DHC Sokol Poruba – Dunaújvárosi KKA 24:29 (vége) | Ipress Center-Vác – Siófok 22:31 (vége) | Fehérvár – DHC Sokol Poruba 40:23 (vége)
Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 18:18 (vége) | Fehérvár – Siófok 29:22 (vége)
Ipress Center-Vác
22:31 (10:16)
Siófok KC
szombat 16.08.2014, 12:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Jó kezdés után elképesztően megállt a Vác, szinte 3-4 perc leforgása alatt 7-8 gólos előnyre tett szert a Siófok. Ugyan elbizonytalanodott a Balaton-parti gárda is később, de a váci hátrány csak a félidő végénél csökkent ötre, majd a szünetben hatra.

A szünet után is jól kezdett a hazai csapat, négyre zárkózott, utána azonban egészen elképesztő mélyrepülés és szenvedés kezdődött részükről. A Siófok tetszés szerint lődözte a góljait, többnyire gyors indításból, de egyre többször átlövésekből is betaláltak.

Már a 12-ért is támadott a vendég együttes, amikor is a Vác a Siófok cseresora ellen valamennyire kozmetikázni tudott az eredményen. Ma minden bejött a Siófoknak és semmi sem sikerült a Vácnak, akik ugyan alig lőttek kevesebb gólt, mint amennyit általában szoktak, ám a védelmük egészen kritikán aluli volt.

A fekete mezeseknél Wörz, Pastrovics, Orbán, Erdősi és Szekerczés is messze átlagon felülit nyújtott, a váciak azonban egy emberes csapatként (nem) működtek, Hornyák Dóra a 22 gólból tizennégyet vállalt magára, de ma nemigen akadt társa.

A Siófok ezzel hatalmas lépést tett a tornagyőzelem felé, háromból három győzelem, még egyet kell nyerniük a Fehérvár ellen. A Vác alighanem elbúcsúzhat a tornagyőzelem álmától, nem csak a vereség, hanem a gólkülönbség miatt is.

Vác – Siófok: 22-31!
    Maradjanak velünk, a következő mérkőzésünkre kattintva a Sokol Poruba a Fehérvár KC ellen lép pályára, fél óra múlva kezdünk!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (14:00:48)

60
    Mérkőzés vége. (22:31)

60
    HORNYÁK Dóra átlövésből emberrel a nyakán is hatalmas bombagólt szerez a jobb felsőbe. (22:31) (22:31)

60
    15 mp hátra. (21:31) (21:31)

60
    SZEKERCZÉS a kapu jobb oldalába lőtte nagy erővel. (21:31) (21:31)

60
    Szabadfi harcol ki hetest beállóban, jogos. (21:30) (21:30)

60
    Az utolsó perc kezdődött meg. (21:30) (21:30)

59
    HORNYÁK Dóra kapott remek átadást Sterjovától, betörésből bepattintja. (21:30) (21:30)

59
    Két perc hátra még a meccsből és a váci szenvedésből. (20:30) (20:30)

58
    Schneider nem túl erős átlövését fogja Bíró. (20:30) (20:30)

58
    Bíró védett kiválóan egy ziccert, de a kipattanóra Fauszt ébredt előbb, Farkas lerántotta, két perc. (20:30) (20:30)

58
    Deáki Dóra áll ki két percre a túloldalon, a 10 gól elkerüléséért támad a Vác. (20:30) (20:30)

57
    Bíró kétszer védett bravúrral Szalai hetesénél, a másodiknál közvetlen közelről bombázta rá Babett az ismétlést Bíró Blanka fejére, szerencsére nincs komoly sérülés, de ápolni kell a váci kapust. (20:30) (20:30)

57
    Hétmétereshez jut a Siófok és talán egy kiállítást is megúszott a Vác. (20:30) (20:30)

57
    Ertl a jobb szélről Pastrovics kezébe. (20:30) (20:30)

56
    SZABADFI a gyorsan elvégzett szabaddobás után ziccerből lő a hálóba. (20:30) (20:30)

56
    Sterjova szerez labdát, de végül a vonalra lép vele. (20:29) (20:29)

56
    Kár, hogy ennyire hamar eldőlt ez a találkozó, semmi izgalom nincs kb a 35. perc óta. (20:29) (20:29)

55
    Bíró fogja ki lábbal Szalai hetesét. (20:29) (20:29)

Ipress Center-Vác: Balogh, Sztranyan, Bíró – Hansághy, Hámori, Farkas, Helembai, Szondi, Sterjova, Hornyák D., Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Katona, Pelczéder, Virág
    Vezetőedző: Konkoly Csaba

Siófok KC: Kumpel, Pastrovics – Such, Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán Annamária, Fauszt, Buzsáki, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Termány
    Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter