Barcelona – Real Club Celta de Vigo 3:0 (vége) | Atlético Madrid – Granada 1:0 (vége) | Sevilla – Real Madrid 2:1 (vége)
Sevilla FC
2:1 (1:1)
Real Madrid
szerda 26.03.2014, 22:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

A spanyol élvonal 30. fordulójának rangadóját rendezik ma este Sevillában.

Az éllovas Real Madrid érkezik az ötödik helyezett Sevilla otthonába. A Real a hétvégén kikapott az El Clasicón, így jelenleg csak gólkülönbséggel vezeti a tabellát az Atletico Madrid előtt, míg a Barcelonát egy ponttal előzi meg, így szinte létkérdés, hogy ma ne veszítsen pontokat.

A Sevilla azonban annyira jó formában van, hogy egyáltalán nem volna meglepetés, ha a királyi gárda nem tudna győzni. A hazaiak mérlege 13-8-8, és a negyedik helytől messze vannak, kilenc pontra, de az Európa Ligát érő helyekért nagy küzdelem zajlik, ebben a versenyben csak két pont az előnyük a Villarreallal szemben.

A Sevilla az utolsó öt bajnoki mérkőzését megnyerte, és bravúrosan jutott tovább a sevillai házi derbin az Európa Liga nyolcaddöntőjében, 11-esekkel kiharcolva a győzelmet.

A Real Madrid is jó formában van a Barcelona elleni vereségtől eltekintve, hiszen 29 mérkőzést játszottak le veretlenül vasárnapig, a BL-negyeddöntőbe is könnyedén jutottak be, és két jó formában játszó csapat mérkőzésén remélhetőleg kiváló játékot látunk. Valami olyat, mint az őszi mérkőzésükön, amelyet a Real Madrid nyert 7:3-ra.

- 5
    A Barcelona nyert a pár perccel ezelőtt véget ért mérkőzésen,m így két ponttal megelőzi a két madridi alakulatot, akik így győzelmi kényszerben játszanak.

1

1
    Rakiticet buktatják a kaputól 30 méterre.

1
    Rakitic emel a jobb szélre a szabadrúgásból Iborra teszi középre, a védők kivágják.

2
    Bale beadását blokkolják a védők a jobb szélen.

2
    Illaramendi emel a védők mögé, kifejeli Fazio,

3
    Bacca kerül lesre egy indításnál.

3
    Bale vezeti a védőkre a labdát, 18 méterről lő magasan fölé.

4
    Coke indítja Baccát középen, Pepe lép be elé, kirúgás jön.

5
    Modric teszi a védők közé a labdát, Ronaldo nem tudja átvenni a 16-oson belül.

6
    Modric indítja Ronaldót, aki elesik, de mehet tovább a játék.

7
    Bale indítja Benzemát a jobbösszekötő helyén, éles szögből lő, Beto ment szögletre.

8
    A szöglet nem hoz veszélyt.

8
    Bale lövése kerüli el a kaput, de szöglet jön.

8
    Modric szögletét Fazio fejeli ki a kapu elől.

9
    Bale teszi lyukra a labdát,Marcelo ad be laposan, kihozzák a védők.

10
    Coke indul a jobb szélen, Marcelo szereli oldalra.

11
    Ronaldo körömpassza után Carvajal lapos beadását Benzema lövi a bal sarokra, Beto véd szögletre.

12
    A szögletet Kifejeli Fazio, Carvajal ad be jobbról ismét, ezt Benzema a földre fejeli 6 méterről, onnan pattan fölé!

13
    Ronaldót buktatják a kaputól 22 méterre, szabadrúgás jön.

14
    Real Madrid gólt szerzett!!
    CRSITIANO RONALDO lövi a szabadot, Beto elindul jobbra, megpattan a sorfalon a labda, így kerül a bal sarokba! 0:1

15
    Az első negyedórát sem bírta ki a Sevilla, igaz valóban nagy volt a nyomás, ha szerencsés góllal is, de vezet a Real.

16
    Rakitic lő balról 20 méterről, saját játékostársában akad el a labda.

17
    Ronaldo húz el a bal szélen, Iborra löki fel, ez is szabadrúgás.

18
    Modric íveli a szabadrúgást, kifejelik a védők.

19
    A Sevilla gólt szerzett!
    Reyes emel be a védők mögé egy labdáért, CARLOS BACCA lép ki vele két védő között és a kiinduló Lopez mellett a kapu közepébe helyez 7 méterről! 1:1

20
    Húsz perc alatt két gól, jó meccs lesz ez is úgy tűnik.

21
    Marin passzol Rakitichez, aki pontatlanul indít a kezdőkörből.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Iborra (Sevilla Fútbol Club) Ronaldót sodorja el.

22
    A 28 méteres szabadrúgást Ronaldo tűzi rá, Beto véd vetődve.

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bale (Real Madrid Club de Fútbol), Fazióval szabálytalankodott a sevillai 16-oson belül.

