DHC Sokol Poruba – Dunaújvárosi KKA 24:29 (vége) | Ipress Center-Vác – Siófok 22:31 (vége) | Fehérvár – DHC Sokol Poruba 40:23 (vége)
Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 18:18 (vége) | Fehérvár – Siófok 29:22 (vége)
Ipress Center-Vác
18:18 (9:11)
Dunaújvárosi KKA
szombat 16.08.2014, 16:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Elképesztően izgalmas és fordulatos mérkőzésen borzalmasan kevés gól született, összesen 36. Ez éppen egyenlően oszlott meg, ezért mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott. A gólarány miatt még nem tudni, hogy ez melyik csapatnak kedvez jobban, de az Újváros igencsak ünnepelt a végén.

Ezzel az is eldőlt, hogy a Siófok az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül biztosan megnyerte az Ipress Kupát, 6 pontját már nem lehet befogni.

A dunaújvárosi erős kezdést követően a 2. félidő első felében a Vác nagyot javult és hirtelen három gólos vezetést épített ki magának, ami sokkal több is lehetett volna, ha nem hibáznak hatalmasakat ordító helyzetekben.

Talpra tudott azonban állni a Dunaújváros és hatalmasat küzdve felhozták magukat döntetlenre az utolsó pillanatban. A Vácnak a kezében volt a meccs, de nem tudtak élni az adódó nagy lehetőségekkel.
    A bíráskodás sem igazán kedvezett a Vácnak a meccs döntő szakaszában a végén, de a két nagyon látványos Vác elleni tévedésen kívül még 2-3 vitatható ítélet sújtotta a hazaiakat, ami lehet, hogy a váci tudósító szubjektív szemüvegén keresztül volt csak tévedés.

A mérkőzés hangulata mindenesetre az eddigi legjobb volt a tornán, ez nagyon hiányzott eddig ebből a két napból.
    Még ne menjenek sehova, mert az utolsó mérkőzésre kattintva fél óra múlva a Siófok – Fehérvár mérkőzést is élőben nyomon kísérhetik nálunk az onlajnok.com-on.
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (17:57:47)

60
    Mérkőzés vége. (18:18)

60
    KAMPER értékesíti a hetest Bíró lába alatt, ezzel kiharcolja a döntetlent a Dunaújváros. (18:18) (18:18)

60
    Befújták a hetest az Újvárosnak 4 mp-cel a vége előtt. (18:17) (18:17)

60
    Kapus nélkül a Kohász. (18:17) (18:17)

60
    Dunaújvárosi időkérés 59:45-nél. Harcolnak az újvárosiak az X-ért és emberelőnyben ennek meg is van a komoly esélye. (18:17) (18:17)

60
    Bíró véd egyet a jobb oldalról, de visszafújják az Újvárosnak 15 mp-cel a vége előtt. (18:17) (18:17)

60
    Triffa védi Hámori passzívnál leadott lövését. (18:17) (18:17)

60
    Kőkemény most az újvárosi fal. (18:17) (18:17)

60
    Utolsó perc. (18:17) (18:17)

59
    KAMPER értékesíti a hetest. Hátrányban a Vác. (18:17) (18:17)

59
    Kihagyja Vincze a bal szélről, de hetes és két perc Dakosnak. (18:16) (18:16)

59
    Kidobja a Vác oldalra. (18:16) (18:16)

59
    1 perc 40 hátra. (18:16) (18:16)

59
    Bíró védi nagy bravúrral Vincze óriási ziccerét és Farkasé a kipattanó. (18:16) (18:16)

58
    Sánta lőtt kapura, Bíró véd, de a mezőnybíró visszafújja. (18:16) (18:16)

58
    2,5 perc hátra. (18:16) (18:16)

58
    FARKAS Veronika a felső sarokba lőtte a hetest. (18:16) (18:16)

58
    Farkas lövi majd a hetest Víg Viviennek. (17:16) (17:16)

57
    Dakos másodszor is befordult, másodikra a hetest is megkapta. (17:16) (17:16)

57
    Összesen 33 gól született eddig, nagyon kevés. (17:16) (17:16)

