Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
Gyirmót FC Győr
2:0 (1:0)
ETO FC Győr
szerda 29.10.2014, 18:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A Magyar Kupa negyedik fordulójában városi rangadót rendeznek Győrött a legjobb nyolc közé jutásért, a Gyirmót FC a Győri ETO FC-t fogadja ma este. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, vagyis akár 11-esekre is sor kerülhet, ha a kétszer tizenöt perc hosszabbítás sem hoz döntést.

A Gyirmót sorrendben a Körmendet, a Bölcskét, majd végül a vele egy osztályban szereplő Kaposvárt búcsúztatta, míg az ETO megyei rangadón verte az első fordulóban a Sopront, majd a Putnok és a Mezőkövesd jött a sorban.

A két csapat tavaly is ebben a fázisban találkozott, akkor a Győri ETO sima 3:0-val jutott tovább. Idén a Ligakupában is egy csoportban szerepelnek, és az első, gyirmóti mérkőzésen is fordítani tudtak 0:1-ről négy gólt szerezve.

Bajnoki meccseken a Gyirmót szerepel jobban, vezetik is a tabellát, 8-1-2-es mérleggel, csak az egy osztálynyi különbség sokat jelent még akkor is, ha az ETO FC botladozik az NBI-ben, 4-3-5-ös mérlegének köszönhetően csak a nyolcadikak a táblázaton, ezen a meccsen egyértelműen ők az esélyesek.

1

1
    Lipták ível fel egy labdát, Balog fejeli vissza a mezőnybe.

2
    Kákonyit szerelik a jobb szélen, Kocic a végállomás.

3
    Priskin fejel le egy labdát a 16-os vonalánál, Deli jön ki érte a kapujából.

4
    Völgyi beadását Hajba blokkolja szögletre.

5
    Kis szöglet jön, Rudolfot szerelik, jöhetnek a hazaiak.

6
    Présinger éles beadása száll el keresztben a kapu előtt.

7
    Windeckert kell ápolni közben a kezdőkörnél.

7
    Windecker talpon, folytatódik a játék.

8
    Lázár fejel ki egy előreívelést oldalra.

9
    Cseri szereli Rudolfot a jobb szélen, szabályosan, kirúgással jön a Gyirmót.

10
    Lipták faultolja Madarászt a pálya közepén.

11
    Madarász íveli előre a szabadrúgást, kifejeli Svec, szöglet jön.

12
    Madarász bal oldali szöglete nem okoz gondot az ETO védelmének.

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Völgyi (Győri ETO FC), Pappot rúgta meg a hazai térfélen.

13
    Paku indítja a jobb szélen Madarászt egy hosszú labdával, Kamber előzi meg, kikíséri a labdát.

14
    Völgyi ível be balról, felperdül a labda, Priskint állítják meg lesen.

15
    Pátkai előreívelt labdáját Balog veszi le mellel, felszabadít.

16
    Hajba bedobását Andorka tenné le mellel Kákonyinak, megelőzik a középpályást.

16
    Az első negyedóra élénk iramot hozott, de helyzeteket sajnos nem.

17
    Windecker esik el a 16-oson belül, nincs sípszó.

18
    Priskin tesz le egy labdát Liptáknak a 16-oson belül, a beadása felperdül, elsőre elvéti Deli, másodszorra lehúzza.

