Stoke City – Manchester United 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Crystal Palace 0:0 (vége) | Hull City – Everton FC 2:0 (vége)
Liverpool F.C. – Leicester City 2:2 (vége) | Manchester City – Sunderland AFC 3:2 (vége) | Newcastle United – Burnley FC 3:3 (vége)
Queens Park Rangers – Swansea City 1:1 (vége) | Southampton FC – Arsenal FC 2:0 (vége) | West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Chelsea F.C. 5:3 (vége)
Manchester City
3:2 (0:0)
Sunderland AFC
csütörtök 01.01.2015, 16:00 • Etihad Stadion, Manchester • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

A Premier League mindössze két napos szünetet tartott, Újév napján már az első "tavaszi" fordulót rendezik.

Ezen a mérkőzésen a címvédő, jelenleg második helyezett Manchester City a 14. helyen szerénykedő Sunderland cspatát fogadja.

A hazaiak mérlege 13-4-2, és kifejezetten jó formában vannak, bár kilenc meccsre rúgó győzelmi sorozatuk éppen két napja szakadt meg a kieső helyen tanyázó Burnley otthonában, pedig már 2:0-ra is vezettek a szünetben, és annak a tudatában készülhettek a második félidőre, hogy a listavezető Chelsea pontokat veszített a Southamptonban.

Ennek ellenére kaptak két gólt, így nem tudtak feljebb zárkózni riválisukra, maradt a három pontos különbség. Ellenben ma is faraghatnak a hátrányukból egy győzelemmel, mert a Chelsea a Tottenham otthonába látogat, a városi rangadón várhatóan megszenvednek majd a pontért, pontokért. Vagyis a Man City egy győzelemmel nyomás alatt tarthatná a később pályára lépő éllovast.

Ez azért nem lesz könnyű mutatvány, mert a hazaiak két csatára, Dzeko és Agüero sem bevethető jelenleg, ismét a középpályásokra, David Silvára, Samir Nasrira és Yaya Touréra hárul a felelősség, ha a gólszerzés kerül szóba.

A Sunderland összesített mérlege 3-11-5, vagyis ők az idei szezon "döntetlen királyai", olyan csapatot sem találunk a mezőnyben, amely nyolc döntetlenre lett volna képes, nem még tizenegyre. Az utóbbi öt meccsükből is csak egyet tudtak megnyerni, vaskos meglepetés volna, ha ma is begyűjtenék a három pontot, de bármennyire is specialitásuk a döntetlen, most ehhez is bravúr szükségeltetik.

1

1
    Már az első percben beszorítja ellenfelét a címvédő.

1
    Jovetic éles szögből bombáz egy méterrel a jobb sarok mellé.

2
    Navas ér kézzel a labdába a Sunderland térfelén.

3
    Fernandinho szerzi meg a labdát a vendégektől a bal szélen.

4
    David Silva labdája pontatlan Navasnak, közbelépnek a védők.

5
    O'Shea szabálytalankodik Joveticcsal a vendég térfél közepén.

5
    Zabaleta beadását húzza le könnyedén Pantilimon.

6
    Clichy lapos beadását szögletre menti O'Shea, de kirúgás jön...

7
    Touré labdája pontatlan Navasnak a jobb szélen.

8
    Touré lő 30 méterről jócskán a kapu fölé.

9
    Nasri emel a védők mögé egy labdát, de pontatlanul.

10
    Wickham csúsztat meg egy előrevágott labdát, Caballero fogja.

11
    Clichy lapos beadása jön ismét balról, kivágják a védők.

12
    Navas lövi be a labdát a kapu elő, Pantilimon gyűjti be a Jovetic elől.

13
    Johnson lapos beadását füleli le Zabaleta a bal szélen.

14
    Zabaleta löki fel Wickhamet a bal szélen, szabadrúgás.

15
    Larsson íveli be a szabadot, Mangala csúsztatja ki szögletre.

16
    A Sunderland szöglete veszélytelen.

16
    Wickhamet szereli Demichelis a bal szélen, dobás jön.

17
    Jones hosszan vesz le egy labdát a saját térfelén, elveszíti, szabálytalankodik Navasszal.

17
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jones (Sunderland AFC).

