Sunderland AFC – Cardiff City FC 4:0 (vége) | Liverpool F.C. – Chelsea F.C. 0:2 (vége) | Crystal Palace – Manchester City 0:2 (vége)
Sunderland AFC
4:0 (2:0)
Cardiff City FC
vasárnap 27.04.2014, 13:00 • Stadium of Light, Sunderland • Barclays Premier League

Le is fújja a meccset Phil Dowd! A Sunderland magabiztosan és fölényesen nyeri meg a kiesési rangadót, ámbár kétségtelenül sok vitára adhat még lehetőséget az első félidő hajrájában befújt büntető. Ettől függetlenül a magukra találó északiak megérdemelt sikert arattak, jobban akarták a győzelmet, amivel ki is kerültek a kieső helyekről. Ők sem menekültek azonban még meg, pláne a Cardiff, mindkét csapatra kőkemény meccsek várnak még a hátralévő hetekben! Tartsanak velünk a további fordulókban is, mára köszönöm a figyelmet és további szép napot kívánok! (14:55:23)

90+5
    Bellamy szögletét fejelik ki, alighanem ez volt a meccs utolsó momentuma.

90+4
    Gardner szabálytalankodik csúnyán és fölöslegesen a félpályánál, sárgát kap érte.

90+3
    Jones fejel le egy újabb előreívelést pontatlanul.

90+2
    Borini passzával lép ki Giaccherini, aki több passzolási lehetőség dacára inkább maga próbál gólt lőni, de tizenötről Marshall kezébe emel.

90+1
    Négy percet hosszabbít Dowd, nyilván a cserék miatt indokolt lenne, de az eredmény inkább gyors lefújást sürgetne.

90
    Marcos Alonso végzi el a sportág történetének egyik leglassabb bedobását. Mindenki a meccs végét várja már, bár talán leginkább a vendégek...

89
    Borini ugrik ki a bal szélen, de a visszahúzás nem válik be, Theophile szögletre tisztáz.

88
    Bellamy ad be az alapvonalról, balról, Jones magasra ugrik, de már nem tudja irányítani a fejest, amely így fölé megy.

88
    Whittingham szabadrúgását fejeli ki O'Shea az ötösről.

86
    GÓÓL, immár négy van közte! A balról beívelt szögletre CONNOR WICKHAM érkezik remek ütemben és az ötösről a bal alsó sarokba fejel! 4-0, ez már kiütés!

84
    Mégsem Bardsley, hanem Craig Gardner és Liam Bridcutt érkeznek, Jack Colback és Adam Johnson pedig elhagyják a pályát.

83
    Fabio Borini szövegel ki magának egy sárgát.

82
    Újabb cserére készül Poyet, Phil Bardsley ácsorog a vonal mellett.

81
    Theophile ad be jobbról, nincs érkező. Az egyetlen elől tartózkodó játékos, Jones feje fölött elszállt a labda.

81
    Colback próbálkozik ezúttal huszonegyről, nem ment sokkal mellé az erősen szitáló lövés.

80
    Johnson tálal Giaccherini elé, aki tizenhatról a blokkba bombáz.

79
    Borini és Theophile ütköznek, előbbit kell ápolni.

79
    A jelenlegi állás szerint a Sunderland már a 17., azaz bent maradást jelentő helyen áll!

77
    Túlzott gólöröm miatt sárgul be a mezét a gól után levevő Giaccherini. Aligha fog azonban keseregni emiatt.

76
    GÓÓL, megvan a harmadik hazai találat is is, alighanem eldőlt a meccs! Fabio Borini parádés indítása találja meg a csereként beállt EMANUELE GIACCHERINIT, aki tizenegy méterről, higgadtan ellövi a kifutó Marshall mellett a labdát a kapu közepébe! 3-0!

75
    Wickham vezeti rá a védelemre a labdát, majd tizenhatról tüzel, körülbelül hét méterrel mellé. A hazaiak már legalább négy gólt berámolhattak volna, ha kicsivel önzetlenebbek.

74
    Harmadik cseréjét is kihasználja Solksjaer: Frazier Campbell helyett nagy füttyszó kíséretében lép pályára Craig Bellamy.