25
    Bacca kényszerítőzik Reyesszel, aki 14 méterről lő kevéssel mellé!

26
    Madridi támadás a bal szélen, Varane adja haza a labdát a végén.

27
    Carvajal ad be jobbról, Fazio fejeli ki ezt is.

28
    Bale kap egy labdát a 16-oson belül felemeli, de senkinek nem jó, kihozzák a védők.

28
    Reyes passza Baccának, Illaramendié Bale-nak pontatlan.

29
    Illaramendi viszi a védőkre a labdát, 20 méterről lő a bal kapufa mellé kevéssel, Beto rajta volt.

30
    Reyes csúsztat feleslegesen szögletre egy beívelést.

31
    Modric szögletét kifejelik a védők.

31
    Pepe ível be jobbról, mélyen, a védőké a labda.

32
    Ronaldo 30 méterről lő, de magasan fölé, elnézést is kér a többiektől.

33
    Iborra indítja Cokét, Marcelo szerel oldalra.

33
    Reyesék elveszítik a labdát a bedobás után.

34
    Bacca támasztja ki Carvajalt, szabadrúgás a madridi térfélről.

34
    Illaramendi ível a védők mögé, lest jelez az asszisztens.

35
    Iborra 20 méteres lövése lepattan, Rakitic ismétel – mellé.

36
    Xabi Alonso indítja Marcelót, aki pontatlanul ad be.

36
    Bacca rúgja meg Modricot a kezdőkörben.

37
    Modricot ápolják, de folytatja a játékot.

38
    Beto mozdul ki a kapujából egy indításra, begyűjti a labdát.

39
    Modric labdája után Ronaldo lő ütemtelenül 18 méterről, Beto tolja a léc fölé!

40
    Kis szöglet után végül Xabi Alonso ível be, de túl mélyen, kirúgás jön.

41
    Rakitic indítása a jobb szélre, Reyes nem éri el.

41
    Bale indítja Illaramendit a jobbösszekötő helyén, de hosszan.

41
    Varane rúgja fel Rakiticet a felezővonal közelében.

42
    Rakitic íveli előre a szabadot, lesen állítják meg Faziót a játékvezetők.

43
    Bale lép ki üresen a jobbösszekötő helyén, de jó helyzetből belelövi a labdát Betóba.

44
    Ronaldo emeli át rosszul kimozduló Betón a labdát, de az megáll a gólvonal előtt, felszabadítanak a védők!

45
    Reyes cselei a bal szélen, kivezeti a labdát.

45+1
    Reyes és Pepe rúg össze, de nincs belőle baj.

45+1

Soha rosszabb félidőt! A Real kezdett jobban, megérdemelten jutottak előnyhöz, de a Sevilla egy kontrából váratlanul egyenlített, és utána már kicsit kiegyenlítettebb volt a játék, de helyzetek inkább a hazai kapu előtt adódtak. Ha nem változik a játék képe, előbb-utóbb betalál a Real, a Sevillától ennél talán több kell a döntetlenhez.

46

46
    Hosszú indítást gyűjt be Beto a saját ötösén.

47
    Bacca fordul kapura, 20 méterről lő magasan fölé.

48
    Bale vezeti a labdát a védőkre a jobb szélen, szögletre szerelik.

48
    A szöglet veszélytelen, Illaramendi ismétlése is.

49
    Rakitic indítja Reyest, Marcelo ad haza előle.

49
    Mbia szereli Ronaldót a jobb szélen.

50
    Mbia indulna előre, Illaramendi üti el, szabadrúgás.

51
    Modricot birkózzák le a saját térfelén.

52
    Illaramendi indítása Morenóról pattan ki bedobásra.

53
    Bale adna be a 16-os oldalvonaláról, Fazio ment fejjel.

53
    Carvajal szabálytalankodik az ellenfél 16-osánál.

54
    Ronaldo akad fönn Cokén a bal szélen, nincs szabadrúgás.

55
    Rakiticet rúgja meg Modric a Sevilla térfelén.

56
    Reyes kap hosszú indítást, Varane hagyja kimenni, kirúgás jön.

57
    Modric indítja Marcelót, aki egyből teszi középre a labdát, Fazio estében ment Ronaldo elől!

57
    Fazio indítja Reyest, Marcelo előzi meg, dobhat is.

58
    Rakitic lövése Varane-ról vágódik le.

59
    Bacca lövésébe Illaramendi lép bele, szöglet ön.

59
    Rakitic szögletéből újabb szöglet jön.

60
    Az újabb Rakitic-szögletet Mbia fejeli fölé 12 méterről, nem volt veszélyes.

61
    Carvajal lapos beadását leveszi Fazio, kihozza a labdát.

61
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Marin (Sevilla Fútbol Club), Carvajalt lökte fel az oldalvonal mellett.

