Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 3:4 (0:1 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:2 (vége)
szétlövés vége (0:1)
Corona Brasov Wolves
3:4 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Debreceni HK
vasárnap 18.01.2015, 17:00 • Brassó • MOL Liga

Nagyon gyors első harmad után a mérkőzés végül közel 2,5 órán át tartott, mert a megszerzett két gólos vezetését nem tudta megtartani a Brassó, így a 3:3-as döntetlen állás a hosszabbításhoz, majd szétlövéshez vezetett.

Itt a Debrecen bírta jobban idegekkel, Ladányi pedig végül eldöntötte a találkozót, így a DHK szerzi meg a második pontot a mai napon, a Brassónak meg kell elégednie eggyel.

Brassó – Debrecen: 3-4 (hosszabbítás után)!
    ---- (19:27:08)

65:00
    A Debreceni HK csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: LADÁNYI.

Szétlövés kezdete.

Vége a hosszabbításnak is, szétlövés fog dönteni.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

Sajnos megszakadt a kép a hivatalos oldalról, így innentől csak szövegesen kapunk információt. Vélhetően hamarosan a szétlövés következik már.

64:20
    Egyre inkább úgy tűnik, a szétlövés dönti el ezt a mérkőzést.

63:50
    Klouda rontott középen ziccerben, nagyon rosszul találta el, bosszús is érte.

63:20
    Hát ez finoman szólva érdekes helyzet volt. Molnár Zsolt kapta középen ziccerben a korongot, ám amikor lőtt volna, ismét "véletlenül" elmozdult Borodin kapuja. Ez felettébb furcsa most már, de az is, hogy ezért a jelek szerint most sem járt semmi szankció.

62:30
    Mihály közeli lövésénél Borodin véd hatalmasat karral, de nem szabadul fel a kapu még.

62:10
    Megúszták kiállítás nélkül az iménti szituációt, de még mindig tart a hazai emberelőny.

62:02
    Debreceni időkérés.

61:30
    Csíki keveredik egy kisebb balhéba a saját kapuja előtt, amikor egy hazai játékos ismételni akart a kapusról kicsit kijövő korongra lecsapva.

61:14
    Kiállítás a vendégek részéről, Sadikov áll ki bottal akasztásért két percre. Négy a három ellen támadhat a Brassó.

61:10
    Közeli lövés Hietamakitól balról, Borodin szépen hárított.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Vége a rendes játékidőnek, hiába vezetett két góllal is a Brassó, előnyét nem tudta megtartani, így most a hosszabbítás, vagy a büntetők fognak dönteni. Hamarosan folytatjuk.
    ----

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:55
    Veszélyesen megindult a Debrecen a bal oldalon, Sijka lövését azonban a blokkoló védő segítségével fogja Polc.

58:00
    Petres bal oldali lövését blokkolják a vendég védők, végül Borodin kezében köt ki a korong.

57:10
    Érik a hosszabbítás, úgy tűnik az utóbbi percek alapján, hogy igen kevés a gólveszély.

56:50
    Voronov marad a jégen egy ütközést követően, lekorcsolyázik, de láthatóan fájdalmai vannak.

55:30
    Les a hazaiaknál, majd Klouda veszít korongot. A túloldalon Kurilyuk bombázta rá nagy helyzetben középről, de a jobb kapuvas mellé pár centivel!

54:50
    A mérkőzés hajrája kezdődik hamarosan, nincs egyelőre döntés és most a Brassó sem támad olyan elánnal.

54:00
    Fontos szerelés hátul Virágtól, Sadikov tört volna kapura.

53:10
    Fodor felé pontatlan a keresztbe lőtt korong. A Brassó ismét kezdheti elölről, mert ezt a vezetését sem tudta megtartani annak ellenére, hogy a Debrecen abszolút a kontrákra rendezkedett be. De azt nagy sikerrel teszi.

52:30
    A Debrecen gólt szerzett!
    Ismét jól használta ki a pillanatnyi lehetőséget a Debrecen egy kontránál, Ladányi megpattanó indítása éppen a jobb oldalon korcsolyázó KÖNCZEI ÁRON elé pattant, aki egy gyors csel után a rövid oldalon bombázott a kapuba. 3-3!
    Gólpassz: Ladányi Balázs.

