Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
bűntető vége (1:3)
Budapest Honvéd FC
0:0 (0:0)
Ferencvárosi Torna Club
szerda 29.10.2014, 18:00 • Bozsik Stadion, Budapest • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A tavalyi Újpest-FTC kupacsata után, az idei szezonban is lesz nagy múltú budapesti Magyar kupa rangadó a nyolcaddöntők során! A különbség annyi, hogy a Ferencváros ezúttal a Bp.Honvéddal találkozik, a párharc pedig most egy mérkőzésen dől el.
    A bajnokságban mindkét együttes eddig várakozáson alul szerepel; a Fradi pillanatnyi hatodik helye is elmarad attól, amit előzetesen terveztek az Üllői úton – igaz, csupán két pont a hátrányuk a harmadik helyezettel szemben – a kispestiek tizenkettedik helyezése viszont valóságos katasztrófa. A most szerdán, ezen a kupameccsen bemutatkozó Csábi József már a harmadik edző az idén, aki leül a tűzes kispesti kispadra. Talán komoly Honvédos múltja okán Neki több türelem jut a szurkolók részéről, mint elődei közül jó néhánynak!
    Mindenesetre a közhely jelen esetben is igaz; a kupasorozat teljesen más, itt nem feltétlenül a bajnoki forma alapján kell esélyeket latolgatni! Pikánssá teszi ezt a kupacsatát az is, hogy jövő pénteken, ugyanitt, ugyanez a két csapat ismét megmérkőzik majd, akkor a bajnoki pontokért!
    Bő három évtizeddel ezelőtt volt már hasonlóan közel egymáshoz két Fradi-Honvéd futballmeccs; 1983 áprilisában a kispesti kupameccset – 2-2 és hosszabbítás után – egy drámai és maratoni tizenegyespárbajban nyerte meg a hazai csapat, aztán a Népstadionban, a bajnokin 2-1-re az FTC nyert.
    Abban csak bízhatunk, hogy a maiak is hasonló remek meccset/meccseket varázsolnak majd a gyepre, a kedves szurkolók nagy-nagy örömére!
    A Magyar kupa rangadót tehát mindenképpen érdemes lesz nyomon követni minálunk, természetesen ezúttal is a helyszínről tudósítjuk Kedves Olvasóinkat!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Forrás: tempofradi.hu

Tisztelettel köszöntjük kedves olvasóinkat a kispesti Bozsik József stadionból ezen a meglehetősen hűvös, őszi estén!
    A házigazda Bp.Honvéd- és a vendég Ferencváros játékosai már a gyepen melegítenek, hogy bő negyedóra múlva elkezdjék mérkőzésüket melynek tétje a Magyar kupa legjobb nyolc együttese közé jutás! Csak a rend kedvéért; a párharc ezen az egy találkozón dől el és természetesen döntetlen esetén kétszer 15 perc hosszabbítás következik, majd ha ekkor sincs győztes, akkor jöhet a tizenegyespárbaj!
    De egyelőre még ne szaladjunk ennyire előre, a lényeg, hogy jó meccset, igazi kupacsatát élvezhessünk ma este!
    Hamarosan a kezdőcsapatok névsorát is olvashatják, tartsanak velünk!

Vonulnak ki a csapatok, piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban a Honvéd, tiszta fehér szerelésben a Fradi!

1

1
    A hazaiak indították 90 perces útjára a labdát!

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Alcibiade, Ignjatovics, Baráth – Hidi, Nagy G., Godoy, Job – Youla, Prosser. Vezetőedző: Csábi József
    Cserék: Horváth A. (kapus), Kosznics, Bíró Á., Kapacina, Bobál G., Traore, Portilla.

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Nalepa, Pavlovic, Mateos, Dilaver – Gyömbér, Csukics – Somalia, Gera, Lauth – Ugrai. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Bosnjak, Busai, Nagy Dominik, Böde, Kukuruzovic, Nagy Dániel.

Játékvezetők: Solymosi Péter (Berettyán Péter, Horváth Róbert – 4. jv.: Takács János).

1
    Gera passza volt egy kicsit hosszú a jobb oldalon Somaliának!

2
    Baráth középre lőtt labdája Dibusz könnyű zsákmánya lett!

3
    Job bal oldali beadása átszállt középütt mindenki feje felett!

4
    Prosser ballábas, 17 méteres lövését vetődve ütötte ki Dibusz!

5
    Mateos állított meg fejjel egy kibontakozó kispesti akciót!

5
    Egy Fradi labdaszerzés után Kemenesig került a labda, de ez semmi gondot nem okozott a Honvéd kapusának!

6
    Somalia maradt a fűvön egy kemény összecsapás után, szabadrúgás a Fradinak a felező környékétől!

7
    Megint Somalia kapott egyet, most kissé előbbről jár a szabadrúgás.

8
    Pavlovic harcolt ki egy bedobást még a Fradi térfelén.

8
    Job adott be balról, a labda egy Fradi védőről Youla elé pattant, aki tiszta helyzetből, mintegy 13 méterről, jobbal a jobb alsó sarok mellé lőtt! Ez nagy helyzet volt!