19
    Cseri elől fejelik ki oldalra a labdát a bal szélen.

20
    A dobás után Cseri beadását blokkolják a vendégek szögletre.

21
    Madarász szöglete felperdül a rövid saroknál, Kocic húzza le a támadók elől.

22
    Priskinnel szabálytalankodnak a felezővonalnál, szabadrúgás.

22
    Rudolf íveli előre a szabadrúgást, Deli jön ki érte, lehúzza.

22
    Papp emel kapura a félpályáról, a kint lévő Kocic nem ér vissza, de a labda fölé száll méterekkel.

23
    A megsérült Svec helyére Trajkovic érkezik.

24
    Andorka tesz le egy labdát Paku elé, Windecker előzi meg a 16-os vonalánál.

25
    Strestikkel szabálytalankodik Cseri a jobb szélen, szabadrúgás.

26
    Völgyi ível a kapu elé, Deli húzná le a labdát, de átesik Strestiken, támadó szabálytalanságot lát a bíró.

27
    Andorka lövése pattan meg, Kákonyi elől szabadítanak fel a védők.

29
    Rudolf jó csel után ad be laposan balról, Strestik lő kapásból kevéssel a bal sarok mellé.

30
    Völgyi lő be egy szabadrúgást jobbról a kapu elé, vetődve gyűjti be Deli.

31
    Cseri beadását Andorka teszi le lövésre Kákonyinak, aki rosszul találja el, felszabadul a győri kapu.

31
    Fél óra telt el a mérkőzésből, a küzdelem dominál inkább, kevés helyzetet láttunk idáig.

32
    Kákonyi ível be jobbról, tisztáz a védelem ezúttal is.

33
    Völgyi beadását Priskin csúsztatja meg, ez sem veszélyes.

34
    Cserit buktatják a kaputól 22 méterre, balra, szabadrúgás.

35
    A Gyirmót gólt szerzett!
    MADARÁSZ MÁRK a szabadrúgásból a kapu jobb alsó sarkába csavarja a labdát a sorfal felett, Kocic nem érheti el a labdát. 1:0

37
    Völgyi ível előre, Strestiknek magas a labda, kirúgás jön.

38
    Trajkovic indítaná Priskint, Lázár lép közbe, nagy mentés volt.

39
    Strestik lő 25 méterről ballal, Deli véd magabiztosan.

40
    Kákonyi indítja a jobb szélen Andorkát, lest jelez az asszisztens.

41
    Rudolf ível be szögletet, Priskin kapásból, 14 méterről lő ballal, de nem találja el jól a labdát, kirúgás.

42
    Strestik indul a jobbösszekötő helyén, jó helyzetből, 15 méterről lő magasan fölé.

43
    Rudolf indul a bal szélen, pontatlan kicsit a labda, kirúgás jön.

44
    Madarász 20 méteres lövését védi Kocic.

45
    Balról jön egy haza beadás, megpattan egy védőn, ez megzavarja Kocicot, de elmegy a labda a kapu előtt, nem számítanak rá a gyirmótiak sem...

45
    3 perc a hosszabbítás.

45+1
    Rudolfot állítják meg lesen.

45+2
    Letámadással próbálkozik a Gyirmót, meg is zavarják az ETO védelmét, nagy nehezen tudják kihozni a labdát.

45+3
    Présingerrel szabálytalankodnak a védelem bal oldalán, szabadrúgás kifelé.

45+3
    Kocic jön ki egy beívelt szabadrúgásra, de kis híján kiejti a labdát, borzolja egy kicsit a vendég szurkolók idegeit.

45+3

Jó iramban kezdődött a találkozó, de sok helyzetet nem láttunk, kicsit veszélyesebben játszott az ETO, gólt mégis a Gyirmót tudott szerezni, Madarász mesteri szabadrúgása után. A félidő hajrája a győrieké volt, de komoly helyzetbe nem tudtak már kerülni.

46

46
    Priskin 18 méteres lövése akad el a védőkben.

47
    Kamber nagy bedobása után tisztáznak a hazai védők.

47
    Völgyi ível be a kapu elé, Deli öklözi ki a labdát Lipták elől.

48
    Völgyi újabb beívelése mély, Deli húzza le könnyedén.

50
    A pálya közepén küzdenek most a csapatok, helyzetekről nem tudunk beszámolni.

51
    Madarász indítja Kákonyit a jobb szélen, Kamber előzi meg a szélsőt.

52
    Pátkai emel Priskin elé egy labdát, tisztáznak a hazai védők, bedobás jön.

54
    Cseri ad remek labdát Madarásznak, aki rávezeti két védőre, szerelik a 16-os vonalánál.

55
    Hajba beadását Papp fejeli le Madarász irányába, de közbelépnek a védők itt is.

56
    Strestik helyett Kvilitaia.

57
    Madarász 18 méteres lövése pattan szögletre.

58
    Paku szöglete jobbról, Balog fejel fölé 6 méterről.

59
    Deli tisztáz lábbal a 16-os előterében Priskin elől.

60
    Pátkai lő futtából 18 méterről, Deli fogja ölre a labdát.

60
    Paku buktatja Windeckert a kaputól 25 méterre, szabadrúgás.

61
    Völgyi teker magasan a bal felső sarok fölé a szabadrúgásból.

63
    Völgyi most balról ível a kapu elé szabadrúgást, ez is Deli zsákmánya.

64
    Trajkovic fejel haza egy előreívelt labdát Madarász elől.

64
    Völgyi beadása balról, Deli húzza le ezt is.

65
    Rudolf lő 20 méterről balról, megpattan a labda, de így sem veszélyes, Deli fogja ölre.

66
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Balog (Gyirmót FC Győr), Pátkait rúgta meg a játékvezető szerint.

67
    Andorka vesz le egy labdát a 16-oson belül, de pontatlan a továbbítása.

68
    Völgyi sokadik ívelése balról, Kvilitaia marad egyedül, de 10 méterről a jobb sarok mellé továbbí!

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Présinger (Gyirmót FC Győr).