74
    Komoly hibával kezd Giaccherini, nagyon pontatlan passzal mutatkozik be.

73
    Poyet is cserél, Sebastian Larsson helyett Emanuele Giaccherini a pályán.

72
    Colback ad be balról, az érkező Borini azonban kapásból, két méterről csak Marshallt tudja eltalálni. Nagy ziccer maradt ki.

71
    Hosszú felívelés Jones fejére, a trinidadi támadó azonban nem tudja csapattárshoz lefejelni a labdát.

70
    Egyértelműen fáradtság jelei láthatóak az emberhátrányban is nagy iramot diktáló vendégeken, akik mostanában még a félpályán is nehezen lépnek át.

69
    Borini lőne el tizenháromról egy kipattanót, de Thephile óriási becsúszással blokkol, hatalmas mentés volt.

69
    Medel pakol oda egyet Borininak, szabadrúgás jön.

68
    Jön a szöglet, Jones tisztáz fejjel.

67
    Johnson robban be Whittingham mellett a tizenhatoson belülre, de a vendégek középpályása kockázatos és nagyszerű becsúszással szereli.

66
    Jones esik el a tizenhatoson belül, nincs sípszó.

64
    Whittingham lövi kapura a szabadrúgást, amely a sorfalban álló Wickham fején megpattanva irányt változtat, de az elmozduló Mannone bravúrral még eléri és védeni tud.

64
    Védő helyett csatárt állít be Solksjaer: Fabio helyett a veterán Kenwyne Jones a pályán!

63
    Mutch indul meg nagy lendülette, majd esik el Cattermole mellett. Szabadrúgás a kaputól huszonnégy méterre.

62
    Ismét egy kontra, Borini kapkod ezúttal, a tizenhatos sarkáról kapásból tüzel, de nagyon lecsúszik a jobb lábáról a labda.

61
    Villámgyors kontra végén adott be balról Johnson, de az egyébként üresen érkező Borininak egy jó fél méterrel hosszú lett a passz.

59
    A létszámbeli különbség egyelőre nem mutatkozik meg, sőt a vendégek irányítanak, a Sunderland pedig – valószínűleg tudatosan – átengedi a terepet a walesieknek.

57
    Whittingham szögletére érkezett jó ütemben Mutch, de hat méterről mellé fejelt.

57
    Zaha tört be erőszakosan a büntetőterületre a bal szélről, Brown szerelte nagy nehezen. Szöglet jön.

56
    Az előző beívelésnél ütközött saját kapusával O'Shea, ezért volt az ápolás, de tudja folytatni az ír a játékot.

55
    John O'Shea a földön, ápolni kell a védőt.

55
    Whittingham ível ballal a kapu elé, Mannone érkezik remekül és öklözi el a labdát.

54
    Sebastian Larsson is besárgul.

53
    Addig osztja az észt Fabio, amíg Dowd fel nem mutatja neki a sárgát.

52
    Fabio balhézik miután Borinival birkózott. A csapattársai alig bírják visszafogni a brazilt.

50
    Campbell szorul ápolásra, de tudja folytatni a játékot.

48
    Larsson szögletét fejeli ki Téophile az ötösről.

46
    Támadót cserélt be a szünetben Ole Gunnar Solksjaer: Don Cowie helyett Wilfried Zaha folytatja!

46

További komoly kérdést vet fel a visszajátszás alapján, hogy Cala a szabálytalanságot a labdavesztés után még a tizenhatoson kívül követte el, így ha a piros lap jogos is volt, a büntető már nem!
    Mindenesetre a tényeken ez már nem változtat, 2-0 és hazai emberelőny, másodperceken belül folytatódik a mérkőzés!

Lefújja az első játékrészt Dowd, aki még most is komoly támadásokat kap a büntető és a piros lap miatt a vendégektől. A Sunderland 2-0-ra vezet a félidőben és emberelőnyben is van, így a Cardiff pokolian nehéz helyzetbe került, Solksjaernak csodát kellene művelnie a szünetben, hogy a pontszerzés elérhető legyen még a második felvonásban.

