KTE-Phoenix Mecano – Szeged 2011 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Aqvital FC Csákvár 7:3 (vége) | Nyíregyháza – Cegléd 3:0 (vége)
Debreceni VSC – Békéscsaba 2:3 (vége) | Gyirmót – Győr 1:4 (vége) | Diósgyőri VTK – Szolnok 4:1 (vége)
Pécsi MFC – Soroksár 2:1 (vége) | Fehérvár – 5:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
5:1 (2:1)
kedd 16.09.2014, 19:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • Magyar Ligakupa

A második félidő már kevesebb izgalmat hozott, viszont ebben a periódusban is három találatot láthattunk, mindegyiket a hazaiak szerezték.
    A Videoton megérdemelten győzi le másodosztályú vetélytársát, ezzel a fehérváriak hat ponttal vezetik ez "E" csoportot, míg a Vasas két forduló után továbbra is pont nélkül áll. (20:49:24)

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

88
    A Vidi gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Kiütés a vége! Nagy Zsolt szerez meg egy kipattanót, cselez, de nem lő, a labda FECZESIN RÓBERT-hez kerül, aki nem sokat teketóriázik, 13 méterről kilövi a rövid felsőt! Ez sem volt csúnya találat! 5-1!

87
    Nagy Zs. ápolása miatt áll a játék.

85
    Pál jobb oldali beadását sikerül kapura fejelni, de a labda erőtlenül hullik Horváth Tamás kezébe.

85
    Véninger küzd meg Kékesivel, utóbbi a gyorsabb, a tizenhatoson belül pedig a támadót látja szabálytalannak Szilasi Szabolcs játékvezető.

84
    Harmadik hazai csere: Kleinheisler le, Valkovszki be.

83
    Véninger sarokrúgásánál Fejes emelkedik a legmagasabbra, de nem sikerül jól belefejelnie a labdába.

83
    Szöglethez jutnak a fehérváriak.

82
    Tisztáznak a piros-kékek a sarokrúgást követően.

81
    Polényi megy el a jobb oldalon, egészen közel ér a kapuhoz, a centerezését Caneira rúgja szögletre.

79
    GÓÓÓL! Eldől a mérkőzés! A sarokrúgás után KOVÁCS ISTVÁN elé kerül a labda, aki a tizenhatoson belül két védőt is kicselez, majd az eldőlő Hermány mellett a hosszú alsóba passzol 12 méterről! 4-1!

78
    Feczesin elől tisztáznak szögletre a vendégek.

78
    Kleineisler centerezésére Feczesin nem mozdul.

76
    Kovács I. elől Hermány az utolsó pillanatban lövi el a labdát a kapujából kifutva!

75
    Nagy T. teker messziről, jócskán fölé.

74
    Kékesi indítását Heffler veszi le mellel, majd indítja a hazai támadást.

73
    Véninger esik át az egyik Vasas védő lábán a tizenhatoson belül, nincs büntető.

72
    Második hazai csere. Pajac helyén Véninger folytatja.

71
    Nagy Zs. fejelhetne teljesen tisztán az ötösről, mellé, de egyébként is les volt.

70
    Kleinheisler végzi el a sarokrúgást is, ezt sikerül kicsúsztatni, de a labda marad a fehérváriaknál.

69
    Kleinheisler pontrúgását szögletre mentik a rövidről a vendégek.

69
    Az oldalvonal mellől jöhet szabadrúgással a Vidi.

67
    Nagy T. (Vasas) szabálytalankodik Kovács Istvánnal szemben a vendég térfél közepén, sárga a jutalma.

65
    Kovács I. szépen tör be Pajac rövid passza után, de szerelni tudják a vendégek.

65
    Vida ad be jobbról, egészen könnyedén felszabadítanak a hazaiak.

62
    A vendégek sarokrúgása már nem veszélyes, kirúgással jöhet a Vidi.

61
    Polényi ziccerben eltöri a labdát, de így is szöglet lesz belőle!

59
    Nagy T. elép kerül a labda, aki 13 méterről célozza meg a hosszú alsót, Fejes a gólvonal elől két méterre tisztáz!

57
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a hazai csapat! Fejes veszélyes beadásába KÉKESI ALEXANDER ér bele nagyon szerencsétlenül, a labda védhetetlenül vágódik a hosszú alsóba! 3-1!

56
    Les iatt jöhetnek szabadrúgással a hazaiak.

55
    Eladott vendég labda után Trebotic iramodik meg középen, létszámfölényben a piros-kékek, de rossz a passz, oda a lehetőség.

53
    Pajac sarokrúgását visszafejelik, az ismétlést pedig kicsúsztatják a fehér mezes vendégek.

53
    Szép kiugratást kap Kovács ., becsúszva szerelik, szöglet lesz.

52
    Tóth Cs. (Vasas) sárgul be.

49
    A fővárosi térfél közepéről jöhet szabadrúgással a Vidi.

47
    Pajac kap elérhetetlen labdát, kirúgással jöhet a Vasas.

46

45
    Vasas csere a szünetben: Rodenbücher le, Kékesi be.

45
    Csere a Vasas FC-nél/nál: lemegy Grúz, bejön Nagy T..

45
    Újabb vendég változtatás a szünetben: lemegy Vida, bejön Berecz.

45
    Cserél a Vasas a szünetben: lemegy Remili, bejön Görgényi.

45
    Cserélnek a vendégek: lemegy Ferenczi, bejön Tóth Cs.

45
    Cserél a szünetben a Vidi: Oliveira le, Kovács I. be.

Egy szép gólokban gazdag első félidőt láthatott a kilátogató 800 néző. A Vasas szerzett vezetést Ádám parádés találatával, majd rákapcsolt a Vidi, és Oliveira duplájával még a lefújás előtt fordítani tudtak a fehérváriak! Reméljük, hasonlóan izgalmas folytatást láthatunk majd!

45
    Remili ad be Heffler mellett laposan, a labda Horváth Tamás kezében köt ki.

45
    Vasas kirúgás a félidő vége felé.

43
    GÓÓÓL! Fordítanak a hazaiak! Bal oldali beadás teljesen egyedül találja meg FILIPE OLIVEIRA-t a tizenegyes pont közelében, a Vidi szélsője kapásból ő ballal, laposan a hosszú alsóba! 2-1!

42
    Pajac keverget az alapvonal közelében, szép cselek után jön a centerezés, de ebből sem lesz lövés.

42
    Heffler és Oliveira beadását is semlegesítik a fővárosiak.

40
    Oliveira lapos indítása érdekesen változtat irányt az egyik vendég védőn, Pajac kerül óriási ziccerbe, tizenhatról teker, felső kapufa!

39
    Kleinheisler sarokrúgását Hermány húzza le magabiztosan.

38
    Heffler pontrúgása szögletre pattan a sorfalról.

37
    Hazai rekontra végén Kleinheislert tartják fel, szabadrúgással jöhetnek a fehérváriak 22 méterről.

37
    Oliveira beadását Hermány üti el nyújtózkodva Feczesin elől, a hosszú Pajac centerezne, belelépnek, szöglet!

36
    Remili ollózik 15 méterre a Vidi kapujától, szép mozdulat, nem sokkal megy mellé.

35
    Feczesin lépi át a labdát a passz után, de Tamás L. számít erre.

34
    A hazai szöglet rossz, Kleinheisler a rövidre rúgta, kontrázik a Vasas, végül Remili lő ígéretes helyzetből, Pajac blokkolja!

33
    Szöglethez jut a Vidi.

32
    Polényi beadása Horváth Tamás kezébe hullik.

30
    Tamás L. (Vasas) sárgul be, a lendületben induló Oliveirat buktatja.

30
    Kleinheisler totojázza el a lehetőséget, nem indít, Vida szereli a délpályánál, de a vendégek játékosa sem tud pontosan passzolni.

28
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a fehérváriak! Feczesin remek ütempasszal ugratja ki FILIPE OLIVEIRA-t, aki 12 méterről, jobb külsővel, gyönyörűen teker a hosszú alsóba! 1-1!

27
    Heffler kemény passza elpattan Oliveiratól!

26
    Feczesin lekészítése után Nagy Zsolt lő kapásból, blokkolnak a vendégek.

25
    Fejes és Ádám is jól vannak, folytatódik a játék.

24
    Polényi beadása után két játékos összefejel a tizenhatoson belül, ápolás miatt áll a játék.

23
    Kleinheisler lő messziről, fölé, kirúgással jöhet a Vasas.

22
    Nagy Zsolt szépen lövi be a labdát a védők közé, Oliveira lódul meg vele a jobb oldalon, a centerezését viszont Kleinheisler nem tudja átvenni, kicsit hosszú volt neki, Joan Carrillo dühöng a kispadon!

20
    A Vasas gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Hatalmas góllal szerez vezetést a Vasas! A szöglet után mentenek a hazaiak, ám az ismétlés üresen találja meg ÁDÁM MARTIN-t, aki 10 méterről, kapásból, bődületesen nagy gót akaszt a Vidi kapujába, egyenesen a hosszú felsőbe! 0-1!

19
    Pajac nagyszerű becsúszása után szöglettel jöhet a Vasas.

17
    Remili tüzel 9 méterről, de blokkolják a kísérletét.

17
    Oliveira szerez labdát a hazai térfélen, majd a szokásos indítás Feczesin felé, de Tamás L. lefüleli a labdát.

15
    Kleinheisler és Nagy Zs. kényszerítőzik, de utóbbi túl hosszan kapja vissza a labdát előbibtől.

14
    Heffler kénytelen hátrafelé passzolni a Vasas térfeléről, mindenesetre beszorulnak a fővárosiak.

12
    Oliveira szép csel után teker középre, Feczesin mögött és a hosszún érkező Pajac mögött is elmegy a labda.

10
    Megint Feczesin! Egy hosszan előre vágott labdára stratol a vidi csatára, jön Hermány is, végül elakad a kapusban a játékszer!

9
    Oliveira centerezését Feczesin éri el a hosszún, de szinte null szögből kell próbálkoznia, keresztbe gurít a kapu előtt!

9

8
    Oliveira későn indítana, pontatlan is, de egyébként is lesen állt Feczesin.

7
    Mezőnyjáték zajlik a pályán, egyelőre enyhe hazai fölény érződik.

5
    Oliveira hosszú indítását Hermány rúgja el Feczesin elől a tizenhatoson kívül.

4
    Heffler veszélyes beadását kivágják a fővárosiak a tizenhatoson belülről.

3
    Hermány csúszik a labdáért, szöglettől menti meg csapatát a Vasas kapusa.

2
    Takács K. lő 20 méterről jobbal fölé, nem okozott különösebb veszélyt a kísérlete.

1
    A hazaiak piros mezben és kék nadrágban, míg a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.

1

Videoton FC: Horváth Tamás – Heffler, Caneira, Chakla, Fejes – Trebotic, Nagy Zs. – Oliveira, Kleinhesiler, Pajac – Feczesin

Vezetőedző: Joan Carrillo

Vasas FC: Hermány – Polényi, Grúz, Tamás L., Pál D. – Rodenbücher, Vida, Takács K., Ádám – Ferenczi, Remili

Vezetőedző: Szanyó Károly

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs – Lémon Oszkár, Takács Gábor.

Az "E" csoport állása:

1. Videoton 3 pont (4-0)
    2. Újpest 3 pont (2-1)
    3. Vasas 0 pont (1-2)
    4. Ajka 0 pont (0-4)

A Ligakupa "E" csoportjának 2. fordulójában az NB I listavezetője a másodosztály éllovasát fogadja Székesfehérváron.
    A Videoton az Ajka együttesét győzte le 4-0-ra hazai pályán az első körben, míg a Vasas 2-1-es vereséget szenvedett az Újpest otthonában.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Nagy Zalán

Gólok: 28. Oliveira, 43. Oliveira, 57. Kékesi (öngól), 79. Kovács I., 88. Feczesin – 20. Ádám

Lapok:   30. Tamás L. (VAS), 52. Tóth Cs. (VAS), 67. Nagy T. (VAS)

MOL Fehérvár FC: Horváth Tamás – Heffler, Caneira, Chakla, Fejes – Trebotic, Nagy Zs. – Oliveira(Kovács I., a szünetben), Kleinhesiler(Valkovszki, 84.), Pajac(Véninger, 72.) – Feczesin

: Hermány – Polényi, Grúz(Nagy T., a szünetben), Tamás L., Pál D. – Rodenbücher(Kékesi, a szünetben), Vida(Berecz, a szünetben), Takács K., Ádám – Ferenczi(Tóth Cs., a szünetben), Remili(Görgényi, a szünetben)

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs – Lémon Oszkár, Takács Gábor