Chelsea F.C. – West Ham United 2:0 (vége) | Burnley FC – Liverpool F.C. 0:1 (vége) | Crystal Palace – Southampton FC 1:3 (vége)
Everton FC – Stoke City 0:1 (vége) | Leicester City – Tottenham Hotspur 1:2 (vége) | Manchester United – Newcastle United 3:1 (vége)
Sunderland AFC – Hull City 1:3 (vége) | Swansea City – Aston Villa FC 1:0 (vége) | West Bromwich Albion – Manchester City 1:3 (vége)
Arsenal FC – Queens Park Rangers 2:1 (vége)
Manchester United
3:1 (2:0)
Newcastle United
péntek 26.12.2014, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

A Premier League 18. fordulójában a Manchester United csapata fogadja a Newcastle Unitedet.

A Manchester hat meccses győzelmi szériájának az Aston Villa vetett véget, hiszen december 20.án legutóbb 1:1-es döntetlen született azon a mérkőzésen. Ettől eltekintve jó formában vannak a vörös ördögök. A harmadik helyen vannak a bajnoki tabellán. A csapatnak 10 pont a hátránya a Chelseaval szemben. Hazai környezetben kilenc meccsből hetet nyertek, egy döntetlen, és egy vereség mellett. Gólkülönbségük 19:6. Legutóbb a Swansea tudott nyerni az Old Traffordon, ez augusztusban történt.

A Newcastle rossz szezonkezdetet követően feljövőben volt, azonban most ismét csúsznak be a vereségek. Ennek a változó teljesitménynek köszönhető, hogy a tabella közepén, a kilencedik helyen található a csapat. Tizenhét meccsen hat győzelem, öt döntetlen, hat vereség a mérleg. Idegenben két győzelem, három döntetlen, négy vereség a mérleg, gólkülönbségük vendégként 8:14, ami azért nem túl acélos.

A két csapat tavalyi szezonbeli meccsein mindkét alkalommal meglepetésre vendég győzelem született. Meglepetés alatt az értendő, hogy az Old Traffordon 1:0-ra nyert a Newcastle. Előtte ez nem sikerült a csapatnak, csak utoljára 1972-ben! A meccs esélyese a Man Utd, de nem szabad leirni a vendégeket sem, erős kerettel rendelkező középcsapatról van szó, akik tavaly is bizonyitották, hogy képesek megrángani az oroszlán bajszát. Tartsanak velünk!

1

1
    A hazaiak kezdték a meccset, akik vörös-fehér szerelésben játszanak, a vendégek pedig szürkében.

1
    Az átadás Falcaot kereste, de hosszú lett, a labda Alnwick kapusnál.

1
    Valencia végezhet el bedobást a középpályán.

3
    Tartja a labdát a hazai csapat, lábról-lábra jár a játékszer.

3
    Micsoda labdát kapott Rooney, aki kapura is bólintotta, bravúrral védett Alnwick! Közben már lest jelzett az asszisztens! Nem sokon múlt.

4
    Elég mélyen védekeznek a vendégek, a United pedig már a fél pályánál próbál labdát szerezni.

6
    Szabadot kaptak a vendégek, a United térfelén. A kapu elé tett labda azonban pontatlan volt, kifejelték. Bedobás.

7
    Perez szabálytalan Evanssel szemben.

8
    Young cselezget, de a két védő számára is sok volt, elvették tőle.

8
    Perez remekül cselezett, ám McNair megállitotta.

9
    A hazaiak uralják eddig a mérkőzést, ám góllal ez nem párosult eddig.

10
    Eltelt 10 perc a meccsből, próbálkozás egyenlőre nem volt, kivéve Rooney fejese, ám ez lesről született.

11
    Falcao adta be a bal szélről, de Coloccininek sikerült kivágnia.

12
    A jobb szélről betett labdát Perez próbálta akrobatikus mozdulattal kapura tűzni, de nem sikerült eltalálni.

13
    Young tette be a kapu elé. Falcao elől sikerült kipiszkálni. Szöglet.

13
    A szögletet Mata csavarta be, de kifejelte az egyik védő.

14
    Mata mintha lökte volna ellenfelét a tizenhatoson belül, de Mike Jones nem látott faltot. de Gea jöhet kirúgással.

