RCD Espanyol – Granada 2:1 (vége) | Sevilla – SD Eibar 0:0 (vége) | Atlético Madrid – Villarreal 0:1 (vége)
Real Sociedad – Athletic Bilbao 1:1 (vége)
Atlético Madrid
0:1 (0:0)
Villarreal CF
vasárnap 14.12.2014, 19:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Az Atletico – Villarreal meglepetéssel zárult. Az első félidőben nem volt túl sok esemény, a másodikban azért megélénkült a játék.

Az 51. percben Vietto lövése kerülte el centikkel a kaput. Az 57. percben Mandzukic hagyott ki ordító helyzetet, de Asenjo remekül védett. Az 58. percben Mandzukic fejes gólja érvénytelen, hiszen a támadó előtte lökött! A 72. percben kettő az egy ellen mehetett a Villarreal, de Vietto hosszan tolta meg, és Moya kivetődve megszerezte a labdát. Vietto a 85. percben már nem hibázott. Godint befűzte, majd higgadtan tette el Moya mellett a labdát. Ő volt a meccs embere, és az ó gólja döntött a három pont sorsáról! Köszönjük figyelmüket! (20:49:59)

90+3

90+3
    A védelem tisztázott, bedobás, de ezt is kifejelték!

90+3
    Szöglet, Moya is előre jött !

90+2
    Koke tette a kapu elé a labdát, pontosan Asenjonak volt ez tökéletes.

90+1
    Szabadot kapott az Atletico. A távolság 35 méter.

90
    Három perc a ráadás mindössze.

89
    A gólszerző Vietto lement, helyette Rukavina a pályán.

88
    Három perc a rendes játékidőből, játszik az idővel a Villarreal.

87
    Koke kapott sárgát durvaság miatt.
    VIETTO - 0:1

85
    A Villarreal gólt szerzett!

LUCIANO VIETTO gólt lőtt. Godint befűzte, majd jó 16 méterről ellőtte Moya mellett, egyenesen a kapu bal oldalába! Érik a meglepetés, vezet a Villarreal!

83
    Godint lökték, szabadrúgás kifelé.

83
    A kapu elé tett labdát kirúgták, a labda maradt a Villarrealnál.

82
    Cheryshev hatalmas lövését bravúrral védte Moya. Szöglet!

82
    A lövések száma 10:6.

81
    Tiago lövése messze elkerülte a kaput. Asenjo jöhet kirúgással.

80
    Koke beadását kifejelték, majd a visszatett labdát Godin fejelte rá, azonban a kaput nem találta el.

80
    Atletico szöglet következik.

78
    Cheryshev próbálkozását Godin blokkolta fejjel.

72
    Mekkora helyzet! Két Villarreal játékos vihette egy madridi védőre. Vietto kapott remek labdát, és teljesen üresen volt 16 méterre a kaputól, azonban hosszan tolta meg és Moya kivetődve megszerezte a játékszert!

70
    Gabi helyére érkezett Cerci.

68
    Gomez kezezett, az Atletico kapott szabadrúgást.

67
    dos Santos iramodott meg a jobb szélen, a társak is jöttek, viszont beadása pocsékra sikeredett.

66
    Uche helyére Gomez érkezett.

65
    A második félidő derekán járunk, kiegyenlített a labdabirtoklás, és a helyzetek száma is.

64
    Koke fejelhetett messziről, de sem erőt adni nem tudott bele, és pontos sem volt.

63
    Trigueros helyére érkezik Pina.

63
    Garcia helyére érkezik Griezmann.

62
    Koke kapott szabadrúgást. Beadásra számíthatunk.

62
    Juanfran beadását Ruiz kifejelte.

61
    Siqueira a földön, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot. Villarreal bedobás.

60
    Fél óra a mérkőzésből.

58
    A gól érvénytelen! Turan beadására Mandzukic érkezett, és fejelt gólt, de előtte lökött! Jöhet a Villarreal.

57
    Koke beadását Asenjo szedte le a levegőből.

57
    Turan elől mentett a védelem, szöglet következik.

57
    Gabi lövés helyett lágyan a hosszúra ivelte, majd a visszafejelt labdára üresen érkezett Mandzukic, aki a kapusba lőtte! A meccs legnagyobb helyzete!