51:10
    Virág Csanád jutott lövőhelyzethez középen, egy védő botjáról azonban felpattant a pakk, a kapu mögött landolt.

50:20
    Ismét egy meg nem értés hazai oldalon támadásban, de a Brassó most meglehetősen jól látható mezőnyfölényben jégkorongozik.

49:50
    Sadikov küldte előre a korongot, de nem tudta megtartani a DHK.

49:05
    Némileg kapkodó most a játék, sok a pontatlanság és az elképzelés nélküli passz.

48:15
    Rosszul vette át a bal oldalon Molnár, ütőjéről pár centivel kicsusszan a korong a harmadból.

47:55
    Dancsfalvi lövését blokkolta a hazai védősor.

47:30
    Kurilyuk tört be a támadó harmadba, Kaskov kapta a korongot, de a csel közben elcsúszott.

47:00
    Kikerül a támadó harmadból a pakk, de a DHK sem tudja megtartani elől.

46:30
    Petres jobb oldali lövése hal el Borodin lepkés kesztyűjében.

45:50
    Kaskov jobb szélről leadott lövését védi Polc, majd rá is tenyerel.

45:35
    Brassói támadás végén a korong nem, csak Prakab került a hálóba, el is mozdult a kapu. Borodin kapuja feltűnően sokszor mozdul el ma.

45:10
    Nagy Csaba balról lőtt kapura, szépen hárított Borodin, bár a lövés nem volt túlságosan erős.

44:20
    Kaskov a jobb oldalon iramodott meg, keresztbe lőtt korongjára viszont senki nem érkezett ütemre. Nem tud egyik csapat sem helyzeteket kialakítani.

43:45
    Eladott korong, Ladányi csap le rá a támadó harmadban, a visszapassz azonban pontatlan.

42:50
    Brassói helyzet, Obsut előtt azonban elsuhan a korong középen. Próbál mezőnyfölényt kialakítani a Corona.

42:20
    Előre lőtt korong a debreceniektől, Kurilyuk azonban nem talált társat.

41:35
    Ez most bizonyára mély ütés volt a Debrecennek, hogy emberhátrányból szerzi meg újra a vezetést a Brassó.

41:08
    A Brassó gólt szerzett!
    Voronov elől vágta ki a Brassó, ami egyben egy tökéletes gólpassz is lett MIHÁLY ÁRPÁDNAK, aki kicselezte a kapust egy az egyben, majd jobbról a hasa alatt behúzta a hálóba! 3-2!
    Gólpassz: Jaroslav Obsut.

40:40
    Egyelőre a Debrecen támadóbb, ne feledjük, emberelőnyben vannak még.

40:01

Rendkívül érdekes játékrészt láthattunk, kedves olvasóink! A harmad első perceiben gyorsan két gólos előnyre tett szert a Brassó, ráadásul további helyzeteik adódtak, hogy háromra nőjön a fór. Megúszta a DHK, majd a szépítés után feljavultak a vendégek is, túlestek a sokkon.

Sokat tett a harmadik találat megszerzéséért a Brassó, de Borodinon képtelenek voltak kifogni és feltűnően sok lövés szállt mellé is. És ahogy ilyenkor lenni szokott, a Debrecen egyenlíteni tudott szinte a semmiből, így elillant a két gólos hazai előny a záró játékrészre.

Brassó – Debrecen: 2-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:21
    Hazai kiállítás, akadályozás miatt megy ki két percre Filip. Debreceni emberelőny.

39:15
    Ladányi lőhetett a jobb oldalról, Polcról elsőre kipattant, de másodjára megfogta.

39:05
    A harmad utolsó perce kezdődött meg, debreceni támadás.

38:40
    A csapatjátékok egyik alaptörvénye érvényesült, minden kimaradt a brassóiaktól, ám beakadt egy kontra a túloldalon. Hiába vezetett két góllal már az erdélyi csapat, újra döntetlen.

38:00
    Egy középső átlövés kipattant Polcról, a bal kapuvasnál lesben álló DANCSFALVI NORBERT pedig közelről bekotorta! 2-2!
    Gólpassz: Barabás Sándor, Artyom Vaszjunyin.

37:05
    Klouda próbálkozott távolról, lepattan Borodinról!