62
    Modric szabadrúgását kifejeli Mbia a kapu elől.

63
    Ronaldo 20 méteres lövését blokkolják a védők.

63
    Marcelo indul a balösszekötő helyén, lesen állítják meg.

65
    Marcelo adna be balról megint pontatlanul, kivágják a védők.

66
    Nyom a Madrid, de igazi helyzetük nem volt ebben a félidőben és nagyon fogy az idejük.

67
    Illaramendi helyett Isco a pályán.

68
    Ronaldo passza jobbról a kapu elé, Pareja vágja ki.

69
    Xabi Alonso lő távolról, messze elkerüli a kaput a labdája.

70
    Ronaldo indul, de hosszú labdát kap, Beto felszedi előle.

71
    Marin helyére Vitolo érkezik.

72
    Ronaldo fejel le egy beadást, Beto lép ki érte.

72
    Rakitic esernyőcsele Pepe mellett a felezővonalnál, megindul a bal szélen, majd bevárja az induló CARLOS BACCÁT, aki 12 méterről a kapus mellett a kapu közepébe lő!

74
    Ronaldo kemény lövését védi szögletre Beto!

75
    Modric szöglete veszélytelen.

76
    Reyes helyett Navarro a pályán.

76
    Ronaldo vezeti a védőkre labdát, elsodorják, nincs szabadrúgás.

77
    Szabadrúgás balról a Realnak, Modric beívelését Fazio menti szögletre, ki más?

78
    Isco szöglete után Bale lő 18 méterről, messze a kapu mellé.

79
    Rakiticet borítja fel Xabi Alonso a vonal mellett, ápolják a horvát irányítót.

80
    Rakitic talpon, folytatódik a játék.

81
    Marcelo gyenge beadása balról, kivágják a védők.

81
    Benzema pontatlan passza a 16-os előterében.

82
    Tíz perc sincs már hátra (plusz a hosszabbítás), vajon mire megy a Rael ennyi idő alatt?

82
    Bale 25 méteres lövése messze elkerüli a kaput.

83
    A két gólt szerző Bacca megy le, Gameiro a helyén.

84
    Carvajal beadása jobbról, ezt Coke fejeli ki.

85
    Benzema jó csel utánb lövésre teszi le a labdát, Alonso 20 méterről lő magasan fölé.

86
    A 16-os előterében adogat a Madrid, de aztán kihozzák a Sevilla játékosai, a kontra végén Rakitic adja el a labdát.

86
    Marcelo egy jó csel után lő 16 méterről jobbal, ez sem veszélyes.

87
    Rakitic lép ki két védő között, Xabi Alonso buktatja.

88
    Vitolo és Gameiro összjátéka a jobb szélen, szerelnek a védők.

89
    Bale ad el egy labdát, utána nem sokkal szabálytalankodik, így telnek a percek.

89
    Rakitic 28 méterről lő, Lopez könnyedén fogja.

90
    Xabi Alonso pörget fel egy labdát, kézzel ér bele Iborra, szabadrúgás 22 méterről.

90
    Modric helyén Morata.

90
    4 perc a hosszabbítás.

90+1
    Bale lövi a szabadrúgást, gyengén kapu fölé teker.

90+2
    Benzema lő 20 méterről, ez is fölé, igaz csak egy méterrel.

90+3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Beto (Sevilla Fútbol Club), időhúzásért.

90+3
    Ronaldo beadását szögletre mentik, a szöglet megint veszélytelen.

90+4
    Morata ível be a kapu elé, Beto húzza le.

90+4
    Marcelo ível előre messziről, Beto a végállomás.

Kikapott a Madrid! 29 meccsen nem szenvedtek vereséget, majd vasárnap a Barcelona ellen, és most a Sevilla ellen is megérezték a vereség ízét, így most három pontos hátrányba kerültek az Atleticóval, és két pontosra a Barcelonával szemben, sokba kerülhet ez még a végén.

Pedig jól kezdtek, sok helyzet után betaláltak a 14. percben, de a jól kontrázó Sevillának elég volt két pontosan befejezett támadás, hogy megszerezzék a három pontot.

A Real a második félidőben görcsösen támadott, semmi ötletet nem tudtak belevinni az akcióikba, úgy tűnik nagyon benne ragadtak a Barcelona elleni vereségbe. (23:57:19)

Gólok: 19. Bacca, 72. Bacca – 14. Ronaldo

Lapok:   22. Iborra (SEV), 61. Marin (SEV), 90+3. Beto (SEV) – 23. Bale (RMA)

Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja, Fazio, Moreno – Iborra, Mbia, Reyes (76' Navarro), Rakitic, Marin (71' Vitolo) – Bacca (83' Gameiro)

Cserék: Cicinho, Gameiro, Navarro, Samperio, Trochowski, Varas, Vitolo

Real Madrid: Lopez – Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo – Modric (90' Morata), Alonso, Illaramendi (67' Isco) – Bale, Benzema,Ronaldo

Cserék: Casillas, Casemiro, Coentrao, Isco, Lucas, Morata, Nacho

Játékvezetők: Jose Gonzalez – Jose Sanchez, Jon Nunez