Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
Gyirmót FC Győr
2:0 (1:0)
ETO FC Győr
szerda 29.10.2014, 18:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Magyar Kupa

Meglepetés a Magyar Kupa negyedik fordulójában, de csak azoknak, akik nem látták a találkozót, ugyanis a Gyirmót megérdemelten nyert a magasabb osztályú vetélytársa ellen.

A városi rangadó jó iramot, de sok hibával tarkított játékot hozott, talán veszélyesebb volt valamivel az ETO, azzal a kitétellel, hogy igazi gólhelyzetet képtelenek voltak kidolgozni a hazaiak szervezett védelme és a jó formában védő Deli ellenében.

A Gyirmót szabadrúgásból szerzett vezetést a 35. percben, majd a második félidő hajrájában biztosította be a győzelmét az elkeseredetten, de ötlet nélkül támadó ETO ellen.

Ezzel a történelmi győzelemmel (tétmeccsen először győzték le a városi riválist) bejutottak a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, történetük során először. (20:13:47)

89
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Oross indítja BELICZKY GERGŐT a balösszekötő helyén, egy csel után a beadása felperdül a kapuson, után éles szögből helyez a hosszú sarokba. 2:0

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rudolf (Győri ETO FC).

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Magasföldi (Gyirmót FC Győr).

84
    Madarász helyett Magasföldi a pályán

80
    Cseri helyett Beliczky jön a hazaiaknál.

78
    Priskin helyet Andric a pályán.

77
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Papp (Gyirmót FC Győr), Kambert buktatta a felezővonalnál.

73
    Közeleg a meccs hajrája, egyre elkeseredettebben támadnak a vendégek, de sok a pontatlanság a játékukban.

72
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Priskin (Győri ETO FC), labdaelrúgásért.

69
    Andorka helyet Oross a pályán.

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Présinger (Gyirmót FC Győr).

68
    Völgyi sokadik ívelése balról, Kvilitaia marad egyedül, de 10 méterről a jobb sarok mellé továbbí!

66
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Balog (Gyirmót FC Győr), Pátkait rúgta meg a játékvezető szerint.

58
    Paku szöglete jobbról, Balog fejel fölé 6 méterről.

56
    Strestik helyett Kvilitaia.

45
    Balról jön egy haza beadás, megpattan egy védőn, ez megzavarja Kocicot, de elmegy a labda a kapu előtt, nem számítanak rá a gyirmótiak sem...

42
    Strestik indul a jobbösszekötő helyén, jó helyzetből, 15 méterről lő magasan fölé.

35
    MADARÁSZ MÁRK a szabadrúgásból a kapu jobb alsó sarkába csavarja a labdát a sorfal felett, Kocic nem érheti el a labdát. 1:0

31
    Fél óra telt el a mérkőzésből, a küzdelem dominál inkább, kevés helyzetet láttunk idáig.

29
    Rudolf jó csel után ad be laposan balról, Strestik lő kapásból kevéssel a bal sarok mellé.

23
    A megsérült Svec helyére Trajkovic érkezik.

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Völgyi (Győri ETO FC), Pappot rúgta meg a hazai térfélen.

A Magyar Kupa negyedik fordulójában városi rangadót rendeznek Győrött a legjobb nyolc közé jutásért, a Gyirmót FC a Győri ETO FC-t fogadja ma este. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, vagyis akár 11-esekre is sor kerülhet, ha a kétszer tizenöt perc hosszabbítás sem hoz döntést.

A Gyirmót sorrendben a Körmendet, a Bölcskét, majd végül a vele egy osztályban szereplő Kaposvárt búcsúztatta, míg az ETO megyei rangadón verte az első fordulóban a Sopront, majd a Putnok és a Mezőkövesd jött a sorban.

A két csapat tavaly is ebben a fázisban találkozott, akkor a Győri ETO sima 3:0-val jutott tovább. Idén a Ligakupában is egy csoportban szerepelnek, és az első, gyirmóti mérkőzésen is fordítani tudtak 0:1-ről négy gólt szerezve.

Bajnoki meccseken a Gyirmót szerepel jobban, vezetik is a tabellát, 8-1-2-es mérleggel, csak az egy osztálynyi különbség sokat jelent még akkor is, ha az ETO FC botladozik az NBI-ben, 4-3-5-ös mérlegének köszönhetően csak a nyolcadikak a táblázaton, ezen a meccsen egyértelműen ők az esélyesek.

Gólok: 35. Madarász, 89. Beliczky

Lapok:   66. Balog (GYFC), 68. Présinger (GYFC), 77. Papp (GYFC), 88. Magasföldi (GYFC) – 12. Völgyi (ETO), 72. Priskin (ETO), 88. Rudolf (ETO)

Gyirmót FC Győr: Deli – Hajba, Balog, Lázár, Présinger – Paku, Papp – Kákonyi, Madarász (84' Magasföldi), Cseri (80' Beliczky) – Andorka (69' Oross)

Vezetőedző: Sisa Tibor

Cserék: Somogyi – Nagy, Beliczky, Oross, Lengyel, Magasföldi, Kiss

ETO FC Győr: Kocic – Svec (23' Trajkovic), Lang, Lipták, Völgyi – Windecker, Kamber – Rudolf, Pátkai, Strestik (56' Kvilitaia) – Priskin (78' Andric)

Vezetőedző: Horváth Ferenc

Cserék: Kamenar – Koltai, Kvilitaia, Trajkovic, Martinez, Andric, Dinjar