Balmazújváros – BFC Siófok 2:2 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
2:2 (1:1)
BFC Siófok
vasárnap 01.12.2013, 13:00 • Városi sportpálya, Balmazújváros • Merkantil Bank Liga

Ez volt az év utolsó NB II-es mérkőzése, ahol a Balmazújváros és a Siófok nem bírt el egymással. A félidei 1-1 után hirtelen megszerezte a vezetést az aranyparti-alakulat, ám Urbin sem késett el a válasszal, így már az 50. perc tájékán kialakult a végeredmény. A meccs további részében bár voltak veszélyes akciók, helyzetek, azonban egyik fél sem tudta eldönteni a találkozót, így a végeredmény:
    Balmazújváros – Siófok 2-2

Köszönöm szépen a figyelmet, kövessék többi közvetítéseinket is! (14:54:03)

A játékvezető nem hosszabbít tovább, lefújja a mai találkozót!

90+1
    A legvégén még Fülöp Noel kapott egy sárgát.

90
    Bogáti pontrúgása már a sorfalban elakad.

89
    Bogáti készülődik szabadrúgáshoz közel az alapvonalhoz.

Ha minden így marad, akkor a 2013-as évet a Siófok a 3. helyen tölti, míg a Balmazújváros a ZTE-t megelőzve feljön a 4. helyre.

87
    Bokros Tibor rúgta fel Papp Mátét, jogos a sárga.

85
    Egy gyors kontrát vezethetett a Balmazújváros, ám Oláh Pintérnek szánt passza már hosszú volt, de a csereként beálló Balmaz-játékos még be tudta adni, ám pont Tajti kezei közé.

84
    Demjén kezdett egy szólóba, ám a második csele hosszúra sikeredett, így az Tajti kapusé lett.

83
    Bogáti szögletét Kónya vágta ki.

82
    Bogáti folytatja, sőt már ő passzol ki szélre Nagy Dánielnek, akinek a beadását Müller fejeli ki.

81
    Bogáti kap egy ütést, a játékosok taccsra rúgják ki a labdát.

80
    Nagy húzott el a jobb oldalt, ám beadása már a kapu mögött landolt.

79
    Szalma végzi el a kirúgást.

Szűk negyedóra van hátra a mérkőzésből,s a második félidő eleji gólpárbaj után lecsendesült az iram. Kérdés, láthatunk-e még gólt az év utolsó NB II-es mérkőzésén?

76
    Kontrázhatott volna a Siófok, de Papp Mátét remekül szerelte Bokros.

75
    Mindkét csapat kihasználja utolsó cserelehetőségét: a hazaiaknál a kiválóan játszó Virágh Aladár helyére Demjén Gábor érkezik, míg a Siófoknál Futó Zsombor helyét Peszmeg Viktor veszi át.

73
    A mérkőzés végéhez közeledve kissé csökkenni kezd az iram is, fáradnak a játékosok.

72
    Oláh Gergő került lövőhelyzetbe, majd 21 méterről lőtt is, ami kevéssel kerülte el a bal felső sarkot!

70
    Bogáti egy kisebb szóló után lőtt, de labdáját blokkolták a hazaiak, a kipattanót azonban ismét Bogáti kaparintotta meg,de passza Papp felé már pontatlanra sikerült.

69
    Urbint állítja meg lesen a partjelző.

68
    Cserél a Balmazújváros is, Tóth Dániel helyét Pintér Norbert veszi át.

66
    Nagy Dániel kanyarította középre a labdát, amit Szalma húzott le.

65
    Másodjára cserél a Siófok: Gárdos András helyére Papp Máté érkezett.

64
    Müller Zsolt vágta előre a labdát, ami így Tajti birtokába került.

63
    Nagy Dániel elől Kónya Márk mentett, de megint a siófokiaknál a labda.

61
    Dajic került ismét helyzetbe, ám lövését blokkolta egy hazai játékos.

60
    Virágh kapott egy labdát a balösszekötőnél, pár tologatás után lőtt 12 méterről, lövését bravúrosan védte Tajti!!

59
    Folytatódhat a játék, Dajic a pálya szélén.

58
    Jusuf Dajic került a földre, áll a játék.

57
    Nagy Dániel került helyzetbe, majd lőtt 18 méterről, labdája centikkel kerülte el a kaput!

56
    Egy szöglet utáni keveredést követően Gárdos lőtt kapásból, ám lövése elhalt az első hazai védőben, nevezetesen Szőllősiben.

