Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 3:4 (0:1 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:2 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Dab.Docler
vasárnap 18.01.2015, 18:00MOL Liga

Azt mondhatjuk, hogy megérdemelten nyert a vendég csapat, bár a Miskolc is beleadott mindent, de egyszerűen ma nem volt szerencséje a hazai alakulatnak. Egy becsületgólra futotta a záró játékrészben, ami viszont kevés volt a Dab 3 gólos középső harmada és a remek formában levő Kalnins ellen. Ezzel újra a Dunaújváros állt a tabella élére, de a Miskolcra a jelenlegi állás szerint nem zárkózik az Érsekújvár, hiszen 2 gólos hátránnyal állnak a Fradi ellen. (20:08:52)

60:00

Az utolsó perc már helyzet nélkül fut le.

5 a 6 ellen folytatódik a játék, a hazai csapat továbbra is kapus nélkül.

59:07
    A csapatok kiegészülnek.

59:00
    Újabb tilos, de ezúttal nem sokkal csúszik mellé az üres kapunak a felszabadító lövés.

58:30
    Nehezen tud felállni a hazai csapat, de lövésig nem nagyon jutnak, már foggal-körömmel védekezik a Dab.

58:00
    Tilos felszabadítások sora a vendégektől.

5 a 4 ellen folytatódik a játék, de a hazai csapat kapus nélkül.

57:07
    Páros kiállítás. Mestyán és Dansereau a büntetettek, egyaránt 2 percre.

Kapus nélkül folytatja a Miskolc.

Hazai időkérés.

57:00
    Vendég tilos felszabadítás.

55:30
    Becze lő a túloldalon, ez nem volt túlzottan kidolgozott lehetőség, jócskán mellé is megy.

54:30
    Azari kezd építeni a támadást, de nem passzol, hanem egyből ellövi a védő mellett, ez csemege Bálizsnak.

53:30
    Popovics iramodik meg a bal szélen és próbálja meg kilőni a hosszú alsót, de centikkel téveszt, a korong a kapuvasról jön ki.

53:00
    Tóth Adrián középre adott korongjára nem érkeznek a társak, így felszabadítanak a vendégek.

Időt kér a vendég szakvezetés.

52:30
    Becze és Metcalfe összjáték után alakul ki helyzet, de Kalnins ezt is parádésan hárítja.

51:30

50:30
    Boyle tüzel balról, Kalninsról felpörög a korong, de nem tudnak beleszúrni a hazaiak, így nincs újabb gól.

49:30
    Egy újabb beadott hazai korong pattog a Dab védők között, de végül Kalnins szerencséjére fel tudnak szabadítani a társak.

48:30
    Metcalfe helyzetben, de az utolsó pillanatban sikerül lelopni a pakkot az ütőjéről.

48:00
    Cohen fonákkal kapura tett korongja pattan meg Metcalfe-on, így elkerüli a vendég kaput.

47:30
    Újabb hazai helyzet, de ezúttal csak a kapuvasig jut a Jegesmedvék csatára. Megérezték a hazaiak, hogy van még keresnivalójuk.

46:32
    A Miskolc gólt szerzett!
    Végre sikerül túljárni Kalnins eszén. Előnyben Dudas passzol BECZE TIHAMÉR felé, aki most nem hibázik. Ezzel zárkózhat a hazai csapat. A góllal a vendégek kiegészültek. Assziszt: Jesse Ray Dudas

45:56
    Kiállítás a vendégeknél. Martine büntetése 2 perc gáncsolásért. Újabb lehetőség a hazai csapat előtt.

Hihetetlen mennyi helyzet marad ki hazai oldalon. Kalnins ma kivédi a miskolci játékosok szemét.

45:00
    Újabb hazai helyzetek, Denserau és Becze is sikertelenül próbálta bevenni Kalnins kapuját.

43:55
    Vendégek teljes létszámban.

43:50
    Gőz az előny utolsó pillanataiban próbál még betalálni, de Kalnins rávetődik a pakkra.

43:45
    Tóth kap korongot a kapu mögött és próbálja becsempészni Kalnins mellett, de nem sikerül.

