Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
bűntető vége (1:3)
Budapest Honvéd FC
0:0 (0:0)
Ferencvárosi Torna Club
szerda 29.10.2014, 18:00 • Bozsik Stadion, Budapest • Magyar Kupa

Nem hozott igazán jó meccset ez a Magyar kupa rangadó, a rendes játékidőben a helyzetek alapján talán a Bp.Honvéd állt közelebb a továbbjutáshoz, de a kapuba nem tudtak sem Ők, sem a Fradi betalálni!
    A hosszabbításban, Böde beállásával élénkebbé vált a Ferencváros támadójátéka, de így is maradt a 0-0!
    A 11-esek során a valamivel rutinosabb, nyugodtabb zöld-fehérek koncentráltak jobban és így kivívták a továbbjutást!
    A labdarúgó Magyar kupában tehát a Videoton, az Újpest, a Szolnok, a Csákvár, a Gyirmót, a Pécsi MFC, a Kisvárda és a Ferencváros csapata várhatja a negyeddöntő sorsolását!
    A Bozsik József stadionból köszönjük a megtisztelő figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (20:43:03)

4. serie
    1:3
    Kapacina Valér a felső lécet találta telibe! Nyert és továbbjutott a Fradi!

4. serie
    1:3
    Nagy Dominik bal alsó sarokba vágta a labdát!

3. serie
    1:2
    Bobál Gergely középre tartó lövését Dibusz hárította!

Gera a jobb sarokba lőtt!

31 év után tehát ismét Honvéd-FTC Magyar kupa tizenegyespárbaj itt, Kispesten! Akkor a Honvéd ment tovább, vajon most ki lesz a szerencsésebb? Maradjanak velünk és megtudják!

Böde és Kemenes vitatkozott, küzdött még egyet a hosszabbítás lefújása után!

Nem született tehát gól a Honvéd-Fradi kupacsatában, 120 percnyi játék során sem, így büntetőkkel dől el a párharc!

119
    Gera beívelést Nalepa fejelte a Honvéd kapuja mellé!

116
    Youla kapott is egy sárgát a Somalia elleni szabálytalanságáért!

111
    Somaliát rúgta fel Baráth, 25 méterről jár a szabadrúgás a Fradi javára!

109
    A sarokrúgás után Pavlovic fejelt hét méterről a jobb alsó sarok mellé!

108
    Nagy Dominik belőtt labdájáról alig maradt le Böde az ötösön, de Fradi szöglet jön!

Éppen,hogy csak egy kis frissítés a játékosoknak és máris kezdődik a hosszabbítás második 15 perce! Maradjanak velünk!

101
    Portilla balról, szabadrúgásból adott középre, Baráth pedig nyolc méterről a jobb sarok mellé bólintott!

100
    Mateos pontrúgása a sorfalról pattant szögletre!

95
    Busai kiugratásával Böde mehetett kapura, de 14 méteres lövése elkerülte a Honvéd kapuját!

93
    Bal oldali beadás után közelről Busai prdített kapura, de Kemenes a jobb sarok elől szögletre tudott menteni!

91
    A Fradiban Lauth helyén Böde Dániel a pályán!

91
    Ikenne-King helyett Kapacina Valér játszik a Honvédban a hosszabbításban!

A rendes játékidő elején és végén voltak a Honvédnak komoly lehetőségei, de gól nem született, így kátszer 15 percet biztosan játszanak még a csapatok! Tartsanak tovébbra is velünk!

Nincs döntés a 90 perc alatt, jöhet a hosszabbítás!

90+1
    Prossert buktatta a jobb oldalon Mateos, újabb sárga kártya villant Solymosi játékvezető kezében!

90+1
    2 perc a rendes játékidő ráadása!

90
    Nagy Dominik ívelt középre szabadrúgásból, de Baráth kicsúsztatta a labdát.

88
    Nalepa jobb oldali beívelése után Lauth közelről fejelt kapura, de Kemenes el sem vetődött és úgy is védeni tudott!

