Hajdúböszörményi TE – Ferencváros II. 3:3 (vége) | Cigánd – Tiszaújváros 4:1 (vége) | Létavértes SC – Putnok FC 0:1 (vége)
Budaörs – Nagyatádi FC 1:2 (vége)
Hajdúböszörményi TE
3:3 (0:0)
Ferencvárosi TC II.
szombat 26.10.2013, 14:30 • Vásár téri stadion, Hajdúböszörmény • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Köszöntöm a kedves nézőket!
    A mai nap elrajtol az NB III 11. fordulója, s az alábbi közvetítésünkben a Hajdúböszörmény, illetve Ferencváros második csapatának küzdelmeit olvashatják.
    A Hajdúböszörményi TE aránylag jól kezdte a szezont, 10 meccséből csupán egyszer szenvedett vereséget, igaz, 5 döntetlenjükkel sok pontot vesztegettek el. Emellett még 4-szer vonulhattak le győztesen a pályáról, s a forduló előtt a 6. helyen álltak a hajdúságiak.
    A HTE-vel ellentétben az FTC II már nem büszkélkedhet ilyen mutatóval, a 10 forduló alatt 3-3 döntetlen, míg 4 vereséget gyűjtött be a Ferencváros, ezzel a tabella 11. helyén állva. Formájuk sem a legideálisabb, előző 5 meccsükből csupán 1-et tudtak megnyeri a fővárosiak, a 7. fordulóban a Cigánd otthonában diadalmaskodtak 2-0-ra.
    Ránézésre sima, de korántsem ilyen egyszerű találkozóra számíthatunk, kövessék élő közvetítésünket, tartsanak velünk!

1

1
    A Hajdúböszörmény kezdte a találkozót.

2
    A Hajdúböszörmény fehérben, míg a FTC fekete felszerelésben kezdte a találkozót.

3
    Szabó Márton rúgta előre a labdát Milovac és Bogdanovic felé, de labdája hosszú volt, s a vendégek kapusa, Rácz Gergő szabadított fel.

4
    Gömze indult meg a jobb szélen, lapos középre lövését azonban kivágta Gyurácz.

5
    Igazi nézőcsalogató idő fogadta a böszörményi szurkolókat, ennek ellenére csupán kb. 150 néző látogatott ki.

6
    Andorkó indult meg középen, majd kitette a szélre Szabónak, akinek a beadását már tisztázta Kónya Benjamin.

7
    Lovas Márton buktatta Kárászt, jár a sárga lap.

8
    Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Fradi, a kaputól 22 méterre Majzik készülődik.

8
    Majzik remekül lőtte el a szabadrúgást, a sorfal fölött veszélyesen tartott a bal alsó felé, de Vasas remekül állta a sarat, védeni tudott.

10
    Majzik húzott el a bal szélen, beadásáról kevéssel maradt le Marcinaskó! Óriási lehetőség előtt állt a Fradi, de ezúttal nem tudtak élni vele.

11
    Jobban kezdte a találkozót a Fradi, eddig ők irányítják a játékot.

12
    Marcinaskó indult el a bal szélen, a HTE védői nem tudták megállítani, az alapvonalnál majd beadott az FTC támadója, labdáját 5 méterről Péter Antal a kapusba, Vasas Gergőbe rúgta!!!

13
    Egy előreívelést követően Péter Antal vezethette rá Vasasra a labdát, majd a HTE kapusa óriási bravúrral védte a Fradi támadójának lapos lövését!

14
    Majzik lőhetett egy szabadrúgást a bal szélről, 23 méterről, de lövését könnyedén fogta meg Vasas.

Eltelt negyedóra a mérkőzésből, s eddig a Ferencváros dominál, ők irányítják a találkozót. Csoda, hogy még nem vezetnek, hatalmas köszönetet mondhatnak a hazaiak Vasas Gergőnek, a HTE kapusának.

17
    Egy bedobást követően egy FTC játékos csúsztatta meg a labdát, ami Csanálosi elé került, ő pedig 6 méterről Vasasba rúgta a labdát!

18
    Szögletet végezhet el a Ferencváros, nagy a helyezkedés a 16-oson belül.

19
    A szöglet teljesen veszélytelen, levegőhöz juthatnak a hazaiak.

21
    Kónya Bejnjamint figyelmezteti szóban a játékvezető Gömze feltartásáért.

22
    Péter Antal marad a földön, áll a játék.

23
    Folytatódhat a játék, kissé leült a mérkőzés irama.

25
    Nagy Ádámot szerelte a tizenhatos vonalánál Nagy Zsolt.

26
    Igor Bogdanovic indult meg a jobb oldalt, majd beadása pontatlanra sikeredett, kirúgással jöhet az FTC II.

27
    Nagy Zsolt végezhetett el egy távoli szabadrúgást, lövése a sorfalban akadt el.

28
    Nagy Ádám eresztett el egy lövést 23 méterről, labdája a felsőlécen csattant!!!

Lassan fél óra telt el a meccsből, s a HTE a szerencsének köszönheti, hogy még mindig 0-0 az állás. Az első negyedóra után kissé leült a következő 15 perc irama, de itt is akadtak veszélyes FTC helyzetek, kihagyottan.

