Ferencváros – Dunaújvárosi KKA 35:26 (vége) | Siófok – Veszprém BKC 24:22 (vége) | Fehérvár – MTK-Budapest 33:16 (vége)
Győr – Békéscsaba 24:20 (vége) | Ipress Center-Vác – Érd 28:28 (vége)
Siófok KC
24:22 (12:8)
Veszprém Barabás KC
szombat 18.01.2014, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A két csapat legutóbb a harmadik fordulóban találkozott egymással 2013. szeptember 18-án. A veszprémi találkozón a vendég Balaton-partiak győzelmével végződött. (29-32)

A Siófok 9. helyezése nagyrészt a pocsék idegenbeli mérlegüknek köszönhető. Hazai pályán egyszer kaptak eddig csak ki, még 2013 szeptember 7-én a Érd tudott nyerni a Beszédes József Általános Iskola tornacsarnokában.

Ezen kívül játszottak egy rendkívül izgalmas döntetlent a Dunaújváros ellen (24-24). Az igazi fanatikusok az alábbi linken bele is olvashatnak ezen mérkőzésbe:

meccs utáni megérdemelt ünneplés

A következő hazai meccsüket az Egert múlták felül 31-20 arányában:

Majd 2013. december 29-én a Fehérvár ellen talán az elmúlt év legjobb játékát produkálva nyeretek:

A vendégek Veszprém Barabás Duna Takarék KC azonos pontszámmal (tizenegy) áll a jobb gólarányának köszönhetően a nyolcadik helyen, a hazaiak előtt.

Utolsó négy meccsükön hullámzó formát mutattak, 2013. november 23-án az MTK pályáját hagyták el győztesen (19-27).

Majd 2013. december 29-én vendégként Dunaújvárosban egy végig szoros és nyílt meccsen maradtak végül alul (30-25).

Legutóbb haza pályán győzték nagy arányban az Egert ellen (37-19), majd Érd otthonában szenvedtek vereséget (21-16).

Az utóbbi két mérkőzésről oldalunk a kézilabdás munkatársak más meccsekkel való ütközése miatt (Érd-Veszprém) és közvetítőhiány (Veszprém-Eger) nem tudott helyszíni élő közvetítést biztosítani.

Ha a Veszprémnek szurkolsz ragadd meg a lehetőséget és legyél Te a Veszprém Barabás KC vagy akár az MKB-MVM Veszprém KC helyszíni közvetítője!

A feltételekkel és részletekkel kapcsolatban érdeklődni a mate.uri@onlajnok.com (+36303153009) címen tudsz.

Melegítenek a csapatok lassan kezdődik a mérkőzés.

1

1
    PLANÉTA volt eredményes. 9 méterről lőtt a bal sarokba. (0:0) (0:0)

3
    TAKÁCS eredményes beállóból. (0:2) (0:2)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szalai (Siófok KC). (0:2)

7
    Tóth Gabriella átlövését fogja Futaki. (0:2) (0:2)

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tóth Eszter (Veszprém Barabás KC). (0:2)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kurucz Ivett (Siófok KC). (0:2)