Maga a hajrában született büntető is érdekes eset volt, hiszen a botrányosan labdát veszítő Juan Cala valóban megpróbálta lerántani a kiugró Borinit, aki azonban továbbment, ám kétségtelenül akadályozta őt a védő, így az előnyszabály és a helyzet kihagyása után látszólag jó döntést hozott Dowd. Mindenesetre az eset sok vitát fog még okozni.

Negyedóra múlva jön a második félidő, tartsanak velünk továbbra is!

45+2

45+1
    GÓL!! FABIO BORINI a jobb alsót vette célba és védhetetlenül be is vágta a tizenegyest! 2-0 és emberhátrányban a Cardiff, innentől a Sunderland már csak elveszítheti a meccset!

45+1
    Közben a ráadás két perc lesz. A büntetőnél a labda mögött Borini!

45
    Óriási védelmi hiba után lép ki Borini, aki elviszi Marshall mellett is, de nem tudja belőni. Dowd lefújja és a Borinit a labdavesztést megrángató Calát kiállítja, valamint büntetőt ítél!

43
    Whittingham ível a kapu elé nagyon magasan, Téophile elől bólintják ki az ötös sarkánál.

42
    Fabio ad be balról, Brown fejelte ki a veszélyesen csapódó labdát.

41
    Johnson íveli be a szabadrúgást, könnyedén fejelik ki középről.

40
    Medel szabálytalanságát követően veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Sunderland.

39
    A nagy lendülettel száguldó Colback-et rúgja fel hátulról Gary Medel, ő is besárgul.

38
    Az utóbbi percek főszereplője, Mutch támaszt be a nagyot eső Brownnak. Nincs újabb sárga, de a vendégek középpályásának vissza kell vennie a tempóból.

37
    Santiago Vergini pakol oda kőkeményen Mutchnak, villan a második sárga is.

36
    A korábbi figyelmeztetések dacára továbbra is erőszakosan játszó és sokat szövegelő Jordon Mutch sárgul be elsőként a meccsen.

35
    Borini fejeli vissza remekül a felívelt labdát két védő szorításában Colback elé, aki tizennyolcról tüzel, kevéssel megy mellé a löket.

34
    Daehli ad be balról, Mannone zsákmánya a labda.

32
    Cala löki meg Borinit, szabadrúgás a felezővonalnál.

31
    Mezőnybeli birkózás folyik, a Cardiff játékosai hiába mozognak gyorsabban, a hazaiakat megnyugtatta a gól, így higgadtan járatják a labdát a félpálya magasságában.

29
    Vergini ad be jobbról, de senki nem érkezik, Marshall húzza le a labdát.

28
    Solksjaer máris felállt a kispadról, csapata pedig azonnal magasabb fokozatba próbál kapcsolni, hiszen a bekapott gól egy komoly lépés számukra a másodosztály felé.

28
    Fabio cselét olvasta Brown remekül a tizenhatos vonalán és szerelt.

26
    GÓL!! Vezet a hazai csapat! Sebastian Larsson szöglete hullik a földre, majd érkezik a hosszú oldalra, ahol CONNOR WICKHAM érkezik, aki az ötös sarkáról parádésan fejeli vissza a labdát a bal felsőbe! 1-0!

25
    Colback lő laposan középre az alapvonalról, de felszabadít a védelem.

24
    Larsson beívelése száll el fél méterrel Wickham feje fölött.

23
    Cattermole vágta fel Mutch-ot elég durván, Dowd figyelmezteti is, hogy a következő után előkerül a lap.

22
    Wickham tartotta meg erőszakosan a labdát, de utána nem tudott vele mihez kezdeni az ellenfél tizenhatosánál.

20
    Whittingham szöglete csapódik veszélyesen a hosszú oldalra, de senki nem tud beleérni.

20
    Cowie beadása után esik el Campbell a tizenhatoson belül Brown mellett. A vendég szurkolók felhördülnek, Dowd azonban nem sípol.

18
    A két korábbi remek játékos, Solksjaer és Poyet is gondterhelt arccal ül a kispadon. Nagy taktikai harc folyik a pályán.

16
    Whittingham szöglete után Colback szabadít fel röviden, Cowie pedig a lehulló labdát kapásból, tizenötről, ballal a lelátóra küldi.