56
    Veszélyes helyről jöhet a szabad. A távolság 25 méter.

55
    Trigueros rúgta fel Gabit. Sárgalapot ért ez Pedro Perez Monteronál.

55
    Juanfran játszotta be középre, de ellenfélhez passzolt.

54
    A második félidőben három próbálkozást láthattunk, mindhárom a vendégek részéről!

53
    Gaspar beadása használhatatlan volt, Atletico bedobás.

52
    Arda Turan szabálytalankodott. A labda mögött Asenjo.

51
    Vietto lövésre szánta el magát. A labda a bal kapufától centikkel szállt el. Közel volt a gólhoz a vendég csapat!

50
    Garcia lesen volt, és nem avatkozott inkább játékba. A labda a Villarrealnál ezekben a pillanatokban.

48
    Cheryshev lőtt fél fordulatból kapura. A lövés gyenge volt. Moya jöhet kirúgással.

47
    Paulista fejelte ki a labdát. Siqueira jöhet bedobással.

46

Elég gyenge első félidőn vagyunk túl. Gólt nem láthattunk. A próbálkozások száma 5:1, ebből kapura mindkét oldalon egy volt. A 38. percben Tiago hagyta ki a legnagyobb lehetőséget. 11 méterről kapásból lőtt, lövését bravúrral tolta ki a bal alsóból Asenjo. Reménykedjünk a jobb folytatásban! Tartsanak velünk!

45+1

45+1
    Koke feladta Asenjonak, roppant gyenge beadás volt.

43
    Micsoda kiugratás! Vietto vihette a labdát a kapu irányába, majd lőtt tisztán. Lövése nem volt pontos, Moya leért, és védett.

43
    A beadást Cheryshev hatástalanította, kontrázhatnak a vendégek.

42
    Siqueira lökte ellenfelét, szabadrúgás veszélyes helyről.

41
    Mandzukic sárgát kapott könyöklés miatt.

41
    dos Santos kapott sárgalapot Mandzukic buktatásáért.

40
    A próbálkozások száma 4:0, ebből kapura egy tartott csupán, ez roppant kevés.

40
    Mindössze öt perc van a félidőből.

39
    Lökés miatt a Villarreal kapott szabadrúgást.

38
    A jobb szélről érkező beadást Tiago egyből rálőtte. A bal alsóból bravúrral szedte ki Asenjo. Szöglet!

38
    Bruno fejelt össze Mandzukiccal, mindketten képesek folytatni.

37
    Cheryshev nem tudta bepofozni a labdát a kapu elé, a védelem a helyén volt.

37
    Tiago rúgta fel Uchét. Megúszta lap nélkül.

36
    Tiago passza pontatlan. A Villarreal jöhet bedobással a középpályán.

35
    Mandzukic szabálytalan dos Santossal szemben.

35
    Viettot szerelték a tizenhatos előterénél szabályosan, ebben pedig sokkal több volt.

34
    Turan betekert labdájára Godin érkezett, fejese azonban jócskán fölé szállt.

33
    Uche szabálytalankodott Tiagoval szemben.

33
    Kicsiben végezték el a szögletet, majd a beadást kifejelte Miranda. A labda maradt a vendégeknél.

32
    Vietto harcolt ki szögletet. Godinról ment ki a játékszer.

31
    Juanfran mutatott be remek védőmunkát, Moya jöhet kirúgással.

30
    Eltelt félóra, kapura tartó lövés nem volt még, sőt, Villarreal próbálkozás sem volt, csupán két hazai löket.

29
    A labda túlságosan hosszú lett, Turan nem tudta elérni. Kirúgással jöhet Asenjo.

28
    Arda Turan felrúgta Viettot. Jogos a sárgalap.

27
    Cheryshev tekerte be a labdát, Moya könnyedén lehúzta.

26
    A jobb szélről érkező beadást Miranda fejelte ki a veszélyes területről, az utóbbi percekben kimerészkedett a térfeléről a vendég csapat.

25
    A labda Kokeról pattant ki, bedobással jöhet a Villarreal.

23
    Tiago beadása kicsavarodott az alapvonalon. Kirúgással folytatódhat a játék.

23
    Szögletet végezhet el a hazai csapat.

22
    Trigueiros keresztlabdája rossz volt, és a társ nem tudta lekezelni. Atletico bedobás jöhet.

21
    A félidő derekán járunk, egyenlőre kapura tartó lövést nem láthattunk.

20
    Vietto szabálytalan Juanfrannal szemben.

19
    Megszállták a csapatok a Villarreal térfelét.

18
    Legurított labda, Koke pedig rádurrantotta jó 30-ról. Lövése nem talált kaput, de nem sokat tévedett! Az eddigi legnagyobb lehetőség.