57
    Váci időkérés 56:12-nél. (17:16) (17:16)

57
    Labdát szerez hosszú, ám indítása Vinczének elérhetetlen. Szerencséje van most a Vácnak. (17:16) (17:16)

56
    Kiegészül a Vác közben. (17:16) (17:16)

56
    Rádl Tímea ziccerét Bíró hatalmas bravúrral védi lábbal. (17:16) (17:16)

56
    Eladja a Vác a labdát, itt is a fáradtság. (17:16) (17:16)

56
    Hornyákot dolgozzák rendesen. (17:16) (17:16)

55
    Kemény az újvárosi fal ezekben a percekben. (17:16) (17:16)

54
    VINCZE használja ki az emberelőnyt a bal szélről igen gyorsan. (17:16) (17:16)

54
    Stefanovic érintette Ferling arcát, aki ügyesen rájátszott (szemmel látható volt, hogy alig találta el), a váci játékost azonban kiállítják két percre. Ez meccset eldöntő ítélet lehet. (17:15) (17:15)

54
    A mérkőzés hajrája kezdődik, nagy izgalmak várhatók, ahogy most is vannak már. (17:15) (17:15)

54
    FARKAS lendíti át 17-re hetesből a váci gólok számát. (17:15) (17:15)

53
    Dakos Noémi harcol ki hétméterest. (16:15) (16:15)

53
    Hornyák lövése a blokkot érintve száll mellé. (16:15) (16:15)

52
    GERA köszönte szépen az ajándéklabdát és egyre hozza fel az Újvárost. (16:15) (16:15)

52
    Pelczéder szerez labdát, de eladja azonnal. (16:14) (16:14)

52
    Pelczéder kapott jó passzt a bal szélen, de Triffa kifogott rajta. (16:14) (16:14)

52
    Két gól a váci előny, most a hazaiak is megálltak jó ideje. (16:14) (16:14)

51
    RÁDL most befordul és kilövi a jobb felsőt. (16:14) (16:14)

51
    A túloldalon Rádl nem tud befordulni, marad a Kohásznál. (16:13) (16:13)

50
    Farkas lő a felső lécre. (16:13) (16:13)

50
    Hámori gólját fújják vissza, marad a Vácnál. (16:13) (16:13)

50
    Kiegészült az Újváros, de a Vác támad. (16:13) (16:13)

49
    Bíró védi bravúrral Vincze Melinda kísérletét a bal szélről. (16:13) (16:13)

49
    Zavaró kiugrálások Ferling ellen, láthatóan nem ízlik neki. (16:13) (16:13)

49
    Hansághy nehéz szögből vállalta el a jobb szélről, de mellé bombázott. (16:13) (16:13)

48
    Még mindig egy percig előnyben a Vác. (16:13) (16:13)

48
    GERA talpról szerez nagyon szép átlövésgólt középről. (16:13) (16:13)

48
    HORNYÁK Dóra tört be remekül bal kettőben és kilőtte a hosszú alsót. (16:12) (16:12)

47
    Takács D. szólt vissza a bírónak, amiért kettő perces büntetést kapott. (15:12) (15:12)

47
    Megmerevedett a három gólos differencia. (15:12) (15:12)

47
    Hámori megy bele, most jól érezték az újvárosiak. A túloldalon is belemenés, Dakos védekezett remekül. (15:12) (15:12)

46
    Bíró tolja a felső lécre az újabb újvárosi próbálkozást, a hazai csapaté a labda. (15:12) (15:12)

46
    Nagyon erős most a váci fal. (15:12) (15:12)

45
    Sterjova kénytelen volt ellőni passzívnál, fölé. (15:12) (15:12)

44
    Hámori harcol ki szabaddobást. (15:12) (15:12)

44
    A plusz négyért támadhat a hazai csapat, ebben a félidőben 14 perc alatt egyetlen gólt lőtt az Újváros. (15:12) (15:12)

