Stoke City – Manchester United 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Crystal Palace 0:0 (vége) | Hull City – Everton FC 2:0 (vége)
Liverpool F.C. – Leicester City 2:2 (vége) | Manchester City – Sunderland AFC 3:2 (vége) | Newcastle United – Burnley FC 3:3 (vége)
Queens Park Rangers – Swansea City 1:1 (vége) | Southampton FC – Arsenal FC 2:0 (vége) | West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Chelsea F.C. 5:3 (vége)
Manchester City
3:2 (0:0)
Sunderland AFC
csütörtök 01.01.2015, 16:00 • Etihad Stadion, Manchester • Barclays Premier League

Jól védekezett az első félidőben a Sunderland, igazi gólhelyzetbe nem nagyon tudtak kerülni a hazaiak.

Az 57. percben megváltozott mindez, mert 10 perc alatt kétgólos előnybe kerültek a manchesteriek, de erre 3 perc alatt válaszolt a Sunderland, kiegyenlítettek! Felrémlett a City két nappal ezelőtti meccse, ahol szintén 2:0-ról nem tudták megszerezni a győzelmet.

A csereként beállt Frank Lampard azonban másképp gondolta, megszerezte a vezetést ismét, és ezután még ziccerek sorát hagyták ki a társai, de most ez nem bosszulta meg magát, így pontszámban beérték a hamarosan a White Hart Lane-en pályára lépő Chelsea-t, győzelmi kényszerbe kényszerítve ezzel az éllovast. (17:58:59)

90+5

90+5
    Navas jó cselek után ad be középre, Milner nem számít rá...

90+4
    Lampard harcol ki egy bedobást a bal szélen, de utána elveszíti a labdát Kolarov.

90+3
    Touré emel Milnerhez, aki gyatrán ér bele a kapu előtt, könnyedén fogja Pantilimon.

90+2
    Navas viszi a védőkre labdát, de a lövését blokkolják.

90+1
    Kolarov ad be az alapvonalról középre, Milner 12 méterről, kapásból lő kevéssel fölé!

90+1
    5 perc a ráadás.

90
    Milner 16 méterről teker a kapu fölé.

90
    David Silva helyén Milner.

89
    Most Jones rúgja meg David Silvát a pálya közepén.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Brown (Sunderland AFC), David Silvát rúgta meg hátulról.

87
    Navas lapos beadását lőné rá kapásból Touré, de eltöri a labdát.

86
    David Silva ziccerbe hozza Fernandinhót, aki 11 méterről lőhet, eltalálja Pantilimon lábát....

85
    Nasri helyére Kolarov jön.

84
    Nasri ugratja ki David Silvát, közbelép az ötösön Vergini.

83
    David Silva szögleténél kikanyarodik a labda, kirúgás jön.

82
    Navas húz kapura a jobb szélről, Pantilimon védi a közeli lövést!

81
    Giaccherinit állítják meg lesen.

80
    Lampard kerül ismét helyzetbe, 10 méterről lőhet, Pantilimon véd bravúrral!

78
    Giaccherini indítása lesen találja Johnsont.

77
    A City 16-osán belül pattog a labda, Clichy szabadít fel végül, dobhatnak a vendégek.

76
    Touré hámozza át magát a védőkön a balösszekötő helyén, a közeli lövését lábbal védi Pantilimon!

75
    Nasri remek passza után Lampard kapásból bombáz kapura, Pantilimon bravúrral véd!

74
    Micsoda meccs lett ebből! És még negyed óra hátra van!

A Sunderland gólt szerzett!
    ADAM JOHNSON a bal sarokba vágja a labdát a büntetőből, Caballero a másik irányba indult! 2:2

71
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zabaleta (Manchester City).

70
    11-est ítélnek a Sunderlandnek Jones buktatásáért!

70
    Csere a Manchester City-nél/nál: lemegy Jovetic, bejön Lampard.

69
    Jovetic sarokkal passzol Navas elé, aki éles szögből a kapufát találja telibe!
    Jack RODWELL - 2:1

68
    Gólszerző RODWELL.

67
    Giaccherini kemény lövését szögletre védi bravúrral Caballero.
    Stevan JOVETIČ - 2:0

66
    Clichy ad be laposan balról, STEVAN JOVETIC a rövid saroknál érkezik, és sarokkal, továbbít a hálóba! 2:0

65
    Buckley helyett Álvarez a vendégeknél.

65
    Buckley megy el a jobb szélen, de a kapu mögé ível.

64
    Larsson ível a védők mögé egy labdát, Wickham csúsztat mellé, de már lesről.

63
    David Silva lőhet jó helyzetből, de éles szögből, Pantilimon védi a közeli próbálkozást.

62
    Jovetic beadásába Wes Brown vetődik bele, ebből sem lesz helyzet.

61
    Larsson szögletére rosszul mozdul ki Caballero, de kisegítik a védői, felszabadítanak.

60
    Larsson íveli be a szabadrúgást, szögletre csúsztatják a védők.

59
    Giaccherinit buktatja Mangala a bal szélen.

58
    Gómez helyére Giaccherini érkezik.

58
    Góllá érett a hazai fölény, tud erre válaszolni vajon a Sunderland?
    Yaya TOURÉ - 1:0

57
    Körbeadogatják a labdát a 16-os lőtt a hazaiak, Jovetic tálal végül a középen érkező YAYA TOURÉ elé, aki 20 méterről hatalmas gólt lő a jobb felsőbe! 1:0