36:40
    Antal beemelt korongjára Borodin teszi rá a kezét, mielőtt Petres odaérhetett volna.

36:00
    Antal Zsombor szúrta rá középről, Borodin eszén nem tudott túljárni, majd kontrázott a Debrecen, Polc a biztonság kedvéért rátenyerel a pakkra.

35:35
    Ladányi tört be a támadó harmadba, majd balról Voronov vállalkozott lövésre, mellé!

35:10
    Dancsfalvinak ez fájhatott, egy hazai bombába vetődött bele testtel, le is korcsolyázik cserére.

34:55
    A Brassó jóval aktívabb ebben a harmadban is, folyamatosan nyomás alatt tartják Borodin kapuját.

34:20
    Saluga lő mellé kecsegtető helyzetben a bal oldalról.

33:45
    Borodinnak kell bravúrral hárítania Antal jobb szélről leadott lövését.

33:32
    Kiegészül a Debrecen.

32:50
    Nagy védés Borodintól Saluga bal oldali nagy erejű lövésénél.

32:20
    Mihály távoli süvítő lövése pontatlan, a bal kapuvas mellett suhan el.

31:55
    Ismét elmozdult Borodin kapuja, támadásban marad a Brassó.

31:32
    Tőkési áll ki két percre fogás miatt. Több, mint 10 perc után látunk újra kiállítást. Brassói emberelőny.

30:40
    Obsutnak tették vissza lövésre, a kék vonal közeléből bombázta rá, pár centivel mellé!

30:20
    Gyorsan zajlanak az események, tilos brassói felszabadítás, de már el is hozták a bulit a hazaiak.

30:05
    Virág Csanád bal oldali bombáját a karjával védi Borodin, pályán marad a korong.

29:40
    Mihály Árpád lövése után kerül ki a támadó harmadból a korong, de hamarosan visszaszerzi a Brassó.

29:15
    Molnár keveredett a jobb oldalra, majd szépen lőtt félmagasan, Borodin azonban pont oda várta a korongot, védett!

29:00
    Petres lövi be a korongot a támadó harmadba, de kissé felszabadítás jellege volt a dolognak.

28:20
    Próbál erősíteni a Brassó, mert a Debrecen a szépítő gólnál magára talált némileg.

27:55
    Zsók tüzelt távolról, Antal nem tudott ismételni, mert Borodinról nem jött ki a korong.

27:20
    Filip jobb oldali távoli és Márton bal oldali közeli lövése egyaránt Borodin védésének áldozata lett.

26:35
    Nagyon szép debreceni akció végén előbb a bal kapuvasnál védett nagyot Polc Kurilyuk lövésénél. Nem szabadult fel a kapu, hamarosan középen újabb lövőhelyzet adódott, amit DANIL KASKOV ki is használt és laposan a hálóba lőtt! 2-1!
    Gólpassz: Artur Kurilyuk, Andrei Emelianov.

25:00
    Imecs indít pontatlanul, a DHK támad, de Kaskov feleslegesen vitte be a darálóba lövés helyett.

24:25
    Petres szúrta rá jobbról, a vendégek kapusa jól zárta a szöget.

24:00
    Filip is kitűnő indítást kapott a jobb oldalon, majd kapura lőtt, Borodin megint remekül hárított!

23:45
    Próbálja megbecsülni most a korongot a Debrecen, ameddig rendezik a sorokat.

23:00
    Egyelőre nem, Klouda hatalmas helyzetben vihette kapura középen, de közeli lövését Borodin bravúrral hárította.

22:40
    Alig másfél perc leforgása alatt kétszer is a kapuba talált a Brassó, vajon magához tér-e a DHK a sokkból?

22:11
    Ez viszont nagyon szép találat volt a hazaiaktól! A bal oldalon kapott korongot Fodortól PETER KLOUDA, befelé cselezett, majd középről fonákkal nagyon szépen lőtte ki a jobb alsót! 2-0!
    Gólpassz: Fodor Csanád, Martin Saluga.

21:15
    Az iménti gól krónikájához tartozik, hogy alig néhány másodperce járt csak le akkor még Könczei szüneten átnyúló kiállítása, de még nem rendeződtek a debreceniek.

