Stoke City – Manchester United 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Crystal Palace 0:0 (vége) | Hull City – Everton FC 2:0 (vége)
Liverpool F.C. – Leicester City 2:2 (vége) | Manchester City – Sunderland AFC 3:2 (vége) | Newcastle United – Burnley FC 3:3 (vége)
Queens Park Rangers – Swansea City 1:1 (vége) | Southampton FC – Arsenal FC 2:0 (vége) | West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Chelsea F.C. 5:3 (vége)
Stoke City
1:1 (1:1)
Manchester United
csütörtök 01.01.2015, 13:45 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Góllal kezdte az évet a Stoke, de az első félidőben a United játszott jobban, megérdemelten egyenlítettek. A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, de fokozatosan átvette a Stoke a játék irányítását, meleg perceket élt át a Manchester United védelme a hajrá kezdetén. A végén ismét Rooney-ék támadtak nagy erővel, de helyzetig sem jutottak már. Így a döntetlen teljesen jogosnak eredménynek mondható. (15:37:04)

90+3

90+2
    Rooney szöglete nem veszélyes.

90+2
    Januzaj beadása pattan szögletre, másra nem lesz idő már.

90+2
    Assaidi lőhet balról 15 méterről, De Gea védi a hosszú sarokra tartó labdát.

90+1
    Mata szöglete után ismét Rafael lövését blokkolják.

90
    2 perc a ráadás.

90
    Rafal közeli lövése találja telibe Pieterst, szöglet jön.

90
    Pieters vágja ki Van Persie megcsúsztatott labdáját a kapu elől.

89
    Rooneí veszíti el a labdát a bal szélen, dobhat a Stoke.

89
    Diouf felé száll egy indítás, Smalling előzi meg.

88
    Rooney indul a jobbösszekötő helyén egy labdára, megelőzik a védők.

87
    Herrera ível előre a védők mögé, Matának hosszú a labda, Begovicé végül.

86
    Crouch marad le egy előreívelt labdáról, szabadrúgást reklamál, hiába.

85
    Januzaj indítása hosszú Rooney-nak a bal szélen, Shawcross megelőzi, kirúgás jön.

84
    Cameron teker középre, Dioufot előzik meg a védők.

83
    Rooney ível a kapu elé, Begovicé a labda.

83
    Whealen szabadrúgását megcsúsztatják, Carrick szabadít fel.

82
    Dioufot rúgják fel a jobb szélen, szabadrúgás.

81
    Az első hazai csere, Arnautovic le, Assaidi a helyén.

80
    Shawcross lő 30 méterről jócskán a kapu fölé.

79
    Januzaj belőtt labdáját Van Persie továbbítja a kapu mellé a rövid saroknál.

79
    Arnautovic teker középre laposan balról, Smalling szerzi meg a labdát Diouf és Walters elől.

78
    Arnautovic újabb beívelését De Gea lehúzza a kapu előtt.

77
    Arnautovic szöglete ismét, ezt Rooney fejeli ki, ismételhet az osztrák.

76
    Arnautovic szögletét Rafael fejeli ki az alapvonalon túlra, szöglet jöhet jobbról is.

75
    Jones fejeli szögletre a hosszú saroknál Walters beadását.

74
    Kényszerű csere, Ashley Young helyett Rafael a pályán.

74
    Mata indítását nem tudja átvenni Young, aki ebbe a mozdulatba lehet, hogy bele is sérül...

73
    Egyre veszélyesebben támad a Stoke, nehéz perceket él át a United.

72
    Januzaj beadását blokkolja oldalra Walters, dobás jön.

71
    Arnautovic szöglete nem veszélyes, a kontra végén Januzajt állítják meg a védők.

71
    Diouf lőhet rá egy kipattanót, Smallingról pattan szögletre a labda.

70
    Arnautovic íveli be a szabadrúgást, Crouch háttal a kapunak a bal kapufára csúsztatja a labdát!

69
    Smalling buktatja Dioufot a bal szélen, szabadrúgás.

68
    Van Persie vesz le egy labdát 12 méterre a kaputól, de estében a jobb sarok mellé lő kevéssel.

67
    A második félidőt a United kezdte jobban, de az utóbbi percekben egyre bátrabban támad a Stoke.

66
    Januzaj éles szögből lő beadás helyett, fölé zúg a labda.

65
    Arnautovic szöglete után Smalling kezéhez ér a labda, nincs sípszó.

64
    Jones fejel szögletre kétségbeesetten egy beadást Crouch elől.

64
    Kettős csere a vendégeknél, Falcao és Shaw megy le, Januzaj és Herrera a pályán.

63
    Carrick indítja Shaw-t, lesen a szélső.

62
    Rooney szögletét Crouch fejeli ki a rövid sarokról.

61
    Shaw beadását Cameron blokkolja szögletre.

60
    Mata ível be szabadrúgást, Jones fejeli kapura, könnyedén véd Begovic.

59
    Mata íveli be a szabadrúgást, nem gond a védelemnek a hárítás.

59
    Falcaót rántja le Muniesa a 16-os oldalvonalánál, szabadrúgás.

58
    Falcao zavarja meg Muniesát a 16-os előterében, visszaszerzi a labdát a védő, felszabadít.

57
    Pieters szereli Youngot a jobb szélen, dobhat is.

56
    Pieters ível be balról, kifejelik a védők Crouch elől, majd Diouf szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé,