31
    Gömze kapott labdát a "kígyótéren", majd 18 méterről tüzelt, ám Rácz kifogta a labdáját.

32
    Rögtön jöhet a Ferencváros kontrája, 3 a 3 ellen vihették, mikor Majzik kiadta a jobb szélre Marcinaskónak, akinek a középre passzát Péter Antal lőtte bele egy hazai védőbe.

33
    A szögletet kivágták a hazaiak, ám a labda ismét a Ferencvárosé.

34
    Szabó Márton ívelte be a Ferencváros tizenhatosára a labdát, ám Rácz uralta a helyzetet, könnyedén húzta le a játékszert.

35
    A külső körülmények klappolnak, az idő remek, a pálya talajával sincs baj, de mégsem erőlteti meg egymást a két fél, a félidőhöz közeledve unalmasabbá válik a mérkőzés.

36
    Buka Bence tisztázott Péter Antal elől.

38
    Lovas akadályozta meg Csanálosit a lövésben a tizenhatos vonalától pár méterre, veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást az FTC.

39
    Nagy a készülődés, Majzik és Csilus a labda mögött.

39
    Majzik lőhette rá a szabadrúgást, labdája pár méterrel kerülte el a bal felsőt.

40
    Öt perc van hátra az első félidőből, gólt még továbbra sem láthattunk.

42
    Kónya indult el a jobb szélen, beadását Buka Bence vágta ki.

43
    Már nagyon az öltözőben érzik magukat a játékosok, a labdát már csak el-elrugdossák.

A játékvezető nem hosszabbít, lefújja az első játékrészt!

Egy félidő után nem esett gól még a találkozón. Remekül kezdte az FTC II a találkozót, több ziccert is kihagytak. Az első fél órát legfőképpen a Ferencváros dominálta, a félidő vége felé közeledve azonban kiegyenlítettebbé vált a játék.
    Reméljük, egy izgalmasabb második félidőnek leszünk szemtanúi, tartsanak velünk!

46

46
    Az FTC II kezdte a második játékrészt.

47
    Majzik ívelte fel Péter felé a labdát, ám Vasas remekül érkezett ki kapujából, megszerezve ezzel a játékszert.

48
    Nagy Zsolt ívelte fel Milovac felé a labdát, akinek a csúsztatott fejesére nem tudott odaérni Gömze.

49
    A Hajdúböszörmény gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    Egy kifejelt labdát LOVAS MÁRTON kaparintott meg, mellyel megiramodott a bal szélen, s a kijövő Rácz mellett lőtte el a hosszú sarokba a labdát.
    Vezet a Hajdúböszörmény!

50

GÓÓÓL!!ELKÉPESZTŐ!!!!!
    A középkezdés után közvetlen adta el egy FTC-játékos a labdát, amit IGOR BOGDANOVIC kaparintott meg, s remekül látta, hogy kinn áll Rácz Gergő, a vendégek kapusa, s a félpályától eresztett meg egy távoli lövést, mely a visszahátráló kapus mögött pottyant a kapuba!

51
    Bogdanovic a 6. gólját lőtte az idei szezonban, ezzel átvette a házi góllövőlista első helyét, míg Lovas az első találatát szerezte az idei kiírásban.

52
    Szinte hihetetlen, hogy az a Hajdúböszörmény, melynek tulajdonképpen az első félidőben helyzete sem volt, így bekezdett, s máris 2 gólos az előnye...

53
    Csilus Tamás készülődik szabadrúgáshoz a kaputól 27 méterre.

54
    Csilus pontrúgása veszélyesen tartott a bal felső felé, ám Vasas szinte úszva a levegőben, hatalmas bravúrral hárított!

55
    Először cserélnek a hazaiak, Hokk Ádám helyére Ungi Lajos lépett pályára.

57
    TIZENEGYES!!!
    Milovacot akasztotta meg Kónya, jogos a büntető!

58
    Igor Bogdanovic készülődik elvégezni a tizenegyest.

59

GÓÓL!
    IGOR BOGDANOVIC egy gyönyörű Panenka-s mozdulattal az elvetődő Rácz helyére rúgta a büntetőt, ezzel növelve 3 gólosra csapata előnyét!

61
    TIZENEGYES AZ FTC-NEK IS!
    Lovas Márton rúgta fel Erdei Vincét a tizenhatoson belül, ezért járt a büntető!

61
    A Fradi gólt szerzett!

GÓÓL!
    PÉTER ANTAL végezte el a tizenegyest, s remekül lőtte el a jobb alsóba a labdát, a kapus bár rajta volt a lövésen, védeni már nem tudott, így szépít a Fradi!