56
    Nasri szöglete most sem veszélyes.

55
    David Silva körömpasszát Gómez kaparintja meg Zabaleta elől, szöglet jön végül a hazaiaknak.

54
    Touré 22 méteres lövése két emberen is megpattan, Pantilimon fogja a labdát.

53
    A pálya közepén pattog a labda, nincsenek helyzetek.

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nasri (Manchester City), Johnsont buktatta.

51
    Nasri szögletét most Vergini fejeli ki a rövid sarokról.

51
    Jones ment szögletre ismét egy jobbról érkező Navas-beadást.

50
    Nasri szögletét kifejelik a védők, Fernandinho kanyarít vissza, ezt O'Shea tisztázza.

49
    Navas beadását Jones menti szögletre.

49
    David Silva indítja Clichyt, aki csak az alapvonalon túlról tud beadni már.

48
    Clichy beadását blokkolják a védők, hazai dobás jön.

48
    Mangala szereli Buckley-t a jobb szélen, dobhat a City.

47
    Navas beadása kipattan, rálövi ballal egyből, de nem talál kaput éles szögből.

46

Az első félidő a hazaiak nagy fölényét hozta, akik ritkán tudtak helyzetbe kerülni, a lövéseik is pontatlanok voltak, amikor kellett, akkor Pantilimon védett. Sunderland ritkán jutott el a hazai 16-osig, kisebb lehetőségük sem volt eddig, rájuk nézve hízelgő az eredmény eddig.

45+1

45+1
    1 perc a ráadás.

45
    Navas szöglete jön jobbról, Jovetic fejel mellé a hosszú saroknál.

45
    Demichelis labdájára csapna le Wickham, Mangala előzi meg.

44
    Nasri lövését is blokkolják a vendég játékosok.

44
    Navas 18 méteres ballábas lövése akad el a védőkben.

43
    Larsson íveli be a szabadrúgást, nem gond a védelemnek a tisztázás.

42
    David Silva buktatja most Gómezt a hazai térfél közepén.

41
    Larsson szögletét Zabaleta fejeli ki a rövid saroknál.

41
    Larsson tekeri a labdát a jobb sarok irányába a szabadrúgásból, Caballero véd vetődve, szöglet jön.

40
    Nasrit kell közben ápolni, de már talpon a francia.

39
    Zabaleta buktatja Gómezt a kaputól 22 méterre, szabadrúgás ez is!

39
    Jovetic passzolja el a labdát, majd szabálytalankodik Buckley-val, szabadrúgás kifelé.

38
    Touré 22 méterről lő takarásból, könnyedén véd Pantilimon.

37
    Clichy indítása találja lesen Nasrit.

36
    Körbeadogatja a Man City az ellenfél 16-osát, ezt megunja Jovetic, aki megindul a védők között, de hosszan szökteti magát.

35
    Nasri szöglete után Fernandinhóról kerül a labda az alapvonalpon túlra, kirúgás.

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Larsson (Sunderland AFC).

33
    Navas lapos beadását Brown vágja ki szögletre a kapu elől.

33
    Wickhamet szereli Mangala a 16-os előterében.

32
    David Silva 20 méterről lő, kiütni tudja csak Pantilimon, Clichy ismétlése már veszélytelen.

31
    Jesus Navas egy csel után lő 20 méterről, elakad a labda a védőkben.

30
    Vergini állítja meg a bal szélen a hazai támadást.

29
    A Sunderland birtokolja a labdát, de kapuig nem jutnak ezúttal sem.

28
    Nasri 30 méterről lő, nem talál kaput a labdája.

27
    Fernandinho vesz át egy labdát a 16-oson belül, de nem jut lövéshez.

26
    Clichy pontatlanul passzol David Silva felé, el sem indul rá a spanyol.

24
    Touré szabálytalankodik Johnsonnal a vendégek tizenhatosánál.

24
    A hazaiak fölényével telt el a játékrész első fele, komolyabb helyzetük még nem akadt.

23
    Nasri íveli be a szögletet, Brown tisztáz a kapu előtt.

23
    David Silva beadását Vergini blokkolja szögletre.

22
    David Silva labdája nagyon pontatlan a középen kilépő Joveticnek.

21
    Kis szöglet után Touré lövését blokkolják, David Silva mellé lövi a kipattanót 10 méterről.

20
    Jovetic adna be az alapvonalról, szögletre blokkol Brown.

19
    Jovetic szabálytalankodik a vendégek térfelén.

19
    Clichy ad haza a vonal mellől, szinte a felezővonalról.

18
    Navas beadása után a lepattanót Jovetic tűzi rá, Jonesban akad el a labda.

17
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jones (Sunderland AFC).