55
    Mata pontatlanul indítja Rooney-t a bal szélen.

54
    Pieters futtatja meg Arnautovicot egy hosszú labdával.

53
    Evans ível be balról, Begovic húzza le a támadók elől.

52
    Shaw beadása ismét elakad a védőkben.

51
    Arnautovicot állítják meg lesen a 16-os előterében.

51
    Jones szereli a bal szélen Arnautovicot, dobás jön.

50
    Shaw beadását blokkolják a védők a bal szélen.

49
    Most Shawcross szereli Falcaót középen, jöhet a Stoke előre.

48
    Begovic íveli előre a szabadrúgást, ezt is megfújja a szél, bedobás jön a túloldalról.

47
    Muniesa szereli Falcaót a jobb szélen, szabálytalankodik a kolumbiai, szabadrúgás kifelé.

46

Gyakorlatilag góllal kezdte az évet a Stoke egy szöglet után, és sokáig nem tudta feltörni a védelmüket a Manchester United, végül ők is sarokrúgás után tudtak betalálni a 27. percben. Ezután inkább kiegyenlített játék zajlott, kevés helyzettel, a viharos szél nem kedvez a pontos játéknak, kevés a végigvitt akció. Nem lesz könnyű dolga a vendégeknek, a Stoke City odahaza mindig kemény ellenfél, ez most sincs másként.

45+1

45+1
    Carrick indítása rövid ezúttal Youngnak.

45+1
    Arnautovic szöglete veszélytelen.

45+1
    1 perc a ráadás.

45
    Smalling szereli szögletre Dioufot a bal szélen.

44
    A pálya közepén zajlik a játék, nem jutnak kapuig a csapatok.

43
    Falcao lép ki a leshatárról, de nem tudja levenni a kicsit hosszúra sikeredett indítást, az erős szél nem kedvez ezeknek a labdáknak.

43
    Van Persie elől gyűjt be egy labdát Begovic.

42
    N'Zonzi ível előre egy labdát, Smalling csúsztatja haza.

41
    Van Persie fordul le a védőjéről a 16-os előterében, de Muniesa még szerelni tudja.

40
    Arnautovic a kapu mögé íveli a labdát az alapvonal közeléből.

39
    A hajrá percei jönnek, látunk még gólt ebben a félidőben?

38
    Crouch-csal szemben lát szabálytalanságot a játékvezető a felezővonalnál, Arnautovic ível előre a szabadrúgásból, Diouf lesen.

37
    Rooney indítását megtolja a szél, nem érheti el ezt sem Young.

36
    Shaw ível be balról, Begovic menetrendszerűen jön a labdára, megszerzi.

35
    Arnautovic szöglete után Crouch lőne kapura, Smalling lép közbe jó ütemben.

34
    N'Zonzit szerelik a jobb szélen szögletre.

33
    Arnautovic szögletét Cameron csúsztatja meg, de felszabadítanak a védők.

33
    Arnautovic beívelését Shaw menti szögletre a kapu torkában.

32
    Rooney emeli ki a labdát Young felé, nem is indul rá a szélső, elérhetetlen.

31
    Young beívelését Begovic, a túloldalon Waltersét De Gea fogja könnyedén.

29
    Arnautovic ível be egy szabadrúgást jobbról, Cameron csúsztat a jobb felső fölé.
    Radamel FALCAO - 1:1

28
    Jobbról jön egy hazai szöglet, veszélytelen.

27
    A Manchester gólt szerzett!
    Rooney teker be szögletet balról, Carrick csúsztatja meg a rövid saroknál, RADAMEL FALCAO érkezik középen, és az ötösről a kapu közepébe kotorja a labdát! 1:1

26
    Van Persie csap le egy labdára a balösszekötő helyén, szögletre mentenek a védők.

25
    Shaw beadását Walters blokkolja a bal szélen, dobás jön.

24
    Mata szögletét Carrick mellel teszi tovább a rövid saroknál, de a védőké a labda, kihozzák.

23
    Jones beadása pattan szögletre Pietersről.

23
    Crouch löki fel a 16-os vonalánál Jonest, szabadrúgás kifelé.

22
    Young lapos beadásáról marad le középen Falcao, Begovicé a labda.

21
    Pieters indítása hosszú a bal szélen Dioufnak.

20
    Mata vesz át egy labdát a védők mögött, de hosszan, kirúgás jön.

19
    Diouf szereli Evanst a United 16-osán belül, de 14 méterről a jobb sarok mellé csavar!

18
    Roony a jobb felső sarok fölé tekeri a labdát a szabadrúgásból.

17
    N'Zonzi buktatja Rooneyt a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

16
    Rooneyt szereli N'Zonzi a 16-os előterében, de nem jut messzire a labdával a Stoke.

15
    Young indítása pontatlan Falcao felé.

14
    Rooney perdít egy labdát pontatlanul Van Persie elé, aki el is esik a védője mellett, nincs sípszó.

13
    Mata íveli be jobbról, Begovic könnyedén húzza le a kapu előtt.

12
    Evans beadását kicsúsztatják a védők, szöglet jön.

11
    Walters szabálytlanakodik a United térfelén.

11
    Shawcross ad haza Falcao elől kapusának.

10
    Falcao passza pontatlan Van Persie-nek a 16-os előterében.

10
    Young rántja le Pieterst a bal szélen, szabadrúgás.

9
    Mata szöglete jön jobbról, Begovic húzza le ezt is az ötösön.

8
    Jones ad haza harminc méterről Crouch elől.

7
    Mata ível egy labdát a bal szélre, Shaw fejeli középre, de elakad egy védőben.

5
    Ismét Begovic húz le egy előreívelt labdát Van Persie elől.

4
    Begovic jön ki egy előrevágott labdára, begyűjti.

3
    Két percet kellett csak várni az év első PL-góljára, némi meglepetésre ezt a Stoke szerzi.
    Ryan SHAWCROSS - 1:0

2
    A Stoke City gólt szerzett!
    Jobbról érkező szöglet után Crouch 14 méterről fejel kapura, RYAN SHAWCROSS a kapunak háttal állva, jobb belsővel továbbítja a labdát a hálóba! 1:0

2
    N'Zonzi beadása szögletre pattan.

1
    Van Persie indul a bal szélen, de lesről.

1
    Rooney fejeli haza a labdát az első hazai támadás végén.

1

Stoke City: Begovic – Cameron, Shawcross, Muniesa, Pieters – N'Zonzi, Whealen – Arnautovic, Walters, Diouf – Crouch

Cserék: Butland – Adam, Assaidi, Bardsley, Huth, Shenton, Wilson

Manchester United: de Gea – Jones, Smalling, Evans – Carrick – Young, Rooney, Mata, Shaw – Van Persie, Falcao

Cserék: Lindegaard – Blackett, Fletcher, Herrera, Januzaj, Rafael, Wilson

Játékvezetők: M. Oliver – M. McDonough, L. Betts – M. Atkinson.

A Premier League idei első mérkőzésén a 11. helyezett Stoke City az esztendőt a dobogó harmadik fokán kezdő Manchester Unitedet fogadja ma kora délután.

A hazaiak mérlege 7-4-8, ez 25 pontot ér, negatív a gólkülönbségük, négy ponttal előzik meg a mögöttük álló Evertont, de csak egy ponttal maradnak el a 10. helyezett Newcastle-tól, így feljebb is léphetnének egy győzelemmel, de erre még úgy sincs igazán nagy esélyük, hogy az utóbbi két meccsüket megnyerték.

Merthogy a Man U a tavalyi bukdácsolás, és a rossz idénykezdet után magára talált Louis Van Gaal munkájának köszönhetően, és már-már régi önmagát idézi. Produkáltak egy hat meccses győzelmi sorozatot, de az Aston Villa és a Tottenham otthonában csak egy pontra futotta ezután, míg közben odahaza megverték a Newcastle-t.

Jelenleg három ponttal előzik meg a Southamptont és az Arsenalt, de a második helyezett városi riválisuktól 7 pont választja el őket, így nagy szükségük lenne a ma megszerezhető három pontra, hogy esélyük legyen arra, hogy tartsák a lépést a Manchester City csapatával.

A Stoke és a Man United egymás elleni mérlegében az utóbbi jelentős fölényét érzékelhetjük, bár legutóbb a hazaiak öt egymást követő vereség után végre begyűjtötték a három pontot, de ebben a bajnokságban már a vörös ördögök nyertek három héttel ezelőtt, és erre most is jó esélyük van.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik..

Gólok: 2. Shawcross – 27. Falcao

Stoke City: Begovic – Cameron, Shawcross, Muniesa, Pieters – N'Zonzi, Whealen – Arnautovic (81' Assaidi), Walters, Diouf – Crouch

Manchester United: de Gea – Jones, Smalling, Evans – Carrick – Young (74' Rafael), Rooney, Mata, Shaw (64' Herrera) – Van Persie, Falcao (64' Januzaj)

Játékvezetők: M. Oliver – M. McDonough, L. Betts – M. Atkinson

Nézőszám: 27.203