18
    Navas beadása után a lepattanót Jovetic tűzi rá, Jonesban akad el a labda.

19
    Clichy ad haza a vonal mellől, szinte a felezővonalról.

19
    Jovetic szabálytalankodik a vendégek térfelén.

20
    Jovetic adna be az alapvonalról, szögletre blokkol Brown.

21
    Kis szöglet után Touré lövését blokkolják, David Silva mellé lövi a kipattanót 10 méterről.

22
    David Silva labdája nagyon pontatlan a középen kilépő Joveticnek.

23
    David Silva beadását Vergini blokkolja szögletre.

23
    Nasri íveli be a szögletet, Brown tisztáz a kapu előtt.

24
    A hazaiak fölényével telt el a játékrész első fele, komolyabb helyzetük még nem akadt.

24
    Touré szabálytalankodik Johnsonnal a vendégek tizenhatosánál.

26
    Clichy pontatlanul passzol David Silva felé, el sem indul rá a spanyol.

27
    Fernandinho vesz át egy labdát a 16-oson belül, de nem jut lövéshez.

28
    Nasri 30 méterről lő, nem talál kaput a labdája.

29
    A Sunderland birtokolja a labdát, de kapuig nem jutnak ezúttal sem.

30
    Vergini állítja meg a bal szélen a hazai támadást.

31
    Jesus Navas egy csel után lő 20 méterről, elakad a labda a védőkben.

32
    David Silva 20 méterről lő, kiütni tudja csak Pantilimon, Clichy ismétlése már veszélytelen.

33
    Wickhamet szereli Mangala a 16-os előterében.

33
    Navas lapos beadását Brown vágja ki szögletre a kapu elől.

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Larsson (Sunderland AFC).

35
    Nasri szöglete után Fernandinhóról kerül a labda az alapvonalpon túlra, kirúgás.

36
    Körbeadogatja a Man City az ellenfél 16-osát, ezt megunja Jovetic, aki megindul a védők között, de hosszan szökteti magát.

37
    Clichy indítása találja lesen Nasrit.

38
    Touré 22 méterről lő takarásból, könnyedén véd Pantilimon.

39
    Jovetic passzolja el a labdát, majd szabálytalankodik Buckley-val, szabadrúgás kifelé.

39
    Zabaleta buktatja Gómezt a kaputól 22 méterre, szabadrúgás ez is!

40
    Nasrit kell közben ápolni, de már talpon a francia.

41
    Larsson tekeri a labdát a jobb sarok irányába a szabadrúgásból, Caballero véd vetődve, szöglet jön.

41
    Larsson szögletét Zabaleta fejeli ki a rövid saroknál.

42
    David Silva buktatja most Gómezt a hazai térfél közepén.

43
    Larsson íveli be a szabadrúgást, nem gond a védelemnek a tisztázás.

44
    Navas 18 méteres ballábas lövése akad el a védőkben.

44
    Nasri lövését is blokkolják a vendég játékosok.

45
    Demichelis labdájára csapna le Wickham, Mangala előzi meg.

45
    Navas szöglete jön jobbról, Jovetic fejel mellé a hosszú saroknál.

45+1
    1 perc a ráadás.

45+1

Az első félidő a hazaiak nagy fölényét hozta, akik ritkán tudtak helyzetbe kerülni, a lövéseik is pontatlanok voltak, amikor kellett, akkor Pantilimon védett. Sunderland ritkán jutott el a hazai 16-osig, kisebb lehetőségük sem volt eddig, rájuk nézve hízelgő az eredmény eddig.

46

47
    Navas beadása kipattan, rálövi ballal egyből, de nem talál kaput éles szögből.

48
    Mangala szereli Buckley-t a jobb szélen, dobhat a City.

48
    Clichy beadását blokkolják a védők, hazai dobás jön.

49
    David Silva indítja Clichyt, aki csak az alapvonalon túlról tud beadni már.

49
    Navas beadását Jones menti szögletre.

50
    Nasri szögletét kifejelik a védők, Fernandinho kanyarít vissza, ezt O'Shea tisztázza.

51
    Jones ment szögletre ismét egy jobbról érkező Navas-beadást.

51
    Nasri szögletét most Vergini fejeli ki a rövid sarokról.

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nasri (Manchester City), Johnsont buktatta.

53
    A pálya közepén pattog a labda, nincsenek helyzetek.

54
    Touré 22 méteres lövése két emberen is megpattan, Pantilimon fogja a labdát.

55
    David Silva körömpasszát Gómez kaparintja meg Zabaleta elől, szöglet jön végül a hazaiaknak.

56
    Nasri szöglete most sem veszélyes.

57
    A City gólt szerzett!
    Körbeadogatják a labdát a 16-os lőtt a hazaiak, Jovetic tálal végül a középen érkező YAYA TOURÉ elé, aki 20 méterről hatalmas gólt lő a jobb felsőbe! 1:0
    Yaya TOURÉ - 1:0

58
    Góllá érett a hazai fölény, tud erre válaszolni vajon a Sunderland?

58
    Gómez helyére Giaccherini érkezik.

59
    Giaccherinit buktatja Mangala a bal szélen.

60
    Larsson íveli be a szabadrúgást, szögletre csúsztatják a védők.

61
    Larsson szögletére rosszul mozdul ki Caballero, de kisegítik a védői, felszabadítanak.

62
    Jovetic beadásába Wes Brown vetődik bele, ebből sem lesz helyzet.

63
    David Silva lőhet jó helyzetből, de éles szögből, Pantilimon védi a közeli próbálkozást.

64
    Larsson ível a védők mögé egy labdát, Wickham csúsztat mellé, de már lesről.

65
    Buckley megy el a jobb szélen, de a kapu mögé ível.

65
    Buckley helyett Álvarez a vendégeknél.

66
    Clichy ad be laposan balról, STEVAN JOVETIC a rövid saroknál érkezik, és sarokkal, továbbít a hálóba! 2:0
    Stevan JOVETIČ - 2:0

67
    Giaccherini kemény lövését szögletre védi bravúrral Caballero.

68
    A Sunderland gólt szerzett!
    Gólszerző RODWELL.
    Jack RODWELL - 2:1

69
    Jovetic sarokkal passzol Navas elé, aki éles szögből a kapufát találja telibe!

70
    Csere a Manchester City-nél/nál: lemegy Jovetic, bejön Lampard.

70
    11-est ítélnek a Sunderlandnek Jones buktatásáért!

