Cordoba – Real Club Celta de Vigo 1:1 (vége) | Athletic Bilbao – Levante 3:0 (vége) | Atlético Madrid – SD Eibar 2:1 (vége)
RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (vége)
Atlético Madrid
2:1 (2:1)
SD Eibar
szombat 30.08.2014, 21:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (22:53:15)

"Ei, bárcsak" pontot szereznénk Madridban, fohászkodhattak a meccs előtt az abszolút újonc Eibar drukkerei, s bizony nem is álltak messze tőle...

Remek meccsen győzelemmel mutatkozott be hazai pályán a bajnok Atlético az új idényben, mégsem lehetnek túlságosan büszkék magukra. 25 perc után úgy tűnt, eldőlt minden az újonc kiscsapat ellen, hiszen két pontrúgás után két fejesgóllal nyitottak a Matracosok. Abraham csodaszép szépítő találata után azonban szinte varázsütésre megváltozott minden, s a második félidőben az Eibar időnként kapujához szögezte az ekkorra már teljesen ötlettelen hazaiakat. S a legvégén bizony Ángel lábában maradt az egyenlítő gól...

90+3

90+3
    Javi Lara jobb oldali beadásába lépnek bele a hazai védők.

90+2
    Siqueira bal oldali beadását Raúl García fejeli 15 méterről a kapu fölé.

90+2
    Ángel szereli szabálytalanul Gabit, majd indulna meg a kapu felé, de a bíró visszafújja.

90+1
    Bóveda jobb oldali beadását kifejelik a védők, a balról visszatett labda után pedig Manu Del Moral szabálytalan védőjével szemben az ötös bal oldalánál, szabadrúgás kifelé.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90
    Jiménez 23 méteres lapos lövését is biztosan védi Irureta kapus.

89
    A kontra végén Bóveda jobb oldali beadása magas, kifejelik a hazaiak, majd a túloldalon Raúl García lő 25 méterről magasan a jobb felső sarok fölé.

89
    Saúl középre ívelt labdája gyenge, Irureta szerzi meg.

87
    A túloldalon Godín is óriási hibát vét, így Ángel húzhat középen egyedül kapura, de estében 10 méterről a jobb alsó sarok mellé gurít kevéssel, Siqueirától zavarva. Hatalmas egyenlítési lehetőség volt!

87
    Albentosa hibája után leindít az Atléti, de Koke 23 méteres lövését védi Irureta.

86
    Juanfran jobb oldali beadása után tisztáznak középen a vendégvédők.

86
    Raúl García harcol ki bedobást a jobb szélen.

85
    Öt perccel a vége előtt még mindig nyílt a mérkőzés, aminél nagyobb dicséretet az Eibar nemigen érdemelhet ki.

84
    Dani Nieto szabálytalan a jobb szélen Siqueirával szemben támadásban, szabadrúgás kifelé.