KTE-Phoenix Mecano – Szeged 2011 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Aqvital FC Csákvár 7:3 (vége) | Nyíregyháza – Cegléd 3:0 (vége)
Debreceni VSC – Békéscsaba 2:3 (vége) | Gyirmót – Győr 1:4 (vége) | Diósgyőri VTK – Szolnok 4:1 (vége)
Pécsi MFC – Soroksár 2:1 (vége) | Fehérvár – 5:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
5:1 (2:1)
kedd 16.09.2014, 19:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

A Ligakupa "E" csoportjának 2. fordulójában az NB I listavezetője a másodosztály éllovasát fogadja Székesfehérváron.
    A Videoton az Ajka együttesét győzte le 4-0-ra hazai pályán az első körben, míg a Vasas 2-1-es vereséget szenvedett az Újpest otthonában.

Az "E" csoport állása:

1. Videoton 3 pont (4-0)
    2. Újpest 3 pont (2-1)
    3. Vasas 0 pont (1-2)
    4. Ajka 0 pont (0-4)

Videoton FC: Horváth Tamás – Heffler, Caneira, Chakla, Fejes – Trebotic, Nagy Zs. – Oliveira, Kleinhesiler, Pajac – Feczesin

Vezetőedző: Joan Carrillo

Vasas FC: Hermány – Polényi, Grúz, Tamás L., Pál D. – Rodenbücher, Vida, Takács K., Ádám – Ferenczi, Remili

Vezetőedző: Szanyó Károly

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs – Lémon Oszkár, Takács Gábor.

1

1
    A hazaiak piros mezben és kék nadrágban, míg a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.

2
    Takács K. lő 20 méterről jobbal fölé, nem okozott különösebb veszélyt a kísérlete.

3
    Hermány csúszik a labdáért, szöglettől menti meg csapatát a Vasas kapusa.

4
    Heffler veszélyes beadását kivágják a fővárosiak a tizenhatoson belülről.

5
    Oliveira hosszú indítását Hermány rúgja el Feczesin elől a tizenhatoson kívül.

7
    Mezőnyjáték zajlik a pályán, egyelőre enyhe hazai fölény érződik.

8
    Oliveira későn indítana, pontatlan is, de egyébként is lesen állt Feczesin.

9
    A fővárosi térfél közepéről jöhet szabadrúgással a Vidi.

9
    Oliveira centerezését Feczesin éri el a hosszún, de szinte null szögből kell próbálkoznia, keresztbe gurít a kapu előtt!

10
    Megint Feczesin! Egy hosszan előre vágott labdára stratol a vidi csatára, jön Hermány is, végül elakad a kapusban a játékszer!

12
    Oliveira szép csel után teker középre, Feczesin mögött és a hosszún érkező Pajac mögött is elmegy a labda.

14
    Heffler kénytelen hátrafelé passzolni a Vasas térfeléről, mindenesetre beszorulnak a fővárosiak.

15
    Kleinheisler és Nagy Zs. kényszerítőzik, de utóbbi túl hosszan kapja vissza a labdát előbibtől.

17
    Oliveira szerez labdát a hazai térfélen, majd a szokásos indítás Feczesin felé, de Tamás L. lefüleli a labdát.

17
    Remili tüzel 9 méterről, de blokkolják a kísérletét.

19
    Pajac nagyszerű becsúszása után szöglettel jöhet a Vasas.

20
    A Vasas gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Hatalmas góllal szerez vezetést a Vasas! A szöglet után mentenek a hazaiak, ám az ismétlés üresen találja meg ÁDÁM MARTIN-t, aki 10 méterről, kapásból, bődületesen nagy gót akaszt a Vidi kapujába, egyenesen a hosszú felsőbe! 0-1!

22
    Nagy Zsolt szépen lövi be a labdát a védők közé, Oliveira lódul meg vele a jobb oldalon, a centerezését viszont Kleinheisler nem tudja átvenni, kicsit hosszú volt neki, Joan Carrillo dühöng a kispadon!