44
    Kamper ejti ki, lehet hogy fárad. (15:12) (15:12)

44
    Támad a Kohász. (15:12) (15:12)

43
    Időt kért a Dunaújváros, az utóbbi időszakot 6:1-re nyerte a Vác. (15:12) (15:12)

43
    HÁMORIT lerántani sem tudták, betört középen és bebombázta. (15:12) (15:12)

43
    Farkast szedik le a levegőből, szabaddobás. (14:12) (14:12)

42
    Kamper rohan bele a falba, bár innen úgy tűnt, a védő lába érintette a vonalat. (14:12) (14:12)

41
    Labdakezelési hiba Sántánál, majd a Vác is eladja egy technikai hiba miatt. (14:12) (14:12)

41
    STEFANOVIC lendületből rendezetlen védelem ellen kettőre növeli a váci előnyt. (14:12) (14:12)

41
    Rossz bejátszás, jöhet a Vác. (13:12) (13:12)

40
    STERJOVA találja meg a rést bal kettőben és a hosszú alsóba lövi a ziccert. (13:12) (13:12)

40
    Takács Bianka üti meg Sterjova arcát (vétlenül), két perces kiállítás. (12:12) (12:12)

39
    Bíró érezte jól Ferling átlövését, karral védett. (12:12) (12:12)

39
    Farkas átlövését védte Triffa, majd a túloldalon Pelczéder akadályozott meg egy lerohanást. (12:12) (12:12)

38
    Hosszú váci támadás sok faulttal. (12:12) (12:12)

38
    Váci támadás egyenlő állásnál, izgalmas a meccs és végre van meccshangulat is ezen az összecsapáson. (12:12) (12:12)

37
    KAMPER gyönyörű átlövésgóllal töri meg a vendégek gólcsendjét bal kettőből 9 méterről. (12:12) (12:12)

37
    Ezekben a percekben nagyon összeállt a váci fal. (12:11) (12:11)

37
    Gyors támadás végén HORNYÁK Dóra tört be jobb kettőben és Triffa alatt bepattintotta. (12:11) (12:11)

37
    Ferling átlövését bravúrral védte Bíró. (11:11) (11:11)

36
    Takács Bianka nem tudott befordulni. (11:11) (11:11)

36
    Gera lő fölé, de visszafújják. (11:11) (11:11)

35
    A meccs gólját lövi DAKOS Noémi, svédcsavarral bombáz a kapu bal alsó sarkába beállóból! (11:11) (11:11)

35
    Pelczéder harcolt meg egy labdáért, szabaddobás. (10:11) (10:11)

35
    Ferling középről gyengén lő, Bíró tolja oldalra. (10:11) (10:11)

34
    Lelassít az Újváros a támadás során. (10:11) (10:11)

34
    Sterjova jobb kettőben kifelé cselez, oldalhálót talál. (10:11) (10:11)

34
    Hornyák lop labdát. (10:11) (10:11)

34
    Fülöp védekezik jól. (10:11) (10:11)

33
    Ács kap egy kis pihenőt egy rövid ápolás után. (10:11) (10:11)

33
    Ács tör be, szabaddobás. Ez viszont inkább a Vác javára tűnt tévedésnek, mert erősen hetesgyanús volt. (10:11) (10:11)

33
    FARKAS Veronika a bal felsőbe pattintja a hetest Nagy Éva mellett. (10:11) (10:11)

33
    A bírók későn állítják meg az órát a hetes előtt, ez jól jött most a Vácnak. (9:11) (9:11)

32
    Hámori tör be sikerrel és harcol ki hetest. (9:11) (9:11)

32
    Kamper suhintja mellé. (9:11) (9:11)

31
    5 az 5 ellen. (9:11) (9:11)

31
    Fülöp Andrea kapott két perces büntetést, igencsak szigorúnak tűnik. (9:11) (9:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (9:11)

Az Újváros kezdheti a második félidőt rövidesen.

Megint gyengén kezdte a Vác a találkozót, az Újváros rögtön több gólos előnyre tett szert. A Vác lassan tért magához. Bár később is igen gyengén kézilabdáztak, de a Dunaújváros játéka visszaromlott a váciak szintjére, a hazai csapat lassan közelebb lopakodott, de 8-10-nél megállt a tudomány sokáig.

Mindkét együttesnek rengeteg lehetősége van, de a számtalan technikai és támadásbefejezési hiba miatt kimaradnak a helyzetek. Semmi sem dőlt el egyelőre, teljesen nyílt a találkozó.