43:00
    Sagert lövi be a korongot, sikerül is felállni és szépen járatják a sötét mezesek.

42:30
    Becze kap korongot a bal kapuvas mellett és megpróbálja feltenni a felsőbe, de Kalnins jól zárja a szöget.

42:00
    Gyorsan helyzetbe kerül a hazai csapat, Dansereau révén, de nem sikerül betalálni a légiós csatárnak.

41:55
    Papp Viktor áll ki a vendég csapatból 2 percre, bottal akasztásért.

41:00
    Egyelőre elég visszafogottan támadnak a Jegesmedvék, a vendégek pedig már jobbára a védekezésre koncentrálnak.

40:30
    Egyszerű a feladata a hazai csapat számára, mindent egy lapra feltéve kell támadni a záró 20 percben.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Legyalulta ellenfelét a Dab a második 20 percben. A hazai csapat előtt is számos nagy lehetőség adódott, amit nem tudtak kihasználni, ez pedig megbosszulta magát, hiszen 3 találattal terhelték meg Bálizs kapuját a vendégek. Persze még ez sem jelenti azt, hogy lefutott lenne a meccs, de a hazai gárdának mindenképpen javítania kell a helyzetkihasználáson a záró játékrészben.

40:00

39:20
    Hajós érkezik jó ütemben egy beadásra, de centikkel elvéti kaput. . Sok helyzet marad ki ahazai oldalon, amit az eredmény is jól tükröz.

38:41
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Nem hibáznak viszont a túloldalon. HRUBY GELLÉRT tűzi kapura messziről a korongot, és Bálizs ezúttal tehetelen volt. Assziszt: Azari és Szappanos.

38:40
    Metcalfe önzetlenül passzol Cohen elé, aki azonban szinte ziccerben nem tud betalálni.

38:10
    Szappanos érkezik a padról és a legjobb ütemben érkezik a passz, de a lövése után Bálizs bravúrral fogja a pakkot.

37:30
    Mezőnyjáték folyik most jobbára, egyik kapu sem forog veszélyben.

36:30
    Szepessy próbálkozott messziről, de ez csemege Bálizsnak.

35:58
    Hazaiak teljes létszámban.

35:00
    Dudas kilövi a korongot, ezzel kicsit fellélegezhetnek a Jegesmedvék.

34:30
    Bálizs nagy spárgával véd egy lövést, majd a pakk Szappanos elé kerül, aki nem tud élni a ziccerrel, így nincs újabb gól. Fogja is a fejét a Dab játékos.

33:58
    Hazai kiállítás. Popovics Patrik büntetése 2 perc akadályozásért.

33:50
    Eskelinen passzol Peterdi felé, aki nem teketóriázik, lő, de a lövése Bálizs ölében köt ki.

33:30
    Kalnins védi a másik oldalon a kapuvas mellé érkező hazai lövést.

33:00
    Papp szlalomozik be a hazai kapu elé, a lövése után kijön Bálizsról a pakk, majd Somogyi próbálkozik, de ezt már lenyeli a hazaiak kapusa.

32:30
    Egy vendég lövés után köt ki a biztonsági hálóban a pakk, így bedobás következhet.

31:50
    Dansereau tüzel egészen közelről, de Galanisz jó ütemben érkezik és blokkolni tud.

31:20
    Újabb tilos, ezúttal hazai részről.

30:30

30:00
    A mérkőzés felénél vezet az előnyökkel jobban élő vendég csapat, de nagyrészt Kalninsnak köszönhető, hogy a miskolciaknak eddig nem sikerült gólt szerezni.

29:30
    Miskolczi ereszt meg egy bombát a bal oldalról, de pakk elsuhan a kapuvas mellett.

28:30
    Somogyi lő kapura, de a pakk felpattan egy boton és Bálizsnak még ugrania is kell, hogy magához ragadhassa.

28:00
    Helyzet a túloldalon is, de úgy tűnik ma Kalninsnak nem lehet gólt lőni.