9
    Tóth Eszter középre tartó lövését üti kapufára Futaki. (0:2) (0:2)

9
    TAKÁCS Planéta passzát váltja gólra beállóból. (0:3) (0:3)

9
    Hazai időkérés. (0:3) (0:3)

9
    Időkérés után támad a Siófok. (0:3) (0:3)

10
    Eddig remekül működik a Veszprém hatos fala! (0:3) (0:3)

10
    Ezt a támadást is kivédekezték, a közönség ébresztőbe kezd. (0:3) (0:3)

11
    Tóth Eszter lő fölé. (0:3) (0:3)

11
    Támadnak a hazaiak. (0:3) (0:3)

11
    LUKÁCS VIKTÓRIA szélről eredményes! (1:3) (1:3)

12
    DAJKA betörésből csökkenti a hátrányt. (2:3) (2:3)

12
    Dajka kap két percet, Pelczéder elleni szabálytalanságért. (2:3) (2:3)

14
    Szamoránsky is kiáll. (2:3) (2:3)

14
    Futaki hetest véd! (2:3) (2:3)

14
    KISKARTAI ZSÓFIA szélről lő a jobb alsóba. (2:4) (2:4)

15
    LÉRÁNT átlövésből lő a jobb fölsőbe. (3:4) (3:4)

16
    Tóth Eszter áll ki a vendégektől. (3:4) (3:4)

17
    Hazaiak vezetőedzőjét, Golovin Vlagyimirt figyelmeztetik, reklamálásért kap sárgát. (3:4) (3:4)

18
    SZAMORÁNSKY kap remek passzt Léránttól, amit gólra is vált! (4:4) (4:4)

19
    TÓTH GABRIELLA kilencről lő a léc alá! (4:5) (4:5)

20
    ORBÁN ANNAMÁRIA 8 méterről átlövésből lő kíméletlenül a jobb fölsőbe! (5:5) (5:5)

20
    Hajtai lép a vonalra bal szélről, gólja érvénytelen. (5:5) (5:5)

21
    LUKÁCS lő jobb szélről a jobb alsóba. (6:5) (6:5)

21
    Először vezetnek a hazaiak a mérkőzés során. (6:5) (6:5)

21
    ORBÁN ANNAMÁRIA labdát szerez, egyedül viszi végig és a jobb felsőbe lő. (7:5) (7:5)

21
    Vendég időkérés. (7:5) (7:5)

22
    Szemerey Zsófi váltja a Veszprém kapujában Pásztor Bettinát. (7:5) (7:5)

23
    TÓTH GABRIELLA lő kilencről talpról, Futaki lábai között bemegy a labda. (7:6) (7:6)

23
    ORBÁN eredményes. (8:6) (8:6)

23
    LÉRÁNT szerez gólt. A bal felsőbe lő átlövésből. (9:6) (9:6)

24
    Hazai labdaszerzés után LUKÁCS viheti egy az egyben, Szemerey nem tud hárítani. (10:6) (10:6)

25
    SZABADFI beállóból Orbán passzát váltja gólra. Jobb alsóba lőtt. (11:6) (11:6)

25
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Németh Csilla (Siófok KC). (11:6)

27
    Leindít a Veszprém ,KURUCZ egy az egyben, Futaki lábai alatt lő gólt. (11:7) (11:7)

27
    Szabadfi próbálkozását bravúrral védi Szemerey, gyorsan indulnak a vendégek KURUCZ a bala alsóba lő! (11:8) (11:8)

28
    SZABADFI beállóból eredményes. (12:8) (12:8)

28
    Orbán áll ki a hazaiaktól. (12:8) (12:8)

29
    Szemerey fogja Erdősi szélről leadott lövését. (12:8) (12:8)

29
    Szemerey Léránt átlövését is védi! (12:8) (12:8)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:8)

Remek védekezéssel indított a Veszprém az első tíz percben, nem is talált be a Siófok.
    Golovin Vlagyimir időkérése után összeállt a hazaiak támadójátéka. A 20. percben már egyenlíteni tudtak (5:5).
    A lendületük kitartott a félidőig végéig, így négy gólos különbséggel vonulhattak pihenőre a csapatok.

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:8)

