrúgás a hazaiak javára, az oldalvonal mellől jöhet a Wolfsburg.

60
    Legurított pontrúgás, Diego egy cselt követően 22 méterről lő, a labdája azonban lelassul egy védőn, és Mielitz kezébe hullik.

60
    Perisic számára hosszú a jobbról jövő beadás, bedobás a Werder javára.

62
    Arnold közeli ziccerét védi lábbal Mielitz!

63
    Knoche fejel mellé a szögletet követően.

64
    A vendégek elképesztően gyengék támadásban, egyedül a kapusuknak köszönhetik, hogy még meccsben vannak.

66
    Elia lövése kerüli el jócskán a hazaiak kapuját.

67
    Benaglio véd nagyot, Knoche majdnem öngólt vét!

68
    Sok a hiba mindkét csapat játékában, de amint az előbbi lehetőség is mutatta, még nincs lefutva ez az összecsapás.

70
    Bedobással jöhetnek a fekete mezesek a felező vonaltól.

71
    Hivatalos nézőszám: 29488.

72
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a farkasok! Remek támadás végén Perisic jobb oldali beadását IVICA OLIC fejeli 3 méterről a vendégek kapujába! 2:0!

73
    Junuzovic 19 méteres lövése kerüli el a hazaiak kapuját.

74
    Utolsó vendég csere: a semmit nem mutató Yildirim helyén Kobylanski folytatja.

75
    Hátul passzolgatnak a fehér mezesek, a labda egészen Benaglio elé kerül.

78
    Diego csele nem jön be a tizenhatos előterében.

78
    R. Rodriguez 23 méteres, lapos lövése egyenese Mielitz kezébe kerül.

79
    Próbálkoznak a támadásépítéssel a vendégek, de nem nagyon kerülnek helyzetbe.

81
    Olic elől Caldiora pöcköli el a labdát, majdnem öngól!

82
    Diego passzát Polak nem tudja rendesen lekezelni.

84
    Második hazai csere: a második gólt szerző Olic helyén Kutschke folytatja.

86
    Hazai kirúgással folytatódik az összecsapás.

86
    Kutschke (Wolfsburg) van lesen.

87
    Utolsó hazai csere: az első gólt szerző Arnold helyén Evseev folytatja.

88
    Teljesen reményvesztett a brémaiak támadójátéka.

89
    GÓÓÓL! Már három a különbség! A frissen beállt Evseev ugratja ki IVAN PERISICET, aki ballal, 14 méterről kilövi a hosszú alsót! 3:0!

90
    2 perc lesz a hosszabbítás.

90+1

90+2
    A vendégek már nem is támadják a fehér mezeseket.

90+2
    Ignjovski (Werder) csúszik rá keményen ellenfelére, minimum sárgát ért a megmozdulás!

Teljesen megérdemelten nyert a Wolfsburg még ilyen arányban is, sőt, még nagyobb különbségű győzelem is teljesen jogos lett volna. Hogy ez nem történt meg, arról egyedül Mielitz kapus tehet, aki több bravúrt is bemutatott a mérkőzés folyamán. (20:29:49)

Nagy Zalán

Gólok: 7. Arnold, 72. Olic, 89. Perisic

Lapok:   19. Luis Gustavo (WOL) – 38. Kroos (BRM), 90+2. Ignjovski (BRM)

VfL Wolfsburg: Benaglio – Ochs, Naldo, Knoche, R. Rodriguez – Medojevic(Polak, 39.), Luiz Gustavo – Arnold(Evseev, 87.), Diego, Perisic – Olic(Kutschke, 84.)
    Werder Brémy: Mielitz – Fritz, Prödl(Lukimya, 50.), Caldirola, S. Garcia – Makiadi, Junuzovic – Elia, Kroos(Ignjovski, a szünetben), Hunt – Yildirim(Kobylanski, 74.)

Játékvezetők: Deniz Aytekin – Lupp, Achmüller

Nézőszám: 29488