55
    Csere a vendég csapatnál: Vass Máté helyére Bogáti Péter lépett pályára.

53
    Az utóbbi percekben a Siófok próbál helyzetet kialakítani.

51
    Szőllősi indítása Tajti kezei között landolt.

50
    Urbin vezeti az NB II góllövőlistáját, ez volt a15. gólja a szezonban.

49
    A Balmazújváros gólt szerzett!

GÓÓL!

S már rögtön itt a válasz is!!
    Egy szögletet követően egy hazai kanalazta vissza a labdát URBIN PÉTERNEK, aki közvetlen közelről, 3 méterről lőtte a labdát a hálóba!

48
    Megnyomta a félidő elejét a Siófok, s lám, rögtön gól is lett az eredménye!

47
    A Siófok gólt szerzett!

GÓÓL!

Dajic kapott egy labdát a tizenhatos vonalánál, s becenterezte a labdát PAPP SZILÁRDNAK, aki 5 méterről gurított a jobb alsóba!

46
    Rögtön egy siófoki lehetőség: egy jobb szélről érkező beadást Dajic fejelt kapu fölé.

45
    A Siófok kezdte a második félidőt.

46

Egy kiegyenlített mérkőzés szemtanúi lehetünk, ahol Virágh Aladár már a 22. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Ezek után a Siófok átvette az irányítást, ezt eredményezte a félidő végén Dajic fejesgólja. Félidőben 1-1 az állás, maradjanak velünk a következő 45 percre is!

45+1
    A játékvezető nem hosszabbít tovább, lefújja az első játékrészt!

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

44

GÓÓL!
    Egy siófoki szögletet JUSUF DAJIC közvetlen közelről, 3-4 méterről fejelt a hálóba, ezzel egalizálva az állást!

43
    Szőllősi adta ki a szélre Nagy Róbertnek, akinek a beadását Urbin csak levenni tudta, kapu felé irányítani nem.

41
    Novák szabadrúgását ezúttal Kónya fejelte haza.
    Az utóbbi percekben csak a Siófok támad.

40
    Öt perc van hátra az első félidő rendes játékidejéből.

39
    Ismét egy siófoki szöglet,aminek a végén Szalma Pál húzta le Pécseli beadását.

38
    A szöglet után Tóth Dániel bombázta ki a labdát a veszélyes zónából.

37
    Nagy Dániel beadási kísérletét blokkolta Oláh, szöglettel jöhet a Siófok.

36
    Egy szép újvárosi összjátékot követően Nagy Róbert beadása landolt a kapu mögött.

34
    Urbin Tóth felé érkező passzát Novák Alexisz állította meg.

33
    Futó Zsombor passza pontatlan, a Balmazújvárosnál a labda.

32
    Novák beadását Kónya fejelte ki oldalvonalon túlra.

Eltelt fél óra a meccsből, s Virágh Aladár góljával vezet a hazai csapat. Ha esetleg nyerne az Újváros, egy esetleges győzelemmel felkapaszkodnának a 3. helyre.

29
    Egy beívelést Kónya fejelt rá Gárdosra, így a vendég játékosról hagyta el a labda a játékteret, kirúgással jöhet az Újváros.

28
    Dajic vágott fel egy hazait, ezért a bíró sárga lapos figyelmeztetésben részesítette, majd a rögtön azután történő keménykedésért Oláh is kapott egy sárgát.

26
    Egy előreívelt labdát Dajic vett le az érkező Gárdosnak, akinek azonban a jobbszélre történő passza már hosszú volt Nagy Dánielnek.

25
    A mezőnyben folyik a játék, el-elrugdossák a labdát a felek.

23
    Virágh Aladár gólörömében lerúgta a szögletzászlót, ezért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

22

GÓÓL!