Egy félidő után Vác – Dunaújváros: 9-11. A szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (9:11)

30
    Utólag Ferling valamiért még kettő perces kiállítást kap a levonuláskor, ezzel a második játékrészt hátrányban kezdi majd a Dunaújváros. (9:11) (9:11)

30
    Bíró bravúrral hárít egy átlövést, de nem tud már indítani 3 mp alatt. (9:11) (9:11)

30
    Ács átlövését megint fogja Bíró, de megint a Kohászé a kipattanó. (9:11) (9:11)

30
    20 mp hátra. (9:11) (9:11)

30
    Katona hibázza el a lerohanás végi ziccert a túloldalon. (9:11) (9:11)

30
    Túl hosszú az indítás Szondinak, majd az Újváros ellépi. (9:11) (9:11)

29
    Bíró olvasta Kamper átlövését. (9:11) (9:11)

29
    Ács Anna átlövését védi Bíró, de oldalt megy ki. (9:11) (9:11)

29
    FARKAS első szándékból vágja a hetest a jobb felsőbe. (9:11) (9:11)

28
    Hámori harcol ki hétméterest belülvédekezésért. (8:11) (8:11)

28
    FERLING szépségdíjas átlövésgólja a jobb felsőben köt ki. (8:11) (8:11)

28
    Sokadszor támad a plusz háromért a Kohász. (8:10) (8:10)

27
    Leért Szondi lába, de megint faultgyanús volt a helyzet. Egyelőre a játékvezetői felfogás nem kedvez a Vácnak. (8:10) (8:10)

27
    Vincze nem tudja jól átvenni kínaiból, de egyébként is a vonalra lépett. (8:10) (8:10)

26
    Hosszú újvárosi támadás. (8:10) (8:10)

26
    Az időkérés után újvárosi támadással folytatódhat a küzdelem 25:01-nél. (8:10) (8:10)

25
    A Dunaújváros is időt kér, a Vác hibáit egyelőre nem tudják eléggé kihasználni. (8:10) (8:10)

25
    Dakost nagyon látványosan két kézzel kilökték, érthetetlen, hogy nem vették ezt észre. Az Újváros támadhat mindenesetre. (8:10) (8:10)

24
    KAMPER Olívia másodszor talál a váci hálóba, középről eredményes. (8:10) (8:10)

24
    Pályán Triffa Ágnes, először ellenfélként a váci csarnokban a Vác ellen. (8:9) (8:9)

24
    STERJOVA átlövése nagyon erősre sikerült, Víg kezét is érintve a hálóba vágódott. (8:9) (8:9)

23
    Gera átlövése száll fölé. (7:9) (7:9)

22
    KATONA Flóra fantasztikus gólt szerez jobb szélről, nehéz szögből a hosszúba. (7:9) (7:9)

22
    Időt kér a váci csapat 21:38-nál. (6:9) (6:9)

22
    Még peche is van a Vácnak, VINCZE felkanyarodva lőtt át, a blokkról pedig Bírót becsapva a kapu bal oldalába hullott lassan a labda. (6:9) (6:9)

