Bayer Leverkusen – Hertha BSC 4:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 2:2 (vége) | Werder Bremen – 1899 Hoffenheim 1:1 (vége)
VfB Stuttgart – 1. FC Köln 0:2 (vége) | Hamburger SV – SC Paderborn 07 0:3 (vége) | FC Schalke 04 – Bayern München 1:1 (vége)
FC Schalke 04
1:1 (0:1)
Bayern München
szombat 30.08.2014, 18:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Bundesliga

Nagy iramú első félidő után, ahol a Bayern jókora fölényben játszott, bajor vezetéssel mehettek pihenni. Bár a szünet előtti percekben nyomott a Schalke, abból sejthető volt, hogy nem lesz sétagalopp a második játékrész.

Valóban így is lett, a Schalke felbátorodott, jóval jobban játszott, teljesen egyenrangú volt mezőnyben a Münchennél, sőt, kapura is veszélyesen kezdett játszani.

Meg is lett az egyenlítés. Utána még mindkét együttes lőhetett volna gólt, de leült a mérkőzés a végére, megelégedtek az 1-1 ponttal.

Schalke 04 – Bayern München: 1-1!
    ---- (20:26:32)

90+4

90+4
    Még egy veszélyes Schalke megindulás Choupo-Moting részéről, de kisodródik, visszafelé cselez, majd egy lesen álló társhoz továbbítja, lejár az idő közben.

90+4
    Már az utolsó percben járunk, a jelek szerint marad a döntetlen.

90+4
    Bernat is lövés helyett a beadást választja balról, pedig jócskán belül volt a tizenhatoson. Lewandowski ellen ítélnek közben középen egy fejesnél, jogosan.

90+3
    Túl sokat passzolgatnak a bajorok a tizenhatoson belül, ilyenkor törvényszerű, hogy előbb-utóbb odaér egy Schalke védő lába.

90+2
    A középpályán adogat a Bayern, mintha elég lenne nekik az egy pont idegenben.

90+1
    Négy perc a ráadás, nem is kevés.

90+1
    Neuer könnyedén húzza le a beívelést, Bayern támadás jöhet.

90
    Bernat lép oda és szöglet lesz belőle. Ezt akarták a kék mezesek, jöhet a sarokrúgás.

90
    Támad a Schalke, Choupo-Motingot szerelték középen, de bedobás a kékeknek jobbról!

89
    A bal oldalon tört volna be a tizenhatoson belülre Bernat, majd elterült a földön, a hajrában ilyenért nem fognak tizenegyest adni, bár nem volt egyértelmű a dolog.

88
    Az iram meg sem közelíti a húsz perccel ezelőttit, de különösen az első félidő után maradhat hiányérzetünk.

87
    Már öt perc sincs hátra a találkozó rendes játékidejéből, egyre nő az esélye a pontosztozkodásnak.

86
    Megszerzi a Schalke, Fuchs azonban túl hosszan szökteti magát.

85
    Középen adogat a Bayern, nem viszik túlzásba a kapkodást.

84
    Most alighanem Draxler megúszta a piros lapot, elég durván buktatta Shaqirit, de nem villant a második sárga.

83
    Meglepő, de a labdabirtoklási arány 37-63%, pedig a Schalke láthatólag egyáltalán nincs alárendelt szerepben.