15
    Nem túl eseménydús egyenlőre a meccs, továbbra sincs kapura lövés.

16
    Van Persie kapott parádés labdát, a kapus mellett eltudta lőni, de kisodródott helyzetből nem sikerült a kaput eltalálni. Szép támadás volt!

18
    A pálya középső harmadában van a legtöbbet a labda, nagy a küzdelem a labdáért.

19
    Falcao szabálytalankodott a középpályán.

19
    Janmaatot senki sem támadta, aki ráküldte. de Gea bravúrral tolta ki a léc alá tartó lövést. Az első vendég szöglet jöhet.

20
    Perez kapu elé tett labdája veszélytelen volt, a támadásnak vége.

22
    A félidő derekánál járunk, gól nem született még. Van Persie, és Janmaat veszélyeztetett egy-egy alkalommal.

23
    Young beadását Van Persie fejelte a kapu bal oldala mellé jócskán.

23
    A Manchester gólt szerzett!

Parádés támadást láthattunk Manchester módra. Falcao kapott remek passzt, aki az ötösről zseniálisan húzta vissza az érkező WAYNE ROONEY számára, akinek nem volt nehéz dolga, és a kapu közepébe lőtt! 1:0 a Unitednek!
    Wayne ROONEY - 1:0

24
    A Newcastlenek változtatnia kell a hadrenden, ha pontot akar szerezni az Old Traffordon.

25
    Armstrong lesen tartózkodott.

26
    Young kapu elé tett labdája éppen hogy hosszú lett Falcaonak, aki remekül játszik a mai napon.

27
    A jobb szélről érkező beadást Valencia fejelte ki, szögletet végezhet el a Newcastle.

28
    Perez beadását de Gea boxolta ki.

29
    A próbálkozások száma 4:2. A labdabirtoklás aránya pedig 74:26. Mindenben jobb a hazai csapat.

30
    Negyed óra a félidőből.

30
    Az átadás nem jó Valencianak, Gouffran kapcsolta le a passzt.

31
    Janmaat átvétele nem sikerült túl jóra, elpattant tőle, ezt követően pedig ő rúgott bele Youngba. Szabadrúgás kifelé, de Gea a labda mögött.

32
    Jones szabálytalan Sissokoval szemben.

33
    Rooney szabálytalankodott, jó helyről jöhet a Newcastle. Beadásra számithatunk.

34
    Colback beadása élesen tekeredett be, de Jones menteni tudott. Szöglet.

34
    Perez kicsiben végezte el a szögletet, majd visszakapta a labdát, de Falcao a védekezésben is kivette a részét, és megszerezte a játékszert.

36
    Egy esetleges győzelemmel maradna a harmadik a United, és nem változna az élmezőnyben semmi, ugyanis a Chelsea nyert, a City immár hárommal vezet, és a Southampton is vezet.

36

Mata adott remek passzt WAYNE ROONEY számára, akit ismét üresen hagytak a védők. Rooney a 12-13 méterről magabiztosan lőtte a jobb sarokba a labdát, és duplázta meg a hazaiak előnyét. 2:0!
    Wayne ROONEY - 2:0

38
    Egyenlőre nem sok köze van a vendégeknek a meccshez. Az történik a pályán amit Rooneyék akarnak, ez pedig gólokban is megnyilvánult.

39
    Valencia lőtt 16 méterről, de Alnwick ezúttal védte a lapos lövést.

40
    Armstrong próbált lövőhelyzetbe kerülni, de Rooney szerelte.

40
    Sissoko lövése középre tartott, de Gea könnyedén fogta.

41
    Öt perc a félidőből.