9
    A megiramodó Dilavert szerelték a bal szélen a kispestiek!

11
    Gyömbér indítása volt pontatlan, Gera irányába szánta a labdát a Fradi csapatkapitánya!

12
    Hátul adogat most a hazai együttes.

13
    Godoy adott be ezúzzal balról, megint Youla lőtt, de Dibusz nagy bravúrral védte a bal saroknál az erősen meglőtt labdát!

14
    Dibusz egy jó ütemű kivetődéssel szedte le a labdát a rendkívül gólveszélyes Youla lábáról!

15
    Job adhat be szabadrúgást balról!

15
    Pavlovic révén mentette a beívelést a Fradi védelem.

16
    Parádés Fradi ellenakció végén, Gera "forintos" labdáját Lauth 15 méterről, tiszta helyzetből magasan a kapu fölé lőtte!

17
    Somalia szerzett harcosan labdát a jobb oldalon, a 16-oson belülre érve viszont pontatlanul adott be.

18
    Ugrai távoli lövése kerülte el a kispestiek kapuját!

19
    Megint Dibusznak kellett kilépnie a kapujából, hogy ezúttal lábbal mentsen a roppant gólveszélyes Youla elől!

20
    Eddig nagy iramú, élvezetes a játék, a Honvéd kezdeményez többet!
    Kár, hogy ennyire üres lelátók előtt kell lejátszani egy ilyen rangos kupamérkőzést...

22
    Mateos előreívelése most nem volt jó senkinek.

23
    Nalepa passza után Csukics lőtte bele a labdát a hazai védőkbe!

24
    Lauth harcolta ki az első FTC szögletet!

25
    Gera beívelését Kemenes könnyedén húzta le.

25
    A túloldalon Dibusz nyújtózott és kaparintott meg egy kósza labdát!

26
    Gera balról középre lőtt labdáját Ignjatovics mentette!

26
    Prosser emelését fogta simán a Fradi vélogatott kapusa!

27
    Lauth balról visszatett labdája nem volt jó Ugrainak.

28
    Addig húzogattak a ferencvárosiak, míg Somalia elé került a labda, de a brazil légiós már lesre futott!

29
    Pavlovic buktatta a kitörő Youlát, sárga lap és Honvéd szabadrúgás 28 méterről!

30
    Alcibiade remek szabadrúgását Dibusz nem kevésbé remekül ütötte ki!

31
    A lepattanó, majd újra középre tett labda után Dibusznak most az ötösön, Prosser elől kellett kivetődve mentenie!

32
    Somalia most jó szereléssel állította meg a bal szélen Job-ot!

33
    Nalepa fejelt össze Baráth Botonddal, a kispesti játékos került egy időre a földre.

33
    A kiugró Ugrait szerelték könnyedén a kispestiek.

34
    Ezóttal Nalepa rúgott oda keményen Job-nak, ez is sárga lap!

35
    Megint Dibusznak kellett elrúgnia a labdát Youla elől.

36
    Ugrai nem tudott szögletet kiharcolni a bal oldalon, Kemenes rúghatja ki a labdát.

37
    Ugrai elől Ignjatovics mentett nagyon határozottan.

38
    Most Godoy elől rúgta el a labdát a Fradi védelme.

39
    Nalepa révén próbál a jobb oldalon előrejönni a Ferencváros.

40
    Gyömbér kapott egy "csomagot" szabadrúgás, Dilaver lapot reklamált, de Ő kapott egy sárgát!

41
    Gyömbér az ápolást követően visszatérhetett a pályára.

42
    Gera eladott labdájával megindulhatott volna a Honvéd, de Godoy lassított, így oda lett a lehetőség!

43
    Nalepa a jobb oldalon senkitől sem zavartatva kirúgta a labdát az oldalvonalon túlra...

44
    Baráth bal oldali, lecsúszott beívelését fogta könnyedén Dibusz!

45
    1 perc a ráadás a félidő végén!

45+1
    Gera emelgetett a 16-oson belül, de szerelték Őt a hazaiak!

45+2

Az iram jó volt a kispesti kupameccs első félidejében, de a játék bizony a kezdeti sok helyzetet követően már ellaposodott, de eddig a Honvéd állt közelebb a gólszerzáshez!
    Izgalmak viszont biztosan lesznek még a Bozsik stadionban, tartsanak velünk a szünet után is!

Azonnal kezdődik a második félidő, a csapatok már a pályán, maradjanak velünk!

46

46
    A sérüléssel bajlódó Gyömbér helyére Busai állt be a Fradiba a szünetben.

47
    Egyelőre hátulról próbál építkezni a hazai csapat.

48
    A középen előretörő Somaliát buktatta Hidi, ez is lap!

49
    Gera középre ívelt szabadrúgása után kifelé jöhet, szintén szabadrúgásal a Kispest!

50
    Ugrai harcolt ki egy bedobást a bal szélen Ikenne-Kiggel szemben.

51
    Busaitól pattant el nagy helyzetben a labda hét méterre a Honvéd kapujától!

52
    Mateos labdáját Dilaver nem tudta megjátszani a bal oldalon.

53
    Youla kapott egyet Mateostól, Honvéd szabadrúgás, de távol a Fradi kapujától.

54
    Prosser jobb oldali beadása után nehezen tisztázott Pavlovic.

55
    Prosser Dilaverrel szemben harcolt ki bedobást a jobb szélen.

56
    Csukics előreküldött, de gyenge labdája volt könnyű zsákmány Kemenesnek.

57
    Prosser és Ikenne-King akciójával megint bedobásig jutott a Bp.Honvéd.

58
    Csukics 22 méteres, jobblábas lövését érdekes mozdulattal, lábbal hárította Kemenes!

59
    Baráth bal oldali, nagyon magas beadása után lett simán Dibuszé a labda!

60
    Alcibiade kapott sárga lapot, vélhetően szövegért!

61
    Újabb Fradi csere; Ugrai helyén Nagy Dominik játszik tovább!

61
    Változtatás a Honvédnál is; Job helyére Bobál Gergely állt be.

62
    Gera bal oldali szögletét fejelte ki a hazai védelem.

63
    A frissen beállt Nagy Dominik előreívelése volt nagyon magas és mély is!

64
    Egyelőre nincs tehát gól, nem lehet tudni, ki fog találni egyet! Önök viszont megtudhatják, ha továbbra is velünk tartanak!

65
    Prosser jobb oldali beadása Youla fejéról pattant az alapvonalon túlra!

66
    Dibusz védte könnyedén Hidi távoli próbálkozását.

67
    Youla 22 méteres lövése után a lesen lévő Prosserhez került a labda, így hiába lőtt végül Youla a kapuba, a gól érvénytelen!

68
    Youlát Nalepa szerelte szögletre a bal oldalon!

69
    A sarokrúgás után Baráthtól elpattant a labda az ötösön, amellyel Somalia meglódult, de a túlsó 16-osra érve szerelték Őt a hazaiak!

70
    Busait lökte fel Hidi, távolról és balról rúghat szabadot a Fradi!

71
    Nagy Dominik nem tudott labdát szerezni a balösszekötő helyén!

72
    Baráth nem tudta pályán tartani a labdát a túlsó oldalvonal mentén.

72
    Keményedik a csata, kifelé rúghat szabadot a Honvéd egy összecsapás után.

73
    Busai elől mentett a Honvéd 16-osán belül Ikenne-King, akit ápolni is kell az eset után!

74
    Ikenne-Kinget egyelőre le kell támogatni a pályáról.

75
    Sportszerűen visszaadta a labdát a ferencvárosi csapat a sérülést követően!

75
    Ikenne-King kissé bicegve, de visszaállt!

76
    Kemenes kirúgásával folytatódik a mérkőzés.

77
    Most Pavlovic került a földre a másik 16-osnál!

77
    Játékról nemigen lehet beszélni ezekben a percekben! Sajnos!

78
    Nagy Gergő indítása volt hosszú Prossernek a jobb oldalon.

79
    Nagy Dominik és Ikenne-King összecsapása után kifelé jöhet a Honvéd együttese!

81
    Egy oldalvonal menti kemény összecsapás után kakaskodás a játékosok között!

82
    Baráth és Csukics kapott sárga lapot az iménti keménykedés után, pedig igazából Ikenne-King volt az agresszív!

83
    Portilla állt be a hazai csapatba, Godoy helyére!

84
    Hat perc van már csak hátra a rendes játékidőből, egyelőre hosszabbításra áll a kupacsata!

85
    Ez lehetett volna a meccslabda! Bobál egészen közeli fejesét hatalmas bravúrral védte Dibusz, majd utána rögtön Prosser lövését is hárította a Fradi kapusa!

86
    A bal oldali szöglet után Baráth hatméteres fejesét is óriási bravúrral mentette Dibusz!

87
    Nagy Dominik szabadrúgásból középre tett labdája semmi veszélyt nem jelentett a Honvéd kapujára!

88
    Nalepa jobb oldali beívelése után Lauth közelről fejelt kapura, de Kemenes el sem vetődött és úgy is védeni tudott!

89
    Pavlovic előreküldött labdája volt túl hosszú a jobbszélen Nalepának!

90
    Nagy Dominik ívelt középre szabadrúgásból, de Baráth kicsúsztatta a labdát.

90+1
    2 perc a rendes játékidő ráadása!

90+1
    Prossert buktatta a jobb oldalon Mateos, újabb sárga kártya villant Solymosi játékvezető kezében!

90+2
    A szabadrúgásból beívelt labda Dibuszé lett!

90+2
    Vége a második félidőnek.

Nincs döntés a 90 perc alatt, jöhet a hosszabbítás!

A rendes játékidő elején és végén voltak a Honvédnak komoly lehetőségei, de gól nem született, így kátszer 15 percet biztosan játszanak még a csapatok! Tartsanak tovébbra is velünk!

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

91
    Ikenne-King helyett Kapacina Valér játszik a Honvédban a hosszabbításban!

91
    A Fradiban Lauth helyén Böde Dániel a pályán!

92
    Nagy Dominik előreívelése nem volt veszélyes!

93
    Bal oldali beadás után közelről Busai prdített kapura, de Kemenes a jobb sarok elől szögletre tudott menteni!

94
    A sarokrúgást követően felszabadult a Honvéd kapuja!

95
    Busai kiugratásával Böde mehetett kapura, de 14 méteres lövése elkerülte a Honvéd kapuját!

97
    Kemenes a kapujából kilépve szedte fel a labdát Busai elől!

98
    Bobál elől Dibusz csípte el a labdát a túloldalon.

98
    Gera rúgta meg Hidit, jöhet előre szabadrúgással a Honvéd!

99
    Ignjatovics szabadított fel Böde elől!

99
    Nagy Dominikot buktatták, szabadrúgás a 16-os bal csücskétől a Ferencváros javára!

100
    Mateos pontrúgása a sorfalról pattant szögletre!

101
    A sarokrúgást követően szabaddal jöhet kifelé a Honvéd!

101
    Portilla balról, szabadrúgásból adott középre, Baráth pedig nyolc méterről a jobb sarok mellé bólintott!

102
    Youla volt szabálytalan Nalepával szemben, jöhet előre a Fradi!

103
    Csukics labdáját fülelte le a Honvéd védelme!

104
    Böde jobb oldali beadását Alcibiade vágta ki!

105
    Nagy Gergő védekezett jól és szerencsésen Busaival szemben!

105+1
    Befejeződött az 1. félidő hossz..

Éppen,hogy csak egy kis frissítés a játékosoknak és máris kezdődik a hosszabbítás második 15 perce! Maradjanak velünk!

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

106
    Böde elől Ignjatovics mentett partdobásra, közben Youla fekszik a földön ebben az egyre hidegebb időben!

107
    Youlát kell egyelőre ápolni!

108
    Nalepa jobb oldali bedobása után a kapu mögé szállt a labda!

108
    Nagy Dominik belőtt labdájáról alig maradt le Böde az ötösön, de Fradi szöglet jön!

109
    A sarokrúgás után Pavlovic fejelt hét méterről a jobb alsó sarok mellé!

110
    Az időközben visszaálló Youla esett nagyot a Fradi 16-osán belül, de ezért nem járt 11-es!

111
    Somaliát rúgta fel Baráth, 25 méterről jár a szabadrúgás a Fradi javára!

112
    Gera beemelése után a kavarodásból Honvéd szabadrúgás következik kifelé!

113
    Továbbra is gyűrkőznek a csapatok a plyán, gól nélkül!

115
    Böde elől mentett a bal oldalon a Honvéd védelme!

115
    Most Somalia szorul ápolásra egy kemény összecsapást követően!

116
    Youla kapott is egy sárgát a Somalia elleni szabálytalanságáért!

117
    Somaliát egyelőre továbbra is a pályán ápolják!

117
    Baráth felívelt labdáját fogta simán Dibusz!

118
    Böde megmozdulása után ismét Fradi szöglet jöhet jobbról!

119
    Gera beívelést Nalepa fejelte a Honvéd kapuja mellé!

119
    Böde emelt meg túlságosan is egy labdát, amely így Kemenes birtokába került!

120
    Mindjárt jönnek a 11-esek! Legalábbis a jelek szerint!

120
    Befejeződött a 2.hossz..

Nem született tehát gól a Honvéd-Fradi kupacsatában, 120 percnyi játék során sem, így büntetőkkel dől el a párharc!

Böde és Kemenes vitatkozott, küzdött még egyet a hosszabbítás lefújása után!

31 év után tehát ismét Honvéd-FTC Magyar kupa tizenegyespárbaj itt, Kispesten! Akkor a Honvéd ment tovább, vajon most ki lesz a szerencsésebb? Maradjanak velünk és megtudják!