86
    A bal oldali szöglet után Baráth hatméteres fejesét is óriási bravúrral mentette Dibusz!

85
    Ez lehetett volna a meccslabda! Bobál egészen közeli fejesét hatalmas bravúrral védte Dibusz, majd utána rögtön Prosser lövését is hárította a Fradi kapusa!

83
    Portilla állt be a hazai csapatba, Godoy helyére!

82
    Baráth és Csukics kapott sárga lapot az iménti keménykedés után, pedig igazából Ikenne-King volt az agresszív!

61
    Változtatás a Honvédnál is; Job helyére Bobál Gergely állt be.

61
    Újabb Fradi csere; Ugrai helyén Nagy Dominik játszik tovább!

60
    Alcibiade kapott sárga lapot, vélhetően szövegért!

58
    Csukics 22 méteres, jobblábas lövését érdekes mozdulattal, lábbal hárította Kemenes!

48
    A középen előretörő Somaliát buktatta Hidi, ez is lap!

46
    A sérüléssel bajlódó Gyömbér helyére Busai állt be a Fradiba a szünetben.

Azonnal kezdődik a második félidő, a csapatok már a pályán, maradjanak velünk!

Az iram jó volt a kispesti kupameccs első félidejében, de a játék bizony a kezdeti sok helyzetet követően már ellaposodott, de eddig a Honvéd állt közelebb a gólszerzáshez!
    Izgalmak viszont biztosan lesznek még a Bozsik stadionban, tartsanak velünk a szünet után is!

45
    1 perc a ráadás a félidő végén!

44
    Baráth bal oldali, lecsúszott beívelését fogta könnyedén Dibusz!

40
    Gyömbér kapott egy "csomagot" szabadrúgás, Dilaver lapot reklamált, de Ő kapott egy sárgát!

34
    Ezóttal Nalepa rúgott oda keményen Job-nak, ez is sárga lap!

31
    A lepattanó, majd újra középre tett labda után Dibusznak most az ötösön, Prosser elől kellett kivetődve mentenie!

30
    Alcibiade remek szabadrúgását Dibusz nem kevésbé remekül ütötte ki!

29
    Pavlovic buktatta a kitörő Youlát, sárga lap és Honvéd szabadrúgás 28 méterről!

18
    Ugrai távoli lövése kerülte el a kispestiek kapuját!

16
    Parádés Fradi ellenakció végén, Gera "forintos" labdáját Lauth 15 méterről, tiszta helyzetből magasan a kapu fölé lőtte!

14
    Dibusz egy jó ütemű kivetődéssel szedte le a labdát a rendkívül gólveszélyes Youla lábáról!

13
    Godoy adott be ezúzzal balról, megint Youla lőtt, de Dibusz nagy bravúrral védte a bal saroknál az erősen meglőtt labdát!

8
    Job adott be balról, a labda egy Fradi védőről Youla elé pattant, aki tiszta helyzetből, mintegy 13 méterről, jobbal a jobb alsó sarok mellé lőtt! Ez nagy helyzet volt!

4
    Prosser ballábas, 17 méteres lövését vetődve ütötte ki Dibusz!

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Alcibiade, Ignjatovics, Baráth – Hidi, Nagy G., Godoy, Job – Youla, Prosser. Vezetőedző: Csábi József
    Cserék: Horváth A. (kapus), Kosznics, Bíró Á., Kapacina, Bobál G., Traore, Portilla.

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Nalepa, Pavlovic, Mateos, Dilaver – Gyömbér, Csukics – Somalia, Gera, Lauth – Ugrai. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Bosnjak, Busai, Nagy Dominik, Böde, Kukuruzovic, Nagy Dániel.

Játékvezetők: Solymosi Péter (Berettyán Péter, Horváth Róbert – 4. jv.: Takács János).