22
    A játék színvonala nem verdesi az eget. (6:8) (6:8)

21
    Fülöp szerez labdát hátul. Majd gyorsan el is adják egy elérhetetlen passz előre. (6:8) (6:8)

21
    Szondi ellen ítélnek a bal szélen. (6:8) (6:8)

20
    SÁNTA talpról lő szép átlövésgólt a kapu jobb oldalába. (6:8) (6:8)

20
    Teljes létszámban az Újváros. (6:7) (6:7)

19
    Stefanovic ront neki a vonalon álló Ferlingnek, de mégis belemenést ítélnek. (6:7) (6:7)

19
    FERLING első szándékból a bal felsőbe. (6:7) (6:7)

18
    Jól találta meg a rést Sánta bal kettőben, hetes! (6:6) (6:6)

18
    Egyenlített a magára találó Vác. (6:6) (6:6)

18
    Kiáll két percre az iménti eset miatt Kamper. (6:6) (6:6)

18
    STEFANOVIC önfeláldozó vetődése után betalál jobb kettőből egy kemény fault ellenére is. (6:6) (6:6)

18
    Takács Dusmáta beállóból leadott lövését fogja Bíró. (5:6) (5:6)

17
    FARKAS középről klasszikus átlövésgól 8 méterről. (5:6) (5:6)

17
    Határeset a bal szélen, de visszakapja a Vác. (4:6) (4:6)

17
    VINCZE Melinda jó ütemben futott be és nem hibázott! (4:6) (4:6)

16
    Gera sárgul be. (4:5) (4:5)

16
    SZONDI Zsófia nagyot harcolt a helyzetért és a bal szélről szépen emeli át Víget. (4:5) (4:5)

16
    Kamper bejátszása pontatlan. (3:5) (3:5)

15
    Hornyák átlövése a blokkon megpattan, Víg pedig fölé tornássza. Kisebb ápolásra szorul a továbblendülő kéz miatt Gera, de tudja folytatni szerencsére. (3:5) (3:5)

15
    Stefanovic lő gólt, de fault közben lépéshibát vétett, visszafújják. (3:5) (3:5)

15
    Belül futott át Takács Dusmáta a vonalon. (3:5) (3:5)

14
    HORNYÁK hetese Víg kezét is finoman érintve kerül a bal alsóba. (3:5) (3:5)

14
    Kamper Olívia kap sárgát. (2:5) (2:5)

13
    Fülöp harcol ki hetest. (2:5) (2:5)

13
    Ferling átlövését Bíró Blanka hárítja. Jöhet a hazai csapat. (2:5) (2:5)

12
    Hosszú újvárosi támadás. (2:5) (2:5)

12
    Ferling kezébe passzol a Vác, úgy tűnik, ott folytatják, ahol a Siófok ellen abbahagyták. (2:5) (2:5)

11
    VINCZE megoldja a bal szélről emberhátrányban is, növeli előnyét az Újváros. (2:5) (2:5)

11
    Fölé lőtt Hornyák, faultgyanús volt a dolog. Előnyben sem tud mit kezdeni a Vác. (2:4) (2:4)

10
    Bíró tolja ki bravúrral Ferling lövését. (2:4) (2:4)

10
    Hornyák középről átlő, de mellé száll. (2:4) (2:4)

10
    Ertl kap pihenőt, Katona Flóra a helyén jobb szélen. (2:4) (2:4)

10
    Takács Dusmáta két kezes lökése Ertl ellen ziccerben, kettő perc. (2:4) (2:4)

9
    VINCZE Melinda a bal szélről kilövi a hosszú alsót, a kapufa segítette be a labdát. (2:4) (2:4)

9
    Stefanovic kis híján labdát szerez. (2:3) (2:3)

9
    HORNYÁK Dóra került üresbe középen, betört és betalált. (2:3) (2:3)

8
    Déli formáját hozza egyelőre a Vác. (1:3) (1:3)

8
    KAMPER rendezetlen védelem ellen betalál volt csapata ellen középről. (1:3) (1:3)

8
    Hornyák kísérlete most gyenge, Víg könnyen fogja. (1:2) (1:2)

7
    Végre meccshangulat, már 200-nál jóval több néző. (1:2) (1:2)

7
    Hosszú váci támadás, jól védekezik egyelőre az Újváros. (1:2) (1:2)

6
    Farkas váltja Sterjovát. (1:2) (1:2)

6
    Eladta a labdát a DKKA. (1:2) (1:2)

5
    Sterjova ziccerbe került középen, de sikerült telibe találnia Víg Vivient. A kipattanó az újvárosiaké. (1:2) (1:2)

5
    Sterjova blokkolt lövése után HOSSZÚ nagyon jó szögből lőhetett a jobb szélről, be is pattintotta Bíró lába alatt. (1:2) (1:2)

4
    Takács Dusmáta kap sárga lapot. (1:1) (1:1)

4
    Bíró fogja Gera átlövését. (1:1) (1:1)

4
    Sterjova lábához ért a labda, jöhet előre a DKKA. (1:1) (1:1)

3
    FERLING Bernadett átlövésből eredményes bal kettőből. (1:1) (1:1)

3
    Szondi azonnal két perces büntetést kap visszahúzásért. Adhatónak tűnt. (1:0) (1:0)

2
    Sterjova bejátszásából FÜLÖP lő gólt beállóból. (1:0) (1:0)

2
    Hatalmas felső kapufa Gerától. (0:0) (0:0)

2
    Hornyák Dóra kapott sárga lapot. (0:0) (0:0)

2
    Ertl nagyon nehéz szögből Víg lábára dobja a jobb szélről. (0:0) (0:0)

1
    A kapuban Bíró és Víg kezdenek. (0:0) (0:0)

1

A vendéglátók kezdik az első játékrészt.