17
    Jones hosszan vesz le egy labdát a saját térfelén, elveszíti, szabálytalankodik Navasszal.

16
    Wickhamet szereli Demichelis a bal szélen, dobás jön.

16
    A Sunderland szöglete veszélytelen.

15
    Larsson íveli be a szabadot, Mangala csúsztatja ki szögletre.

14
    Zabaleta löki fel Wickhamet a bal szélen, szabadrúgás.

13
    Johnson lapos beadását füleli le Zabaleta a bal szélen.

12
    Navas lövi be a labdát a kapu elő, Pantilimon gyűjti be a Jovetic elől.

11
    Clichy lapos beadása jön ismét balról, kivágják a védők.

10
    Wickham csúsztat meg egy előrevágott labdát, Caballero fogja.

9
    Nasri emel a védők mögé egy labdát, de pontatlanul.

8
    Touré lő 30 méterről jócskán a kapu fölé.

7
    Touré labdája pontatlan Navasnak a jobb szélen.

6
    Clichy lapos beadását szögletre menti O'Shea, de kirúgás jön...

5
    Zabaleta beadását húzza le könnyedén Pantilimon.

5
    O'Shea szabálytalankodik Joveticcsal a vendég térfél közepén.

4
    David Silva labdája pontatlan Navasnak, közbelépnek a védők.

3
    Fernandinho szerzi meg a labdát a vendégektől a bal szélen.

2
    Navas ér kézzel a labdába a Sunderland térfelén.

1
    Jovetic éles szögből bombáz egy méterrel a jobb sarok mellé.

1
    Már az első percben beszorítja ellenfelét a címvédő.

1

A Premier League mindössze két napos szünetet tartott, Újév napján már az első "tavaszi" fordulót rendezik.

Ezen a mérkőzésen a címvédő, jelenleg második helyezett Manchester City a 14. helyen szerénykedő Sunderland cspatát fogadja.

A hazaiak mérlege 13-4-2, és kifejezetten jó formában vannak, bár kilenc meccsre rúgó győzelmi sorozatuk éppen két napja szakadt meg a kieső helyen tanyázó Burnley otthonában, pedig már 2:0-ra is vezettek a szünetben, és annak a tudatában készülhettek a második félidőre, hogy a listavezető Chelsea pontokat veszített a Southamptonban.

Ennek ellenére kaptak két gólt, így nem tudtak feljebb zárkózni riválisukra, maradt a három pontos különbség. Ellenben ma is faraghatnak a hátrányukból egy győzelemmel, mert a Chelsea a Tottenham otthonába látogat, a városi rangadón várhatóan megszenvednek majd a pontért, pontokért. Vagyis a Man City egy győzelemmel nyomás alatt tarthatná a később pályára lépő éllovast.

Ez azért nem lesz könnyű mutatvány, mert a hazaiak két csatára, Dzeko és Agüero sem bevethető jelenleg, ismét a középpályásokra, David Silvára, Samir Nasrira és Yaya Touréra hárul a felelősség, ha a gólszerzés kerül szóba.

A Sunderland összesített mérlege 3-11-5, vagyis ők az idei szezon "döntetlen királyai", olyan csapatot sem találunk a mezőnyben, amely nyolc döntetlenre lett volna képes, nem még tizenegyre. Az utóbbi öt meccsükből is csak egyet tudtak megnyerni, vaskos meglepetés volna, ha ma is begyűjtenék a három pontot, de bármennyire is specialitásuk a döntetlen, most ehhez is bravúr szükségeltetik.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Gólok: 57. Touré, 66. Jovetic, 73. Lampard – 68. Rodwell, 71. Johnson (bünt.)

Lapok:   52. Nasri (MAC), 71. Zabaleta (MAC) – 17. Jones (SUN), 34. Larsson (SUN), 88. Brown (SUN)

Manchester City: Caballero – Zabaleta, Demichelis, Mangala, Clichy – Touré, Fernandinho – Navas, Silva (90' Milner), Nasri (85' Kolarov) – Jovetic (70' Lampard)

Cserék: Hart – Sagna, Milner, Kolarov, Sinclair, Lampard, Boyata.

Sunderland AFC: Pantilimon – Vergini, O'Shea, Brown, Jones – Rodwell – Buckley (65' Álvarez), Larsson, Gómez (58' Giaccherini), Johnson – Wickham

Cserék: Mannone – Fletcher, Cabral, Altidore, Álvarez, Coates, Giaccherini

Játékvezetők: R. East. – J. Collin, A. Halliday – G. Scott