71
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zabaleta (Manchester City).

71
    ADAM JOHNSON a bal sarokba vágja a labdát a büntetőből, Caballero a másik irányba indult! 2:2
    Adam JOHNSON - 2:2

73
    Clichy ível be balról, FRANK LAMPARD 8 méterről fejel a jobb alsó sarokba! 3:2
    Frank LAMPARD - 3:2

74
    Micsoda meccs lett ebből! És még negyed óra hátra van!

75
    Nasri remek passza után Lampard kapásból bombáz kapura, Pantilimon bravúrral véd!

76
    Touré hámozza át magát a védőkön a balösszekötő helyén, a közeli lövését lábbal védi Pantilimon!

77
    A City 16-osán belül pattog a labda, Clichy szabadít fel végül, dobhatnak a vendégek.

78
    Giaccherini indítása lesen találja Johnsont.

80
    Lampard kerül ismét helyzetbe, 10 méterről lőhet, Pantilimon véd bravúrral!

81
    Giaccherinit állítják meg lesen.

82
    Navas húz kapura a jobb szélről, Pantilimon védi a közeli lövést!

83
    David Silva szögleténél kikanyarodik a labda, kirúgás jön.

84
    Nasri ugratja ki David Silvát, közbelép az ötösön Vergini.

85
    Nasri helyére Kolarov jön.

86
    David Silva ziccerbe hozza Fernandinhót, aki 11 méterről lőhet, eltalálja Pantilimon lábát....

87
    Navas lapos beadását lőné rá kapásból Touré, de eltöri a labdát.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Brown (Sunderland AFC), David Silvát rúgta meg hátulról.

89
    Most Jones rúgja meg David Silvát a pálya közepén.

90
    David Silva helyén Milner.

90
    Milner 16 méterről teker a kapu fölé.

90+1
    5 perc a ráadás.

90+1
    Kolarov ad be az alapvonalról középre, Milner 12 méterről, kapásból lő kevéssel fölé!

90+2
    Navas viszi a védőkre labdát, de a lövését blokkolják.

90+3
    Touré emel Milnerhez, aki gyatrán ér bele a kapu előtt, könnyedén fogja Pantilimon.

90+4
    Lampard harcol ki egy bedobást a bal szélen, de utána elveszíti a labdát Kolarov.

90+5
    Navas jó cselek után ad be középre, Milner nem számít rá...

90+5

Jól védekezett az első félidőben a Sunderland, igazi gólhelyzetbe nem nagyon tudtak kerülni a hazaiak.

Az 57. percben megváltozott mindez, mert 10 perc alatt kétgólos előnybe kerültek a manchesteriek, de erre 3 perc alatt válaszolt a Sunderland, kiegyenlítettek! Felrémlett a City két nappal ezelőtti meccse, ahol szintén 2:0-ról nem tudták megszerezni a győzelmet.

A csereként beállt Frank Lampard azonban másképp gondolta, megszerezte a vezetést ismét, és ezután még ziccerek sorát hagyták ki a társai, de most ez nem bosszulta meg magát, így pontszámban beérték a hamarosan a White Hart Lane-en pályára lépő Chelsea-t, győzelmi kényszerbe kényszerítve ezzel az éllovast. (17:58:59)

Gólok: 57. Touré, 66. Jovetic, 73. Lampard – 68. Rodwell, 71. Johnson (bünt.)

Lapok:   52. Nasri (MAC), 71. Zabaleta (MAC) – 17. Jones (SUN), 34. Larsson (SUN), 88. Brown (SUN)

Manchester City: Caballero – Zabaleta, Demichelis, Mangala, Clichy – Touré, Fernandinho – Navas, Silva (90' Milner), Nasri (85' Kolarov) – Jovetic (70' Lampard)

Cserék: Hart – Sagna, Milner, Kolarov, Sinclair, Lampard, Boyata.

Sunderland AFC: Pantilimon – Vergini, O'Shea, Brown, Jones – Rodwell – Buckley (65' Álvarez), Larsson, Gómez (58' Giaccherini), Johnson – Wickham

Cserék: Mannone – Fletcher, Cabral, Altidore, Álvarez, Coates, Giaccherini

Játékvezetők: R. East. – J. Collin, A. Halliday – G. Scott