23
    Kleinheisler lő messziről, fölé, kirúgással jöhet a Vasas.

24
    Polényi beadása után két játékos összefejel a tizenhatoson belül, ápolás miatt áll a játék.

25
    Fejes és Ádám is jól vannak, folytatódik a játék.

26
    Feczesin lekészítése után Nagy Zsolt lő kapásból, blokkolnak a vendégek.

27
    Heffler kemény passza elpattan Oliveiratól!

28
    A Vidi gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a fehérváriak! Feczesin remek ütempasszal ugratja ki FILIPE OLIVEIRA-t, aki 12 méterről, jobb külsővel, gyönyörűen teker a hosszú alsóba! 1-1!

30
    Kleinheisler totojázza el a lehetőséget, nem indít, Vida szereli a délpályánál, de a vendégek játékosa sem tud pontosan passzolni.

30
    Tamás L. (Vasas) sárgul be, a lendületben induló Oliveirat buktatja.

32
    Polényi beadása Horváth Tamás kezébe hullik.

33
    Szöglethez jut a Vidi.

34
    A hazai szöglet rossz, Kleinheisler a rövidre rúgta, kontrázik a Vasas, végül Remili lő ígéretes helyzetből, Pajac blokkolja!

35
    Feczesin lépi át a labdát a passz után, de Tamás L. számít erre.

36
    Remili ollózik 15 méterre a Vidi kapujától, szép mozdulat, nem sokkal megy mellé.

37
    Oliveira beadását Hermány üti el nyújtózkodva Feczesin elől, a hosszú Pajac centerezne, belelépnek, szöglet!

37
    Hazai rekontra végén Kleinheislert tartják fel, szabadrúgással jöhetnek a fehérváriak 22 méterről.

38
    Heffler pontrúgása szögletre pattan a sorfalról.

39
    Kleinheisler sarokrúgását Hermány húzza le magabiztosan.

40
    Oliveira lapos indítása érdekesen változtat irányt az egyik vendég védőn, Pajac kerül óriási ziccerbe, tizenhatról teker, felső kapufa!

42
    Heffler és Oliveira beadását is semlegesítik a fővárosiak.

42
    Pajac keverget az alapvonal közelében, szép cselek után jön a centerezés, de ebből sem lesz lövés.

43
    GÓÓÓL! Fordítanak a hazaiak! Bal oldali beadás teljesen egyedül találja meg FILIPE OLIVEIRA-t a tizenegyes pont közelében, a Vidi szélsője kapásból ő ballal, laposan a hosszú alsóba! 2-1!

45
    Vasas kirúgás a félidő vége felé.

45
    Remili ad be Heffler mellett laposan, a labda Horváth Tamás kezében köt ki.

Egy szép gólokban gazdag első félidőt láthatott a kilátogató 800 néző. A Vasas szerzett vezetést Ádám parádés találatával, majd rákapcsolt a Vidi, és Oliveira duplájával még a lefújás előtt fordítani tudtak a fehérváriak! Reméljük, hasonlóan izgalmas folytatást láthatunk majd!

45
    Cserél a szünetben a Vidi: Oliveira le, Kovács I. be.

45
    Cserélnek a vendégek: lemegy Ferenczi, bejön Tóth Cs.

45
    Cserél a Vasas a szünetben: lemegy Remili, bejön Görgényi.

45
    Újabb vendég változtatás a szünetben: lemegy Vida, bejön Berecz.

45
    Csere a Vasas FC-nél/nál: lemegy Grúz, bejön Nagy T..

45
    Vasas csere a szünetben: Rodenbücher le, Kékesi be.

46

47
    Pajac kap elérhetetlen labdát, kirúgással jöhet a Vasas.

49

52
    Tóth Cs. (Vasas) sárgul be.

53
    Szép kiugratást kap Kovács ., becsúszva szerelik, szöglet lesz.

53
    Pajac sarokrúgását visszafejelik, az ismétlést pedig kicsúsztatják a fehér mezes vendégek.

55
    Eladott vendég labda után Trebotic iramodik meg középen, létszámfölényben a piros-kékek, de rossz a passz, oda a lehetőség.

56
    Les iatt jöhetnek szabadrúgással a hazaiak.

57
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a hazai csapat! Fejes veszélyes beadásába KÉKESI ALEXANDER ér bele nagyon szerencsétlenül, a labda védhetetlenül vágódik a hosszú alsóba! 3-1!

59
    Nagy T. elép kerül a labda, aki 13 méterről célozza meg a hosszú alsót, Fejes a gólvonal elől két méterre tisztáz!

61
    Polényi ziccerben eltöri a labdát, de így is szöglet lesz belőle!

62
    A vendégek sarokrúgása már nem veszélyes, kirúgással jöhet a Vidi.

65
    Vida ad be jobbról, egészen könnyedén felszabadítanak a hazaiak.

65
    Kovács I. szépen tör be Pajac rövid passza után, de szerelni tudják a vendégek.

67
    Nagy T. (Vasas) szabálytalankodik Kovács Istvánnal szemben a vendég térfél közepén, sárga a jutalma.

69
    Az oldalvonal mellől jöhet szabadrúgással a Vidi.

69
    Kleinheisler pontrúgását szögletre mentik a rövidről a vendégek.

70
    Kleinheisler végzi el a sarokrúgást is, ezt sikerül kicsúsztatni, de a labda marad a fehérváriaknál.

71
    Nagy Zs. fejelhetne teljesen tisztán az ötösről, mellé, de egyébként is les volt.

72
    Második hazai csere. Pajac helyén Véninger folytatja.

73
    Véninger esik át az egyik Vasas védő lábán a tizenhatoson belül, nincs büntető.

74
    Kékesi indítását Heffler veszi le mellel, majd indítja a hazai támadást.

75
    Nagy T. teker messziről, jócskán fölé.

76
    Kovács I. elől Hermány az utolsó pillanatban lövi el a labdát a kapujából kifutva!

78
    Kleineisler centerezésére Feczesin nem mozdul.

78
    Feczesin elől tisztáznak szögletre a vendégek.

79
    GÓÓÓL! Eldől a mérkőzés! A sarokrúgás után KOVÁCS ISTVÁN elé kerül a labda, aki a tizenhatoson belül két védőt is kicselez, majd az eldőlő Hermány mellett a hosszú alsóba passzol 12 méterről! 4-1!

81
    Polényi megy el a jobb oldalon, egészen közel ér a kapuhoz, a centerezését Caneira rúgja szögletre.

82
    Tisztáznak a piros-kékek a sarokrúgást követően.

83
    Szöglethez jutnak a fehérváriak.

83
    Véninger sarokrúgásánál Fejes emelkedik a legmagasabbra, de nem sikerül jól belefejelnie a labdába.

84
    Harmadik hazai csere: Kleinheisler le, Valkovszki be.

85
    Véninger küzd meg Kékesivel, utóbbi a gyorsabb, a tizenhatoson belül pedig a támadót látja szabálytalannak Szilasi Szabolcs játékvezető.

85
    Pál jobb oldali beadását sikerül kapura fejelni, de a labda erőtlenül hullik Horváth Tamás kezébe.

87
    Nagy Zs. ápolása miatt áll a játék.

88
    GÓÓÓL! Kiütés a vége! Nagy Zsolt szerez meg egy kipattanót, cselez, de nem lő, a labda FECZESIN RÓBERT-hez kerül, aki nem sokat teketóriázik, 13 méterről kilövi a rövid felsőt! Ez sem volt csúnya találat! 5-1!

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

A második félidő már kevesebb izgalmat hozott, viszont ebben a periódusban is három találatot láthattunk, mindegyiket a hazaiak szerezték.
    A Videoton megérdemelten győzi le másodosztályú vetélytársát, ezzel a fehérváriak hat ponttal vezetik ez "E" csoportot, míg a Vasas két forduló után továbbra is pont nélkül áll. (20:49:24)

Nagy Zalán

Gólok: 28. Oliveira, 43. Oliveira, 57. Kékesi (öngól), 79. Kovács I., 88. Feczesin – 20. Ádám

Lapok:   30. Tamás L. (VAS), 52. Tóth Cs. (VAS), 67. Nagy T. (VAS)

MOL Fehérvár FC: Horváth Tamás – Heffler, Caneira, Chakla, Fejes – Trebotic, Nagy Zs. – Oliveira(Kovács I., a szünetben), Kleinhesiler(Valkovszki, 84.), Pajac(Véninger, 72.) – Feczesin

: Hermány – Polényi, Grúz(Nagy T., a szünetben), Tamás L., Pál D. – Rodenbücher(Kékesi, a szünetben), Vida(Berecz, a szünetben), Takács K., Ádám – Ferenczi(Tóth Cs., a szünetben), Remili(Görgényi, a szünetben)

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs – Lémon Oszkár, Takács Gábor