27:14
    Kihasználja az előnyt a Dab. SZAPPANOS DÁVID szerezte meg csapata második találatát. A góllal a hazai csapat kiegészült. Assziszt: Galanisz és Mestyán

26:45
    Bálizs lába között talál utat a korong, de a hazai kapus hanyatt veti magát és ráfekszik a pakkra. Martine nagy lendülettel érkezik, hátha bele tud még piszkálni a kicsúszó korongba, de az eltűnt Bálizs alatt.

26:31
    Hazai kiállítás. Tóth Adrián büntetése 2 perc bottal akasztásért.

26:30
    Egy blokkról pattan ki a korong a palánkon kívülre, bedobás a semleges harmadban.

25:30
    Láda tör be a jobb oldalon, de palánkhoz szorítják a védők, így jöhet a Dab.

24:49

24:00
    Becze kap egy majdnem tökéletes korongot, de csak majdnem, így küzdeni kellett az átvétellel és Kalninsnak így nem okozott gondot a lövés.

23:30
    Bálizsig jut vissza a korong, pedig egész jól sikerült felállni a hazai csapatnak.

23:00
    Hazai tilos felszabadítás.

22:49
    Vendég kiállítás. Magosi Erik büntetése 2 perc testreütésért.

22:10
    Fliszár áll bele egy lövésbe, Kalnins védeni tud, majd az ismétlésbe már belesípolnak a zebrák.

21:30
    Vojtkó lövésébe fekszik bele önfeláldozóan az egyik vendég védő.

21:00
    Helyzet a túloldalon is, Kalnins fogja meg a kiugró miskolci játékos lövését nagy bravúrral.

20:11
    Eskelinen húzott el a jobb szélen, majd adott középre, ahol a jókor érkező GRÖSCHL TAMÁSNAK már más dolga sem volt, mint az üres kapuba passzolni azt. Assziszt: Eskelinen és Peterdi

20:01

Gyorsan lepergett az első harmad, kevés volt a játék megszakítás. Igen jó játékot láthatott a közönség mindkét fél részéről, igazából csak a gól hiányzott a kezdő 20 percből. Reméljük hasonló iram lesz a mérkőzés további részében is és ennél több gól.

20:00

19:09

18:45
    Pozsgai blokkolja Sagert lövését, ami így jó az érkező Gőznek, de a lövését védeni tudja Kalnins.

18:00
    Sikerül felszabadítani a vendégeknek, ezzel egy szusszanásnyi szünethez jutnak a hátrány felénél.

17:30
    Beczét próbálják megjátszani a társak a vendég kapu előtt, de egyelőre jól zár a Dab védelme.

17:09
    Martine nyomja le Miskolczit, ezért kiállítás jár. 2 perce hazai előny következik.

16:21

16:00
    Újabb hazai korongszerzés, ezzel is lepereg néhány másodperc.

15:30
    Galanisz rossz passzát Roczanov füleli le és korcsolyázik egészen a kapuig, de Kalnins védeni tudja a lövését.

15:00
    Pozsgai akkor bombát ereszt meg a hazai kapura, hogy a botja is beletörik, persze a pakk így csemege volt Bálizsnak.

14:21
    Hazai kiállítás. Vojtkó Mátyás büntetése 2 perc gáncsolásért.

13:30
    Azari a jobb oldalon korcsolyázik a kapu felé, a hosszút próbálta kilőni, de Bálizs jól zárta a szöget.

13:00
    Galanisz kígyózik be a hazai kapu elé, de lövésig már nem jut, jól zárnak össze a védők.

12:30
    Számos hazai próbálkozás: Gőz és Sagert lőtt kapura, de a védők minden alkalommal jól blokkoltak.

12:00
    Az első percek rohanása után most kicsit lassabb iramra váltottak a csapatok.

11:00
    Dudas passzol a középen érkező Cohen elé, aki nem tudja kapura tenni, pedig nagyon jó ütemben érkezett.

10:58

10:30
    Kirepül a korong a plexi felett, bedobás jöhet a hazai harmadban.

10:00
    Hajós Roland csap le egy hosszú passzra és indul meg a vendég kapu felé, ezzel értékes másodpercek peregnek le a hátrányból.

09:30
    Feláll avendég csapat, szépen passzolgatnak a hazai kapu előtt, de lövés egyelőre nincs.