Vonulnak ki a csapatok, piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban a Honvéd, tiszta fehér szerelésben a Fradi!

Tisztelettel köszöntjük kedves olvasóinkat a kispesti Bozsik József stadionból ezen a meglehetősen hűvös, őszi estén!
    A házigazda Bp.Honvéd- és a vendég Ferencváros játékosai már a gyepen melegítenek, hogy bő negyedóra múlva elkezdjék mérkőzésüket melynek tétje a Magyar kupa legjobb nyolc együttese közé jutás! Csak a rend kedvéért; a párharc ezen az egy találkozón dől el és természetesen döntetlen esetén kétszer 15 perc hosszabbítás következik, majd ha ekkor sincs győztes, akkor jöhet a tizenegyespárbaj!
    De egyelőre még ne szaladjunk ennyire előre, a lényeg, hogy jó meccset, igazi kupacsatát élvezhessünk ma este!
    Hamarosan a kezdőcsapatok névsorát is olvashatják, tartsanak velünk!

A tavalyi Újpest-FTC kupacsata után, az idei szezonban is lesz nagy múltú budapesti Magyar kupa rangadó a nyolcaddöntők során! A különbség annyi, hogy a Ferencváros ezúttal a Bp.Honvéddal találkozik, a párharc pedig most egy mérkőzésen dől el.
    A bajnokságban mindkét együttes eddig várakozáson alul szerepel; a Fradi pillanatnyi hatodik helye is elmarad attól, amit előzetesen terveztek az Üllői úton – igaz, csupán két pont a hátrányuk a harmadik helyezettel szemben – a kispestiek tizenkettedik helyezése viszont valóságos katasztrófa. A most szerdán, ezen a kupameccsen bemutatkozó Csábi József már a harmadik edző az idén, aki leül a tűzes kispesti kispadra. Talán komoly Honvédos múltja okán Neki több türelem jut a szurkolók részéről, mint elődei közül jó néhánynak!
    Mindenesetre a közhely jelen esetben is igaz; a kupasorozat teljesen más, itt nem feltétlenül a bajnoki forma alapján kell esélyeket latolgatni! Pikánssá teszi ezt a kupacsatát az is, hogy jövő pénteken, ugyanitt, ugyanez a két csapat ismét megmérkőzik majd, akkor a bajnoki pontokért!
    Bő három évtizeddel ezelőtt volt már hasonlóan közel egymáshoz két Fradi-Honvéd futballmeccs; 1983 áprilisában a kispesti kupameccset – 2-2 és hosszabbítás után – egy drámai és maratoni tizenegyespárbajban nyerte meg a hazai csapat, aztán a Népstadionban, a bajnokin 2-1-re az FTC nyert.
    Abban csak bízhatunk, hogy a maiak is hasonló remek meccset/meccseket varázsolnak majd a gyepre, a kedves szurkolók nagy-nagy örömére!
    A Magyar kupa rangadót tehát mindenképpen érdemes lesz nyomon követni minálunk, természetesen ezúttal is a helyszínről tudósítjuk Kedves Olvasóinkat!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok:

Lapok:   48. Hidi (HON), 60. Alcibiade (HON), 82. Baráth (HON), 116. Youla (HON) – 29. Pavlovic (FTC), 34. Nalepa (FTC), 40. Dilaver (FTC), 82. Csukics (FTC), 90+1. Mateos (FTC)

1:3   Kapacina (HON)

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King (Kapacina, a 91.), Alcibiade, Ignjatovics, Baráth – Hidi, Nagy G., Godoy (Portilla, a 83.), Job (Bobál G., a 61.) – Youla, Prosser. Vezetőedző: Csábi József

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Nalepa, Pavlovic, Mateos, Dilaver – Gyömbér (Busai, a szünetben), Csukics – Somalia, Gera, Lauth (Böde, a 91.) – Ugrai (Nagy Dominik, a 61.). Vezetőedző: Thomas Doll