62
    Péternek ez volt az első találata az idei szezonban.

Gólokban gazdag negyedórát láthatott a hajdúböszörményi közönség, az első játékrész után ez a meglepetés erejével hatott.

65
    Nagy Zsolt végezhetett el egy szabadrúgást, labdáját Rácz bokszolta ki.

67
    Majzik végezhetett el egy szabadrúgást a kaputól 25 méterre, lapos lövésébe még beleért egy HTE-játékos, szöglet következhet.

68
    A szögletet kifejelték a HTE-védői.

70
    Csere mindkét oldalon, a HTE-nél Gömze Antal helyére Éles Béla érkezett, míg a Fradinál Erdei Vince helyett Pirik Tamás érkezett.

71
    Nem vesztette el lendületét a Fradi, továbbra is kitartóan vezetnek támadásokat.

72
    Éles Bélát rúgták fejbe, aki a földön marad ezek után.

74
    Percek óta mezőnyjáték folyik, nem alakult ki nagyobb helyzet egyik oldalon sem.

75
    Bogdanovic kapott a bal szélen egy labdát, majd lőtt, ám lövése gyengére sikeredett.

76
    Ismételten kettős csere következik, utoljára cserél a HTE; Szabó Márton helyére Kerek Balázs érkezett, míg a másik oldalon Csanálosi Patrik helyére Csilus Ádám érkezett.

77
    Közvetett szabadrúgást végezhet el a Ferencváros veszélyes játékért.

79

GÓÓÓL!
    CSILUS TAMÁSNAK gurították le a szabadrúgást, aki laposan, a sorfal mellett, a jobb alsóba vágta a labdát, ezzel csökkentve hátrányukat!

80
    Csillus Tamásnak ez volt az első találata az idei szezonban.

82

GÓÓÓL!!
    HIHETETLEN!!
    Egy előreívelést követően PÉTER ANTAL kapott egy labdát, s egy szép cselsorozatot követően, a kapus mellett elhúzva a labdát gurított a hálóba, ezzel egalizálva az eredményt!!!

83
    Péternek már ez volt a második gólja a mai találkozón!

85
    Majzik adta be a jobbösszekötő helyétől, ám a labda lecsúszott a lábáról, így Vasas kezei között landolt a játékszer.

86
    Bogdanovic adta be a jobb szélről a labdát, az üresen álló Ungi lőhetett 5 méterről, ám lövése csúnyán a kapu fölé szállt! A lábában volt a győzelem!!

87
    Támad a Ferencváros, a jobb szélen Kárász cselezget már a tizenhatoson belül, mikor lövését leblokkolta Lovas. A visszapattanó ismét Kárásznál landol, aki lepasszolja a jobb helyzetben lévő Piriknek, ő kapura helyez, ám bravúrosan ment a gólvonalról Nagy Zsolt!!!
    Hihetetlen véghajrá szemtanúi lehetünk!

88
    Forrnak az indulatok, áll a játék, a bíró figyelmezteti a Ferencváros kispadját.

89
    Majzik indult meg ismételten a jobb szélen, ám beadása hosszú a középen helyezkedő Péternek, a labda a balösszekötő vonalánál helyezkedő Marcinaskóhoz került, aki a bal felső fölé lőtt!

90
    2 perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Küzd, hajt, támad a Ferencváros, mindent megtesznek a 3 pont begyűjtése érdekében.

A játékvezető nem hosszabbít tovább, lefújja a találkozót!

Vége a mérkőzésnek, 1-1 ponttal vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.
    Habár a mérkőzés első 45 perce gyengére sikeredett, a második játékrész igazi gólparádét hozott!
    A mérkőzés nagy részét a Ferencváros dominálta, de a szünet után közvetlen keletkezett egy 10 perces 'rövidzárlat' az FTC-nél, s ennek 'köszönhetően' rövid idő alatt 3 gólos hátrányba került. Ezek után sem adták fel, a szépítő találat után veszélyes helyzeteket alakítottak ki folyamatosan. Végül a mérkőzés előtt 10 perccel megszületett még egy szépítő, majd az egyenlítő gól is, s azután több találat már nem született a mérkőzésen.
    Köszönjük, hogy velünk tartottak, kövessék figyelemmel további közvetítéseinket is! (16:27:22)

Nagy Gergő

Gólok: 49. Lovas, 50. Bogdanovic, 59. Bogdanovic (bünt.) – 61. Péter (bünt.), 79. Csilus T., 82. Péter

Lapok:   7. Lovas (HTE)

Hajdúböszörményi TE: Vasas – Hokk(55.,Ungi), Nagy Zs., Buka, Lovas – Szabó, Arnóczki, Bogdanovic, Andorkó – Milovac, Gömze(70.,Éles)
    Ferencvárosi TC II.: Rácz – Majzik, Csilus, Csanálosi, Nagy Á. – Kónya, Marcinaskó, Péter, Kárász – Gyurácz, Erdei V.(70.,Pirik)

Játékvezetők: Karakó Ferenc – Takács Attila, Márkus Péter