20:53
    Egy bal oldali hazai lövés után úgy tűnt, hogy Borodin könnyűszerrel hárít, de túlságosan is kijött róla a korong, a balról érkező VIRÁG CSANÁD a rövid sarokba talált! 1-0!
    Gólpassz: Molnár Zsolt.

20:10
    A Brassó hozta el a bedobást.

20:01

Szép, folyamatos játékot láthattunk az első harmadban, gólt azonban nem. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de kimaradtak. A harmad első felében sokkal jobban játszott a Brassó, majd némi kiegyenlítődés után egy hazai kiállítás felhozta a Debrecent. Klouda és Kaskov különösen aktív eddig ma. Hasonló folytatást remélhetünk, talán most már gólokkal fűszerezve.

Brassó – Debrecen: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

19:55
    De volt még idő, Mihály Árpád tűzte rá balról, Molnár nem tudott ismételni, mert Borodin megszerezte a korongot.

19:45
    Ez is kicsusszan, nemigen lesz már idő semmire a szünetig.

19:30
    Elütött a korong felett Virág a bal oldalon, most újra bent a pakk a támadó harmadban azóta.

19:05
    Az első harmad utolsó perce kezdődött meg, brassói emberelőny.

18:48
    Debreceni kiállítás, két percre lepihen Könczei Áron fogás miatt.

18:25
    Les a Brassónál, a bal oldalon túl korán érkezett a harmadba Klouda.

18:10
    Mihály és Virág előtt is adódott lövőhelyzet, de a védelmi hiba annyira váratlanul érte őket, hogy későn kapcsoltak, így oda a lehetőség.

17:55
    Már Borodin tenyerel rá egy korongra a biztonság kedvéért, Molnár közeledett vészjóslóan a kapuja felé.

17:40
    Közben természetesen kiegészült a Brassó.

17:35
    Megint Kaskov egy még nagyobb helyzettel, egy középre lőtt korongra érkezett jó ütemben, de nagy helyzetben a jobb kapuvas mellé trafált!!

17:10
    Ahogy kimondtam, Kaskov húzott el szépen a bal oldalon, éles szögből kapura is lőtte, Polc viszont jól zárta a szöget!

16:55
    Meglehetősen könnyedén ússza meg egyelőre a Brassó a hátrányt.

16:30
    Nagy Csaba gyűjti be hátul a korongot, de hamarosan elveszti azt a Brassó. Nem sokkal később pontatlan debreceni indítás Kaskov felé, így pedig tilos lett!

15:50
    Voronov suhintotta rá a kék vonal közeléből, nem lett túl erős, Polc könnyedén hárította és ki is tudja vinni utána a Brassó.

15:17
    A mérkőzés első kiállítása a Brassót sújtja, Zsók száll ki két percre testre ütés miatt.

14:30
    Peches volt Hári, pár centivel kicsusszant a korong a harmadból, így les lett utána.

13:50
    Fodor most rábombázta nagy erővel középről, Borodin a botjával hárított.

13:15
    Fodor viszi be a korongot a jobb oldalon, Kurilyuk viszont szépen szereli.

12:30
    Hopp, egy szép lövés Molnár Zsolttól jobbról, Borodin testtel hárít és gyorsan ki is adja a korongot.

12:00
    Virág tört be szépen a bal oldalon, de a hajdúsági védők szépen szorították kifelé, így lövéshez nem jutott.

11:35
    Most egy tilos debreceni részről, Wéber előrelőtt korongja lett pontatlan.

11:20
    Kaskovot taszajtották odébb a palánk mellett, pont eléggé ahhoz, hogy ne tudjon betörni a támadó harmadba. Mehet tovább.

10:50
    Ladányi remek keresztbe lőtt korongjára ketten is érkeztek, Könczeit még leblokkolták, Hári azonban balról rábombázta, Polc bravúrral védett!

10:20
    A semleges harmadból bombázta rá Sijka, Polcról nem jött ki, sőt nem is áll a játék.

09:55
    Nagy Csaba lövése száll kevéssel mellé, közben elmozdul Borodin kapuja, áll a játék (kivételesen).

09:30
    Hietamaki szerzett korongot a semleges harmadban, Mihály belövi a semleges sarokba, ahol megtartják a sárga-kékek.