31
    A Siófok kezdte a második félidőt. (12:8) (12:8)

31
    Lukács került ziccerbe a jobb szélen azonban mellé lőtt. (12:8) (12:8)

32
    Szalai lő a bal kapufa mellé szélről. (12:8) (12:8)

33
    ORBÁN lő gólt a bal alsóba kilencről. (13:8) (13:8)

34
    Veszprémi lerohanás után TÓTH ESZTER eredményes. (13:10) (13:10)

34
    SZABADFI beállóból! (14:10) (14:10)

35
    LUKÁCS jobb szélről okosan visszahúzza a rövid alsóba. (14:10) (14:10)

36
    Futaki Hajnalka fogja Hajtai szélről leadott lövését! (14:10) (14:10)

37
    Horváth Dóra fogja meg Léránt lövő kezét, jogos a két perc. (14:10) (14:10)

37
    Szemerey Zsófi fogja Orbán középre tartó lövését! (14:10) (14:10)

37
    Szemerey védi bravúrral Lukács szélről leadott ejtési kísérletét! (14:10) (14:10)

38
    Vesztergombi lő óriási kapufát a jobb szélről, a labda marad a Veszprémnél. (14:10) (14:10)

39
    SZALAI a bal szélről lő a hosszú felsőbe! (16:10) (16:10)

39
    Vendég időkérés. (16:10) (16:10)

40
    Léránt középre léc alá tartó lövését fogja Szemerey! (16:10) (16:10)

39
    VESZTERGOMBI lő a jobb alsóba! (16:11) (16:11)

40
    LUKÁCS jobb szélről a hosszú alsóba! (17:11) (17:11)

41
    Tóth Gabrilla lő 9-ről fölé. (17:11) (17:11)

42
    Orbán kapja a második két percét a meccsen kétkezes lökésért. (17:11) (17:11)

43
    TAKÁCS BIANKA beállóból a bal alsóba. (17:11) (17:11)

44
    LÉRÁNT egy gyönyörű testcsel után betör, kilövi a bal fölsőt! (18:11) (17:11)

45
    PLANÉTA értékesíti a hetest a felugró Futaki lábai alatt! (18:12) (18:12)

46
    ERDŐSI a bal szélről váltja gólra Szalai passzát. (19:12) (19:12)

46
    PLANÉTA eredményes hetesből, bal alsóba lő. (19:14) (19:14)

46
    Léránt áll ki. (19:14) (19:14)

47
    Kurucz kapott két percet. (19:14) (19:14)

47
    Heteshez jut a Siófok, Orbán ejtéssel próbálkozik, Szemerey azonban véd! (19:14) (19:14)

48
    PLANÉTA lő hatalmas gólt, 8-ról bombáz a jobb fölsőbe! (19:14) (19:14)

50
    Tóth Eszter rántotta vissza Szalait, két perc. (19:14) (19:14)

51
    LÉRÁNT VIVIEN a jobb felsőbe bombázza a hetest! (20:15) (20:15)

52
    ORBÁN ziccerből a jobb felsőbe! (21:15) (21:15)

52
    TÓTH GABRIELLA váratlanul, talpról, kilencről lő a léc alá! (21:16) (21:16)

53
    TÓTH GABRIELLA ismét talpról! Bal alsóba lőtt gólt!(21:17) (21:17)

54
    Orbán remek passzát értékesíti SZAMORÁNSKY beállóból! (22:17) (22:17)

55
    TÓTH lő a jobb felsőbe! (22:18) (22:18)

56
    Németh kap két percet a hazaiaktól. (22:18) (22:18)

56
    Szemerey véd bravúrral, a kipattanót ORBÁN szedi fel, hosszú alsóba lő! (23:18) (23:18)

56
    Megmozgatják a vendégek a hazai falat, majd TÓTH tör be, a bal felsőbe bombáz! (23:19) (23:19)

57
    TÓTH GABRIELLA kilencről , talpról a kapu bal felébe lő, a másik irányba mozduló Pastrovics melett! (23:20) (23:20)

58
    Hazai időkérés. (23:20) (23:20)

58
    Lukács ront ziccert a szélről. (23:20) (23:20)

58
    PLANÉTA visszahúzza kilencről a bal alsóba! (23:21) (23:21)

59
    ORBÁN talpról középmagasan a kapu jobb oldalába lő! (24:21) (24:21)

59
    Vendég időkérés. (24:21) (24:21)

59
    Planéta lő fölé! (24:21) (24:21)

59
    PLANÉTA jobb alsóba lövi a hetest! (24:22) (24:22)

60
    28 másodperc van vissza! (24:22) (24:22)

60
    Jön a Veszprém! (24:22) (24:22)

60
    Nem születik már újabb gól a vendégek támadásából.

60
    Mérkőzés vége. (24:22)

Pacsiznak a csapatok. A közönség felállva ünnepel.

Az első tíz percben nem találta a Siófok a veszprémi hatos fal ellenszerét. Azonban a félidő végére egy remek húsz perc után már négy góllal vezettek (12:8). Hat gól volt a legnagyobb különbség, aztán a 45 perc után (18:12) után feljavult a vendégek támadójátéka, így a végjáték izgalmasra sikeredett. (10:16:41)

Bartha Gergely Sámuel

Kommentátort keresünk a Veszprém Barabás KC csapatának meccseihez. További információk.

Siófok KC: Futaki Hajnalka, Pastronics Melinda,Nagy Éva – Dajka Bettina,Varga Nikolett,Léránt Vivien,Szabadfi Ágnes,Szalai Babett,Orbán Annamária,Polics Tímea,Deáki Dóra,Németh Csilla,Lukács Viktória,Erdősi Ildikó,Szamoránsky Anikó,Termány Rita
    Vezetőedző:Golovin Vlagyimir

Veszprém Barabás KC: Pásztor Bettina,Szemerey Zsófi,Györkös Rebeka – Tóth Eszter,Hajtai Vanessza,Kokas Viktória,Gulyás Vanda,Kurucz Ivett,Pelczéder Orsolya,Marincsák Nikolett, Horváth Dóra, Planéta Szimonetta,Vesztergombi Dalma,Kiskaratli Zsófia,Tóth Gabriella,Takács Bianka
    Veztőedző:Róth Kálmán

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás