Stoke City – Manchester United 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Crystal Palace 0:0 (vége) | Hull City – Everton FC 2:0 (vége)
Liverpool F.C. – Leicester City 2:2 (vége) | Manchester City – Sunderland AFC 3:2 (vége) | Newcastle United – Burnley FC 3:3 (vége)
Queens Park Rangers – Swansea City 1:1 (vége) | Southampton FC – Arsenal FC 2:0 (vége) | West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Chelsea F.C. 5:3 (vége)
Stoke City
1:1 (1:1)
Manchester United
csütörtök 01.01.2015, 13:45 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik..

A Premier League idei első mérkőzésén a 11. helyezett Stoke City az esztendőt a dobogó harmadik fokán kezdő Manchester Unitedet fogadja ma kora délután.

A hazaiak mérlege 7-4-8, ez 25 pontot ér, negatív a gólkülönbségük, négy ponttal előzik meg a mögöttük álló Evertont, de csak egy ponttal maradnak el a 10. helyezett Newcastle-tól, így feljebb is léphetnének egy győzelemmel, de erre még úgy sincs igazán nagy esélyük, hogy az utóbbi két meccsüket megnyerték.

Merthogy a Man U a tavalyi bukdácsolás, és a rossz idénykezdet után magára talált Louis Van Gaal munkájának köszönhetően, és már-már régi önmagát idézi. Produkáltak egy hat meccses győzelmi sorozatot, de az Aston Villa és a Tottenham otthonában csak egy pontra futotta ezután, míg közben odahaza megverték a Newcastle-t.

Jelenleg három ponttal előzik meg a Southamptont és az Arsenalt, de a második helyezett városi riválisuktól 7 pont választja el őket, így nagy szükségük lenne a ma megszerezhető három pontra, hogy esélyük legyen arra, hogy tartsák a lépést a Manchester City csapatával.

A Stoke és a Man United egymás elleni mérlegében az utóbbi jelentős fölényét érzékelhetjük, bár legutóbb a hazaiak öt egymást követő vereség után végre begyűjtötték a három pontot, de ebben a bajnokságban már a vörös ördögök nyertek három héttel ezelőtt, és erre most is jó esélyük van.

Stoke City: Begovic – Cameron, Shawcross, Muniesa, Pieters – N'Zonzi, Whealen – Arnautovic, Walters, Diouf – Crouch

Cserék: Butland – Adam, Assaidi, Bardsley, Huth, Shenton, Wilson

Manchester United: de Gea – Jones, Smalling, Evans – Carrick – Young, Rooney, Mata, Shaw – Van Persie, Falcao

Cserék: Lindegaard – Blackett, Fletcher, Herrera, Januzaj, Rafael, Wilson

Játékvezetők: M. Oliver – M. McDonough, L. Betts – M. Atkinson.

1

1
    Rooney fejeli haza a labdát az első hazai támadás végén.

1
    Van Persie indul a bal szélen, de lesről.

2
    N'Zonzi beadása szögletre pattan.

2
    A Stoke City gólt szerzett!
    Jobbról érkező szöglet után Crouch 14 méterről fejel kapura, RYAN SHAWCROSS a kapunak háttal állva, jobb belsővel továbbítja a labdát a hálóba! 1:0
    Ryan SHAWCROSS - 1:0

3
    Két percet kellett csak várni az év első PL-góljára, némi meglepetésre ezt a Stoke szerzi.

4
    Begovic jön ki egy előrevágott labdára, begyűjti.

5
    Ismét Begovic húz le egy előreívelt labdát Van Persie elől.

7
    Mata ível egy labdát a bal szélre, Shaw fejeli középre, de elakad egy védőben.

8
    Jones ad haza harminc méterről Crouch elől.

9
    Mata szöglete jön jobbról, Begovic húzza le ezt is az ötösön.

10
    Young rántja le Pieterst a bal szélen, szabadrúgás.

10
    Falcao passza pontatlan Van Persie-nek a 16-os előterében.

11
    Shawcross ad haza Falcao elől kapusának.

11
    Walters szabálytlanakodik a United térfelén.

12
    Evans beadását kicsúsztatják a védők, szöglet jön.

13
    Mata íveli be jobbról, Begovic könnyedén húzza le a kapu előtt.

14
    Rooney perdít egy labdát pontatlanul Van Persie elé, aki el is esik a védője mellett, nincs sípszó.

15
    Young indítása pontatlan Falcao felé.

16
    Rooneyt szereli N'Zonzi a 16-os előterében, de nem jut messzire a labdával a Stoke.

17
    N'Zonzi buktatja Rooneyt a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

18
    Roony a jobb felső sarok fölé tekeri a labdát a szabadrúgásból.

19
    Diouf szereli Evanst a United 16-osán belül, de 14 méterről a jobb sarok mellé csavar!

20
    Mata vesz át egy labdát a védők mögött, de hosszan, kirúgás jön.

21
    Pieters indítása hosszú a bal szélen Dioufnak.

22
    Young lapos beadásáról marad le középen Falcao, Begovicé a labda.

23
    Crouch löki fel a 16-os vonalánál Jonest, szabadrúgás kifelé.

23
    Jones beadása pattan szögletre Pietersről.

24
    Mata szögletét Carrick mellel teszi tovább a rövid saroknál, de a védőké a labda, kihozzák.

25
    Shaw beadását Walters blokkolja a bal szélen, dobás jön.

26
    Van Persie csap le egy labdára a balösszekötő helyén, szögletre mentenek a védők.

27
    A Manchester gólt szerzett!
    Rooney teker be szögletet balról, Carrick csúsztatja meg a rövid saroknál, RADAMEL FALCAO érkezik középen, és az ötösről a kapu közepébe kotorja a labdát! 1:1

28
    Jobbról jön egy hazai szöglet, veszélytelen.
    Radamel FALCAO - 1:1

29
    Arnautovic ível be egy szabadrúgást jobbról, Cameron csúsztat a jobb felső fölé.

31
    Young beívelését Begovic, a túloldalon Waltersét De Gea fogja könnyedén.

32
    Rooney emeli ki a labdát Young felé, nem is indul rá a szélső, elérhetetlen.

33
    Arnautovic beívelését Shaw menti szögletre a kapu torkában.

33
    Arnautovic szögletét Cameron csúsztatja meg, de felszabadítanak a védők.

34
    N'Zonzit szerelik a jobb szélen szögletre.

35
    Arnautovic szöglete után Crouch lőne kapura, Smalling lép közbe jó ütemben.

36
    Shaw ível be balról, Begovic menetrendszerűen jön a labdára, megszerzi.

37
    Rooney indítását megtolja a szél, nem érheti el ezt sem Young.

38
    Crouch-csal szemben lát szabálytalanságot a játékvezető a felezővonalnál, Arnautovic ível előre a szabadrúgásból, Diouf lesen.

39
    A hajrá percei jönnek, látunk még gólt ebben a félidőben?

40
    Arnautovic a kapu mögé íveli a labdát az alapvonal közeléből.

41
    Van Persie fordul le a védőjéről a 16-os előterében, de Muniesa még szerelni tudja.

42
    N'Zonzi ível előre egy labdát, Smalling csúsztatja haza.

43
    Van Persie elől gyűjt be egy labdát Begovic.

43
    Falcao lép ki a leshatárról, de nem tudja levenni a kicsit hosszúra sikeredett indítást, az erős szél nem kedvez ezeknek a labdáknak.

44
    A pálya közepén zajlik a játék, nem jutnak kapuig a csapatok.

45
    Smalling szereli szögletre Dioufot a bal szélen.

45+1
    1 perc a ráadás.

45+1
    Arnautovic szöglete veszélytelen.

45+1
    Carrick indítása rövid ezúttal Youngnak.

45+1

Gyakorlatilag góllal kezdte az évet a Stoke egy szöglet után, és sokáig nem tudta feltörni a védelmüket a Manchester United, végül ők is sarokrúgás után tudtak betalálni a 27. percben. Ezután inkább kiegyenlített játék zajlott, kevés helyzettel, a viharos szél nem kedvez a pontos játéknak, kevés a végigvitt akció. Nem lesz könnyű dolga a vendégeknek, a Stoke City odahaza mindig kemény ellenfél, ez most sincs másként.

46

47
    Muniesa szereli Falcaót a jobb szélen, szabálytalankodik a kolumbiai, szabadrúgás kifelé.

48
    Begovic íveli előre a szabadrúgást, ezt is megfújja a szél, bedobás jön a túloldalról.

49
    Most Shawcross szereli Falcaót középen, jöhet a Stoke előre.

50
    Shaw beadását blokkolják a védők a bal szélen.

51
    Jones szereli a bal szélen Arnautovicot, dobás jön.

51
    Arnautovicot állítják meg lesen a 16-os előterében.

52
    Shaw beadása ismét elakad a védőkben.

53
    Evans ível be balról, Begovic húzza le a támadók elől.

54
    Pieters futtatja meg Arnautovicot egy hosszú labdával.

55
    Mata pontatlanul indítja Rooney-t a bal szélen.

56
    Pieters ível be balról, kifejelik a védők Crouch elől, majd Diouf szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé,

57
    Pieters szereli Youngot a jobb szélen, dobhat is.

58
    Falcao zavarja meg Muniesát a 16-os előterében, visszaszerzi a labdát a védő, felszabadít.

59
    Falcaót rántja le Muniesa a 16-os oldalvonalánál, szabadrúgás.

59
    Mata íveli be a szabadrúgást, nem gond a védelemnek a hárítás.

60
    Mata ível be szabadrúgást, Jones fejeli kapura, könnyedén véd Begovic.

61
    Shaw beadását Cameron blokkolja szögletre.

62
    Rooney szögletét Crouch fejeli ki a rövid sarokról.

63
    Carrick indítja Shaw-t, lesen a szélső.

64
    Kettős csere a vendégeknél, Falcao és Shaw megy le, Januzaj és Herrera a pályán.

64
    Jones fejel szögletre kétségbeesetten egy beadást Crouch elől.

65
    Arnautovic szöglete után Smalling kezéhez ér a labda, nincs sípszó.

66
    Januzaj éles szögből lő beadás helyett, fölé zúg a labda.

67
    A második félidőt a United kezdte jobban, de az utóbbi percekben egyre bátrabban támad a Stoke.

68
    Van Persie vesz le egy labdát 12 méterre a kaputól, de estében a jobb sarok mellé lő kevéssel.

69
    Smalling buktatja Dioufot a bal szélen, szabadrúgás.

70
    Arnautovic íveli be a szabadrúgást, Crouch háttal a kapunak a bal kapufára csúsztatja a labdát!

71
    Diouf lőhet rá egy kipattanót, Smallingról pattan szögletre a labda.

71
    Arnautovic szöglete nem veszélyes, a kontra végén Januzajt állítják meg a védők.

72
    Januzaj beadását blokkolja oldalra Walters, dobás jön.

73
    Egyre veszélyesebben támad a Stoke, nehéz perceket él át a United.

74
    Mata indítását nem tudja átvenni Young, aki ebbe a mozdulatba lehet, hogy bele is sérül...

74
    Kényszerű csere, Ashley Young helyett Rafael a pályán.

75
    Jones fejeli szögletre a hosszú saroknál Walters beadását.

76
    Arnautovic szögletét Rafael fejeli ki az alapvonalon túlra, szöglet jöhet jobbról is.

77
    Arnautovic szöglete ismét, ezt Rooney fejeli ki, ismételhet az osztrák.

78
    Arnautovic újabb beívelését De Gea lehúzza a kapu előtt.

79
    Arnautovic teker középre laposan balról, Smalling szerzi meg a labdát Diouf és Walters elől.

79
    Januzaj belőtt labdáját Van Persie továbbítja a kapu mellé a rövid saroknál.

80
    Shawcross lő 30 méterről jócskán a kapu fölé.

81
    Az első hazai csere, Arnautovic le, Assaidi a helyén.

82
    Dioufot rúgják fel a jobb szélen, szabadrúgás.

83
    Whealen szabadrúgását megcsúsztatják, Carrick szabadít fel.

83
    Rooney ível a kapu elé, Begovicé a labda.

84
    Cameron teker középre, Dioufot előzik meg a védők.

85
    Januzaj indítása hosszú Rooney-nak a bal szélen, Shawcross megelőzi, kirúgás jön.

86
    Crouch marad le egy előreívelt labdáról, szabadrúgást reklamál, hiába.

87
    Herrera ível előre a védők mögé, Matának hosszú a labda, Begovicé végül.

88
    Rooney indul a jobbösszekötő helyén egy labdára, megelőzik a védők.

89
    Diouf felé száll egy indítás, Smalling előzi meg.

89
    Rooneí veszíti el a labdát a bal szélen, dobhat a Stoke.

90
    Pieters vágja ki Van Persie megcsúsztatott labdáját a kapu elől.

90
    Rafal közeli lövése találja telibe Pieterst, szöglet jön.

90
    2 perc a ráadás.

90+1
    Mata szöglete után ismét Rafael lövését blokkolják.

90+2
    Assaidi lőhet balról 15 méterről, De Gea védi a hosszú sarokra tartó labdát.

90+2
    Januzaj beadása pattan szögletre, másra nem lesz idő már.

90+2
    Rooney szöglete nem veszélyes.

90+3

Góllal kezdte az évet a Stoke, de az első félidőben a United játszott jobban, megérdemelten egyenlítettek. A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, de fokozatosan átvette a Stoke a játék irányítását, meleg perceket élt át a Manchester United védelme a hajrá kezdetén. A végén ismét Rooney-ék támadtak nagy erővel, de helyzetig sem jutottak már. Így a döntetlen teljesen jogosnak eredménynek mondható. (15:37:04)

Gólok: 2. Shawcross – 27. Falcao

Stoke City: Begovic – Cameron, Shawcross, Muniesa, Pieters – N'Zonzi, Whealen – Arnautovic (81' Assaidi), Walters, Diouf – Crouch

Manchester United: de Gea – Jones, Smalling, Evans – Carrick – Young (74' Rafael), Rooney, Mata, Shaw (64' Herrera) – Van Persie, Falcao (64' Januzaj)

Játékvezetők: M. Oliver – M. McDonough, L. Betts – M. Atkinson

Nézőszám: 27.203