15
    Az első negyedóra végére kicsit leül a játék, most a vendégek járatják a labdát, de egyébként enyhe hazai fölényt tapasztalhattunk az eddig eltelt tizenöt perc nagy részében.

13
    Whittingham szögletét a hosszún fejelik ki, de közben egy lökés is volt középen, szabadrúgás kifelé.

12
    Mutch beadását blokkolja Alonso a jobb szélen. Szöglet következhet.

11
    Mutch veszélyes beadását hatástalanítja fejjel O'Shea.

10
    Larsson indít jó ütemben, de egy picit hosszan. Borini épphogy lemaradt a labdáról, Marshall viszont szépen mozdult ki és fogta meg.

9
    A középpálya és a csatársor közti kapcsolat hiánya gátolja a félpályáig még szépen építkező vendégeket a helyzetek kialakításában egyelőre.

8
    Hazai kontra, Colback beadását fejeli kapura tizenegy méterről Larsson, szép kísérlet volt, de Marshall könnyedén fogta.

8
    Az első momentumok a wales-i csapattól, Campbell beadását könnyedén tisztázzák az ötösön.

7
    Daehli érkezik meg a tizenhatoson belülre a surranópályán, egy csel után lőne, O'Shea blokkol nagyot.

7
    Larsson tekeri be a szögletet, Marshall nagyot nyújtózva paskolja el a hosszún érkezők elől.

6
    Johnson beadását vágják ki újabb szögletre a vendégek.

5
    Johnson sarokrúgása száll el mindenki feje fölött és hullik ki az alapvonalon.

4
    Wickham lő éles szögből, Marshall nem tudja megfogni, szöglet.

4
    Larsson emel balról, a labda majdnem beakad a hosszú felsőbe!

3
    Jobbról érkező szabadrúgás után alakul ki kavarodás Marshall kapuja előtt, végül Alonso kerül lövőhelyzetbe, de szögletre blokkolják.

2
    Johnson indult meg nagy lendülettel, de hosszan szöktette magát, Juan Cala pedig kivágta előle.

1
    Cattermole próbálkozik rögtön egy hosszú indítással Borini felé, Téophile fejelte ki a labdát a tizenhatoson belülről.

1
    A kékben játszó vendégek kezdték a találkozót.

1

A két csapat már a pályán, a Stadium of Light pedig megtelt, remek hangulatban kezdhetik meg pár percen belül a rangadót!

Ősszel a két együttes döntetlent játszott egymással (2-2), ezúttal azonban egy pontosztozkodás egyiküknek sem lenne megnyugtató. Valószínűleg óvatos, mégis győzelemre törekvő játékra számíthatunk.

Sunderland AFC: Mannone – M. Alonso, Brown, O'Shea, Vergini – Colback, Cattermole, Larsson – Borini, Wickham, Johnson
    Cserék: Ustari, Bardsley, Gardner, Altidore, Giaccherini, Bridcutt, Scocco
    Menedzser: Gustavo Poyet

Cardiff City FC: Marshall – Téophile, Fábio, Caulker, Cala – Cowie – Whittingham, Medel, Daehli, Mutch – Campbell
    Cserék: Turner, Jones, Eikrem, Lewis, Zaha, Bellamy, John
    Menedzser: Ole Gunnar Solksjaer

Játékvezetők: Dowd – Ledger, Wilkes.

Igazi kiesési rangadón fogadja vasárnap kora délután a sereghajtó Sunderland a 18. helyen tanyázó Cardiff City csapatát a Premier League 36. fordulójában.

Mindkét csapat igazán próbál belehúzni a hajrára. A Sunderland két nulla pontosra várt összecsapáson okozott meglepetést, a Manchester City otthonából egy (2-2), a Chelsea stadionjából pedig három pontot (2-1) vittek haza Gustavo Poyet fiai.

A Cardiff eközben a Southampton otthonában nyert (1-0), otthon pedig a Stoke ellen szerzett egy értékes pontot (1-1).

Gustavo Poyet nem számíthat Carlos Cuéllar, Sung-Yong Ki, Stephen Fletcher és Keiren Westwood játékára sérülés miatt, Ole Gunnar Solksjaer pedig Craig Noone és Mark Hudson szereplését lesz kénytelen nélkülözni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.