Németh futott el a jobb szélen, s labdájára VIRÁGH ALADÁR érkezett remekül, szinte a kapu torkából, pár méterről gurított el a kapus mellett, egyenesen be a hálóba!

20
    Novák Alexisz becsavart szabadrúgásába senki nem ért bele, s épp ez zavarta meg Szalma Pál kapust, aki bravúros reflexeivel még ki tudta ütni a labdát.

19
    Dajicot állította meg szabálytalanul Kónya, szabadrúgással jöhet a Siófok.

18
    Kiss László nem tudja folytatni a játékot, helyére Müller Zsolt lépett pályára.

17
    Kiss László marad lenn a földön, áll a játék,ápolásra szorul. Valószínűleg nem tudja folytatni a játékot.

Eltelt negyedóra a találkozóból, s eddig kóstolgatják egymást a csapatok, szép támadásokat láthattunk eddig, egyenlőre gól nélkül.

14
    Dajicot ugratták volna ki, ám az indítást lefülelte Bokros.

12
    Nagy Róbert jobbszélről érkező passzát fülelte le Papp Szilárd.

11
    Némethnek tette ki a szélre a labdát Virágh, majd előbbi játékos Urbin fejére varázsolta a labdát, ám a csatár ismételten fölé fejelt.

9
    Novák Alexisz végzett el egy szabadrúgást a jobbszélen, középre ívelése után azonban kifelé ítélt a játékvezető.

7
    Szögletet végezhetett el a hazai gárda, amit hatástalanítani tudott a Siófok.

6
    A szöglet után ismét ott pattogott a labda az ötösön belül, mikor Szalma rávetődött, ám kiejtette. A kipattanót Dajic próbálta volna visszakanalazni, de addigra már felszabadítottak a hazai védők.

5
    Egy nagyobb kavarodást követően Tóth rúgja ki alapvonalon túlra a labdát, szöglet a túloldalt is.

4
    Gárdos cselezte be magát a 16-oon belülre, de végül mentett előle Németh, szöglet.

3
    Az első lehetőség: Németh futott fel a bal szélen, majd beadására Urbin érkezett remek ütemben, de kapu fölé/mellé fejelt.

2
    A hazaiak tiszta fekete, míg a vendégek sárga-fekete felszerelésben léptek pályára.

1
    A mérkőzést a Balmazújváros kezdte.

1

A mérkőzés perceken belül kezdődik, maradjanak velünk!

Köszöntöm a kedves nézőket!

Az előrehozott tavaszi fordulók miatt még most is bajnokikon kell sínylődniük a srácoknak a kellemes otthoni meleg helyett, de azért ne sajnáljuk őket olyannyira. A 16. forduló zárómérkőzésén egy igazi parázs összecsapást láthatunk, ugyanis az NB I-ből tavaly drámai körülmények között búcsúzott a vendég Siófok, míg a házigazdát a Balmazújváros jelenti.
    A két csapat között 1 pontnyi különbség van, a hazai gárda az 5., míg az Aranyparti alakulat a 3. helyen tanyázik. 3 hónappal ezelőtt a nyitófordulóban már találkozott ez a két csapat, akkor a siófokiak meglehetősen simán, 3-0-ra verték az Újvárost. Most meglepő lenne egy ilyen eredmény, de bármi megtörténhet. Izgalmas mérkőzés előtt állunk, kövessék figyelemmel 13 órakor kezdődő közvetítésünket!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Nagy Gergő

Gólok: 22. Virágh, 49. Urbin – 44. Dajic, 47. Papp Sz.

Lapok:   23. Virágh (BAL), 28. Oláh (BAL), 87. Bokros (BAL) – 28. Dajic (SIO), 90+1. Fülöp (SIO)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Szalma – Bokros, Kónya, Kiss(18.,Müller), Németh – Oláh, Virágh(75.,Demjén), Tóth(68.,Pintér), Szőllősi – Urbin, Nagy R.
    BFC Siófok: Tajti – Futó(75.,Peszmeg), Kiss, Gárdos(65.,Papp M.), Papp Sz. – Nagy D., Vass(55.,Bogáti), Pécseli, Fülöp – Dajic, Novák

Játékvezetők: Szőts – Ring, Buzás