Világoskékben játszik a Vác együttese, fehérben a DKKA.

Zajlik a játékosok bemutatása, nagyjából 2-3 perc és kezdődik az összecsapás.

Ipress Center-Vác: Balogh, Sztranyan, Bíró – Hansághy, Hámori, Farkas, Helembai, Szondi, Sterjova, Hornyák D., Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Katona, Pelczéder, Virág
    Vezetőedző: Konkoly Csaba

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Víg, Nagy Éva – Ferling, Gera, Azari, Berta, Takács Dusmáta, Sánta, Ács, Vincze, Bulath, Hanusz, Kamper, Takács Bianka, Hosszú, Khouiled S, Mekler-Rádl Tímea
    Vezetőedző: Mátéfi Eszter

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr..

A nyár második fele a következő szezonra való felkészülésről szól hazai kézilabdacsapataink számára. Így van ez a hölgyeknél is. Egy igen komoly értékmérő tornát közvetítünk élőben Vácról.

Az Ipress Kupa 2014 idén is igazán kiváló együtteseket vonultat fel a Dunakanyar kézilabda fellegvárában. A hazai Ipress Center-Vác csapatán kívül pályára lép a Dunaújváros, a Siófok, a Fehérvár is, valamint a cseh Sokol Poruba hölgykoszorúja. Utóbbi csapat érdekessége, hogy a hazánkban (de különösen a Ferencvárosnál és Vácott) is nagy ismertségnek és szeretetnek örvendő Lucia Uhrakova ehhez a csapathoz igazolt 2012-ben és a mai napig aktív.

Ami a magyar résztvevőket illeti, a Vác gárdájában is nagy volt a mozgás, de ugyanez elmondható a Siófok és a Fehérvár csapatáról is. Egyedül a Dunaújvárosnál nem változott jelentősen a keret, de még tavalyhoz képest is sikerült erősödniük néhány minőségi igazolással. A DKKA mindenképpen nagy esélyese a tornának.

A Siófok is határozottan erősödött tavalyhoz képest, kezdőcsapatuk felér egy B-válogatottal, elég csak Such, Orbán, Piedade, Wörz. Szekerczés vagy Erdősi Ildikó nevét említenünk. A Fehérvárnál főként Tilinger és Horváth Bernadett lehetnek a szekér húzói, de a külföldi igazolások sem tűnnek éppen gyengének (Tanabe, Ishitate).

A Dunaújváros eddig is erős volt (Víg, Bulath, Ferling, Vincze), de a nyáron megszerezték még Kamper Olíviát és Triffa Ágnest is, mit ne mondjunk, Azari sem számít gyenge fogásnak.

Végül a hazai csapatról néhány szót. Érdekesség, hogy mindegyik itthoni vetélytárssal megmérkőzött már a nyári szünetben. A Fehérvárt hazai környezetben minimális különbséggel verte, míg idegenben szintén 1, illetve 2 góllal vereséget szenvedett a Dunaújvárostól és a Siófoktól.
    A Vác csapata tavalyhoz képest átalakult, némileg talán erősödtek, különösen átlövő poszton. Drávai mellé ugyanis az eddig igencsak jól muzsikáló Hornyák Dóra és Maria Sterjova érkezett, de erősítés lesz még Tóth Eszter is, aki jelenleg még súlyos sérülése miatt lábadozik. Ukrán válogatott kapust is szerzett a Vác, Balogh Judit személyében és a bal szélre érkező Pelczéder Orsolya is az egyik legjobb fogásnak tűnik.

A pénteki napon öt, míg a szombati napon szintén öt találkozót rendeznek 10:30, 12:30, 14:30, 16:30 és 18:30-as kezdettel. Mind a tíz találkozót élőben közvetítjük itt, az onlajnok.com-on, tartsanak velünk!