69
    Andorka helyet Oross a pályán.

70
    Cseri indul a jobb szélen, Orosst hozza játékba, de lesen a támadó.

72
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Priskin (Győri ETO FC), labdaelrúgásért.

73
    Közeleg a meccs hajrája, egyre elkeseredettebben támadnak a vendégek, de sok a pontatlanság a játékukban.

75
    Jobbról jön egy szabadrúgás a gyirmótiaktól, mély a beívelés, kirúgás a vége.

76
    Cseri szereli a bal szélen Kvilitaiát, dobással jön a Gyirmót, de ebből gyorsan elveszítik a labdát.

77
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Papp (Gyirmót FC Győr), Kambert buktatta a felezővonalnál.

78
    Lang íveli előre a szabadrúgást, Deli jön ki messzire a kapujából, lehúzza a labdát.

78
    Priskin helyet Andric a pályán.

79
    Kákonyi ível be balról, megelőzi Orosst Lang a kapu előtt.

80
    Cseri helyett Beliczky jön a hazaiaknál.

81
    Balról ívelnek előre a vendégek, Deli jön ezért a labdáért is, megszerzi.

82
    Kákonyi indítja a balösszekötő helyén Madarászt, lest jelez az asszisztens.

83
    Pátkai ad pontatlan labdát a 16-os előterében Kambernek, Deli a végállomás.

84
    Madarász gyötri be a labdát jobbról, Kocic gyűjti be könnyedén.

84
    Madarász helyett Magasföldi a pályán

85
    Trajkovic lép ki középen, Papp szereli becsúszva, de lest jelez itt is az asszisztens.

86
    Beliczky két jó csel után elesik a 16-oson belül, de nincs sípszó.

87
    Andric indítja Trajkovicot, Deli vetődve szerzi meg a labdát előle.

88
    Szabadrúgás a vendégeknek a kaputól 28 méterre.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Magasföldi (Gyirmót FC Győr).

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rudolf (Győri ETO FC).

89
    Oross indítja BELICZKY GERGŐT a balösszekötő helyén, egy csel után a beadása felperdül a kapuson, után éles szögből helyez a hosszú sarokba. 2:0

90
    Nagyon úgy tűnik, eldőlt a találkozó, nagy előny a két gól erre a pár percre.

90+1
    5 perc a ráadás.

90+2
    Magasföldit buktatják a kaputól 40 méterre, szabadrúgás.

90+3
    Pátkai tesz egy labdát Trajkovic elé, aki hiába helyez a jobb sarokba, lest jelez a játékvezető.

90+4
    Rudolf lő 17 méterről ballal kevéssel a bal felső fölé.

90+5

Meglepetés a Magyar Kupa negyedik fordulójában, de csak azoknak, akik nem látták a találkozót, ugyanis a Gyirmót megérdemelten nyert a magasabb osztályú vetélytársa ellen.

A városi rangadó jó iramot, de sok hibával tarkított játékot hozott, talán veszélyesebb volt valamivel az ETO, azzal a kitétellel, hogy igazi gólhelyzetet képtelenek voltak kidolgozni a hazaiak szervezett védelme és a jó formában védő Deli ellenében.

A Gyirmót szabadrúgásból szerzett vezetést a 35. percben, majd a második félidő hajrájában biztosította be a győzelmét az elkeseredetten, de ötlet nélkül támadó ETO ellen.

Ezzel a történelmi győzelemmel (tétmeccsen először győzték le a városi riválist) bejutottak a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, történetük során először. (20:13:47)

Gólok: 35. Madarász, 89. Beliczky

Lapok:   66. Balog (GYFC), 68. Présinger (GYFC), 77. Papp (GYFC), 88. Magasföldi (GYFC) – 12. Völgyi (ETO), 72. Priskin (ETO), 88. Rudolf (ETO)

Gyirmót FC Győr: Deli – Hajba, Balog, Lázár, Présinger – Paku, Papp – Kákonyi, Madarász (84' Magasföldi), Cseri (80' Beliczky) – Andorka (69' Oross)

Vezetőedző: Sisa Tibor

Cserék: Somogyi – Nagy, Beliczky, Oross, Lengyel, Magasföldi, Kiss

ETO FC Győr: Kocic – Svec (23' Trajkovic), Lang, Lipták, Völgyi – Windecker, Kamber – Rudolf, Pátkai, Strestik (56' Kvilitaia) – Priskin (78' Andric)

Vezetőedző: Horváth Ferenc

Cserék: Kamenar – Koltai, Kvilitaia, Trajkovic, Martinez, Andric, Dinjar