42
    Picit javul most a Newcastle javára a labdabirtoklás aránya, de ezzel mit sem érnek.

43
    Rooney szabálytalan Sissokoval szemben.

44
    Sportszerű a mérkőzés, sárga lapot nem kapott senki sem.

45
    Megkezdődött az utolsó perc a rendes játékidőből.

45
    Egy perc a ráadás.

45+1
    Van Persie lesen tartózkodott.

45+1
    Sissoko kapott szabadrúgás a hazaiak térfelén.

45+2
    Dummett kapu elé tett labdáját kifejelték a védők.

45+2

Simán, magabiztosan vezet a United nagyobb megerőltetés nélkül. A Newcastle ma árnyéka önmagának. Rooney kapott remek passzt a 23. percben Falcaotól, ezzel megszerezve a vezetést a félidő derekán. Ezt követően is támadásban voltak a vörös ördögök, és Rooney a 36. percben duplázni tudott Mata átadását követően. A próbálkozások száma 6:3, a kaput eltaláló pedig 3:2. Nem olyan izgalmas a meccs, egy Newcastle gól azonban jót tenne a meccsnek. Hamarosan jövünk a második félidővel Kedves Nézőink! Tartsanak velünk!

46

46
    A Newcastle kezdte a második félidőt. Csere nem volt.

47
    Könnyed passzolgatás Manchester United módra.

47
    Gouffran szabálytalankodott ellenfelével szemben.

49
    A vendégek végezhettek el szögletet, ez azonban nem okozott veszélyt.

49
    Falcaot lökték a pálya középső harmadában. Szabadrúgás.

50
    Van Persie követett el támadó szabálytalanságot.

50
    Nem szép a játék, sok az apróbb szabálytalanság... Ezúttal Armstrong szabálytalankodott.

52
    Mata szabálytalan. A labda mögött Dummett.

53

Rooney ezúttal gólpasszt adott. Remek ütemben inditotta ROBIN VAN PERSIE-t, aki a védők gyűrűjében felugorva emelkedett magasra, és a bal alsóba fejelte a játékszert. A kapusnak esélye sem volt. Eldőlni látszik, 3:0 immáron a vörös ördögöknek!
    Robin VAN PERSIE - 3:0

55
    Az átadás hosszú lett Van Persienek, az akciónak vége lett.

57
    Szabadot kapott a Newcastle. Colback adhatja be a játékszert.

58
    A beadást kifejelték, majd Armstrong lőhette rá a lecsorgót, ez azonban gyengére sikerült és fölé szállt.

59
    Bő fél óra a meccsből, nem valószinű, hogy feltámad a Newcastle.

62
    Taylor kapott sárgát lerántásért. 19 méterről jöhet a veszélyes szabadrúgás.

62
    Carrick váltja Fletchert.

62
    Rooney tekerte veszélyesen kapura, próbálkozás centikkel szállt el a jobb felső felett!

63
    Dummett le, Cabella be.

63
    Armstrongot váltja Cisse.

65
    Szögletet harcolt ki a Manchester. Rooney tette be középre a játékszert, de a védelem a helyén ezúttal.

65
    Falcao remekül játszott ma, számára ennyi volt. Wilson váltja.

66
    Van Persie kapott sárga lapot a félidő derekán.

67
    75318 a hivatalos nézőszám.

69
    A Newcastle kapott szabadrúgást. Szöglettel felérő helyről jöhetnek a vendégek.

70
    Colback tette be a kapu elé, de ellenfélhez ment, aki kivágta. Ezt követően Colback lökte ellenfelét. Szabadrúgás kifelé.

72
    Rooney belépője elég durvára sikerült. Csodával határos módon megúszta lap nélkül.

74
    Lelassult a játék, fura ezt mondani, de negyed órával a vége előtt már a lefújást várják a csapatok, olyan a mérkőzés képe.