08:50
    Nézői szempontból egyelőre csodálatos, folyamatos játék már percek óta, veszélyt azonban főként a brassóiak okoznak.

08:05
    Újabb brassói támadás, Obsuthoz nem jutott el a korong, de közelről Klouda viszont kapura kotorta, Borodin ismét jól hárított!

07:20
    Ez viszont kitűnő támadás volt, aminek a végén Kaskov tűzte rá a kék vonal közeléből, lendületből, pár centivel a jobb kapuvas mellé!

06:50
    Ez a debreceni támadás is elhalt, ahogy betörtek a vendégek a támadó harmadba.

06:20
    Összeütközött két brassói a saját harmadában, Virág azonban megmenti a helyzetet és kihozza a pakkot.

05:55
    Feltűnően többet és veszélyesebben támad egyelőre a Brassó, a DHK egyelőre nem érzi a ritmust.

05:30
    Klouda passzolta vissza a kapu mögül Fodor Csanádnak, aki balról, közelről tűzte kapura, Borodin ezúttal is jól zárta a szöget.

05:15
    Kevés eddig a játékmegszakítás, szép folyamatos a játék.

04:50
    Molnárt blokkolják a vendégek egy bal oldali lövésnél, a pakk ki is pattan a harmadból.

04:30
    Elhozta a bulit a Debrecen, de Mihály vetődve próbált még korongot szerezni, nem sikerült.

03:45
    Kezdeményezőbb egyelőre a Brassó, most is hazai támadás, végül Zsók bal oldali lövését hárítja Borodin.

02:50
    Klouda gyűjti be hátul a korongot, Mihály felé azonban hosszú az indítása.

02:00
    Könczei előtt adódott lehetőség, de kicsit hosszú lett az indítás, így már nem tudta elhúzni a kapus mellett.

01:10
    Kloudának nincs önbizalomhiánya, a bal oldalról is rásuhintotta, nem is volt rossz, Borodin a lepkéssel védte!

00:20
    A Brassóé az első támadás, rögtön egy jó lövés Kloudától a jobb oldalról, szépen védett Borodin.

00:01

Fehér-piros szerelésben a Debrecen, a szokásos sárga-kékben a Brassó. Hamarosan kezdünk!

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Fodor, Saluga, Filip, Obsut, Klouda – Molnár Zs., Mihály Á., János, Virág Cs., Hietamaki – Antal, Imecs, Zsók, Nagy Cs., Petres – Bálint, Péter Zs., Márton, Mátyás Zs.

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Emelianov, Csíki, Ladányi, Hári, Könczei – Sadikov, Voronov, Berta, Kaskov, Sijka – Kurilyuk, Dancsfalvi, Prakab, Vaszjunyin, Tőkési – Wéber, Okos, Barabás

Játékvezetők: Gergely Lehel, Máthé István – Siko Levente, Mihai Trandafir.

Folytatódik a MOL Liga, a Debrecen együttese látogat Brassóba. Mindkét együttesnek kemény hétvégéje lesz, két nap alatt két mérkőzést játszanak. A Debrecen szombaton még a Csíkszereda otthonában lép jégre, a Brassó pedig az Újpestet fogadja, vasárnap pedig egymás ellen játszanak.

Mindkét csapat vereséget szenvedett a megelőző összecsapásán, a Debrecen Újpesten kapott ki, a Brassó pedig hazai pályán a Dunaújvárostól. Az alapszakasz hajrájához érkezve a Brassó a negyedik helyen áll (három ponttal az Érsekújvár mögött, akik már eggyel több meccset játszottak), a Debrecen pedig ötödik. A pontkülönbség azonban óriási, 17 egység, a DHK-nak inkább hátrafelé kell figyelnie az Újpest miatt.

A találkozó vasárnap 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Gólok és gólpasszok: 21. Virág (Molnár), 23. Klouda (Fodor, Saluga), 42. Mihály (Obsut) – 27. Kaskov (Kurilyuk, Emelianov), 38. Dancsfalvi (Barabás, Vaszjunyin), 53. Könczei (Ladányi), utolsó bünt. Ladányi

Játékvezetők: Gergely Lehel, Máthé István – Siko Levente, Mihai Trandafir