08:58
    Hazai kiállítás. Fliszár Zalán kap 2 percet gáncsolásért.

08:50
    Gőz lövése kijön Kalninsról majd Roczanov csap le a korongra, de a lövését bravúros mozdulattal hárítja a vendég hálóőr.

08:30
    Letámadnak a Jegesmedvék, dominálni próbálják a játékot az első harmadban.

08:00
    Galanisz csap le Miskolczi passzára a felezőnél, majd az indításából szabálytalanság alakul ki, bedobás jöhet a semleges harmadban.

07:30
    Popovics tör be a bal oldalon és egy védő takarásából lő, de Kalnins eszén nem sikerül túljárnia, magabiztosan fogja a pakkot a vendégek kapusa.

06:55

06:00
    Metcalfe felé egy jó passz a kapu mögül, de nem sikerül átvenni a korongot és az kicsúszik a harmadból.

05:30
    Gőz felé a passz a vendég kapu előtt, de a lövés Kalninsról kipattan.

05:05
    Nem tudnak felállni a hazaiak, jó felszabadítással öli az időt a Dab.

04:55
    Vendég kiállítás. Martine kap 2 percet bottal lökésért.

03:00
    Pozsgai ló majdnem a kékről, Bálizs lepkésében hal el a korong.

02:30
    Galanisz kap jó korongot két védő között, de a távoli lövése a kapuvas mellett száll el.

02:20
    Somogyi révén megvan az első vendég helyzet is, a lövés azonban elkerüli a kaput.

02:05
    Martine lövése után indulhat a hazai csapat, Tóth Adriánt azonban lesen találja társa korongja.

01:55

01:45
    Vendég les.

01:30
    A korcsolyázás dominál az utóbbi percben, egyik csapat sem tud felállni, nagyobb helyzetet kialakítani.

01:00
    Popovics majd Miskolczi kerül helyzetbe, de Kalnins jól zárja szöget. Erősen kezd a hazai csapat.

00:40
    Kézpasszt jelez a bíró, így megszakítja a játékot.

00:20
    Hazai lessel kezdődik a mérkőzés.

00:01

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe (A), Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós (C), Tóth A., Dansereau – Vojtkó, Dósa, Popovics, Láda B.(A), Miskolczi – Szilágyi, Láda P., Vloszár, Roczanov, Ritó

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Pozsgai (A), Hüffner, Galanisz, Azari (A), Szappanos – Martine, Mestyán, Eskelinen, Gröschl (C), Peterdi – Hruby, Nagy, Somogyi, Szepessy, Papp – Erdélyi, Pavuk, Magosi, Léránt

Játékvezetők: Gangel László, Haszonits Miklós – Kis-Király Barna, Pálkövi Botond.

Érkeznek a játékosok, már csak percek vannak a kezdésig.

Újabb rangadó kerül megrendezésre vasárnap este a Miskolci Jégcsarnokban, a Dab. Docler csapata látogat a borsodi megyeszékhelyre.

Mindkét csapat nagyon jó szériát tudhat maga mögött, a hazaiak az elmúlt 9 meccsüket sorozatban nyerték, míg a vendégek 6 győzelemig jutottak.

Biztosak lehetünk benne, hogy mind két csapat a győzelemre fog hajtani, a hazai csapat tovább növelheti a különbséget a vendégek előtt az első helyen, nagy lépést téve ezzel az alapszakasz győzelem irányába, a Dunaújváros egy estleges győzelemmel pedig vissza tudná hódítani a dobogó első fokát és ismét sokkal nyíltabbá válna az első helyezésért folytatott küzdelem.

Tartsanak velünk este, ne maradjanak le semmilyen fontos eseményről!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 47. Becze (Dudas) – 21. Gröschl (Eskelinen, Peterdi), 28. Szappanos (Galanisz, Mestyán), 39. Hruby (Azari, Szappanos)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe (A), Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós (C), Tóth A., Dansereau – Vojtkó, Dósa, Popovics, Láda B.(A), Miskolczi – Szilágyi, Láda P., Vloszár, Roczanov, Ritó