17
    Uche kapott sárgát Godin buktatásáért.

17
    Mandzukic elől emelte ki Gaspar az utolsó pillanatban.

16
    Godin szerzett labdát, de jobb szélről érkező beadása pontatlan lett.

15
    Koke szögletét kifejelték a rövid saroknál.

15
    Szögletet harcol ki Siqueira.

14
    Miranda lökte ellenfelét, szabadrúgás kifelé.

13
    dos Santos szabálytalankodott ellenfelével szemben.

13
    Letámadnak a madridiak, és labdát szereznek a Villarreal térfelén.

12
    Koke kicsiben végezte el, majd Juanfran tette középre, a védők kifejelték.

11
    Ruizról ment ki a labda, szöglet következik.

10
    Az első tíz perc el is telt egyenlőre egy lövést láthattunk, ami gyengére sikerült.

9
    Siqueira érkezett a lecsorgóra, és szánta el lövésre magát, azonban a kapu fölé szállt a próbálkozás.

9
    Juanfran szerelt remekül, támadhatnak a hazaiak.

8
    Triguerosról pattant ki a játékszer. Bedobás.

6
    Cheryshev szabálytalankodott, a labda az Atleticoé.

6
    A labda Mirandaról ment ki, bedobással jöhetnek a vendégek.

4
    Mandzukic kezezett, kifelé a szabadrúgás.

3
    Turanról ment ki a labda, bedobás.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

A Primera Divison 15. fordulójának egyik rangadóját rendezik szombat este 19.00-kor. A címvédő Atletico Madrid fogadja a Villarreal csapatát.

Az Atletico hétközben a Bajnokok Ligájában volt érdekel, ahol döntetlen játszott Torinoban, a Juventus vendégeként. A csapat ezzel csoportelsőként jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba. A spanyol bajnokságban a harmadik helyen találhatóak, négy pont a lemaradás a városi rivális Real Madriddal szemben. Otthon tavalyi remek hazai teljesítményét megtartotta a csapat, és idén is bombaformában vannak otthon. Hét meccsből hatot nyertek, egy döntetlen mellett. Ki még nem kapott a csapat a Vicente Calderonban! Legutóbb áprilisban nem lőttek gólt otthon, a Chelsea elleni BL mérkőzésen.

A Villarreal csütörtökön érdekel volt az Európa Ligában is, ahol Ciprusban az Apollon vendégeként nyertek 2:0-ra, ezzel a csoport másodikként továbbjutott a csapat.
    A bajnokságban a hatodik helyre jött fel a csapat, legutóbbi három meccsüket megnyerték, ennek köszönhető, hogy ismét Európa Ligát érő helyen található a sárga tengeralattjáró. Idegenben hét meccsen mindössze egyszer kaptak ki, három döntetlen, és három győzelem mellett. Gólkülönbségük 10:5 idegenben.

A két csapat a tavalyi szezonban mindkét meccsen kiélezett küzdelmet mutatott. A Villarreal otthonában 1:1-es döntetlen született, míg a madridi csapat otthonában 1:0-ás szoros, remek meccsen otthon tartotta a három pontot az Atletico. A mérkőzés esélyese az Atletico Madrid, de ha valaki, akkor a Villarreal képes lehet borsot törni D. Simeone csapatának orra alá. A meccs minden fontos mozzanatáról élőben tudósítunk Önöknek! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Gólok: 85. Vietto

Lapok:   28. Turan (ATM), 41. Mandzukic (ATM), 44. Juanfran (ATM), 87. Koke (ATM) – 17. Uche (VLR), 41. Santos (VLR), 55. Trigueros (VLR)

Atlético Madrid: Moya – Siqueira, Godin, Miranda, Juanfran – Turan ( 76' Suarez ) , Tiago, Gabi (C) ( 70' Cerci ) , Koke – Mandzukic, Garcia ( 63' Griezmann )
    Cserék: Oblak – Cerci, Gamez, Gimenez, Griezmann, Rodriguez, Suarez

Edző: D. Simeone

Villarreal CF: Asenjo – Gaspar, Paulista, Ruiz, Costa – dos Santos, Trigueros ( 63' Pina ) , Bruno (C), Cheryshev – Vietto ( 89' Rukavina ) , Uche ( 66' Gomez )
    Cserék: Juan – Dorado, Gomez, Marin, Moreno, Pina, Rukavina