74
    Valencia lesen tartózkodott.

76
    Percek óta semmi nem történik, passzolgatnak a hazaiak. Valószinű, ez a végéig nem fog változni.

78
    A lövések száma 9:5, kapura tartó 5:4, de minőségi fölényben a manchesteri próbálkozások.

79
    Mata beadását Janmaat hatástalanitotta.

79
    Perez lövését de Gea fogta. Nincs nehéz napja a spanyol kapusnak, nem sokat foglalkoztatják. Szögletet végezhet el a Newcastle.

80
    Rafael érkezik Valencia helyére.

80
    Perez szöglete nem okozott veszélyt, a védő kifejelte, és véget vetett az akciónak.

81
    Szabadot kapott a Newcastle. A beadásra Taylor érkezik, akinek a fejese elkerülte a kaput. Kirúgás.

82
    Vuckic érkezik Perez helyére.

83
    A negyedik hazai szöglet következhet, melyet Mata adhat be.

83
    Mata beadását kifejelték, ismét szöglet jön.

84
    Mata ismételten a kapu elé tette be, de Rooney elől elfejelte Coloccini.

85
    Öt perc a rendes játékidőből.

86
    Vendég bedobás a Manchester United térfelének a közepén.

86
    Jones buktatta Colbacket. Tizenegyes!

87
    A Newcastle gólt szerzett!

PAPPIS CISSE a bal felső sarokból szedte ki a pókhálót. Remekül elvégzett büntetőt. Szépitett a Newcastle. 3:1 a mérkőzés új állása.
    Papiss CISSÉ - 3:1

88
    Cisse passzát Young fülelte le, kontrázhat a hazai csapat.

89
    Mata kapott egyet a lábára, Gouffran buktatta.

90

90+1
    Négy perc a ráadás.

90+1
    Janmaat középre tett labdája Cisse számára hosszú lett.

90+3
    Könnyed passzolgatás a vörös ördögök részéről, Evans unta ezt meg, és próbálta inditani Rooneyt, de a labda Alnwicknál kötött ki.

90+4
    Anita a földön, ápolásra szorul.

90+4
    Görcöst kapott a játékos, ezért az ápolás. Ezzel le is telik a beigért négy perc.

90+5

Simán, 3:1-re győzött a Manchester United a Newcastle United ellen. Az első félidőben Rooney duplázott, ezzel nyugodtan mehettek az öltözőbe a hazaiak. Változtatnia kellett volna Pardew edzőnek, de ez nem jött össze ma nekik.

A Manchester uralta a játékot, és Rooney a második félidőben gólt ugyan nem szerzett, de egy gólpasszt kiosztott Van Persienek. A 87. percben még kapott egy büntetőt a Newcastle, ezt Cisse értékesitette, és szerezte meg a becsületgólt a vendégeknek. A vörös ördögök tehát otthon tartották a három pontot. Köszönjük megtisztelő figyelmüket. Kellemes hétvégét minden Kedves Nézőnek! (17:53:50)

Gólok: 23. Rooney, 36. Rooney, 53. Persie – 87. Cisse

Lapok:   66. Persie (MAN) – 62. Taylor (NEW), 89. Gouffran (NEW)

Manchester United: de Gea – Evans, McNair, Jones – Young, Carrick ( 62' Fletcher ) , Rooney (C), Valencia ( 80' Rafael ) – Mata – Van Persie, Falcao ( 65' Wilson )
    Cserék: Lindegaard – Blackett, Fletcher, Pereira, Rafael, Smalling, Wilson

Edző: L. van Gaal

Newcastle United: Alnwick – Janmaat, Taylor, Coloccini (C), Dummett ( 63' Cabella ) – Anita, Colback – Armstrong ( 63' Cisse ) , Sissoko, Gouffran – Perez ( 82' Vuckic )
    Cserék: Woodman – Cabella, Cisse, Riviére, Satka, Vuckic, Williamson

Edző: A. Pardew